Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 06:37

Ciekaw jestem jakie są szanse na sprowadzenie za sensowne pieniądze Farfana. Gość naprawdę mnie przekonuje i uważam, że byłby dla nas wzmocnieniem. Druga sprawa - ciekawe czy dałoby się taki myk przeprowadzić - oddać Liverpoolowi Melo i Krasica i dopłacić jakieś 5 mln w zamian za Suareza :) w ten sposób zostałby nam Immobile i Matri.
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2012, 07:03 przez Dolce Vita, łącznie zmieniany 1 raz.


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 07:02

Zdublowany post. Proszę o kasację.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 08:24

Dolce Vita pisze:Ciekaw jestem jakie są szanse na sprowadzenie za sensowne pieniądze Farfana. Gość naprawdę mnie przekonuje i uważam, że byłby dla nas wzmocnieniem. Druga sprawa - ciekawe czy dałoby się taki myk przeprowadzić - oddać Liverpoolowi Melo i Krasica i dopłacić jakieś 5 mln w zamian za Suareza :) w ten sposób zostałby nam Immobile i Matri.
Moglibyście powiedzieć co wy w ogóle widzicie w Suarezie? Gość nie jest jakiś nadzwyczajny. Staty ma takie sobie...pyknął 8 goli, a gra prawie w każdym meczu i wy chcecie dać za niego 30 mln? :lol:
To ja już wolę oddać Melo, Krasicia i Matriego dać jakąś dopłatę i wyciągnąć Cavaniego. Przynajmniej jest jakaś gwarancja, że te 20 goli w lidze strzeli.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 08:56

Castiel pisze:
Dolce Vita pisze:Ciekaw jestem jakie są szanse na sprowadzenie za sensowne pieniądze Farfana. Gość naprawdę mnie przekonuje i uważam, że byłby dla nas wzmocnieniem. Druga sprawa - ciekawe czy dałoby się taki myk przeprowadzić - oddać Liverpoolowi Melo i Krasica i dopłacić jakieś 5 mln w zamian za Suareza :) w ten sposób zostałby nam Immobile i Matri.
Moglibyście powiedzieć co wy w ogóle widzicie w Suarezie? Gość nie jest jakiś nadzwyczajny. Staty ma takie sobie...pyknął 8 goli, a gra prawie w każdym meczu i wy chcecie dać za niego 30 mln? :lol:
To ja już wolę oddać Melo, Krasicia i Matriego dać jakąś dopłatę i wyciągnąć Cavaniego. Przynajmniej jest jakaś gwarancja, że te 20 goli w lidze strzeli.
Powinieneś pooglądać trochę piłki, a nie tylko ślęczeć przed transfermarktem ;)... Suarez to wspaniały zawodnik. Statystyki w tym wypadku są bardzo mylące. Szybki, zwinny, myślący na boisku... Jeden z najlepszych dryblerów w Anglii. Moim zdaniem znacznie lepszy zakup niż Jovetić (kocham, kocham, cmok :*) czy Lavezzi, nawet pomimo braku expa w Serie A.

Według statsów, to lepszy od Suareza jest Denis, czy Giovinco :smile: więc, wiesz...


Hubercik19juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lipca 2008
Posty: 38
Rejestracja: 05 lipca 2008

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 09:29

yanquez pisze:
Castiel pisze:
Dolce Vita pisze:Ciekaw jestem jakie są szanse na sprowadzenie za sensowne pieniądze Farfana. Gość naprawdę mnie przekonuje i uważam, że byłby dla nas wzmocnieniem. Druga sprawa - ciekawe czy dałoby się taki myk przeprowadzić - oddać Liverpoolowi Melo i Krasica i dopłacić jakieś 5 mln w zamian za Suareza :) w ten sposób zostałby nam Immobile i Matri.
Moglibyście powiedzieć co wy w ogóle widzicie w Suarezie? Gość nie jest jakiś nadzwyczajny. Staty ma takie sobie...pyknął 8 goli, a gra prawie w każdym meczu i wy chcecie dać za niego 30 mln? :lol:
To ja już wolę oddać Melo, Krasicia i Matriego dać jakąś dopłatę i wyciągnąć Cavaniego. Przynajmniej jest jakaś gwarancja, że te 20 goli w lidze strzeli.
Powinieneś pooglądać trochę piłki, a nie tylko ślęczeć przed transfermarktem ;)... Suarez to wspaniały zawodnik. Statystyki w tym wypadku są bardzo mylące. Szybki, zwinny, myślący na boisku... Jeden z najlepszych dryblerów w Anglii. Moim zdaniem znacznie lepszy zakup niż Jovetić (kocham, kocham, cmok :*) czy Lavezzi, nawet pomimo braku expa w Serie A.

