Muzyka - tutaj wszystko.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 października 2012, 15:15

Autobiografię wydał także ostatnio - a któż by inny! - Neil Young. :lol:
Szkoda tylko, że póki co nic nie słychać o polskim wydaniu.

Tutaj mała zapowiedź co się w niej znajduje.

Natomiast Iggy'ego Popa miałem jakiś czas temu przez chwilę w ręce w empiku i, kurde, jest tam o czym poczytać.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 14 października 2012, 16:01

vitoo pisze: Natomiast Iggy'ego Popa miałem jakiś czas temu przez chwilę w ręce w empiku i, kurde, jest tam o czym poczytać.
Dziwisz się? Cudem jest, że ten facet jeszcze żyje w ogóle :D


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
GKS Katowice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2011
Posty: 44
Rejestracja: 15 września 2011

Nieprzeczytany post 15 października 2012, 13:56

Jeśli ktoś jest fanem Erosa Ramazzottiego to już za równy miesiąc premiera jego nowego albumu! Oto klip promujący tą płytę:


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 października 2012, 21:45

Bardzo smutna nowina. 20 X zmarł Przemysław Gintrowski. Ech. Aż mi się przykro zrobiło. I tak od dwóch dni.

Nie zobaczę nigdy na żywo swojego ulubionego polskiego głosu... ech.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 listopada 2012, 19:49

Są jacyś depesze na horyzoncie? :)

Dorwałem bilet na koncert na basenie narodowym, jaram się jak Balotelli chorągiewką :prochno:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 02 listopada 2012, 20:22

Alfa i Omega pisze:Nie zobaczę nigdy na żywo swojego ulubionego polskiego głosu... ech.
A ja miałem tę przyjemność jakiś rok temu we Wrocławskim Imparcie :P


Co do muzyki, czy są tutaj fani szeroko pojętego folku, muzyki orientalnej itd? Erkan Oğur, Nikos Xydakis i im podobni wykonawcy?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 02 listopada 2012, 23:50

pan Zambrotta pisze: Co do muzyki, czy są tutaj fani szeroko pojętego folku, muzyki orientalnej itd? Erkan Oğur, Nikos Xydakis i im podobni wykonawcy?
Folk niejedno ma imię. pytasz o muzykę Wschodu, jak rozumiem?

Dziś trochę inaczej. Przeglądając odmęty internetów znalazłem taki oto artykuł. Ciekawy choć dość schematyczny (co sam autor przyznaje) tekst o muzyce i o tym, jak ona może dzielić/łączyć ludzi. I o tym, że zamiast wieść naprzód - muzyka w pewnym sensie nas... uwstecznia. A wy co o tym sądzicie? Chciałbym, byście się z nim zapoznali. Przyznam, że liczę na dyskusję. Kto się z autorem zgadza, kto nie?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 03 listopada 2012, 09:07

Bardzo ciekawym zespołem jest łódzki Tune, startujący w obecnej edycji polsatowskiego Must Be Teh Music. Nie oglądam z reguły tego typu programów, ale chłopaki mają naprawdę ciekawy styl. Progresywny rock; niezła gitara, akordeon i sporo charyzmy na wokalu.

Osobiście czekam na nową płytę norweskich Floydów - zespołu Airbag. Lubi ktoś?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 10:39

Łukasz pisze: Osobiście czekam na nową płytę norweskich Floydów - zespołu Airbag. Lubi ktoś?
Uwielbiam. Debiut bardzo udany, ale All Rights Removed jeszcze lepsza. Może trzecia też przebije poprzedniczkę? Oczekiwania mam spore, ale sami sobie są "winni", bo drugi album wyszedł im cudowny. :)


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 18:01

pan Zambrotta pisze: Co do muzyki, czy są tutaj fani szeroko pojętego folku, muzyki orientalnej itd? Erkan Oğur, Nikos Xydakis i im podobni wykonawcy?
Znaczy ja generalnie fapię nad folkiem bałkańskim, wschodnioeuropejskim, orientalnego nie znam póki co, także wpisuję sobie oba nazwiska do notatniczka, bo nie słyszałem, a chętnie obczaję.

Z nowości:

Goran Bregović - Champagne for gypsies - wywołany do tablicy bałkański folk, a właściwie jego król, który robił przeniesamowite rzeczy w filmach Emira Kusturicy. Tajemnicą poliszynela jest, że poza kinem Goran radzi sobie średnio, a albumy z Kayah i Krawczykiem to beka nie muzyka.

Co do albumu - dwa kapitalne kawałki z Eugenem Hutzem (wokalistą jednego z moich ukochanych, też skądinąd czerpiących garściami z całego folku tego świata zespołu - Gogol Bordello), dwie znośne piosenki, a reszta to jakaś balkan disco szmira, trudno uwierzyć, że typ skomponował taką fantastyczną wersję Ederlezi, czy Death z "Arizona Dream". Że o Kalashnikov nie wspomnę.

