Ustawianie meczów

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:08

Dzisiaj pojawił się news, że Europol wziął pod lupę 380 meczów, których rezultaty mogły zostać ustawione. Podejrzanych jest ponad 400 osób, w tym sędziowie, dyrektorzy, zawodnicy i członkowie organizacji przestępczych. Rzekomo całym procederem kierował syndykat przestępczy z Azji, który miał wpływać na wyniki meczów kwalifikacyjnych mistrzostw świata i Europy. Podejrzanie padło nawet na jeden mecz Ligi Mistrzów rozegrany w Anglii.

Również na początku obecnego roku, Javier Tebas wiceprezydent LFP wyjawił, że podejrzewa, iż ustawianie meczów ma miejsce w pierwszej lidze hiszpańskiej: "There is match-fixing in La Liga, claims LFP vice-president".

Jak widać problem dotyczy nie tylko Włoch. Ciekawe o jakim konkretnie meczu Ligi Mistrzów mowa, bo poza tym, że rozegrano go w Anglii, nic nie wyjawiono. Osobiście to bardziej podejrzewałbym mecz Olympique Lion z Dinamem Zagrzeb i Ajaksu z Realem. Dla jasności, w tym drugim przypadku nie podejrzewam zawodników tylko sędziego, który jeżeli mnie pamięć nie myli nie uznał dwóch prawidłowych goli dla Ajaksu.


Obrazek
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:12

Stawiam orzechy przeciw diamentom, ze tym meczem rozegranym w Anglii jest spotkanie Chelsea z Barceloną :prochno:


Obrazek
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:15

Jeśli chodzi o ten mecz w Anglii to chyba mecz Chelsea - Barcelona z 2009 roku.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:18

Gdyby jakiś klub pokroju Barcelony był w to zamieszany to to to byłoby cudownie.


juventussek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2005
Posty: 388
Rejestracja: 22 października 2005

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:20

Tak to ciekawe co powiecie o Barcelona - Milan i dwóch karnych dla barcelony, szczególnie ten drugi kiedy był rzut rożny. Wczoraj Barca karny z kapelusza, nie mówie o karnym dla Milanu bo to tym bardziej porażka, Besiktas 2-0 wygrywa, przeciwnicy grają w 10 i nagle robi się 2-2, druga bramka padła bardzo ciekawie stoper może podać do lewej jak i prawej strony oraz do bramkarza ale z niewiadomego powodu biegnie powoli w strone swojej bramki i napastnik z 10 metrow mial do niego podbiegl zabrał piłkę i strzelił na 2-2 to jest tylko ten weekend a do tego widzialem tylko kilka meczów... ODECHCIEWA SIĘ OGLĄDAĆ TEGO SZAJSU.


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:23

Ahh , ale by był mentalny liść dla tych wszystkich fanboyów Messiego i całej ekipy z Farsy i akurat jakbym miał obstawiać których klubów to dotyczy to Barcelonka była by pierwsza , ile razy Barca wygrywała mecze po pomocy sędziów.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:27

Moim zdaniem, żadnej afery z tego nie będzie, za miesiąc nikt nie będzie tego pamiętał


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:31

Jakiś czas temu media obiegły podobne informacje, po czym przez dłuższy czas (z rok) nastała cisza. Myślę podobnie j/w że sprawa się rozmyje i zapomnimy o sprawie. Barcelona i ustawienie meczu? Weźcie chłopaki zejdźcie na Ziemię. Jeśli jakiś mecz miałby zostać ustawiony to pewnie grupowy między drużynami 3 a 4 w grupie. Tyle w temacie


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:40

filippo pisze:Jakiś czas temu media obiegły podobne informacje, po czym przez dłuższy czas (z rok) nastała cisza. Myślę podobnie j/w że sprawa się rozmyje i zapomnimy o sprawie. Barcelona i ustawienie meczu? Weźcie chłopaki zejdźcie na Ziemię. Jeśli jakiś mecz miałby zostać ustawiony to pewnie grupowy między drużynami 3 a 4 w grupie. Tyle w temacie
Dokładnie tak. Nie wiem o jaką kasę by musiało chodzić, żeby komukolwiek opłacało się ustawiać taki prestiżowy mecz.


