Kontrakt Del Piero

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 11 lipca 2012, 00:48

StaryDobryNedved pisze:A ja wolę, żeby grał w Stanach, np. w NY Red Bulls z Henrym w ataku. Alex kreator gry, Henry jako 9 i hajda po mistrzostwo kraju czy o co w tej lidze walczą te chłopaki. :>
O 1 na 1 z Jenna Jameson :smile:
Po tym jak Ci brazylijscy krejzole powitali Seedorfa, to ten kierunek wydaje sie calkiem ciekawy.

Pytanie do gosci, ktorzy po meczu z Atalanta, mowili mi czekaj czekaj, szykuja wielkie pozegnanie, na pewno standardy europejskie bede zachowane. Niby europejskie sa, ale chyba z Moldawii i to z Naddniestrza. Wstyd i rumunstwo w tym Turynie.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 11 lipca 2012, 01:02

bendzamin pisze:Wedlug gazzetty, Alex odrzuci(l) ta oferte, ma dwie oferty z Brazylii (w tym jedna z Flamengo), a najbardziej marzy mu sie gra dla LA Galaxy. Z tym ostatnim jest jednak taki problem, ze chyba z powodu jakichs przepisow, klub najpierw musialby podziekowac jednemu z trojki Beckham, Keane, Donovan.
Moje informacje pochodzą sprzed kilku lat, ale raczej w tej materii niewiele się zmieniło.
W MLS jest tak, że tylko jeden piłkarz w zespole może mieć status gwiazdy i bardzo wysokie zarobki, natomiast pozostali zarabiają bardzo mało - na poziomie średniej krajowej. Ograniczenie to dotyczy jednak tylko pieniędzy wypłacanych przez klub i przepis ten daje się łatwo omijać. Nie wiem jak jest teraz, ale jak Beckham przechodził do LA Galaxy to tego statusu gwiazdy nie miał, od klubu dostawał na waciki natomiast prawdziwe pieniądze płacili mu sponsorzy. Dlatego wydaje mi się że jeżeli ostatnimi czasy przepisy nie uległy jakimś radykalnym zmianom, to raczej nie powinno być problemów tej natury.

Słyszałem że Gattuso gorąco namawia Alexa i Inzaghiego na przeprowadzkę do Sionu. Uważam że Szwajcaria to ciekawy kierunek dla naszego kapitana. Blisko do domu (co przy trójce dzieci nie jest bez znaczenia), przypuszczalnie regularna obecność fanów z Turynu i okolic na trybunach, przy odrobinie szczęścia możliwość gry w europejskich pucharach.
Supersonic pisze: Po tym jak Ci brazylijscy krejzole powitali Seedorfa, to ten kierunek wydaje sie calkiem ciekawy.
Pytanie co na to sam Alex - Seedorf ma żonę Brazylijkę, zna portugalski i regularnie lata do Brazylii na wakacje. Nie słyszałem natomiast żeby Del Piero jakoś pałał wielką chęcią przeprowadzki do kraju kawy.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2012, 12:40

bendzamin pisze:Keane, Donovan
Przepisy i pieniądze to jedno - boisko to drugie - byłby problem z upchaniem ich razem.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2012, 13:42

StaryDobryNedved pisze:A ja wolę, żeby grał w Stanach, np. w NY Red Bulls z Henrym w ataku. Alex kreator gry, Henry jako 9 i hajda po mistrzostwo kraju czy o co w tej lidze walczą te chłopaki. :>
Jak to o co grają? Oczywiście, że o scudetto, które wygląda tak:

Obrazek

Zdobywca MLS Cup, czyli mistrz ligi może nosić tę naszywkę na koszulkach.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 lipca 2012, 17:55

Kto przejmnie 10-tkę? wegług SerieA.pl...Buffon :rotfl: Widział ktoś kiedyś bramkarza z numerem 10? :lol:

Co do Alexa to chciałbym go zobaczyć w Premier League.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2012, 18:05

Wojtek pisze:Kto przejmnie 10-tkę? wegług SerieA.pl...Buffon :rotfl: Widział ktoś kiedyś bramkarza z numerem 10? :lol:

Co do Alexa to chciałbym go zobaczyć w Premier League.
Kolejny raz ta sprawa mnie śmieszy...takie parcie na tą 10...ehhh. Niech lepiej już nikt jej nie nosi i sprawa zamknięta albo niech ją weźmie ktokolwiek i przynajmniej jeden cyrk się skończy, a zacznie kolejny - czy aby na pewno na nią zasługuje? :doh:


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 12 lipca 2012, 18:08

Po co na siłę przyznawać dychę... Chociaż Gigi z 10 na plecach budziłby niemałe poruszenie :prochno:


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 lipca 2012, 22:14

Jestem za...10 dla bramkarza? Świetny, innowacyjny pomysł...niestety, beton jak beton, niewzruszony.

Rozgarnięci ludzie wiedzą, że owa "dycha" w Juve to coś więcej niż liczba, numer porządkowy...to przede wszystkim symbol a jak wiadomo, symbol niesie za sobą pewien przekaz nacechowany wartościami.