Według statsów, to lepszy od Suareza jest Denis, czy Giovinco :smile: więc, wiesz...


Jak najbardziej popieram

Większość patrzy na statystyki i mają omylny pogląd

Według statystyk to Legia jest lepsza w defensywie od Juve realu barcelony i innych europejskich klasowych zespołów

Ludzie żyjący statystykami proszę was, abyście od czasu do czasu obejrzeli mecz, w którym będzie grał piłkarz którym się interesujecie :pray:


"Kto ma zaszczyt nosić tę koszulkę, pozostaje jej lojalny do końca choćby nie wiem co, oraz nosi ją w sercu jako przepiękne wspomnienie."
Eugenio Canfari
Tacchinardi.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2012
Posty: 222
Rejestracja: 16 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 09:38

Panowie, ale czy my potrzebujemy "wspaniałego, szybkiego, zwinnego, myślącego na boisku" Suareza? Bo z tego co pamiętam naszym problemem jest brak wykończenia, czyli strzelanie goli. Z akcjami, podaniami i wrzutkami , nie mamy takiego problemu. Właściwie to dzięki Pirlo i taktyce posiadania piłki Conte, dochodzi do wielu sytuacji. Nazwisko Urugwajczyka ładnie brzmiałoby przy podawaniu składu, ale my potrzebujemy napastnika strzelającego gole. To nie jest mój wymysł, tylko od dawna znany problem z Matrim, Quagiarellą i Boriello (sytuacja Alexa to inny temat). Oglądanie meczy, a nie patrzenie na statystyki w tym przypadku to ogólnik, bo my potrzebujemy kogoś strzelającego więcej niż Suarez i więcej niż Matri.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 09:39

Hubercik19juve pisze: Jak najbardziej popieram
Większość patrzy na statystyki i mają omylny pogląd
Według statystyk to Legia jest lepsza w defensywie od Juve realu barcelony i innych europejskich klasowych zespołów
Ludzie żyjący statystykami proszę was, abyście od czasu do czasu obejrzeli mecz, w którym będzie grał piłkarz którym się interesujecie :pray:
No przyznam tutaj mój mały babol, ale...czy dla napastnika statystyki nie powinny być nieco ważniejsze niż graczy na innych pozycjach? Chyba w końcu poszukujemy napastnika przede wszystkim skutecznego, strzelającego dużo goli, takiego który zapewni te 20-30 goli w całym sezonie we wszystkich rozgrywkach, a Suarez raczej takim zawodnikiem nie jest. Z kreowaniem akcji itp to my nie mamy problemu bo oddajemy w każdym meczu kilka/kilkanaście strzałów tylko nie ma ich kto wykańczać. Suarez to nie lekarstwo, a to chyba bardziej podkręcona wersja Vucinica.


Hubercik19juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lipca 2008
Posty: 38
Rejestracja: 05 lipca 2008

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 09:58

Masz rację Suarez nie jest napastnikiem który gwarantuje ok 30 goli w sezonie Lecz w obecnej kadrze Juve właśnie takiego piłkarza brakuje Jak on czy Lavezzi

A co do typowego egzekutora to większość widzi Cavaniego, Dzeko lub Jovetica Ja sam widziałbym tego 3-ego ( wydaje mi się bardziej kreatywny od pozostałej dwójki ) Ale to TYLKO moja opinia


"Kto ma zaszczyt nosić tę koszulkę, pozostaje jej lojalny do końca choćby nie wiem co, oraz nosi ją w sercu jako przepiękne wspomnienie."
Eugenio Canfari
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 10:03