Bob Dylan - Tempest - Słuchałem ze cztery dni bez przerwy na zmianę z Goranem, a żaaaaden kawałek nie zapadł mi w pamięć. Dylan nie brzmi tu za grosz podobnie do Toma Waitsa, Deszczu ; p Generalnie brzmi jak ochrypły, nosowy jak diabli Dylan. Solidny, ale bez szału. Tekstowo się nie wsłuchiwałem. Może jeszcze rozwinę ocenę.

Lao Che - Soundtrack - jestem fanem trzech pierwszych albumów. Każdy to kawałek świetnej muzyki. Z kolei DC/AC Spiętemu i kolegom zupełnie nie wyszło. Maksymalnie pretensjonalne teksty, słabe i nieogarnięte melodie, nuda i bieda. Soundtrack to ulepszona wersja DC/AC. Piosenki o klasę albo i dwie lepsze, choć Spiętemu pozostała pretensjonalna maniera pisarska. Chyba się jej nie oduczy. "Jestem psem" mega miłe zaskoczenie - normalnie jakbym Koli słuchał. "Idzie Wiatr" bardzo klimatyczne, "Już jutro" buja. Jest spoko.

No i muzyka bardzo dobra, całkiem wyszukana jak na Lao.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 19:47

Alfa i Omega pisze:
Bob Dylan - Tempest - Słuchałem ze cztery dni bez przerwy na zmianę z Goranem, a żaaaaden kawałek nie zapadł mi w pamięć. Dylan nie brzmi tu za grosz podobnie do Toma Waitsa, Deszczu ; p Generalnie brzmi jak ochrypły, nosowy jak diabli Dylan. Solidny, ale bez szału. Tekstowo się nie wsłuchiwałem. Może jeszcze rozwinę ocenę.
Ajj... nie podszedł Ci Bob? Szkoda. Ale mam nadzieję, że nie masz poczucia zmarnowanego czasu? I tak, bardzo Ci polecam zagłębienie się w sferę tekstową.

Panie Zambrotto, kojarzysz Idana Raichela? Może on Ci podejdzie?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 11:35

19 czerwca po raz pierwszy na polskiej ziemi - zespół Bon Jovi!!! Chyba faktycznie zmienia się pogląd o Polsce na świecie. Świetna informacja na początku tygodnia :)


Obrazek
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 15:47

zoff pisze:19 czerwca po raz pierwszy na polskiej ziemi - zespół Bon Jovi!!! Chyba faktycznie zmienia się pogląd o Polsce na świecie. Świetna informacja na początku tygodnia :)
To już się zmieniło. Nie dalej jak 2 lata temu Ziółek (organizator m.in. Open'era) w wywiadzie dla radia Roxy stwierdził, że za góra 10 lat będziemy potęgą światową jeśli chodzi o festiwale muzyczne i pojedyncze koncerty. Konkurować z nami będzie w zasadzie tylko Wielka Brytania. I gość ma racje. Patrząc na to co było 5-10 lat temu, a co jest teraz to można mówić o przepaści. Kiedy przyjeżdżali np. U2 to było o tym wszędzie pełno informacji, włącznie z pokaźnym materiałem w programach informacyjnych. Teraz przyjazd Depechów, Madonny, Snoop Dogga, Royksop nie powoduje aż takich ochów i achów, a np. The Prodigy to chleb powszedni. W muzyce elektronicznej/tanecznej jest jeszcze lepiej i po przyjeździe w tym roku Justice tak na dobrą sprawę zostali tylko Daft Punk z tych największych i najbardziej rozpoznawalnych. Skoro do Gdyni na koncert Jamie'go Woona potrafią przyjechać ludzie z Azji, a widok wyspiarzy, Włochów, Francuzów, Niemców czy Holendrów ganiających z własnymi flagami za polskimi dziewczynami nie dziwi to chyba jest dobrze. :wink:

Ja swoją drogą wybieram się 8 grudnia do Poznania na koncert WhoMadeWho. W końcu odwiedzę słynny SQ i usłyszę na żywo tych świrów.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 22:05



No, ale wtedy nie byliśmy chyba jeszcze kuszącym kąskiem na koncertowej mapie świata... :smile:

"Do zobaczenia w czerwcu" nabrało dzisiaj innego znaczenia.


Obrazek
goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 05 listopada 2012, 23:11

Tymczasem Hunter 6 listopada udostępnia swój nowy album - Królestwo. Wczoraj byłem na ich koncercie w Lublinie, pierwszy na trasie promujący nowy album i było świetnie. Kupiłem nową płytkę po koncercie z autografami ;) i mi osobiście bardzo się podoba. Szczerze polecam!


"gdyż to, co oni mówią, więcej mówi o nich samych niż o tobie" - Anthony de Mello
ODPOWIEDZ