Trzeba nieco wrażliwości i wyobraźni, aby zrozumieć to wszystko, to nic trudnego, ale niestety, niektórym po prostu nie chce się myśleć. :lol:


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 12 lipca 2012, 22:49

Lordzie wielu wie co oznacza ten numer dla Juventusu, uwierz. I nie musisz zaraz tak naskakiwać na wszystkich, którzy są przeciwni temu pomysłowi, bo ja - i coś czuję, że większość - podziela tezę, że ten numer chcą na siłę komuś upchnąć. Po co ta cała nagonka? Buffon? Owszem, jest symbolem tego klubu, ale po co ten cyrk? Jest już kapitanem, nie musimy go aż tak gloryfikować wciskając mu jeszcze 'dziesiątkę'. On wie ile znaczy dla tego klubu.


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
querds

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 lipca 2012
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2012

Nieprzeczytany post 13 lipca 2012, 09:37

Numer 10 powinien być zastrzeżony dla Alessandro, za te jego poświęcenie dla klubu. Słyszałem, że Giovinco ma mieć numer 10, ale wątpię. A tak ogólnie to jaki numer będzie miał Isla? 3 czy 12?


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lipca 2012, 09:47

querds pisze:jaki numer będzie miał Isla? 3 czy 12?
3 to ma Kielon. 6-tka się zwolniła.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2012, 12:02

Mi by tam nie przeszkadzała dycha na plecach Buffona. Tym bardziej jak spore grono osób widzi tą dychę na plecach z całym, szacunkiem dla niego, bardziej rzemieślnika niż fantasisty Claudio Marchisio czy też dla mnie cały czas pewnej niewiadomej - Giovinco.

Buffon nie zawsze miał 1. Mówiło się o tym, że Gigi bywa ekscentryczny, co nie przeszkodziło mi w byciu najlepszym bramkarzem wszechczasów. W Parmie - bodaj jeszcze w latach 90. nosił numer 88. Wycofał się z niego, kiedy ktoś zaczął wiązać ten numer z jego - niby - faszystowskimi poglądami.

Kto wie, może klub zdecyduje się do takiego rozwiązania jak w sprawie numeru "7" po zakończeniu kariery Pessotto. Numer przez rok nie należał do nikogo.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 lipca 2012, 12:19

Poza tym, warto zauważyć, że "dycha" na plecach bramkarza = spore prawdopodobieństwo, że ludzie (czytaj: inni kibice, komentatorzy) zaczną zwracać na to uwagę, myśleć o tym i mówić...co przełoży się automatycznie na przedłużoną pamięć o Alexie.

Nie wierzę, że nie wspomni o tym np. Borek przy okazji meczu Juve w LM, który będzie transmitowany w Polsacie. (oczywiście, sytuacja hipotetyczna, ale prawdopodobna) Mimo wszystko, bramkarze miewają różne, napiszę "ekstrawaganckie" numery (czego przykładem jest wspomniany Buffon i jego 88 ), ale 10 byłaby chyba sporym novum...dlatego tak bardzo mi się ten pomysł podoba.

Marchisio, Giovinco? Dajmy spokój...ten drugi dopiero wraca po sporym czasie "banicji" i nie uważam, że zasługuje na "10", niech udowodni swoją wartość dla drużyny. Uważam, że podarowanie tego numeru "Atomowej Mrówce" byłoby niesprawiedliwe względem innych zawodników z pierwszego składu i mogliby oni poczuć się urażeni taką decyzją.
Claudio? Hm, a kto w ogóle zauważy, że dostał numer po wielkim Del Piero? :prochno: Moim zdaniem przekaz powinien być jasny i wyraźny a do tego bardzo dobrze nadaje się bramkarz i ów numer na jego plecach. :ok: Jak to było? Med :?: The Medium is the Message...no. :wink:

EDIT
Mate.G pisze:Buffon z 10 ?
Dla mnie kpina. Gigi tworzy historie swojego numeru czyt 1 ;)
Jakieś argumenty poza lakonicznym "kpina"? W Parmie tworzył historię swojego, o wiele ciekawszego, 88 i z pewnych powodów przestał to robić...dlaczego tym razem miałoby być inaczej, skoro są powodu ku temu, aby typowy dla bramkarzy numer zmienić?

Kpiną to jest Twoja wypowiedź. Mimo wszystko, warto, poza wyrażeniem swojej opinii, podać jakieś argumenty, na których się podpiera.
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2012, 12:26 przez LordJuve, łącznie zmieniany 2 razy.


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 13 lipca 2012, 12:21

Buffon z 10 ?
Dla mnie kpina. Gigi tworzy historie swojego numeru czyt 1 ;)


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2012, 12:23

LordJuve pisze: Nie wierzę, że nie wspomni o tym np. Borek przy okazji meczu Juve w LM, który będzie transmitowany w Polsacie. (oczywiście, sytuacja hipotetyczna, ale prawdopodobna)
Niestety sytuacja niemożliwa. LM wraca do TVP i wspomnieć może o tym co najwyżej Maciek Iwański, który przeczyta taką ciekawostkę ze swojej magicznej karteczki na której będzie również informacja o klimacie w Turynie. Ochhh... La Furia Rocha.. :lol:


Obrazek
Zablokowany