Leandro Damiao

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Filip

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 22:22

Jeśli uda się sprzedać nasz aktualny szrot (Amauri, Iaquinta, Grosso) + prawdopodobnie Krasić to realna i dobra szansa na wyciągnięcie Damiao będzie :)


liqu!d

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 214
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 22:59

Zwykle Brazylijczycy mnie nie przekonują, ale ten Damiao to ciekawy zawodnik z kliku względów:
-przyrównywany jest do Ronaldo (tego brazylijskiego) i Ibrahimovicia, a my kogoś o takim profilu na pewno potrzebujemy (silny, szybki, dobrze zbudowany, dobra gra głową i obiema nogami)
-warunki fizyczne, a to jest niezbędna rzecz we Włoszech
-jeżeli dodamy do tego szybkość, technikę, grę głową i obiema nogami (wspomniane wyżej) to otrzymujemy napastnika kompletnego. Potrzebujemy takiego killera coś ala Ibra z Milanu, czy do niedawna Etoo z Interu.
-Jaka by nie była ta liga brazylijska, to trzeba przyznać, że strzela mnóstwo bramek w tej lidze. Obrońcy tam odbijają się wręcz od niego :)

Rossiego uważałem za lepszą opcję do momentu tej paskudnej kontuzji. Teraz imo nie warto go brać nawet w "promocji" za te powiedzmy 20 baniek. Pół roku będzie dochodził do siebie i drugie pół będziemy czekać, aż się odblokuje i coś ustrzeli. Mamy Quagliarellę, który również jest po podobnej kontuzji i każdy widzi jak długo mu zajmuje powrót do dawnej dyspozycji.

Który do nas przyjdzie, to zależy to od wielu czynników, głównie od pieniędzy i woli trenera, który już ponoć w ostatnie mercato marudził trochę na Rossiego (ile w tym prawdy - tego niestety nie wiemy).


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 23:16

Arcadio Morello pisze:mecz Barcelony z Santosem był tylko potwierdzeniem poziomu ligi brazylijskiej.
Sądzisz że gdyby Barcelona grała o Mistrzostwo Świata, dajmy na to, z najlepszą drużyną z Francji, to nie byłaby w stanie władować czterech bramek? Gładko, skoro taki Real może pakować czwórkę Lyonowi w Lidze Mistrzów. A jakby ten Damiao miał takie statystyki w Ligue 1 jak ma w Brazylii to byś pewnie po przeczytaniu newsa że się nim interesujemy nie mógł spać po nocach z wrażenia.
A co do Pele w Europie - na Mistrzostwach Świata ośmieszał czołowych europejskich piłkarzy jak trampkarzy, ale gdyby miał to samo zrobić w piłce klubowej to by się kopał w czoło? Zastanów się co piszesz.
liqu!d pisze: Rossiego uważałem za lepszą opcję do momentu tej paskudnej kontuzji. Teraz imo nie warto go brać nawet w "promocji" za te powiedzmy 20 baniek. Pół roku będzie dochodził do siebie i drugie pół będziemy czekać, aż się odblokuje i coś ustrzeli. Mamy Quagliarellę, który również jest po podobnej kontuzji i każdy widzi jak długo mu zajmuje powrót do dawnej dyspozycji.
Rossiego od Quagliarelli odróżnia wiek, a to nie bez znaczenia w takim przypadku. Taki np. Jovetić znacznie szybciej doszedł do siebie, myślę że po części dlatego, że jest młodszy. Co nie zmienia faktu że transfer Włocha obarczony byłby bardzo dużym ryzykiem, wcale nie mniejszym niż Damiao. Różnica jest taka, że Rossi pewnego poziomu już raczej nie przeskoczy, a Brazylijczyk prędzej. Każdy kij ma rzecz jasna dwa końce, dolne ograniczenie Leandro jest zapewne niżej niż Giuseppe, ale chyba są pewne przesłanki sugerujące, że warto zaryzykować.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 23:46

Tak po prawdzie to przydali by się obaj :whistle:

Matri to na prawdę dobry zawodnik, nic do niego nie mam, ale piłkarz w stylu Ibry to zupełnie inna inszość i nowa jakość. Rossi jest idealny na prawe skrzydło w 433. Lewonożny, dobrze pracuje w defensywie i potrafi kierować atakiem. Pomarzyć można ;).

BTW. Brazylijczyk i 25 mln E - to się źle kojarzy ;)... Dzięki Secco


Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2011, 09:21

Czas pokaże czy Juventus go kupi.
Co do następców Ronaldo czy Pele. Ile ich już było i żaden nie potrafił przeskoczyć ich poziomu. Może Neymarowi czy Damiao się uda...


Obrazek
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2011, 09:46

liqu!d pisze:Zwykle Brazylijczycy mnie nie przekonują, ale ten Damiao to ciekawy zawodnik z kliku względów:
-przyrównywany jest do Ronaldo (tego brazylijskiego) i Ibrahimovicia, a my kogoś o takim profilu na pewno potrzebujemy (silny, szybki, dobrze zbudowany, dobra gra głową i obiema nogami)
-warunki fizyczne, a to jest niezbędna rzecz we Włoszech
-Jaka by nie była ta liga brazylijska, to trzeba przyznać, że strzela mnóstwo bramek w tej lidze. Obrońcy tam odbijają się wręcz od niego :)
Wybacz, ale warunkami fizycznymi to Damiao bardziej przypomina Matriego niż Ibrahimovicia. Brakuje mu prawie 10cm i 15kg do Szweda.

