Serie A 12/13 (17): JUVENTUS 3-0 Atalanta

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 12:46

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 17 kolejki SerieA 12/13: JUVENTUS - Atalanta

Czas:

16.12.2012 (niedziela), godzina 15:00

Miejsce:

Turyn - Juventus Stadium (41 254)

O przeciwniku:

Rok założenia: 1907
Barwy: Czarno-niebieskie
Przydomek: La Dea
Prezes: Antonio Percassi
Menedżer: Stefano Colantuono
Oficjalna strona Atalanta B.C.

Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 2
Remisów: 2
Przegranych: 4


Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 5
Remisów: 0
Przegranych: 3



Ostatnie mecze:
(11.12.2012) – Roma 3:0 Atalanta (Coppa Italia)
(08.12.2012) – Atalanta 2:1 Parma (SerieA)
(02.12.2012) – Bologna 2:1 Atalanta (SerieA)
(28.11.2012) – Atalanta 3:1 Cesena (Coppa Italia)
(25.11.2012) – Atalanta 0:1 Genoa (SerieA)


Najlepszy strzelec:
German Denis (6 goli w SerieA), Giacomo Bonaventura (4 gole w SerieA, 1 gol w Coppa Italia)
Obrazek Obrazek

Najlepszy asystent:
German Denis, Luca Cigarini
Obrazek Obrazek

Aktualna sytuacja w tabeli SerieA:

Obrazek


JUVENTUS:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 6
Remisów: 1
Przegranych: 1


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 6
Remisów: 1
Przegranych: 1



Ostatnie mecze:
(12.12.2012) – JUVENTUS 1:0 Cagliari (Coppa Italia)
(09.12.2012) – Palermo 0:1 JUVENTUS (SerieA)
(05.12.2012) – Shakhtar 0:1 JUVENTUS (Champions League)
(01.12.2012) – JUVENTUS 3:0 Torino (SerieA)
(25.11.2012) – Milan 1:0 JUVENTUS (SerieA)


Najlepszy strzelec:
Fabio Quagliarella (6 goli w SerieA, 3 gole w Champions League), Arturo Vidal (5 goli w SerieA, 3 gole w Champions League), Sebastian Giovinco (5 goli w SerieA, 2 gole w Champions League)
Obrazek Obrazek Obrazek

Najlepszy asystent:
Kwadwo Asamoah, Andrea Pirlo
Obrazek Obrazek



HISTORIA SPOTKAŃ Z ATALANTĄ



Przewidywane składy

Wg LGDS:

:ball: JUVENTUS

:ball: Atalanta

Wg Tuttosport:

Obrazek



mecz na żywo w TV:

Obrazek

Al Jazeera Sport +1
Al Jazeera Sport HD1
Arena Sport 3 HD (cro)
Arena Sport 4 (serbia)
C+ Fútbol (esp) / HD
Canal 9 (den) / HD
Canal 9 (norway)
Digi Sport 1 (rom)
ESPN (uk/ie) / HD
NTV Plus Futbol / HD
OTE Sport 1 / HD
Setanta Ireland
Sky Calcio 1 / HD
Sport 1 Voetbal
Sport 5 (israel) / HD
Sport TV2 / HD
SportKlub (hungary)
SuperSport 1 (alb) / HD
SuperSport 5 (za)
TRK Futbol+ / HD
TV4 Sport Xtra HD (swe)
CYP: Cytavision Sports 3
ITA: Premium Calcio 1
ITA: Premium Calcio HD
MLT: GO Sports 4
NOR: C SPORTS online
SWE: C SPORTS online
USA: beIN Sport

mecz w Internecie:

Kilknij, żeby dowiedzieć się więcej o transmisjach przez internet! (szczegóły, linki do spotkań, porady)



źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it , www.stadiony.net

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


Wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki.