Monte Cristo pisze:A po co Napoli Krasic? Oni graja fajna, kreatywna pilke a nie "kopnij i biegnij".
Oni grają przede wszystkim z kontry, dlatego Krasic mógłby się odnaleźć gdyby dostał kilka szybkich piłek, tak jak lubi.
zahor pisze:Ja nie twierdzę że Napoli zbankrutuje jak da Serbowi taki kontrakt. Po prostu przypuszczam że dobrze się zastanowią zanim zapłacą tyle gościowi, który ostatni rok przesiedział na trybunach.
Ja przypuszczam, że każdy chętny klub dobrze się zastanowi nad w ogóle zatrudnieniem Krasicia bo może się okazać, że to co widzieliśmy parę miesięcy temu to jest naprawdę jego obecna forma a nie wina braku zaufania/taktyki/braku ogrania.

To jest w sumie ślepy los z małym procentem umiejętności sztabu technicznego.

Wiem, że to trochę głupie, że dywagujemy nad bardzo nierealnym transferem Cavaniego, no ale... przecież nie będziemy się podniecać Palacio, a fapać trzeba.
Castiel pisze:Pablo Armero, Kwadwo Asamoah, Edinson Cavani, Sebastian Giovinco
To jest czysto teoretycznie do zrobienia, ale jak wiadomo rynek transferowy nie zawsze działa tak prosto - oferujesz odpowiednią kasę i masz piłkarza, którego chcesz.
Może Armero chce opuścić Italię albo Cavani nie ma zamiaru przechodzić do rywala Napoli.
No i ciągle nie wiadomo czy Giovinco spodoba się "projekt", zwłaszcza jeśli on będzie przewidziany jako zmiennik Mirka.
Nie miałbym nic przeciwko tej czwórce, chociaż wydaje się, że podstawowym lewym będzie DeCeglie a przyjdzie jakiś zmiennik w stylu Traore, więc Armero raczej nie jest brany pod uwagę.

Tacchinardi. ma rację. Powinniśmy rozglądać się bardziej za królem szesnastki, od którego piłka zwykle odbija się do bramki. Dzeko pasowałby idealnie ale City rozpieściło go sporą pensją a chętnych na jego kupno również nie będzie mało.
Dużo będzie zależało od ruchów innych klubów bo całkiem logicznym wydaje się, że Juventus będzie czekał na domino transferowe i liczył na chwycenie jakiegoś świetnego napastnika w dobrej cenie.

Media jak zwykle co dwa dni zmieniają koncepcję. Teraz się dowiadujemy, że marzeniem Agnellego jest Cavani [o którym jeszcze przed paroma dniami nawet nie wspominano] ale prawdopodobnie nic z tego nie wyjdzie bo 30 mln euro nie zrobi wrażenia na De Laurentisie.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 10:42

Może doszukuję się jedynie pozorów i pierdół, ale De Laurentiis jakiś taki bardzo miły dla Juve się zrobił... Najpierw sytuacja z finałem CI (zmiana zdaniao 180* na: "Agnelli ma rację - finał powinien odbyć się w Rzymie"), potem wychwalania pod niebiosa Del Piero. Gość przesiaduje z naszym zarządem w aucie i w ogóle jakichś zaprzeczeń strasznych odnośnie sprzedaży Cavaniego (do Juve!!!) nie widziałem...

Jestem naiwny?

Zdecydowanie jest to najlepsza opcja ze wszystkich, które będą się pojawiać przez najbliższe 4miesiące... Taki "nasz" nowy Aguero ;)


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 11:04

yanquez pisze:Jestem naiwny?
--->
yanquez pisze:Taki "nasz" nowy Aguero
Chyba sam sobie odpowiedziałeś :wink:

Potrzeba nam jakiegoś topowego napastnika, tak? kogoś może w końcu sprowadzą, tak? Oby, ale szczerze wątpię, że to będzie Cavani


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 11:46

alina pisze: Tu też się nie zgodzę. Conte chciał upchnąć w składzie wszystkich 3 superpomocników (MVP). Przecież były kombinacje z 4-1-4-1 - jakby połączenie skrzydeł z 4-4-2 i MVP w środku. Dopiero po słabszych meczach MV na szpicy przeszliśmy na 4-3-3 (co było logiczne i wielu forumowiczów się tego domagało). Klasyczne 4-4-2 też troche nie pasuje do założeń zdominowania rywala i grania possession football. 4-3-3 nadaje się do tego zdecydowanie lepiej. Słabość skrzydłowych miała mały udział w tym wszystkim.