Nie widziałem Damiao w żadnym meczu. Nie chcę oceniać gościa, którego gry nigdy nie widziałem. Zobaczymy co Marotta wymyśli, bo nie chce mi się wierzyć, że sypnie 25 na młodziana z Brazylii...
liqu!d pisze: -jeżeli dodamy do tego szybkość, technikę, grę głową i obiema nogami (wspomniane wyżej) to otrzymujemy napastnika kompletnego.
Dzeko?
:whistle:


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2011, 11:35

yanquez pisze:
liqu!d pisze: -jeżeli dodamy do tego szybkość, technikę, grę głową i obiema nogami (wspomniane wyżej) to otrzymujemy napastnika kompletnego.
Dzeko?
:whistle:
Wydaje się ( po filmikach na TY 8) ) być szybszy od Dzeko.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 23:31

Mówcie co chcecie, ale strasznie mnie to ciekawi jak Damiao prezentowałby się w Europie (w Juve?). Ciekaw jestem po prostu na co tak naprawdę stać tego zawodnika. Ameryka Płd. i Europa to dwie różne bajki i w tym cały urok, szczególnie Brazylijczycy są pod tym względem nieprzewidywalni. Eh, może jednak warto zaryzykować i na niego postawić? W Brazylii może to Neymar jest nr 1 , ale w Europie? Może to Damiao byłby naszą największą gwiazdą :pray:


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2012, 08:46

Oglądnąłem sobie kompilację wszystkich bramek Damiao (w zasadzie nie kompilkę a zlepek) i powiem tak: trochę są to dziwne bramki :D

Damiao z 30kilku goli 5-6 zdobywa po wypluciu piłki przez bramkarza po strzale kolegi. Pożal się Boże bramkarz pluje na dobre 5-6 metrów wprost pod nogi Leandro.

Kolejne kilka goli to straszne farfocle goalkeeperów - lekki strzał, bramkarz chce łapać, wpuszcza do bramki. Albo strzał z 20 metrów w krótki róg, bramkarz leci 5 sekund zanim doleci.

Nie wiem czy próbuję dorobić jakąś dziwną teorię o słabych bramkarzach w Brazylii, czy faktycznie coś jest na rzeczy, ale nie wierzę, że w Serie A by robili Damiao takie same prezenty.

Kolejną sprawą są obrońcy: puszczają Brazylijczyka jak ten tylko sobie wymarzy, niby robią pułapkę ofsajdową, ale w praktyce ktoś zawsze zawali. Niby jest krycie, ale Damiao z łatwością się urywa na kilka metrów - jest taki dobry, czy oni tacy słabi?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 maja 2012, 09:07

Staszku, raczej nie dorabiasz żadnej teorii, po prostu tak jest, o czy już i ja pisałem.
Liga brazylijska to jest typowy radosny futbol. Tam wychodzi jedna na 10 pułapek ofsajdowych, obrona często gra koszmarnie i bywa tak, że przy wyniku 3:3 pięć bramek pada po ewidentnych błędach defensorów lub bramkarzy.
We wszystkich kompilacjach z Neymarem w roli głównej pierwsze co rzuca mi się w oczy, to nie dyspozycja Brazylijczyka a dziecinne błędy i pasywność jego rywali.
Nie twierdzę, że Damiao jest cienki i nie dałby rady w Europie, ale jest duże ryzyko, że tak by było.


Obrazek
Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2013, 10:40

Ostatnio się pojawiły informacje że Leandro Damiao chce odejść do jednej z najlepszych lig Europy i że Napoli jest blisko sprowadzenia go za 19mln. Uważam go za świetnego napastnika i jak jego klub chciał za niego 40mln w ostatnim okienku, tak teraz musi obniżyć swe wymagania. Ja tu widzę idealną szanse dla Juventusu, ale niestety Marotta tego raczej nie czyta.


Forza Juve!
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2013, 11:42

Krystek pisze:Ostatnio się pojawiły informacje że Leandro Damiao chce odejść do jednej z najlepszych lig Europy i że Napoli jest blisko sprowadzenia go za 19mln. Uważam go za świetnego napastnika i jak jego klub chciał za niego 40mln w ostatnim okienku, tak teraz musi obniżyć swe wymagania. Ja tu widzę idealną szanse dla Juventusu, ale niestety Marotta tego raczej nie czyta.
Z takim piłkarzem zawsze wiąże się ryzyko, ale osobiście podjąłbym je. Za te 19 mln oczywiście, więcej chyba nie jest wart.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2013, 12:09

Krystek pisze:Ostatnio się pojawiły informacje że Leandro Damiao chce odejść do jednej z najlepszych lig Europy i że Napoli jest blisko sprowadzenia go za 19mln. Uważam go za świetnego napastnika i jak jego klub chciał za niego 40mln w ostatnim okienku, tak teraz musi obniżyć swe wymagania. Ja tu widzę idealną szanse dla Juventusu, ale niestety Marotta tego raczej nie czyta.
jest Llorente, więc sprawa Brazola upadła. Tyle w temacie.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2013, 22:20

Murzyn z St Etienne>>Leandro Damião


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2013, 22:33

kij z Damiao, trzeba skrzydlowego na prawą strone bo to co Lichy wyprawia to jakas kpina. Co z tego ze tyle biega jak jego dosrodkowania są tragiczne? Stephan jest bdb pilkarzem, ale niestety nie na wahadlowego, on sie sprawdza bardzo dobrze gdy ma przed soba innego skrzydlowego tak jak mial w tamtym sezonie Pepe przed soba.


Zablokowany