Obrazek
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 13:07

@pumex - ta grafika z ustawieniem na boisku wygląda trochę jak z FM'a :prochno:

btw. dawno nie grałem, trzeba by na święta odpalić.


Atalanta napsuła sporo krwi silnym zespołom w tym sezonie i nie spodziewam się łatwego meczu.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 13:17

Dodaj Giovinco jeden gol w Pucharze Włoch.

Liczę na zwycięstwo, może być skromne. Oby Marrone dał radę.
Vidal będzie gotowy do gry, czy nie ryzykujemy?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 13:19

ewerthon pisze:@pumex - ta grafika z ustawieniem na boisku wygląda trochę jak z FM'a :prochno:
Lekko podrasowana grafika z Tuttosport'u. A czy oni ją biorą z Fm'a, czy nie.. trzeba pytać ich :wink:
ewerthon pisze:Atalanta napsuła sporo krwi silnym zespołom w tym sezonie i nie spodziewam się łatwego meczu.
Oo, dobrze, że to zauważyłeś i napisałeś zanim jeden z drugim wyjadą z tekstem, że rypniemy leszczy 5:0. Atalanta to ligowy średniak z tendencją do wkurzania silniejszych od siebie. Wystarczy, że podjedziemy do tego meczu z piknikowym nastawieniem i może być krucho


Obrazek
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 13:33

Śmierdzi mi remisem w tym meczu...


MoreLL_FTL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 244
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 14:46

Atalanta ograła w tym sezonie zarówno Milan jak i Inter, czego jak wiem nam niestety nie udało się zrobić. Sam ten fakt powinien ostudzić nieco zbyt pozytywne emocje zwłaszcza tych, którzy wyjadą zaraz "łatwym zwycięstwem" :)

Mimo wszystko liczę na pełne zaangażowanie oraz koncentrację ze strony naszych zawodników. Liczę, że Pogba znów rozegra dobre spotkanie. Może nawet huknie coś z dystansu. Forza Juve!

edit:
Pamiętam bramkę Denisa z Interem, przy której położył bodajże dwóch obrońców razem z bramkarzem jednym zwodem. Trzeba uważać na tego zawodnika


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 14:52

Pamiętam bramkę Denisa z Interem, przy której położył bodajże dwóch obrońców razem z bramkarzem jednym zwodem. Trzeba uważać na tego zawodnika
A to nie był Sau z Cagliari? Oba mecze były po sobie :wink:

EDIT: No i tenże Sau się akurat poślizgnął :prochno: I tak to oszukał mocarną obronę Interu.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2012, 16:52 przez Marat87, łącznie zmieniany 1 raz.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 16:42

Marat87 pisze:
Pamiętam bramkę Denisa z Interem, przy której położył bodajże dwóch obrońców razem z bramkarzem jednym zwodem. Trzeba uważać na tego zawodnika
A to nie był Sau z Cagliari? Oba mecze były po sobie :wink:
Sau, Sau. Z Atalanty najgroźniejszy będzie Moralez - szybki, mały, zwrotny, czyli taki, który nie służy naszym wysokim i małozwrotnym defensorom (nie mówię, że słabym, bo cała trójka gra bardzo dobrze w tym sezonie).

Spróbowałbym 4-3-3. Atalanta z pewnością przyjedzie po remis, nie zdziwiłbym się gdyby powielili taktyke Lazio. 4-4-1-1 wygląda na murowanko, do tego idealne przody na kontrę (silny Denis, Moralez o którym wspominałem i szybkie skrzydła).

