Fantasy Serie A 2012/2013

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:34

CI co mają Handanovica tak jak ja mogą go zmienić bo nie zagra przez miesiąc:P


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:35

Sqvara pisze:Skład : Buffon - Maicon Mexes Chiellini Armero - Hamsik Pirlo De Rossi - Ramirez Cavani Destro
Ramireza możesz już zmienić. Lada chwila odchodzi do Sunderlandu

Ogólnie moim zdaniem są za duże ułatwienia w tej zabawie:
1) Tak jak już pisałem, 130mln to zdecydowanie za dużo. 100, może 110mln fajnie zmusiłoby do kombinowania.
2) Powinno być tak, że teamy innych użytkowników można zobaczyć dopiero po ruszeniu ligi, bo każdy wykazałby się swoją inwencją twórczą
3) Ławką rezerwowych powinno się dać rotować a nie czekać, aż któryś wyleci z podstawowego składu
4) Powinna być opcja kapitana (tak jak w Fantasy Premier League), który podwajałby zdobyte przez siebie punkty. To również skomplikowałoby i ubarwiło całą zabawę
5) 4 transfery tygodniowo to również za dużo. 2 byłoby ok


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:38

FelekJUVE pisze:CI co mają Handanovica tak jak ja mogą go zmienić bo nie zagra przez miesiąc:P
Nie bardzo czaję ludzi dających takie podpowiedzi :prochno:
FelekJUVE pisze: PS. FAZZI po prostu jestem uprzejmy :)
Pomagasz rywalom :roll: :prochno:
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2012, 18:47 przez fazzi, łącznie zmieniany 2 razy.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:42

pumex pisze:
Sqvara pisze:Skład : Buffon - Maicon Mexes Chiellini Armero - Hamsik Pirlo De Rossi - Ramirez Cavani Destro
Ramireza możesz już zmienić. Lada chwila odchodzi do Sunderlandu
Otóż niekoniecznie pumi :wink:.
pumex pisze:4) Powinna być opcja kapitana (tak jak w Fantasy Premier League), który podwajałby zdobyte przez siebie punkty. To również skomplikowałoby i ubarwiło całą zabawę
Z regulaminu: "From your starting 11 players you will need to nominate a captain. Your captain's points will be doubled".


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:45

Vimes pisze:Otóż niekoniecznie pumi :wink:.
Heh, ale jaja :)
Vimes pisze:
pumex pisze:4) Powinna być opcja kapitana (tak jak w Fantasy Premier League), który podwajałby zdobyte przez siebie punkty. To również skomplikowałoby i ubarwiło całą zabawę
Z regulaminu: "From your starting 11 players you will need to nominate a captain. Your captain's points will be doubled".
Więc jak mam wyznaczyć kapitana? Nie widzę takiej opcji.. :doh:


Obrazek
FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:45

pumex pisze:
Sqvara pisze:Skład : Buffon - Maicon Mexes Chiellini Armero - Hamsik Pirlo De Rossi - Ramirez Cavani Destro
Ramireza możesz już zmienić. Lada chwila odchodzi do Sunderlandu

Ogólnie moim zdaniem są za duże ułatwienia w tej zabawie:
1) Tak jak już pisałem, 130mln to zdecydowanie za dużo. 100, może 110mln fajnie zmusiłoby do kombinowania.
2) Powinno być tak, że teamy innych użytkowników można zobaczyć dopiero po ruszeniu ligi, bo każdy wykazałby się swoją inwencją twórczą
3) Ławką rezerwowych powinno się dać rotować a nie czekać, aż któryś wyleci z podstawowego składu
4) Powinna być opcja kapitana (tak jak w Fantasy Premier League), który podwajałby zdobyte przez siebie punkty. To również skomplikowałoby i ubarwiło całą zabawę
5) 4 transfery tygodniowo to również za dużo. 2 byłoby ok
Ad1 Nie da się wiele kombinować jak najtańsi piłkarze kosztują 7 mln a najdrożsi do 11 mln...

Ad2. Mogłoby ale i tak większość tutaj podaje swoje składy

Ad3. Prawda

Ad4. Jest opcja kapitana tylko nie wiem czy z tym wiążą się jakieś bonusy?

Ad5. Prawda


PS. FAZZI po prostu jestem uprzejmy :)


ciano10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 11
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:45

druzyna Fc Ciano prosi o przyjęcie:P


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:47

pumex pisze:
Vimes pisze:
pumex pisze:4) Powinna być opcja kapitana (tak jak w Fantasy Premier League), który podwajałby zdobyte przez siebie punkty. To również skomplikowałoby i ubarwiło całą zabawę
Z regulaminu: "From your starting 11 players you will need to nominate a captain. Your captain's points will be doubled".
Więc jak mam wyznaczyć kapitana? Nie widzę takiej opcji.. :doh:
Przy każdym zawodniku masz takie półprzejrzyste "C" w kółku. Trzeba kliknąć, żeby się podświetliło przy tym wybranym.


Obrazek
FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:50

Obrazek

Tak robimy z gościa kapitana:)


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:52

pumex pisze:
Ogólnie moim zdaniem są za duże ułatwienia w tej zabawie:
1) Tak jak już pisałem, 130mln to zdecydowanie za dużo. 100, może 110mln fajnie zmusiłoby do kombinowania.
No raczej nie bardzo z tymi 100 milionami, ponieważ najtańszy zawodnik kosztuje 7mln, a jak wiemy skład liczy 15 zawodników. 15x7 = 105, więc nic z tego pumi ;) Choćbyś bardzo chciał to nie da rady.

Zgodziłbym się z Tobą, jakby ceny za zawodników byłyby bardziej zróżnicowane i nie byłoby czegoś takiego, że najsłabszy zawodnik kosztuje 7 milionów, bo to trochę śmieszne. Trochę się twórcy tej całej ligi nie popisali, ale cóż zrobić.

Co do reszty to się z Tobą zgadzam. A jeżeli o mnie chodzi to liczę na Top 15 w tej całej lidze :D


Obrazek
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:59

Match Predictions daje cos konkretnego, czy jest tylko dla zabawy?


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 19:02

Ceny piłkarzy są zbyt zbliżone do siebie i w ogóle z kosmosu. Buffon kosztuje ciut więcej niż Handanovic a Gigi gra z najlepszymi obrońcami w lidze. Tyle samo co Handanovic kosztuje Żul Cezar. Abbiati dopiero 12 według ceny - podobnie De Sanctis czy uwaga - Leali i Boruc. Pirlo kosztuje znacznie mniej niż Vidal i Marchisio, nawet mniej niż Asamoah :prochno: Itd itd...

Do tego 130 baniek na 15 graczy daje 8,6 na jednego - Trochę zbyt Januszowa ta gra jak na inicjatywę Pana Zet.


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 19:27

Conte and sons podejmują wyzwanie.


Obrazek
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 19:29

No wlasnie, troche kijowy ten typer :( Brak mozliwosci zmiany formacji, sporo nieaktualnych danych, wygorowany budzet, zbyt maly rozrzut cen pilkarzy, ktore czesto w zaden sposob nie przystaja do rzeczywistosci. No, ale jak sie nie ma, co sie lubi...


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 20:17

Zgadzam się z bendzaminem, ceny zawodników są za mało zróżnicowane, a budżet za duży. Fantasy Ekstraklasa jest pod tym względem dużo lepsza, bo trzeba pokombinować. Najdroższy zawodnik kosztuje prawie siedem razy więcej niż najtańszy. W dodatku można sobie wybrać ustawienie, co też uatrakcyjnia zabawę.


Obrazek
ODPOWIEDZ