Muzyka - tutaj wszystko.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 listopada 2012, 18:18

Czy ktoś już miał okazję przesłuchać/zobaczyć Celebration Day Zeppelinów?


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 20 listopada 2012, 11:49

Pan Mietek pisze: Czy ktoś słuchał nowej płyty T.Love? Albo może ktoś kupił ten zestaw za 180 zeta bo też się zastanawiam czy nie kupić.....
Ja słuchałem. Fajne, ale szału nie robi. Trochę mi ten skrzeczący głos Muńka nie podchodzi w bluesowych i folkowych aranżacjach. Co nie zmienia faktu, że muzycznie bardzo spoko, aczkolwiek 180 zeta bym na to nie wydał ;)


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 20 listopada 2012, 13:03

deszczowy pisze:
Pan Mietek pisze: Czy ktoś słuchał nowej płyty T.Love? Albo może ktoś kupił ten zestaw za 180 zeta bo też się zastanawiam czy nie kupić.....
Ja słuchałem. Fajne, ale szału nie robi. Trochę mi ten skrzeczący głos Muńka nie podchodzi w bluesowych i folkowych aranżacjach. Co nie zmienia faktu, że muzycznie bardzo spoko, aczkolwiek 180 zeta bym na to nie wydał ;)
Dzięki :ok:

Też myślę, że kupię zwykłe wydanie bo przecież co ja mógłbym zrobić z winylami? :)


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 20 listopada 2012, 14:05

zahor pisze:Czy ktoś już miał okazję przesłuchać/zobaczyć Celebration Day Zeppelinów?
Przesłuchać i zobaczyć. Robi wrażenie. Trochę się przez te lata postarzali, ale energii ciągle może im pozazdrościć większość współczesnych kapel. Zresztą... http://www.youtube.com/watch?v=fpigDGf6vXM


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 20 listopada 2012, 14:17

vitoo pisze:
zahor pisze:Czy ktoś już miał okazję przesłuchać/zobaczyć Celebration Day Zeppelinów?
Przesłuchać i zobaczyć. Robi wrażenie. Trochę się przez te lata postarzali, ale energii ciągle może im pozazdrościć większość współczesnych kapel. Zresztą... http://www.youtube.com/watch?v=fpigDGf6vXM
Plant się... hmm, no, czas go nie oszczędził. Już tak nie zdziera gardła, jak ongiś :) Posłuchaj np. tutaj. Natomiast Page to jest Page. Koleś miecie po prostu! Nawet jedna nuta nie fałszuje! Miazga, co on robi na gitarze!

A jak oceniacie młodszego Bonhama?b


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 listopada 2012, 15:11

deszczowy pisze: Plant się... hmm, no, czas go nie oszczędził. Już tak nie zdziera gardła, jak ongiś :) Posłuchaj np. tutaj. Natomiast Page to jest Page. Koleś miecie po prostu! Nawet jedna nuta nie fałszuje! Miazga, co on robi na gitarze!

A jak oceniacie młodszego Bonhama?b
Na drugi dzień po napisaniu tamtego posta zaopatrzyłem się w zestaw 2CD+2DVD, więc mogę już zabrać głos :-D
Co do Planta - ja odniosłem takie wrażenie jakby się rozkręcał w trakcie koncertu. Na początku faktycznie to nie powalało, w Ramble On chociażby brakowało trochę tego zdarcia gardła, ale potem było coraz lepiej. Stairway To Heaven zaśpiewał już naprawdę świetnie. Page genialnie, pełna zgoda. Po JPJ widać że używał sobie mniej niż reszta chłopaków, jakby wolniej się starzeje :wink:

Młodszy Bonham - nie ma jest aż tak ekspresyjny i energiczny jak jego ojciec (zresztą mało kto jest), ale wydaje mi się że to bardzo dobry perkusista. W sumie mogli dać mu się wyszaleć w Moby Dick, ale z drugiej strony jakby chcieli zagrać wszystko co chciałbym usłyszeć to koncert musiałby trwać przynajmniej z pięć godzin.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 24 listopada 2012, 17:55

