Sezon 2013/2014

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 13:58

Skończyła się Serie A, skończył się Puchar Włoch, więc myślę, że nadszedł już ten...
Obrazek
...czas :prochno:.

Znamy już komplet beniaminków - w Serie A zagrają Hellas Werona (derby z Chievo :ok:), Sassuolo (debiut w elicie) oraz komuszki z Livorno. Jak wszyscy zapewne wiedzą, do Serie B zlatują Pescara, Siena i Palermo.
Juventus stanie przed szansą na zdobycie trzeciego mistrzostwa Włoch pod rząd - ta sztuka nie udała mu się od lat 30-tych poprzedniego stulecia, kiedy to wygrywał ligę 5 razy z rzędu (1930/31 - 1934/35).

Ogólny temat dla sezonu 2013/2014 uważam za otwarty. Niech poleje się rzeka mądrości, niech odpali się telegazeta, niech poleje się hellena!


Obrazek
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 14:19

no Serie A w przyszłym sezonie powinny być ciekawe, komuchy z Livorno wracają do Serie A, więc zapowiadają się ciekawie, nie tylko kibicowsko :smile: , ale tez rozgrywki powinny być atrakcyjniejsze, wraca Benitez, mozliwe ze Torres przyjdzie za Cavaniego do Napoli itd


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 14:33

To może tak na wstępie prosiłbym,wnioskowałbym o chociaż przemyślenie usunięcia zdjęcia tego pana z pierwszego postu? Ja wiem,że to Ci nieco popsułoby koncepcję posta ale cały rok otwierać temat i widzieć jego mordę.... :doh: Wystarczy,ze typ zdurniał do reszty i zamienił śmieciarzy na gorszą stronę Mediolanu


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 14:38

Antek666 pisze:To może tak na wstępie prosiłbym,wnioskowałbym o chociaż przemyślenie usunięcia zdjęcia tego pana z pierwszego postu? Ja wiem,że to Ci nieco popsułoby koncepcję posta ale cały rok otwierać temat i widzieć jego mordę.... :doh: Wystarczy,ze typ zdurniał do reszty i zamienił śmieciarzy na gorszą stronę Mediolanu
cały rok będziesz otwierał 1 strone tego tematu? ja bd zawsze otwierał ostatnią :smile:


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 14:50

Bazyliszek pisze:
Antek666 pisze:To może tak na wstępie prosiłbym,wnioskowałbym o chociaż przemyślenie usunięcia zdjęcia tego pana z pierwszego postu? Ja wiem,że to Ci nieco popsułoby koncepcję posta ale cały rok otwierać temat i widzieć jego mordę.... :doh: Wystarczy,ze typ zdurniał do reszty i zamienił śmieciarzy na gorszą stronę Mediolanu
cały rok będziesz otwierał 1 strone tego tematu? ja bd zawsze otwierał ostatnią :smile:
jak wchodzisz w temat przez stronę główną to wchodzisz zawsze na pierwszą stronę...:P

interiści na swym forum(mają je w ogóle? :prochno: ) mają duże powody do zamieszczania gęby Mazzarriego w pierwszym poście,bo przyznać trzeba,ze zamiana wuefisty na jednego z lepszych trenerów Serie A to dla nich jak wygrana w totka.

Myślę,że w nadchodzącym sezonie to milan będzie głównym rywalem do walki o scudetto dla Bianconerich.Kupili już Poliego który kto wie...może jakoś u nich zacznie wymiatać,jakoś może znajdą jakichś innych dobrych grajków,no i barwuah tym razem będzie u nich od początku sezonu(no chyba,że nie wróci z urlopu :smile: ),jednakże milaniści na ławce zachowują status quo co automatycznie deskrydetuje ich do poważnej walki o wygranie ligi :prochno:


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 15:21

Dla mnie najciekawsze będą pojedynki z Interem przez nowego pana w Mediolanie, już nie mogę się doczekać jak z nimi wygramy i minę Mazzarriego :twisted: :twisted: :twisted:


OPD

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lipca 2011
Posty: 71
Rejestracja: 19 lipca 2011

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 16:10

Antek666 pisze:
Bazyliszek pisze:
Antek666 pisze:To może tak na wstępie prosiłbym,wnioskowałbym o chociaż przemyślenie usunięcia zdjęcia tego pana z pierwszego postu? Ja wiem,że to Ci nieco popsułoby koncepcję posta ale cały rok otwierać temat i widzieć jego mordę.... :doh: Wystarczy,ze typ zdurniał do reszty i zamienił śmieciarzy na gorszą stronę Mediolanu
cały rok będziesz otwierał 1 strone tego tematu? ja bd zawsze otwierał ostatnią :smile:
jak wchodzisz w temat przez stronę główną to wchodzisz zawsze na pierwszą stronę... :P
Polecam magiczny przycisk ze strzałką i kartką :wink:

Fascynująco zapowiada się kolejny sezon. Jak poradzi sobie Napoli z Benitezem, jak będzie grać Inter skupiając się tylko na lidze, czy Fiorentina potwierdzi swoje aspiracje do bycia w pierwszej trójce, po której kolejce Berlu znów będzie wyrzucać Allegriego? :smile:

Ale najbardziej jestem chyba ciekaw Romy. Jeśli zatrudnią konkretnego trenera to rzymianie mogą ostro namieszać, bo zawodników mają całkiem niezłych, a i podobno hajs się u nich też zgadza.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 18:02

Dobrze, ze komuszki z Livorno wracaja do ligi. Nie to, zebym im tam kibicował czy cos - ale bedzie ciekawie na trybunach(na boisku watpie, zeby cos ciekawszego ugrali) bo wiekszosc Italii nie przepada z nimi :D


Wiem, ze za wczesnie na jakies typowania rozstrzygniec przyszłego sezonu ale mocno bede trzymał kciuki za spadek Chievo, Sassuolo i Genoi. 8)


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 18:22

A ja tam mam nadzieję, że Sassuolo w składzie z Boakye, Chibsahem, Berrardim ( wypożyczonym z Juve ) i może Laelim będzie rewelacją :prochno:

Ciekawy jestem Fiorentiny, są już zgrani, ale w nowym sezonie dojdzie im LE ( której mam nadzieję nie oleją, w końcu kilka lat temu byli w półfinale p.Uefa ). W ich grze było dużo niefrasobliwości, ile to razy z pewnego prowadzenia robił się remis, kogos do obrony musza kupić.

