Zlatan Ibrahimović

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pitrek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 406
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:02

Zlatan niesamowicie podniesie nam skuteczność pod bramką przeciwnika, z tego co pamiętam zawsze ciepło się wypowiadał o Juve, także ja jestem jak najbardziej za. Wiadomo odszedł z tonącego statku i to jeszcze do interu, niektórzy przyjmą go z otwartymi rekami a niektórzy są zdecydowanie przeciw, ja jestem w tej pierwszej grupie. Atak Zlatan-Sanchez-Llorente-Mirko wygląda imponująco. Co do charakteru Ibry myślę, że Antonio by go ogarnął.


" Vincere non è importante è l'unica cosa che conta " :juveflag:
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:08

Naprawdę wierzycie, że przyjdzie Ibra i Sanchez? Albo jeden, albo drugi, a najprawdopodobniej żaden z nich :prochno:
Poza tym wątpie, że Conte odejdzie od 3-5-2.


#AllegriOut
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:16

Umiejętności duże, charakter paskudny. Jestem na nie, niech całuje herb innego klubu.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:22

Łukasz pisze:Umiejętności duże, charakter paskudny. Jestem na nie, niech całuje herb innego klubu.
A tak z ciekawości to kto w ostatnich 2-3 latach całował nasz herb? Pamiętam jedynie Krasicia po hattricku z Cagliari.


kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:26

Ciężki temat z Ibrą. Mimo że pod kreską wychodzi mi że jestem na nie, to pewne argumenty mnie bardzo przekonują. Nie brakuje natomiast wśród przeciwników bzdur, typu:
Marian. pisze: Ja już się wypowiedziałem co do tego transferu. Zgadzam się z jakku i ewerthonem. Ibra to sprzedawczyk. Dla niego drzwi do Juventusu powinny być zamknięte.
Dlaczego sprzedawczyk? To że Ty jesteś przywiązany do swojego miejsca pracy mentalnie już na zawsze (bądź w przyszłości będziesz - tak wynika z Twojego podejścia), to nie oznacza że np. ja czy Ibra też. Nie przypominam sobie jego deklaracji gry w naszych barwach do zakończenia kariery, nie przypominam sobie również obietnic, że mu gra w serie B nie przeszkadza. Mieliśmy gorszych od niego pod tym względem.
Musiał dokonać wyboru i dokonał, takie życie. Ważne jest to, że wypoiada się dość ciepło na nasz temat.
Zupełnie inną sprawą jest jego temperament. To tutaj bym prędzej doszukiwał się argumentów na nie.
zahor pisze: Co do Ibry - dla mnie jedynym znakiem zapytania jest to, czy ten facet będzie potrafił dopasować się do zespołu. Albo mówiąc bardziej precyzyjnie - czy jego duma i ego pozwoli mu podporządkować się całkowicie zaleceniom Conte[...]
Uważam że w kwestii tego transferu Conte powinien mieć pełną autonomię. To on musi odbyć poważną rozmowę ze Szwedem, upewnić się że Ibra rozumie o co chodzi, że ma świadomość jak wyglądają sprawy w Juventusie, czego będzie się od niego oczekiwać, a co nie będzie tolerowane.


W pełni się zgadzam. Jeśli Ibra miałby u nas grać, to musi mieć jasno powiedziane co może a czego nie może, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że poprzednicy/ obecny trener takiej rozmowy z nim nie przeprowadzali, a mimo to zdarzają się mu wpadki.

Kolejny argument to zarobki, mimo wszystko mocno odbiegające od naszych "standardów". Każdemu z nas opadły by chęci i motywacja do pracy, kiedy byśmy wiedzieli, że nasz kolega z pracy (mimo że jednak jest od nas lepszy) zarabia trzy- cztery razy tyle? Jest kilka osób u nas, które pewnie poczułyby się jak......nie najlepiej ;)
No i się zaczną rewolucje szatniowe!


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:30

Szczerze mówiąc ja również nie rozumiem czemu wszyscy myślą, że Juve skompletuje jedenastkę gotowych grać u nas do śmierci ludzi. Poza tym Ibra nie obrabiał nam doopy będąc w innych klubach, co więcej - wypowiadał się o nas z szacunkiem i nigdy nie przyznał racji krzykaczom, którzy robili z nas aferzystów. A, że jest takim piłkarskim globetrotterem i lubi szmal? W moich oczach to go jeszcze nie skreśla. No owszem, ten inter mi tutaj śmierdzi, ale mimo wszystko ja bym Ibry nie skreślał. Niech robi najlepiej to za co mu płacą i tyle. Nie każdy musi być klubową legendą... Odszedł od nas gdy zostaliśmy zdegradowani do SerieB. Może gdyby nie to, to nadal by dla nas grał i byłby tutaj wychwalany pod niebiosa?
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2013, 14:33 przez Dolce Vita, łącznie zmieniany 2 razy.