Jeżeli Twoje wyjaśnienie by się sprawdziło, to po zakupie lepszych skrzydłowych Juve wróciłoby do 4-4-2. A to ustawienie na 99% nie wróci.
No czyli niejako przyznałeś mi rację - Juventus gra nie 4-3-3 nie dlatego, że jest to ulubiona formacja Conte którą wymyślił sobie dawno i temu i konsekwentnie się jej trzyma, ale dlatego, że mamy do niej lepszych wykonawców. Z jednej strony gracze wszyscy trzej gracze środka pola grali powyżej oczekiwań i żal było sadzać na ławkę kogokolwiek z nich, z drugiej strony skrzydłowi zdecydowanie poniżej oczekiwań i posadzenie ich na ławie było naturalnym rozwiązaniem.

Do 4-4-2 oczywiście nie wrócimy ale dlatego, że obecnie mamy ten trzon środka pola do 4-3-3, teraz wystarczy sprowadzić tylko jakiegoś solidnego rezerwowego i zająć się atakiem. A gdyby Conte chciał się uprzeć na 4-4-2, to pewnie żadnego dobrego snajpera byśmy nie dostali bo trzeba by wydać worek pieniędzy na dwóch porządnych skrzydłowych. W obecnej sytuacji przechodzenie na 4-4-2, nawet jeżeli Antek osobiście taką taktykę woli (tudzież to swoje autorskie 2-4-4), jest zwyczajnie niewarte świeczki. I punkt dla niego że gość nie jest tak uparty by forsować na siłę rozwiązanie które wbije sobie do głowy - są tacy trenerzy którzy by się uparli i grali te swoje 4-4-2 upychając Marchisio gdzieś na skrzydle albo sadzając go na ławie.


Tacchinardi.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2012
Posty: 222
Rejestracja: 16 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 12:43

Co Wy na to?

- Tak, nadal będę grał w Liverpoolu - powiedział. - Jest oczywiste, że zostanę. Mam cztery lata do końca kontraktu. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, że tutaj jestem. Mam nadzieję, że będą nas spotykać same dobre rzeczy. Wyleczyłem się już z tego (ze sprawy z Evrą). Oczywiście ważne było wsparcie ze strony wszystkich ludzi i nie ma potrzeby o tym mówić, ponieważ to już przeszłość.

http://lfc.pl/45909/zostaje-na-anfield-mowi-luis-suarez

http://www.thisisanfield.com/2012/04/lu ... extension/

Dla mnie ten ruch i tak byłby zaskoczeniem...


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 12:58

Tacchinardi. pisze:Co Wy na to?
Jak na lato. Jo-Jo chce zostać 'Tottim' Florencji, Suarez chce zostać na Anfield, Tevezy, Higuainy i inne Hulki są nie na naszą kieszeń. Pozostaje mało realna opcja czyt. Cavani albo przyszły sezon z obecnym betonem :roll:


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 13:05

Kuben pisze:
Tacchinardi. pisze:Co Wy na to?
Jak na lato. Jo-Jo chce zostać 'Tottim' Florencji, Suarez chce zostać na Anfield, Tevezy, Higuainy i inne Hulki są nie na naszą kieszeń. Pozostaje mało realna opcja czyt. Cavani albo przyszły sezon z obecnym betonem :roll:
No właśnie... sytuacja nie rozwija się dla nas zbyt korzystnie. Najpewniej temat napastnika skończy się znanym już dla nas schematem:
Cavani, Higuain, Jovetic, itp --> ... --> Gabbiadini, Destro, itp


Obrazek
Zablokowany