Aha, Consigli to świetny bramkarz, mam nadzieję, że nie klepnie sobie życióweczki akurat z nami. :whistle:


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 17:09

Vincitore pisze: Aha, Consigli to świetny bramkarz, mam nadzieję, że nie klepnie sobie życióweczki akurat z nami. :whistle:
Pewnie klepnie. Ostatnio bramkarze drużyn przeciwnych dość często mają życiówki w meczach z nami ;)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 17:17

pumex pisze:Oo, dobrze, że to zauważyłeś i napisałeś zanim jeden z drugim wyjadą z tekstem, że rypniemy leszczy 5:0. Atalanta to ligowy średniak z tendencją do wkurzania silniejszych od siebie. Wystarczy, że podjedziemy do tego meczu z piknikowym nastawieniem i może być krucho
Na szczęście dla równowagi mocy we wszechświecie mamy także osoby, które przed każdym meczem zwracają uwagę na to jacy groźni są rywale. Atalanta ma Denisa, Lazio groźną ofensywę, Palermo wiadomo Miccoli, Bologna Gilardino i Diamantiego, Chievo Pellissiera itd... no gotów pomyśleć, że każdy klub ma piłkarzy na których liczy 8)
Nie no, kaszanki jak z Interem raczej odwalą bo Antek im nie da więc wszystko będzie jak zwykle zależało od skuteczności ale ja jestem przekonany, że ich rozstrzelamy.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 18:00

pumex pisze:
ewerthon pisze:Atalanta napsuła sporo krwi silnym zespołom w tym sezonie i nie spodziewam się łatwego meczu.
Oo, dobrze, że to zauważyłeś i napisałeś zanim jeden z drugim wyjadą z tekstem, że rypniemy leszczy 5:0. Atalanta to ligowy średniak z tendencją do wkurzania silniejszych od siebie. Wystarczy, że podjedziemy do tego meczu z piknikowym nastawieniem i może być krucho
To raz, z drugiej strony zaś zeszłoroczna Atalanta sprawiała takie same problemy (Inter z nimi chyba od 4 spotkań nie wygrał :think: ), była drużyną walczącą o puchary, a dwukrotnie z nimi w miarę spokojnie wygraliśmy. Antek, z racji że tam pracował niedawno, zdaje się mieć papiery i super rozeznanie na niebieskich piłkarzy.

Co ciekawe, w obu tych meczach w zeszłym roku zagrał w pomocy Marrone. Miodna asysta do Giaccha w pierwszym, bramka w drugim. Liczę na powtórkę.


grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2012, 18:23

MoreLL_FTL pisze:Atalanta ograła w tym sezonie zarówno Milan jak i Inter, czego jak wiem nam niestety nie udało się zrobić. Sam ten fakt powinien ostudzić nieco zbyt pozytywne emocje zwłaszcza tych, którzy wyjadą zaraz "łatwym zwycięstwem" :)

[...]
IMO trzeba wziac tez pod uwage w jakiej sytuacji byly wtedy oba w/w przegrane zespoly. Milan "przerznal" z Atalanta w 3 kolejce (odmlodzona, jeszcze w miare nie ograna druzyna jak dzisiaj), Inter w 12, czyli zaraz po wygranej z Juve (niektorzy zawodnicy mogli byc lekko "oszolomieni" tym faktem albo - patrzac na wynik - po prostu zabraklo im szczescia).

Atalanta nie blyszczy jednak forma na wyjezdzie, co przemawia za nami, wiec licze na skromne zwyciestwo w domu 8)


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 14:20

Trenera naszych rywali tak zmogła grypa, że musiał zrezygnować dzisiaj z udziału w przedmeczowej konferencji prasowej i być może nawet nie zasiądzie jutro na ławce podczas meczu.


Obrazek
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 19:06

Czy tylko ja na pozycji "Aktualna sytuacja w tabeli SerieA" widzę informacje o grubości śniegu w Beskidzie Śląskim? :think:


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 19:14

Kimi pisze:Czy tylko ja na pozycji "Aktualna sytuacja w tabeli SerieA" widzę informacje o grubości śniegu w Beskidzie Śląskim? :think:
Nie, ja też :D Hahaha :).
Atalanta ciężki przeciwnik, ale gramy u siebie więc sądzę, iż wygramy :).


Zablokowany