Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2013, 07:54

Kolejność przypadkowa.

1. Sons od Anarchy
2. The Walking Dead
3. Dexter
4. Homeland
5. Banshee
6. Game of Thrones
7. The Sopranos
8. Vikings
9. That `70s Show
10. Bikie Wars: Brother in Arms


Obrazek
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2013, 12:27

Kolejność przypadkowa
1. Dr House
2. Suits
3. The Walking Dead
4. Gra o tron
5. Sherlock
6. Lost
7. Prison Break
8. Breaking Bad

Co myślicie o Spatacusie? Warto? Ostatnio widziałem końcówkę 10 odcinka i w sumie widać, że jest trochę specyficzny.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2013, 13:51

Co do Spartakusa to na pewno warto obejrzeć 2 pierwsze sezony, czyli Krew i Piach oraz Bogowie Areny. A potem to w zależności od stopnia zaciekawienia tematem. Jeżeli podobał ci się film 300 to ten serial na pewno przypadnie Ci do gustu.


Konrad_cmf_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2005
Posty: 89
Rejestracja: 22 lutego 2005

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2013, 02:45

topowe dla mnie ( emitowane nie tak dawno):
- Sons of Anarchy
- Breaking Bad
- Californication
- How I met your mother
- Throne Game
s ( zdecydowanie jednak książka wymiata, serial oglądam z sentymentu)

zawsze poprawią humor:
big bang theory
two and a half man


I polecam dobre, polskie produkcje -> Oficer (2004-2005) oraz Odwróceni (2007)

IMO im więcej pozycji podana tym mniejsza wartość zestawienia... zawsze czegoś brakuje lub o coś za dużo.


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2013, 18:01

Black mirror

specyficzny serial, dwa sezony po 3 odcinki kazdy. zarys fabuły na filmwebie, polecam :)


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2013, 20:35

CzarnyZkultury pisze:Black mirror

specyficzny serial, dwa sezony po 3 odcinki kazdy. zarys fabuły na filmwebie, polecam :)
Pachnie mi leciutko X-Files :prochno: . Czytając Black Mirror od razu mam przed oczyma znakomitą grę przygodową, właściwie trylogię, pod tym samym tytułem. Polecam bo świetna jest.


:plflag: :juveflag: :plflag:
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 11:11

Jeśli nie oglądaliście House of Cards, to polecam serdecznie.
Bałem się, że serial o polityce będzie przegadany, ale moje obawy były przesadzone. Kevin Spacey po prostu miażdży w tym serialu. Gość jest niesamowity... ale to już udowodnił nie raz :wink:

Game of Thrones - po dwóch pierwszych odcinkach szału ni ma, ale zapewne będzie ciekawie. Oby :prochno:


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2013, 08:09

W piątek wyemitowano finałowy odcinek "Spartacusa". Odcinek był kozacki i zapewne na długo zapisze się w historii telewizji. Świetne widowisko, duży rozmach i emocje które targają widzem od pierwszej do ostatniej minuty. Można mówić, że serial po śmierci aktora grającego Spartacusa w pierwszym sezonie nie był już taki sam, ale finał należy docenić. Idealne zakończenie tej niesamowitej historii. Dla mnie 10/10.


Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2013, 09:21

steru pisze:W piątek wyemitowano finałowy odcinek "Spartacusa". Odcinek był kozacki i zapewne na długo zapisze się w historii telewizji. Świetne widowisko, duży rozmach i emocje które targają widzem od pierwszej do ostatniej minuty. Można mówić, że serial po śmierci aktora grającego Spartacusa w pierwszym sezonie nie był już taki sam, ale finał należy docenić. Idealne zakończenie tej niesamowitej historii. Dla mnie 10/10.
Oglądając ten odcinek ciągle miałem nadzieje, że historia się jakoś zmieniła i Spartacus wygra... :(
Myślę, że nowy aktor spisał się bardzo dobrze. Andy postawił moim zdaniem wysoko poprzeczkę.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2013, 09:34

Orkos pisze:Oglądając ten odcinek ciągle miałem nadzieje, że historia się jakoś zmieniła i Spartacus wygra... :(
Jak chyba każdy, szczególnie że zgodnie z różnymi źródłami nigdy nie odnaleziono ciała Spartacusa, więc jakby nie było scenarzyści mieli pole do popisu.
Orkos pisze:Myślę, że nowy aktor spisał się bardzo dobrze. Andy postawił moim zdaniem wysoko poprzeczkę.
Z odcinka na odcinek Liam McIntyre wyglądał coraz lepiej w roli Spartacusa. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do jego widoku na ekranie ale ostatecznie wcielał się w tego bohatera przez znacznie dłuższy czas niż niesamowity Andy Whitfield.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2013, 09:49

