Serie A 12/13 (4): JUVENTUS 2-0 Chievo

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:00

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 4 kolejki SerieA 12/13: JUVENTUS - Chievo

Czas:

22.09.2012 (sobota), godzina 20:45

Miejsce:

Turyn - Juventus Stadium (41 254)

O przeciwniku:

Rok założenia: 1929
Barwy: Żółto-niebieskie
Przydomek: Gialloblu, Latające osły
Prezes: Luca Campedelli
Menedżer: Domenico Di Carlo
Oficjalna strona Chievo Verona

Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 0
Remisów: 0
Przegranych: 1


Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 1
Remisów: 0
Przegranych: 1



Ostatnie mecze:
(16.09.2012) – Chievo 1:3 Lazio (SerieA)
(02.09.2012) – Parma 2:0 Chievo (SerieA)
(26.08.2012) – Chievo 2:0 Bologna (SerieA)
(18.08.2012) – Chievo 4:0 Ascoli (Coppa Italia)


Najlepszy strzelec:
Sergio Pellissier (2 gole w SerieA)
Obrazek

Najlepszy asystent:
Luciano, Rinaldo Cruzado
Obrazek Obrazek

Aktualna sytuacja w tabeli SerieA:

. 1. JUVENTUS
. …
. 12. Chievo

JUVENTUS:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 1
Remisów: 0
Przegranych: 0


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 2
Remisów: 0
Przegranych: 0



Ostatnie mecze:
(19.09.2012) – Chelsea 2:2 JUVENTUS (Champions League)
(16.09.2012) – Genoa 1:3 JUVENTUS (SerieA)
(02.09.2012) – Udinese 1:4 JUVENTUS (SerieA)
(25.08.2012) – JUVENTUS 2:0 Parma (SerieA)


Najlepszy strzelec:
Mirko Vucinic, Sebastian Giovinco (2 gole w SerieA)
Obrazek Obrazek

Najlepszy asystent:
Kwadwo Asamoah
Obrazek



HISTORIA SPOTKAŃ Z CHIEVO VERONA



Przewidywane składy

Wg LGDS:

:ball: JUVENTUS

:ball: Chievo

Wg SKY:

Obrazek

Wg Tuttosport:

Obrazek


mecz na żywo w TV:

Obrazek

A La Carte 1
Al Jazeera Sport +1
Al Jazeera Sport HD1
Arena Sport 4 (srb)
AzTV
C More Urheilu (finland)
C+ Fútbol (esp) / HD
Canal 8 Sport (den)
ESPN (uk/ie) / HD
OTE Sport 2
RAI Italia 3 Africa
Setanta Sports 1
Sky Calcio 1 / HD
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Super Calcio / HD
Sport 1 Select HD (ned)
Sport 2 (israel)
Sport TV4
SportDigital.tv
SportKlub (hungary)
SuperSport 1 (alb) / HD
SuperSport 7 (za)
TRK Futbol
TV4 Sport Xtra HD (swe)
BEL: Sporting Telenet HD1
FIN: C More Urheilu HD
ITA: Premium Calcio
ITA: Premium Calcio HD
MLT: GO Sports 4
USA: RAI Italia 1


mecz w Internecie:

http://atdhenet.tv/
http://rojadirecta.me/
http://www.soccer-live.pl/
http://live-sport-tv.com/
http://www.meczenazywo.pl/
http://www.freefootball.org/
http://meczyki.pl/
http://www.myp2p.bz/
http://www.sportlemon.tv/
http://www.sportowadoba.pl/


źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it , www.stadiony.net

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


Wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki.
Ostatnio zmieniony 22 września 2012, 13:16 przez pumex, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:09

Emocje pomalutku opadają po meczu z Chelsea, no to bierzemy na celownik Chievo.

Moim skromnym zdaniem, to właśnie po meczu Ligi Mistrzów, powinna mieć miejsce większa rotacja, niż przed :) Zasadniczo, jeśli mamy grać 3-5-2 a mamy tak grać, dałbym odpocząć Pirlo (Vidal do tyłu, Isla/Asamoah na box-to-box), który w Londynie zagrał słabo. Jeżeli jednak Vidal nie będzie w pełni sprawny i Asamoah zajmie jego miejsce (albo Isla?) wtedy Andrea powinien zostać na swojej pozycji. W obronie bez zmian, w ataku fajnie byłoby zobaczyć Quaga od pierwszych minut kosztem Giovinco, a Sebe wpuścić na ożywienie ataków/dobicie rywala w drugiej połowie.

