Serie A (22) JUVENTUS 0-0 Siena

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 21:34

alina pisze:Ja myślę, że jednak ciężko zagrać bardziej ofensywnie niż tak:
Vimes pisze:Widzieliście statystyki z wczorajszego meczu?

Obrazek

Ciezko nie zagrac nieofensywnie z takim przeciwnikiem jak Siena w Turynie , ale zagrać efektywniej się dało innymi zawodnikami i ustawieniem.

alina pisze: Skoro DC gra tak, że nawet jego przeciwnicy nie mają się czego uczepić, to nie ma co kombinować.
Po to zeby wygrawać z ogorkami. Poza tym najlepiej kombinować z nimi niz z Milanem.
alina pisze: Liga jest słabsza, bo gorzej idzie faworytom? No chyba nie. Gadanie o coraz słabszej lidze włoskiej też mnie irytuje. Serie A jest bardziej wyrównana, nie słabsza.
Jest słabsza, Inter w rozsypce przeterminowany, Milan móglby jedynastke porównywalną do 1 skladu wystsawić z kontuzjowanych, Roma przechodzi podobny okres jak my 2 lata temu, Napoli zawodzi, Udine 3 ? ble antyfutbol w ich wykonaniu.
alina pisze: Ja nie patrzę przez pryzmat lidera. Jak pisałem, mamy 45 pkt. Rok temu było 35, dwa lata temu 33. Mało ci?
Ok Ty sie cieszysz 1 meisjcem- ja tez. Ale gra juz nie wyglada za ciekawie w szczegolnosci ze slabymi druzynami.


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 21:54

Cabrini_idol pisze:Ciezko nie zagrac nieofensywnie z takim przeciwnikiem jak Siena w Turynie , ale zagrać efektywniej się dało innymi zawodnikami i ustawieniem.
No to ofensywniej czy efektywniej? Efektywniej oczywiście się dało. Wystarczyło, żeby np. Licht lepiej nogę ustawił, czy sędzia karnego podyktował.
Cabrini_idol pisze:
alina pisze: Skoro DC gra tak, że nawet jego przeciwnicy nie mają się czego uczepić, to nie ma co kombinować.
Po to zeby wygrawać z ogorkami. Poza tym najlepiej kombinować z nimi niz z Milanem.
Ustawienie z PDC jest bardziej ofensywne niż z Chiellinim. Ba, z Caceresem też. Przecież Paolo grywał kiedyś na skrzydle.

A tak BTW, to jego wrzuty to miód. Wiadomo, miewa gorsze, ale ogólnie trajektoria lotu piłki i siła są bliskie ideału.
Cabrini_idol pisze:Udine 3 ? ble antyfutbol w ich wykonaniu.
Bzdury piszesz. Rafał Stec notkę o Udine na swoim blogu zatytułował "Piękniejsi od Barcelony"

http://rafalstec.blox.pl/2011/03/Piekni ... elony.html

A Napoli niby w kryzysie a wykopali City z LM.
Cabrini_idol pisze:
alina pisze: Ja nie patrzę przez pryzmat lidera. Jak pisałem, mamy 45 pkt. Rok temu było 35, dwa lata temu 33. Mało ci?
Ok Ty sie cieszysz 1 meisjcem- ja tez. Ale gra juz nie wyglada za ciekawie w szczegolnosci ze slabymi druzynami.
Ja widzę postęp co do poprzednich sezonów i to mnie napawa optymizmem. W zeszłym sezonie prowadziliśmy 2-0 z jakimiś ogórami a i tak bałem się o wynik.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 22:12

alina pisze:
Cabrini_idol pisze:Ciezko nie zagrac nieofensywnie z takim przeciwnikiem jak Siena w Turynie , ale zagrać efektywniej się dało innymi zawodnikami i ustawieniem.
No to ofensywniej czy efektywniej? Efektywniej oczywiście się dało. Wystarczyło, żeby np. Licht lepiej nogę ustawił, czy sędzia karnego podyktował.
tak masz rację. Ale ze Siena chciałbym troszke bardziej przemyślanych i kobinacyjnych akcji oglądac niz przypadkowe dogranie czy ręka.
alina pisze: Ustawienie z PDC jest bardziej ofensywne niż z Chiellinim. Ba, z Caceresem też. Przecież Paolo grywał kiedyś na skrzydle.