#AllegriOut
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:49

filippo pisze:Barcelona i ustawienie meczu? Weźcie chłopaki zejdźcie na Ziemię.
Nie uważasz, że trochę dużo tych przypadków, zbiegów okoliczności i błędów akurat w takich decydujących, jak ten z Chelsea, meczach?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:52

Vimes pisze:Również na początku obecnego roku, Javier Tebas wiceprezydent LFP wyjawił, że podejrzewa, iż ustawianie meczów ma miejsce w pierwszej lidze hiszpańskiej: "There is match-fixing in La Liga, claims LFP vice-president"
To, co stało się w ostatniej kolejce ligowej sezonu 11/12 w Primera Division zza stratosfery wygląda na śmierdzącą sprawę. Już dokładnie nie pamiętam, o który dokładnie mecz chodzi, ale uczestniczyły w nim drużyny zagrożone spadkiem. W przypadku porażki Villarrealu obydwu ekipom o którym mowa wystarczyłby remis. Wszystkie spotkania były rozgrywane równolegle, Żółte Łodzie tracą gola w końcówce, w drugim meczu kapitan jednych podchodzi do rywala, coś tam gadają, po chwili pada wyrównanie na 1:1 i obie drużyny utrzymują się w lidze. Strzelam, że jeśli jest jakiś syf w Hiszpanii, to również wokół tego meczu.

Co więcej? Kurna, ten Lyon z zeszłego sezonu wygląda wręcz odlotowo. Barcy sędziowie wyciągnęli tyle królików z kapelusza, że tylko fani Blaugrany nie połączyliby w myślach tego z wypływającą korupcją.

Ja już jestem tak uczulony na tego typu przecieki, że autentycznie boję się, czy sprawa nie zahaczy o Juve, choć to wynika tylko i wyłącznie z traumy po Calciopoli
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2013, 16:53 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:52

Nie tylko z Chelsea z Realem co było , prawda jest taka jak już pisałem wyżej , że jeśli chodzi o ustawianie meczy w LM to Barca jest pierwsza ;)


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 16:58

Szczypek, szczerze wątpię, żeby w to był bezpośrednio zamieszany któryś z czołowych klubów. Całym procederem miał kierować ten azjatycki syndykat. W takiej sytuacji wystarczyłoby im się dobrać jakoś do sędziego, a same kluby niekoniecznie musiały coś wiedzieć. Powiedzmy, że ktoś tam sobie obstawia UNDER lub OVER 2,5, a sędzia ma dopilnować, żeby więcej bramek nie padło lub w razie potrzeby podyktować jakiś rzut karny jak brakuje.

I dajcie spokój z tym hejterstwem Barcelony.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 17:05

Vimes pisze:Szczypek, szczerze wątpię, żeby w to był bezpośrednio zamieszany któryś z czołowych klubów. Całym procederem miał kierować ten azjatycki syndykat. W takiej sytuacji wystarczyłoby im się dobrać jakoś do sędziego, a same kluby niekoniecznie musiały coś wiedzieć. Powiedzmy, że ktoś tam sobie obstawia UNDER lub OVER 2,5, a sędzia ma dopilnować, żeby więcej bramek nie padło lub w razie potrzeby podyktować jakiś rzut karny jak brakuje.
Te under lub over bardzo często decydują o ostatecznym wyniku spotkania, a co za tym idzie na przykład o awansie do finału Ligi Mistrzów. Jestem w stanie zrozumieć błąd sędziego, ale nie jeśli on stoi cztery metry od sytuacji i świadomie uznaje, że nie widzi nic niedozwolonego.
Wiesz, mnie nawet nie chodzi o sam klub, ale o to, że coś ten klub pcha do przodu i to niekoniecznie uczciwie. Mi wystarczyłoby, aby ktoś to przyznał i na tym sprawa mogłaby się zakończyć.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 04 lutego 2013, 17:16

przypomnijcie mi prosze, jak zakonczyla sie sprawa z tegorocznym losowaniem par 1/8 LM?


ODPOWIEDZ