Liczę na 3 punkty, zdobyte bez nerwówki.
Ostatnio zmieniony 20 września 2012, 12:10 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:10

Podbudowani wspaniałą grą w Champions League, w dobrym stylu pokonamy Chievo.

A tak na serio, to dałbym odpocząć któremuś z trójki Vidal-Pirlo-Marchisio. A w ataku od pierwszej minuty FQ zamiast Gio.
Nie ma innej opcji jak 3 pkt!


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:10

Cztery ostatnie mecze z Chievo to remisy, więc przydałoby się w końcu przełamać tę passę i wygrać. Oglądałem kawałek ich meczu z Lazio i w jakiejś rewelacyjnej formie to oni nie są, więc pomimo zmęczenia po Lidze Mistrzów nasi powinni dać radę. Nawet jeżeli Vidal i Lichtsteiner odpoczną przed bardziej prestiżowym meczem z Fiorentiną.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:18

Mamy cholernie trudne mecze w przyszłym tygodniu Fiorentina i Roma, więc Vidal musi odpocząć. Mamy ławkę, która sobie poradzi.
Zmiany w pomocy są potrzebne Pirlo i Vidal niech odpoczną mamy Islę i ewentualnie Giaca. Atak to Quaq i Gio to mogłoby być ciekawe.
Lichemu też nalezy się odpoczynek bo musi być gotowy na przyszly tydzień, więc jescze raz Martin. Poradzi sobie.
W ogóle myślę o obronie Martin - Lucio - de Ceglie. Albo nawet zagrać 4-4-2 i dać Martin - Marrone - Lucio - DeCeglie dalej Asa - Isla - Markiz - Giac no i do ataku Quag i Gio.
Też mecz w najgorszym wypadku sam się zremisuje, ale najważniejsze jest, żeby następne 3 mecze (Fiora, Roma i Szachtar) być w pełni gotowym i wypoczetym.


KondzioJuveFans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 783
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:22

dać odpocząć kluczowym zawodnikom i dać szansę rezerwowym. Buffon w bramce a w obronie dać szansę Caceresowi , Lucio i Bonucciemu. W pomocy Vidal musi odpocząć a jego miejsce niech zajmie Marronne , Pirlo też powinien odpocząć i wreszcie niech zagra Pogba , Marchisio niech zostanie. Na skrzydłach mam nadzieję , że szansę dostanie Isla i Giaccherini a w ataku Quagliarella i Bendtner ;)


Fino Alla Fine Forza Juventus!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:25

Chciałem zwrócić uwagę, jak z naszego punktu widzenia Lega Calcio źle ustawiła terminarz. Przecież terminy związane z LM są mniej więcej stałe i znane na długo przed jej rozpoczęciem a Ci na górze zarządzili, że Juventus gra w niedzielę (Genoa), środę (Chelsea) i sobotę (Chievo), a równie dobrze moglibyśmy mieć potyczki w sobotę, środę i niedzielę. Oczywiście nie twierdzę, że to umyślne działanie przeciwko Juve, tylko pokazuję, że tam ktoś po prostu nie myśli, a dzień więcej na regenerację to dla organizmu naprawdę sporo.

Jeśli już poruszyliście temat rotacji i zmian, to ani Sky ani Gazzetta jeszcze nie uaktualniły swoich składów, dlatego nie wrzuciłem grafiki. Jednak uważam, że w meczu u siebie, z Chievo nie powinniśmy ograniczać Vidala zadaniami taktycznymi i ustawiać go zaraz za obrońcami (pomijając już to, że może nie zagrać w ogóle). Nie wiem, może na siłę chcę sprawdzać młodych, ale kiedy mamy dać im szansę, jak nie w meczu u siebie i po boju w LM? Jeśli Pogba nie jest jeszcze gotowy to uważam, że Andreę (o ile będzie taka konieczność) powinien zastąpić trochę bardziej ograny Marrone. Złym pomysłem będzie ustawianie Gaiccha na pozycji b2b.