:plflag: :juveflag: :plflag:
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:31

Jestem na tak, głód sukcesów i napastnika sprawia, że mogę mu wszystko zapomnieć i dać kolejną szansę, już pomijając sprawy realności tego transferu i jego gaży ktorą byśmy musieli dźwigać.


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:39

Jestem na nope, gościa nie lubię, nie będę się cieszył z jego widoku w naszych pięknych barwach. Widziałem już trzy przegrane finały ligi mistrzów - to wystarczający kibicowski czyściec, nie można mnie już tak tyrać i kazać mi oglądać napad cyganogórzec.
Jego pensja i cała operacja zabierze wór kasy, uważam, że lepiej do tego wora dorzucić jeszcze woreczek i kupić Topa, strikera z którym się będę mógł utożsamiać, bo w tej chwili w napadzie Juve po raz pierwszy od początku lat 90 tych ( Baggio-Vialli-Ravanelli-Alex-Treze) kompletnie brak takiego piłkarza, a nigdy klub nie przyciągnie nowych kibiców za największą gwiazdę mając bramkarza i def. pomocnika.

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki- Ibra idź bądź cyganem gdzie indziej.
:whistle:


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:42

Supersonic pisze:Jestem na nope, gościa nie lubię, nie będę się cieszył z jego widoku w naszych pięknych barwach. Widziałem już trzy przegrane finały ligi mistrzów - to wystarczający kibicowski czyściec, nie można mnie już tak tyrać i kazać mi oglądać napad cyganogórzec.
Jego pensja i cała operacja zabierze wór kasy, uważam, że lepiej do tego wora dorzucić jeszcze woreczek i kupić Topa, strikera z którym się będę mógł utożsamiać, bo w tej chwili w napadzie Juve po raz pierwszy od początku lat 90 tych ( Baggio-Vialli-Ravanelli-Alex-Treze) kompletnie brak takiego piłkarza, a nigdy klub nie przyciągnie nowych kibiców za największą gwiazdę mając bramkarza i def. pomocnika.

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki- Ibra idź bądź cyganem gdzie indziej.
:whistle:
Ibra to wydatek rzędu 15-20 mln euro + oczywiście pensja koło 8 mln pewnie. Wydatek na Cavaniego/Falcao/Suareza to kasa rzędu 50-60 mln więc ten ''woreczek'' to koło 30 mln, a więc bardzo poważna kwota. Pewnie zaraz powiesz, że można kupić JoJo za 40 mln? Tyle, że JoJo ma statystyki zbliżone do Muriela w tym sezonie, a Ibrze może buty czyścić, nie oszukujmy się.


:plflag: :juveflag: :plflag:
Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:43

Supersonic pisze: Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki
:whistle:
Może się czepiam i wyciągam z kontekstu, ale to samo tyczy się Giovinco, Marchisio, Chielliniego czy Caceresa.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:45

kuba2424 pisze: W pełni się zgadzam. Jeśli Ibra miałby u nas grać, to musi mieć jasno powiedziane co może a czego nie może, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że poprzednicy/ obecny trener takiej rozmowy z nim nie przeprowadzali, a mimo to zdarzają się mu wpadki.
Nie wiem jak to dokładnie było w każdym kolejnym klubie, ale na przykład w Milanie, jak powszechnie wiadomo, Allegri ma w kwestii transferów do powiedzenia mniej więcej tyle, co baba sprzedająca bilety do stadionowego muzeum. Berlusconi miał zachciankę w postaci Ibry, więc Galliani mu ją zrealizował, a Allegri został postawiony przed faktem dokonanym.
W Barcelonie z kolei, mam takie wrażenie, wylądował po części z powodu tego, że na szybko trzeba było znaleźć następcę strzelającego fochy Eto'o, a po części Laporta podjął wyzwanie rzucone przez Florentino Pereza, polegające na kupowaniu jak najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy za gruby hajs. Jak było w Interze czy w PSG? Nie wiem, natomiast wydaje mi się że jeszcze nigdy nie był przymierzany do klubu, w którym trener kładłby aż tak wielki nacisk na poświęcenie dla zespołu i grę drużynową. A tak jak pisałem wcześniej, wydaje się że Ibra na starość nieco się zmienił skoro w ogóle rozważa ofertę Juventusu.

