Zlatan Ibrahimović

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2013, 15:56

Dzięcioł pisze: Stary, redukowali pensje, bo obiektywnie niektórzy mieli zdecydowanie za wysokie (vide Buffon). Ponadto takie redukcje powinny pozwolić zaoszczędzić parę "złotych" (zwłaszcza przy uwzględnieniu, że pasożytom kończą się kontrakty) na prawdziwa transferową petardę w naszym wykonaniu. Jeżeli za Amauriego zapłaciliśmy kolejne niemalże 25 mln, to czy nie lepiej wydać kwotę nawet dwa razy wiekszą (chociaż wydaje mi się, że L'pool zgodziłby się na kwotę rzędu 40 mln Euro), na zawodnika pokroju Luisa??
Myślę, że redukcje wymuszone były w dużej mierze zadłużeniem i nie wydaje mi się, że Marrotta i spółka szykowali grunt pod jakąś supergwiazdę. 7 milionów rocznie zaburzyłoby całkiem listę płac, czołowi gracze domagaliby się podwyżek. Nie widzę tu sensu. Poza tym cała Serie A wzięła sobie do serca banialuki Platiniego o FFP, pozbywano się drogich w utrzymaniu graczy, aby zredukować zadłużenie. Także jestem niemal pewien, że obniżka pensji m.in. Buffona spowodowana była słabą sytuacją finansową i chęcią zmniejszenia zadłużenia, a nie szykowaniu się do kupna Suareza. Co do końcowego pytania-oczywiście, że lepiej. Ale nie zawsze finanse pozwalają na takie decyzje, tym bardziej, że tworzyliśmy wtedy dopiero kręgosłup. Zresztą do dzisiaj uważam, że zakup Diego był próbą zrehabilitowania się przez Secco, uległ presji kibiców, próbował tym transferem zamknąć im usta.
Dzięcioł pisze: Gdyby pieniądze wydane na trójkę naszych Brazoli, spożytkowane zostały mądrzej, tj. na sprowadzenie np. tylko Aguero, zamiast Diego i Melo, to dziś może rywalizowalibyśmy z Realem, albo BVB w półfinale LM. A tak prawie 75 mln Euro poszło w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>...
Racja. Ale takie jest ryzyko, kiedy chce się szybko stworzyć konkurencyjny zespół(absolutnie nie broniąc Secco, bo też uważam że dał ciała). Liverpool co roku wydaje grube miliony, żeby podnieść sie z kolan, a poza Suarezem żaden z transferów nie był trafiony.
Dzięcioł pisze: Mimo wszystko podkreślam, że Zlatanem nie pogardzę. Ale za rozsądne pieniądze (tj. kwota transferu do 15 mln, kontrakt na max 3 lat z roczną gażą 6-7 mln). Ibra, Kolarov i jedziemy z koksem. Wtedy naprawdę nikogo w Europie nie musielibyśmy się obawiać.
Tutaj pełna zgoda. Ale za mniejsze pieniądze.
Dzięcioł pisze: I jeszcze jedno. Piszesz o spadku konkurencyjności Serie A, na tle innych europejskich lig. I generalnie masz rację, bo liga włoska przechodzi poważny kryzys. Ale zwróć uwagę, że podobna sytuacja jest w Hiszpanii, gdzie Barca tytuł mistrzowski w zasadzie zapewniła sobie już w grudniu, a jedynym poważnym konkurentem w walce o prymat na Półwyspie Iberyjskim jest i długo będzie Real (gdzie te czasy, kiedy mistrza robiła Valencia, czy Atletico), oraz Anglii (United dzieli i rządzi na krajowym podwórku, a w Europie drużynom angielskim, poza Chelsea, o dwóch lat jakoś się nie wiedzie). Piłka klubowa bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich dwóch lat. Zmiany paradoksalnie mogą sprzyjać Juve, jak i całemu calcio. Obecnie w Europie jest 8 zespołów, które niedługo pozostawią całą resztę daleko z tyłu (Bayern, BVB, Real, Barcelona, PSG, United, City oraz Juve) i jeżeli włoskie kluby postawią na rozsądną restrukturyzację, to calcio w ciągu kolejnych dwóch lat może powoli zacząć wracać na szczyt. Milan już wdraża sensowne zmiany (dziś czytałem, że interesują się Lavezzim), Napoli buduje bardzo ciekawe struktury, to samo tyczy się ACF. Zobaczymy co latem zrobi Moratti. A każda prawdziwa gwiazda w Serie A, to większe zainteresowanie się włoskimi rozgrywkami poza samą Italią. Poza tym jestem jakoś przekonany, że gdyby inni porządnie się wzmocnili, to i naszym włodarzom wydawanie większych pieniążków mogłoby przyjść łatwiej.
Ja nie jestem aż takim optymistą. Fiora i Napoli wyprzedadzą się po sezonie. Roma od kilku sezonów kombinuje z południowoanerykańskim zaciągiem, ze średnim skutkiem. Inter nie wyda za dużo kasy, Moratti liczy każdy grosz. Tomasso Rocchi zakupiony w styczniu to kwintesencja transferowej ofensywy mediolańczyków. Jedynie Milan po kilku solidnych zakupach może się liczyć w Europie. Inne ligi nie oszczędzają tak jak włoska, kluby doskonale wiedziały, że Platini blefuje. Kary dotkną tylko tych mniejszych. Kto by się odważył wyrzucić Man City z pucharów. Tym bardziej, że funkcjonuje na podobnych zasadach jak PSG, klub z kraju szefa UEFY.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2013, 17:23