No i oczywiście znowu pojawia się ciągle nurtujące nas pytanie: co z napastnikami? Giovinco-Vucinic, czy Vucinic-M/Q?
KondzioJuveFans pisze:a w obronie dać szansę Caceresowi , Lucio i Bonucciemu.
Oj nie, nie, nie. Eksperymentować możemy wszędzie, ale nie w obronie. Tutaj max jedna zmiana, ale tylko w konieczności.


Obrazek
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:35

lenor pisze:A tak na serio, to dałbym odpocząć któremuś z trójki Vidal-Pirlo-Marchisio. A w ataku od pierwszej minuty FQ zamiast Gio.
Vidal moim skromnym zdaniem nie zagra na pewno po tym podkręceniu stawu skokowego we wczorajszym meczu i nie ma sensu ryzykować, bo jestem pewien, że gdy dziś Arturo wstał z łóżka to zauważył, że jego kostka jest lekko opuchnięta. W jego miejsce z pewnością wystąpi będący ostatnio w dobrej formie Giaccherini.

Bardzo interesujące jest także to czy Conte zdecyduje się zaryzykować i da odpocząć nieco Pirlo, który gra ostatnio wszystkie mecze (liga, puchary, reprezentacja) i lekka obniżka formy Andrei jest widoczna.
Gdyby jednak zdecydował się zaryzykować to ciekawe jak ustawi nasz środek czyli to co w Juve jest kluczem całej gry. Czy wybierze wariant ultra ryzykowny z Pogbą zamiast Pirlo w standardowym ustawieniu jak z ostatniego meczu z Milanem, czy może przesunie do środka Asamoaha.
No ale póki co to typowa "gdybologia".

Co do Quagliarelli, to jestem pewien, że ostatnim występem zapewnił sobie miejsce w podstawowej jedenastce, ale nie kosztem Giovinco tylko raczej Vucinicia, który miał pod koniec wczorajszego meczu lekkie problemy zdrowotne i podobnie jak Pirlo, jest dość mocno eksploatowany zarówno w klubie jak i w reprezentacji.


Pozdrawiam!
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:35

pumex pisze:Złym pomysłem będzie ustawianie Gaiccha na pozycji b2b.
Chievo jest bardzo słabe. Giacch spokojnie może grać w środku choćby po to żeby Marchisio nie musiał sam sobie podawać i sam wykańczać jak próbował robić wczoraj.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:46

Ouh_yeah pisze:
pumex pisze:Złym pomysłem będzie ustawianie Gaiccha na pozycji b2b.
Chievo jest bardzo słabe. Giacch spokojnie może grać w środku choćby po to żeby Marchisio nie musiał sam sobie podawać i sam wykańczać jak próbował robić wczoraj.
Giaccha prędzej wsadziłbym na lewą stronę, gdyby Asamoah musiał odpocząć. Może i Chievo nie jest teoretycznie najmocniejsze, ale jak widziałem w meczu z Genuą tercet pomocników z Giacchem, to nóż mi się w kieszeni otwierał. Zero ładu taktycznego i nieprzydatność w defensywie sprawiły, że Genoa wchodziła w nas jak chciała. Giaccherini jest jak Emanuelson w Milanie. Fajny w ofensywie gdy zespół jest w posiadaniu piłki, mizerny, gdy trzeba piłkę odebrać.


Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 12:52

Ouh_yeah pisze:
pumex pisze:Złym pomysłem będzie ustawianie Gaiccha na pozycji b2b.
Chievo jest bardzo słabe. Giacch spokojnie może grać w środku choćby po to żeby Marchisio nie musiał sam sobie podawać i sam wykańczać jak próbował robić wczoraj.
C'mon. Jeden mecz zły tam zagrał, w zeszłym sezonie kilka dobrych i od razu Gac na b2b to zły pomysł? :roll:

up, a powyższy Twój post, drogi pumi brzmi w ogóle, jakbyś zapomniał caaaały zeszły sezon w wykonaniu Emmanuele i pamiętał go tylko z Euro.
Przypomnę Ci w takim razie, że trafił do Juventusu głównie ze względu na swoje umiejętności defensywne, a nie ofensywne.