Dzięki za spojlerowanie Spartacusa :P

Jestem po 4 odcinkach Bates Motel i stwierdzam, że ten serial może być <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Uwielbiam filmy/seriale tego typu czyli jakaś tajemnica/mroczne sekrety/pewien tragizm bohaterów. Nie mogę się doczekać kolejnych odcinków. Dla tych, którzy zamierzają oglądnąć to jednak nie szukałbym tutaj wielu koneksji z Psychozą. Ten serial spokojnie mógłby mieć inną nazwę, a powiązanie z Psychozą prawdopodobnie zostało wykorzystane żeby przyciągnąć widza znanym tytułem, chociaż jako współczesny prequel być może sprawdzi się.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2013, 09:53 przez joy, łącznie zmieniany 1 raz.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2013, 09:52

joy pisze:Dzięki za spojlerowanie Spartacusa :P
Dajże spokój, jak można zaspojlerować coś co od początku wiadomo jak się skończy :prochno: BTW zaskoczeń kilka będzie, o to się nie musisz martwić.
joy pisze:Jestem po 4 odcinkach Bates Motel i stwierdzam, że ten serial może być <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Uwielbiam filmy/seriale tego typu czyli jakaś tajemnica/mroczne sekrety/pewien tragizm bohaterów. Nie mogę się doczekać kolejnych odcinków.


Tu Ci muszę przyznać rację. Serial z odcinka na odcinek wygląda coraz lepiej. Jest klimat, są ciekawi bohaterowie no i to małe senne miasteczko w którym rozgrywa się akcja. Póki co twórcy nie dali ciała. Drugi sezon już zamówiony :)


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2013, 22:29

No to mamy potwierdzenie, że Dexter po tym sezonie zniknie z anteny na zawsze.

http://www.showtv.pl/news_item_5100.htm

Serial miał dużo przeciętnych momentów ale będzie go brakować. Przecież to Dexter...


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 02 maja 2013, 14:04

Jak tam serialowe sprawy idą? :)

Krótki raport z mojej strony.

1. Spartakus w końcu obejrzany. Ostatni sezon bardzo fajny, solidna sieczka przez 10 odcinków. Mało intryg w porównaniu do pierwszego sezonu, ale serial jako całość dobrze wyważony. To co mi sie najbardziej podobało w serialu to konkretna akcja. Jak szli na bitwę to w tym samym odcinku do tej bitwy dochodziło. A nie jak np. w Walking Dead SPOILER 2/3 sezonu czekało się niby na tą wojnę a jak przyszło co do czego to ich straszakami wypłoszyli :D

2. Gra o tron leci ostro w dół jak dla mnie :/ Niewiele się dzieje. Cały czas wszyscy gdzieś idą i idą i idą. Trochę nudno. Jak na taki epicki robiony z rozmachem serial mało walk. Dopiero chyba jedna była przez te 3 sezony i też dupy nie urywała. Książek nie czytałem więc opieram się tylko na tym co widzę na szklanym ekranie. Jak dla mnie za dużo wątków, przez co żaden nie jest poprowadzony należycie. Nie wiadomo na czym się skupić i jaki jest główny cel tego wszystkiego (oprócz przejęcia władzy nad światem:) )

3. Bates Motel nadal trzyma fason, jest ciekawie. Niestety napisy do serialu coś za wolno się ostatnio ukazują :P Wciąż polecam ten serial.

4. Nowy serial Demony da Vinciego. Bardzo spoko. Trochę przypomina mi rodzinę Borgiów jeśli chodzi o rozgrywki polityczne, ale jest ten dodatkowy element mistycyzmu i podążania śladem zagadek przez Leo :) Zobaczymy jak się rozwinie dalej, póki co jestem pozytywnie do niego nastawiony.

5. Ogląda ktoś Hannibala? Co prawda za dużo nie oglądałem ale jakoś mi nie podszedł.


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 maja 2013, 14:20

Od siebie dodam:

Vikings - koniec pierwszego sezonu. Serial ciekawy, osobiście tematyka wikingów jest mi obca, ale chyba to zmienię. Bardzo dobrze, realistycznie odwzorowane sceny walki, fabuła póki co nie przynudza i sądzę, że scenarzyści mogą rozwijać przygody Ragnara Lothbroka przez wiele sezonów, o ile oczywiście będzie popyt na ten serial.

Osobiście szkoda mi tak szybkiej śmierci Haraldsona, bardzo podobała mi się ta postać. Natomiast główny bohater nie do końca przypadł mi do gustu. Strasznie mi przypomina Jaxa Tellera ze Sonsów. Jeden i ten sam wyraz twarzy przez większość odcinka i głupi uśmieszek, który nie wiadomo co symbolizuje. Ciekawie kreowana jest drugoplanowa postać Athelstana ( o ile go szybko nie uśmiercą ), a z kolei syn Lothbroka przypomina mi Carla z pierwszego sezonu Walking Dead, czyli małego, irytującego cwaniaczka.

Nie mniej jednak, czas spędzony przy Wikingach nie był stracony.


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
ODPOWIEDZ