Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 12:43

steru pisze:
Martin pisze:Boardwalk Empire
Gdzieś po 3-4 odcinkach pierwszego sezonu złapałem zamułkę z tym serialem i do dziś nie mogę nadrobić.
Nadrabiaj bo jest co.

Co do Homeland w zupełności zgadzam się z Martinem.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Montezuma11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2011
Posty: 149
Rejestracja: 22 maja 2011

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 13:12

W związku z przerwą w the walking dead szukam czegoś nowego. Mam więc pytanie, breaking bad, warto zaczynać?


FORZA JUVENTUS !!!
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 13:40

steru pisze:
Martin pisze:No i jeszcze Homeland - jaka piękna tragedia, można rzec - scenarzyści sami sobie strzelili w kolano psując cały potencjał tkwiący w Abu Nazirze. Jak można było tak rozmienić się na drobne, to do tej pory nie rozumiem. Coś co miało przyćmić akcję w I sezonie zostało sprowadzone do poziomu absurdu... Szkoda, bo serial zmienił się w melodramat...
Myślę że mimo wszystko jest minimalnie za wcześnie aby mówić o zmianie w melodramat. Oczywiście drażni taki silny nacisk na wątek "miłosny" ale to dopiero od kilku epizodów, w których wydarzyło się wiele dobrego.
Chodzi mi o to, że
spoiler pisze:z Abu Nazira, takiego groźnego przestępce, który miał wstrząsnąć Ameryką, który postawił na nogi całe CIA zrobili głupiego terrorystę, który daje się złapać we frajerski sposób.
Poza tym jeśli coś fajnego pokażą w ostatnim odcinku i wgniecie nas to w ziemię to mimo wszystko niesmak pozostanie. Zamówiony jest 3 sezon więc można się spodziewać jakiegoś cliffhangera.
Montezuma11 pisze:W związku z przerwą w the walking dead szukam czegoś nowego. Mam więc pytanie, breaking bad, warto zaczynać?
Podobno warto. Ja utknąłem na 2 odcinku 2 serii ale biorę się niebawem jak skończę The Killing 2 i Grę o Tron 2. Kumpel mówił mi, że 5 sezon o niebo lepszy od Walking Dead


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 14:49

Montezuma11 pisze:W związku z przerwą w the walking dead szukam czegoś nowego. Mam więc pytanie, breaking bad, warto zaczynać?
Nie ma chyba drugiego serialu, który trzymałby tak wysoki poziom przez wszystkie sezony. Zdecydowanie polecam.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2012, 00:47

Czas na podsumowanie melodramatu pt. "Dexter":
chciałoby się powiedzieć - jaki sezon taki finał. Zastanawiam się czy można było wymyślić gorsze zakończenie? Zamyka się niezwykle ciekawy wątek La Guerty, a powstaje kretyński duet Dex i Debra (bo jak to inaczej nazwać?). Obawiam się, że finałowy sezon będzie równie przegadany, przepłakany i przepierdziany przez głównych bohaterów, jednym słowem - melodramatu ciąg dalszy. Odcinek ciekawy, trzymający w napięciu i warty zobaczenia (szczególnie ze względu na świetnego Doakesa - koleś jest kapitalny), tym bardziej szkoda kiepskiego finału.
Teraz "Homeland", obawiam się, że może być bardzo podobnie.

EDIT:

Bardzo pomyliłem się w przypadku Homeland - kapitalne zakończenie 2 sezonu. Generalnie początek 2 serii świetny, końcówka słabsza, ale finał palce lizać. Miłe zaskoczenie po kiepskim Dexterze. Oby kolejny sezon nie obniżył lotów.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2012, 02:59 przez Lypsky, łącznie zmieniany 1 raz.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2012, 13:25

Zgadzam się z Dexterem, nie zgadzam się z Homelandem. Cały odcinek przegadany. Końcówka ok, fajna, ale ostatnie sceny?? WTF? Gdzie jakiś wciągający clifhanger? Nic.. 150 furtek otwartych i tak naprawdę scenarzyści pokazali, że nie mają na razie żadnej koncepcji jak to kontynuować, co zresztą potwierdzili w wywiadach.
Nie zdarzy się to co wynika z faktów lub domysłów, zdarzy się to na co wpadną producenci... Bardzo mi się to nie podoba.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2012, 14:07

Co do Dextera
Zgadzam się z Lypskym. Wszystko wskazuje na to, że 8 sezon będzie kalką siódmego to znaczy Debra będzie przeżywać morderstwo tak samo jak przeżywała prawdę o Dexie, Dex tradycyjnie będzie starał się wyprostować wszystkie sprawy, ktoś z drugiego czy nawet trzeciego planu wpadnie na trop tropu LaGuerty i tak jakoś będzie kręcił się ten cały cyrk.