Wybacz, że podzielę się z Tobą moim skojarzeniem, ale tak jak zawsze piszesz mądrze, tak dziś mam nieodparte wrażenie, że pod nickiem ukrywa się kobieta i ma ostry okres :prochno:

down to prawda jeszcze trafniejsza niż moja, zgadzam się. Co nie zmienia faktu, że pierwsze swoje mecze w Juve były ofensywną tragedią w kilku aktach, natomiast bronił świetnie praktycznie zawsze. I te 2-3 razy kiedy właściwie nie wiadomo czemu brakowało go z tyłu (taktyka?) z Genuą nie powinny tego zmieniać, nawet w głowie tak porywczego chłopaka jak pumex :)
Co do Ceseny- nie mam pojęcia. Ale Conte koniecznie chciał mieć na skrzydłach broniących zawodników- Pepe, Giacch, Esti. Krasić i Elia odpadli mimo oczywistych większych umiejętności z przodu.
Ostatnio zmieniony 20 września 2012, 13:19 przez SKAr7, łącznie zmieniany 3 razy.


daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 13:10

SKAr7 pisze: Przypomnę Ci w takim razie, że trafił do Juventusu głównie ze względu na swoje umiejętności defensywne, a nie ofensywne.
Moim zdaniem Giaccherini trafił do Juve głównie dzięki swojej uniwersalności. Wydaje mi się, że w Cesenie grał bardziej do przodu niż ma to miejsce obecnie i to właśnie w Juventusie i później w kadrze zaczęto go sprawdzać jako wingback'a i w środku pomocy.

Co do meczu z Chievo to jest to dobra okazja do rotacji w składzie. Potem czekają nas ważne mecze z Violą, Romą i Szachtarem, gdzie już nie będzie można tyle zaryzykować z wyborami personalnymi. Przeciw latającym osłom dałbym szansę Isli, Quagowi, może Lucio i na kilkanaście minut Bendtnerowi.


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 13:19

Odpocząć (i przemyśleć swoją gre) bezwględnie powinien Pirlo, bo w 2. ostatnich meczach brak z niego pożytku i z defensywie i w ofensywie. Vidal pewnie również nie wyjdzie w '11' bo bez sensu byloby nadwyrężanie jego nogi. Seba na ławke, do pierwszego Quag- pokazał sie z dobrej strony więc i zaslużył na jeszcze jedną szanse. Nie wiem jak z Asamoahem i jego 'samopoczuciem', ale moim zdaniem na lewą powinniśmy desygnować Giaka, a Asamoaha przesunąć do środka w miejsce Vidala. Za Pirlo Marrone bądź Pogba. Jeżeli wszystko potoczy sie zgodnei z planem to fajnie by bylo jakby szanse dostał Isla, który najbardziej potrzebuje obecnie występów i gry. Kto wie, może debiutu doczeka sie Bendtner. Reszta raczej bez zmian, Licht wczoraj co prawda przebiegł chyba najwięcej na boisku, ale Caceresa nie chce oglądać. Tzn nie chce oglądać na prawym WB, w środku obrony a i owszem.
Najważniejsze to nie zlekceważyć przeciwnika i nie pozwolić mu na tyle na ile pozwoliliśmy Genoi w ostatnim weekend. Gole prędzej czy później przyjdą.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 13:40

Wczoraj rozpoczęliśmy mały maratonik, teraz gramy kolejne mecze 22, 25, 29 w lidze i 02.10 w LM. Zobaczymy jak nasi to wytrzymają, choć wydaje się, że kondycyjnie dobrze wyglądamy. Mimo wszystko, z Chievo warto dać odpocząć niektórym po ciężkim meczu z Chelsea, a przed meczami z Fiorą i Romą. Ja chętnie zobaczył bym Isle od początku, może warto dać się Bendtnerowi pokazać ;> No i Vidal powinien obowiązkowo odpocząć.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 13:43

Jak dla mnie, to coś takiego:
Obrazek

Ewentualnie Marrone za Bonucciego/Pirlo, zależy jak z siłami.


Zablokowany