W ogóle to może być najciekawszy sezon od kilku lat. Milan przeszedł przez ciężkie chwile i będzie budował dalej swój projekt. Świetnie grająca Fiorentina. Udinese po kolejnej małej wyprzedaży i słabym początku sezonu złapało na koniec wiatr w żagle. Do Napoli za Cavaniego może przyjść Torres bądź Gomez. Lazio to solidna drużyna ( która chyba jednak osiągnęła w ostatnich sezonach maksimum tego, co da się zrobić z tym składem, potrzebują świeżej krwi ). Do tego Inter, który z Mazzarim powinien odbić się od dna ( nad czym ubolewam :prochno: ) no i Roma, która z ogarniętym trenerem może być również groźna.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 19:18

Podejrzewam, że o miejscach 2-5 będzie decydowała przede wszystkim postawa liderów ofensywy:
- Milan: Balo, Szary,
- inter: muszą kupić, bo obecnie brak :D
- Napoli: następca Cavaniego, Hamsik
- Fiorentina: JoJo, Cuadrado, Rossi?
- Udinese: Di Natale
- Lazio: Klose, Hernanes
- Roma: Totti, Lamela

Również liczę, na turyński zaciąg w Sassuolo. Gdybyśmy wepchnęli tam naszą najbardziej uzdolnioną młodzież, mielibyśmy idealną okazję na własne oczy ocenić ich potencjalną przydatność dla Juve.

Zobaczymy, kto najbardziej zyska, a kto straci w ciągu najbliższych miesięcy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 19:23

OPD pisze:
Antek666 pisze:
Bazyliszek pisze:cały rok będziesz otwierał 1 strone tego tematu? ja bd zawsze otwierał ostatnią :smile:
jak wchodzisz w temat przez stronę główną to wchodzisz zawsze na pierwszą stronę... :P
Polecam magiczny przycisk ze strzałką i kartką :wink:
Ty no racja :D
jackop pisze:Podejrzewam, że o miejscach 2-5 będzie decydowała przede wszystkim postawa liderów ofensywy:
- Milan: Balo, Szary,
- inter: muszą kupić, bo obecnie brak :D
- Napoli: następca Cavaniego, Hamsik
- Fiorentina: JoJo, Cuadrado, Rossi?
- Udinese: Di Natale
- Lazio: Klose, Hernanes
- Roma: Totti, Lamela
ej to tak samo jak i w Juve :think: więc nie bardzo wiem czy to taki duży powód do trollowania interu akurat za to :roll:

Co do Romy to trochę nie rozumiem panujących tu trendów.... rok wstecz czy i kilka miesięcy temu większość pisała jak to Roma słaba nie jest a teraz widzicie w nich duży potencjał :think:

Tak,ja też będę cicho kibicował Sassuolo z naciskiem na dobrą grę i rozwój naszych tam


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 19:34

Bo ze Zdenkiem, to sobie Roma mogła mieć solidnych, a nawet dobrych piłkarzy, ale nie mogło być wyniku. Mecz z nimi to był śmiech, za Enrique 3:0 i 4:0, za Zdenasa 4:1... o czym to rozmawiać. Skład maja niezły, jak wzmocnią obronę i zatrudnią ogarniętego trenera to mogą być groźni.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 22:20

Antek666 pisze:ej to tak samo jak i w Juve :think: więc nie bardzo wiem czy to taki duży powód do trollowania interu akurat za to :roll:
U nas różnicę robi gra niemal całego zespołu, co pokazuje choćby bilans bramkowy w zeszłym sezonie. Przypominam, że w gorszej części Mediolanu ten bilans był ujemny. Mają Kovačicia, Hande, który ostatnie tygodnie miał przesłabe i później długo, długo, długo, długo nic.

Poza tym ich kibice oczekują transferu napastnika lepszego niż Icardi. Naiwniacy rzucają hasłami: Benteke, Martinez, Aubameyang, czy Bony.

Trolling seems legit :ok:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 23:53

Dla mnie jedną z ciekawszych kwestii będzie powrót Beniteza do Serie A. Facet musi mieć świetnego menedżera, skoro po kompromitacji z Interem dostał szansę w Chelsea, a teraz Napoli.

A, no i ten nowy Inter :prochno:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 23:55

jackop pisze:Naiwniacy rzucają hasłami: Benteke, Martinez, Aubameyang, czy Bony.
Obrazek
Sprzedawałbym :ok:

Szczerze mówiąc, nie sądzę aby inter mimo braku gry w LE w przyszłym sezonie miał szanse zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Pewnie nie będą walczyli z Catanią o TOP8, ale nie zanosi się tam na jakieś wielkie wzmocnienia, a bez tego Zegarri niewiele jest w stanie zdziałać.

Jeśli chodzi o mercato napoli, to wątpię, by w przypadku odejścia Cavaniego poszli tam grać Torres albo Gomez. Już bardziej widzę Damiao, którego agent ostatnio chwalił ten klub w mediach.


Obrazek
ODPOWIEDZ