Muszę powiedzieć, że liczba idiotycznie zakończonych wątków w sezonie 7 przeszła moje wszelkie oczekiwania dlatego ósmego już nie mam zamiaru oglądać. Patrząc na kreatywność twórców to już nie obchodzi mnie nawet jak to się skończy.


seba

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 maja 2004
Posty: 109
Rejestracja: 12 maja 2004

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2012, 04:35

Montezuma11 pisze:W związku z przerwą w the walking dead szukam czegoś nowego. Mam więc pytanie, breaking bad, warto zaczynać?
Warto bo serial rzeczywiście świetny. Równie dobry jak dla mnie jest Sons of Anarchy, które tak mnie wciągnęło, że obejrzałem 5 sezonów w niecały tydzień i nie mogę się doczekać 6 sezonu. Polecam też The Wire lub Oz.


Swoją drogą czy oglądał ktoś miniserial brytyjski The Take
http://www.filmweb.pl/serial/Take%2C+The-2009-620973
Bardzo dobry.

Do tego mogę jeszcze polecić The Shadow Line
http://www.filmweb.pl/serial/Na+granicy ... 011-622954


Montezuma11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2011
Posty: 149
Rejestracja: 22 maja 2011

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2012, 21:39

seba pisze:
Montezuma11 pisze:W związku z przerwą w the walking dead szukam czegoś nowego. Mam więc pytanie, breaking bad, warto zaczynać?
Warto bo serial rzeczywiście świetny. Równie dobry jak dla mnie jest Sons of Anarchy, które tak mnie wciągnęło, że obejrzałem 5 sezonów w niecały tydzień i nie mogę się doczekać 6 sezonu. Polecam też The Wire lub Oz.
Synów Anarchii znam i bardzo lubię, a breaking bad już zaliczony :-D Tak mnie wciągnął, że obejrzałem go w nieca łytydzień i nie mogę się doczekać końca tej historii. Teraz zaczynam The Killing, bo widzę, że seriale od AMC, które do tej pory obejrzalem są na wysokim poziomie i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Do tych, które Ty poleciłeś też zapewnę wrócę w wolnej chwili :)


FORZA JUVENTUS !!!
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2012, 22:34

seba pisze: Warto bo serial rzeczywiście świetny. Równie dobry jak dla mnie jest Sons of Anarchy, które tak mnie wciągnęło, że obejrzałem 5 sezonów w niecały tydzień i nie mogę się doczekać 6 sezonu. Polecam też The Wire lub Oz.
Jeśli podoba ci się SOA polecam Bikie Wars: Brothers in Arms.

http://www.filmweb.pl/serial/Bikie+Wars ... 012-654982

Jeden z lepszych miniseriali jakie widziałem :ok:


Obrazek
Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2012, 11:24

seba pisze:Swoją drogą czy oglądał ktoś miniserial brytyjski The Take
http://www.filmweb.pl/serial/Take%2C+The-2009-620973
Bardzo dobry.
Się skusiłem i muszę przyznać że dawno nie oglądałem tak dobrze zagranego psychopaty. Hardy wczuł się niesamowicie. Również polecam do obejrzenia!


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2012, 14:40

Wsiąkłem totalnie w Lutera. Gorąco polecam tym którzy się wciąż wahają czy oglądać.

Zabieram się również za Bike Wars oraz The Take. Liczę, że rzeczywiście takie dobre :)


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2012, 16:59

steru pisze:Wsiąkłem totalnie w Lutera. Gorąco polecam tym którzy się wciąż wahają czy oglądać.
:ok:

Nie mogę się doczekać trzeciej serii...

Black Mirror jest ciekawym koncepcyjnie serialem, polecam osobom poszukującym "czegoś innego".


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2013, 13:34

Fani "Breaking Bad"... serial wraca 14 lipca! Czekania masa ale jakie to dobre uczucie wiedzieć kiedy to wreszcie nastąpi :)

http://showtv.pl/news_item_4584.htm

PS. Obejrzałem 2 godziny "The Take" i przyznaję, że Hardy zyskał w moich oczach. Świetna rola. Dziwnie tylko tak patrzeć jaki był młody i "mały" w porównaniu do "Warrior" czy "Batmana" :)


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2013, 14:17

Wczoraj potwierdziły się plotki odnośnie nowego sezonu "Dextera". Serial ruszy znacznie szybciej niż zazwyczaj bo już 30 czerwca. Jednocześnie poruszono temat końca serialu i zaskoczenie: wciąż nie podjęto decyzji. Generalnie to można odnieść wrażenie, że nie chcą się pozbywać serialu z ramówki, skoro w ostatnim sezonie ustanowił od nowa wszystkie rekordy oglądalności stacji. Użyto nawet stwierdzenia, że "Dexter" jest dla Showtime, tym czym jest Batman dla Warner Bros...

http://www.showtv.pl/news_item_4622.htm


ODPOWIEDZ