Do krzyczących coś o najemnikach - czy tak samo głośno protestowaliście kiedy sprowadzano Anelkę? Przecież ten facet to dopiero przykład gościa, który nie wykazuje absolutnie żadnego przywiązania do barw klubowych, a za kasę pójdzie grać i na kompletne piłkarskie zadupie.
Supersonic pisze: Ibra 20 + 8mln/rok x 4lata = 52
Top x 40 + 5x4 = 60
ofc. Top może być za 40 lub więcej ( ale raczej nie 50< bo wymienieni przez Ciebie piłkarze raczej nie są w orbicie zainteresowań, a na pewno nie w zasięgu) niż 5 mln pensji, ale nie sądzę, żeby cała operacja kosztowała 20 więcej.
A tak przechodząc do konkretów - który piłkarz posiadający umiejętności zbliżone do Ibry jest obecnie do kupienia przez Juventus za 40 baniek z kontraktem 5 mln/rok?
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2013, 14:54 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:52

Dolce Vita pisze:
Ibra to wydatek rzędu 15-20 mln euro + oczywiście pensja koło 8 mln pewnie. Wydatek na Cavaniego/Falcao/Suareza to kasa rzędu 50-60 mln więc ten ''woreczek'' to koło 30 mln, a więc bardzo poważna kwota. Pewnie zaraz powiesz, że można kupić JoJo za 40 mln? Tyle, że JoJo ma statystyki zbliżone do Muriela w tym sezonie, a Ibrze może buty czyścić, nie oszukujmy się.
Ibra 20 + 8mln/rok x 4lata = 52
Top x 40 + 5x4 = 60
ofc. Top może być za 40 lub więcej ( ale raczej nie 50< bo wymienieni przez Ciebie piłkarze raczej nie są w orbicie zainteresowań, a na pewno nie w zasięgu) niż 5 mln pensji, ale nie sądzę, żeby cała operacja kosztowała 20 więcej.

Jojo ja nie chcę, szkoda, że nie powstał ostatecznie zakład z Zambro- kto ustrzeli więcej: Berbatov czy JJ, bo chyba dostałbym fejmowy zastrzyk 500 postów :prochno: tak patrząc jak Berba w pojedynkę ciągnie Fulham a JJ robi dobre "prawie'nic" ostatnimi miesiącami.

Orkos - czemu Chiellini? Marchisio był tylko wypożyczony i to miało służyć jego otrzaskaniu się, nikt z niego nie rezygnował, a Giovinco? No cóż chyba potwierdzi tę tezę - co mnie akurat nie cieszy :doh:
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2013, 14:56 przez Supersonic, łącznie zmieniany 1 raz.


jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:54

Kibice przełknęli Cannavaro, to tym bardziej przełkną Ibrę(ten chociaż da nam jakość i nie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> głupot jak fabio). Nie ma co gadać za pół darmo mamy gościa, który jest zdecydowanie w TOP5 piłkarzy świata...


Obrazek

http://zmieleni.pl/ - postaw na jednomandatowe okręgi wyborcze!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 14:55

zahor pisze:Do krzyczących coś o najemnikach - czy tak samo głośno protestowaliście kiedy sprowadzano Anelkę? Przecież ten facet to dopiero przykład gościa, który nie wykazuje absolutnie żadnego przywiązania do barw klubowych, a za kasę pójdzie grać i na kompletne piłkarskie zadupie.
Co innego najemnik najemnik a najemnik cygan.

Napastnik genialny, człowiek marny. Jeśli chce go Conte to znaczy, że jest mu potrzebny i wie na co może liczyć, w innym wypadku taka operacja byłaby pozbawiona sensu. Sytuacja była nieco podobna, gdy po Calciopoli wrócił do nas Cannavaro, kibice tego nie przyjęli najlepiej, no ale on nie dał też jakiejś wielkiej jakości. Szwed mógłby się odkupić wyłącznie na boisku, wszelkie inne próby lizania tyłka spotkałyby się raczej z solidną porcją gwizdów.


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2013, 15:10

Szczerze? Dla mnie to byłoby lekarstwo naszej niemocy z przodu. To jest geniusz i gdyby do nas przyszedł zesrau bym się w pory kilogramem szczęścia.

Gdzieś mam jego odejście 7 lat temu, to piłkarz stworzony do zdobywania goli cudownej urody w każdym z klubów, a nie oddany barwom i kibicom. Taki ma profil, charakter faceta, który korzysta z życia, co doskonale opisuje jego książka. Nie musi gadać o przywiązaniu, swoją wielkość po prostu udowadnia na murawie.

Pierdzenie o wchodzeniu dwa razy do tej samej rzeki w dzisiejszych czasach jest trochę passe.


Zablokowany