Plant ma mordę jak schabowszczak, ale wokalnie wytrzymał ten koncert bardzo ładnie (inna rzecz - ciekawe, na ile pomogły poprawki w studio?), Page - nieźle, ale widać, czy raczej słychać, pewien rozbrat ze sceną - momentami grał dziwne dźwięki. No i widać, po nieco mniejszej niż w uprzednich latach ekspresji - brak używek (?). Natomiast to, jak zagrał JPJ - szacun. W Kaszmirze hammondy brzmiały jak orkiestra, a bas - jeśli dobrze kojarzę - obsługiwany nogami, to w ogóle wyższa szkoła jazdy.
Swoja drogą - najlepsza wersja Kashmiru z dotychczasowych live'ów. Potężnie brzmi.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
phalcore

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 września 2011
Posty: 2
Rejestracja: 04 września 2011

Nieprzeczytany post 27 listopada 2012, 01:51

Znajdę tutaj osoby, które znają się na włoskiej muzyce? Poszukuję jakichś energicznych włoskich utworów a ciężko mi coś znaleźć bo wszędzie same romantyczne smęty.


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2012, 11:49

phalcore pisze:Znajdę tutaj osoby, które znają się na włoskiej muzyce? Poszukuję jakichś energicznych włoskich utworów a ciężko mi coś znaleźć bo wszędzie same romantyczne smęty.
Ja się znam na włoskim prog-rocku z przed 40 lat, ale to same romantyczne smęty. :prochno:


Słucha tu ktoś Elojów?
http://www.progarchives.com/mp3.asp?id=164
Jeśli nie, to przygodę polecam zacząć od Ocean.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 20:17

Ostatnio zaskoczył mnie polski akcent w twórczości Lucassena:

Tak koło 3:20.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2013, 00:57

Mamy chyba pierwsze wielkie muzyczne wydarzenie w nowym roku. Pewnie wielu już wie, ale i tak to napiszę: w dniu swoich 66 urodzin nowy album zapowiedział David Bowie. Będzie to pierwsza płyta muzyka od 10 lat.

A oto pierwszy kawałek promujący nowe dzieło - http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OyDTy9DtHQ. Z każdym kolejnym przesłuchaniem podoba mi się coraz bardziej.

Nie wiem jak Wy, ale ja się jaram!


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2013, 21:10

Interesujecie się country? Mógłby ktoś w temacie polecić jakichś wykonawców, ewentualnie dobre tytuły?


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2013, 21:14

jsduga pisze:Interesujecie się country? Mógłby ktoś w temacie polecić jakichś wykonawców, ewentualnie dobre tytuły?
Myślę, że posłuchanie Johnny Cash będzie dla Ciebie dobry na początek. Oczywiście "Live at Folsom" :)


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2013, 06:32

deszczowy pisze:
jsduga pisze:Interesujecie się country? Mógłby ktoś w temacie polecić jakichś wykonawców, ewentualnie dobre tytuły?
Myślę, że posłuchanie Johnny Cash będzie dla Ciebie dobry na początek. Oczywiście "Live at Folsom" :)
:ok: :)

Posłuchaj solowych albumów Mike'a Nessa - Cheating at Solitaire i Under the Influences. Szczególnie tego pierwszego. A przy okazji polecam albumy jego kapeli - Social Distortion. We wszystkim znajdziesz mniej bądź więcej country + rock'n'rolla, punka czy rockabilly.


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2013, 16:34

Dobra, potrzebuję pomocy, a wierzę, że tutaj wśród tylu rockowców ktoś mi pomoże :

Czy ktoś zna podobne zespoły do Godsmacka ? Od kilku lat próbuję odnaleźć coś podobnego, bez tandetnego wokalu, jakiś popowych riffów i californijskiego pitolenia.

Dobry, prostu, ostry i ciężki hard rock. Odpuśćcie sobie jakieś Disturbed i inne, bo część znam, część mi się nie podoba, nawet lastfm już nie pomaga więc liczę na cud :)


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
ODPOWIEDZ