Dzięcioł pisze:Owszem, Zlatan będzie obciążeniem budżetowym (pamiętajcie że Hollande próbuje przeforsować 75% podatek dochodowy dla najbogatszych, a wówczas realne zarobki Zlatana zostaną znacznie uszczuplone, stąd te 7 mln w Juve wcale nie będzie nieatrakcyjne)
Hollande może sobie przeforsować i 99% podatek a na konto Zlatana i tak będzie wpływać 14mln. Ma zagwarantowaną pensje netto.


Obrazek
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 13 maja 2013, 00:09

Leonardo vs Ibra

Pewnie po tejże kłótni spekulacje na temat odejścia Ibry się wzmogą.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 13 maja 2013, 00:14

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=139771

Raiola mówi że Ibra zostaje w P$G.

Co do kłótni... Leonardo też jest na wylocie, więc równie dobrze z Francji mogą wynieść się obaj, jak i żaden.


lichy696

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 95
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 maja 2013, 12:21

Sam Ibra też:

"I am very happy. My debut season at PSG has been perfect. I couldn't have asked for anything more. I will do my utmost to defend the Ligue 1 title next term," the striker, 31, told L'Equipe.

"I still have two years to go on my contract. I am a professional and will honour my contract."


Ale zapomnijcie to nie koniec sagi. Będą zmiany w zarządzie (Leo) i na ławce (Ancelotti), a to dalej będzie mogło wpłynąć na wybory Ibry. Tyle, że zanim od zdąży się pokłócić z nowym menedzerem to my dawno (daj boże) kupimy dwóch grajków do przodu.

Krótko mówiąc w przypadku Raioli "Nie" może mieć różne znaczenie

:D


Mam jedną ************ schizofrenię...
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 13 maja 2013, 16:41

To bardzo smutne mam nadzieje,że to jeszcze nie koniec :evil:


couec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2010
Posty: 490
Rejestracja: 01 października 2010

Nieprzeczytany post 13 maja 2013, 17:31

Lucas87 pisze:To bardzo smutne mam nadzieje,że to jeszcze nie koniec :evil:
Dla takiego paputka jak ty, stonoga to przywilej. Cytat z prezesa PZPN:
"Jak to się mówi, matka idiotów jest ciągle w ciąży" - idelanie pasuje do tej sytuacji.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2013, 18:17

Od siebie dodam że łączę się w bólu ze wszystkimi fanami Ibry na tej stronie.



:rotfl:


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2013, 18:49

Ja również, to przykre, że mimo swojego przywiązania do Juve, Ibra jednak nas nie zasili :(


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 13 maja 2013, 22:09

@couec
Jakbym powiedział co dla ciebie jest przywilejem i co myśle o takich jak ty to obawiam się, że nie skończyło by się jedynie na samym banie na tej stronie...
A odnośnie Ibry tak szkoda wielka, że ten transfer pewnie nie wypali :/


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 22:59

Ibra rzekomo ma zażądać transferu w przypadku odejścia Ancelottiego z PSG i plotki ponownie łączą go z Juve. Agnelli powiedział, że go nie chce, ale zapowiada się kolejne ciekawe okienko.


Obrazek
hoka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2013
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2013

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 23:26

A szkoda... :(


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 26 maja 2013, 23:32

hoka pisze:A szkoda... :(
Zacząłeś swoją przygodę na tym forum od bardzo soczystej i kontrowersyjnej wypowiedzi :D


A co do Ibry to cieszę się, że ostatnimi dniami ciszej w jego sprawie. Nie chcę go w Juve. Mało klubów stać na jego zarobki. Lepiej zainwestujmy w Joveticia lub Higuaina. Najlepiej w obydwu.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 16:36

A ja bardzo bym się ucieszył z możliwości przejścia Ibry, lecz niestety trudno potraktować ten news w kategoriach sprawdzonej wiadomości.


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 lipca 2013, 10:32

Może to i dobrze, że tego Ibry nie ściągaliśmy :D

Obrazek


:plflag: :juveflag: :plflag:
Zablokowany