A tak BTW, to jego wrzuty to miód. Wiadomo, miewa gorsze, ale ogólnie trajektoria lotu piłki i siła są bliskie ideału.
Nie przesadzasz ? ja oczekuję od gry bocznego obrońce troszkę wiecęj. De ceglie jest przewidywalny jak bezrobocie w Polsce. A wrzutki ma, tylko na kogo miał je tam grać ? na 1 napastnika przy 5 obrońcach ?



alina pisze:http://rafalstec.blox.pl/2011/03/Piekni ... elony.html

A Napoli niby w kryzysie a wykopali City z LM.
tylko nikt z nim sie nie zgodził jakbys przeczytał komentarze ... Udine gra futbol defensywny i czeka na okazję. Napoli jest w kryzsyie ... a gdy eliminowali MC to olewali ligę ... a teraz ile wygrali ostatnich meczy? tutaj jednak argument slaby.
alina pisze: Ja widzę postęp co do poprzednich sezonów i to mnie napawa optymizmem. W zeszłym sezonie prowadziliśmy 2-0 z jakimiś ogórami a i tak bałem się o wynik.
I tutaj się z Toba zgadzam w 100 %, ale ja chce nadal żeby ta drużyna sie rozwijała i wyciągala wnioski w następnych meczach z takimi potentatami jak Siena Chievo itp ... to juz 9 remis ? juz wnioski powinny byc wyciagniete przez trenera ale ich nie widac i to mnie martwi.


Ok wracam do meczu LIV-TOT


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 22:26

Panowie, czytam tę waszą dyskusję, przerzucam kolejne strony i nie za bardzo rozumiem o co się spieracie. Czy Juventus obecny jest lepszy niż ten z poprzednich dwóch sezonów? Oczywiście że tak. Czy jest co poprawić? Oczywiście że tak. Czy poziom Serie A jest wyższy niż rok temu? Ciężko powiedzieć - z jednej strony Napoli fajnie się pokazało w pucharach, ale z kolei na ligę tak jakby brakowało im motywacji. Zobaczymy ile włoskich zespołów załapie się do ćwierćfinału LM. Czy ze Sieną dało się zagrać ofensywniej? Teoretycznie tak, w praktyce ustawienie i tak było mocno nastawione na atak. Czy dało się zagrać skuteczniej? Bez wątpienia. Czy dało się zagrać tak, żeby ewentualne trzy punkty nie zależały od dyspozycji strzeleckiej prawego obrońcy? No jasne że tak. Czy Udinese gra ładnie? O gustach się nie rozmawia, ja osobiście wolę oglądać Juventus, Milan czy Napoli.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 22:36

Cabrini_idol pisze:
alina pisze:
Cabrini_idol pisze:Ciezko nie zagrac nieofensywnie z takim przeciwnikiem jak Siena w Turynie , ale zagrać efektywniej się dało innymi zawodnikami i ustawieniem.
No to ofensywniej czy efektywniej? Efektywniej oczywiście się dało. Wystarczyło, żeby np. Licht lepiej nogę ustawił, czy sędzia karnego podyktował.
tak masz rację. Ale ze Siena chciałbym troszke bardziej przemyślanych i kobinacyjnych akcji oglądac niz przypadkowe dogranie czy ręka.
Każdy by chciał...
Cabrini_idol pisze:
alina pisze: Ustawienie z PDC jest bardziej ofensywne niż z Chiellinim. Ba, z Caceresem też. Przecież Paolo grywał kiedyś na skrzydle.

A tak BTW, to jego wrzuty to miód. Wiadomo, miewa gorsze, ale ogólnie trajektoria lotu piłki i siła są bliskie ideału.
Nie przesadzasz ? ja oczekuję od gry bocznego obrońce troszkę wiecęj. De ceglie jest przewidywalny jak bezrobocie w Polsce. A wrzutki ma, tylko na kogo miał je tam grać ? na 1 napastnika przy 5 obrońcach ?
No to czego konkretnie ci brakuje? Problemem ofensywnym PDC jest słaba prawa noga, lustrzane odbicie Krasicia.

W zasadzie można dojść do wniosku, że nic tylko się okopać i wywiesić białą flagę, bo:
-jak wspomniałeś, wrzutki nie mają sensu, bo gęsto
-akcje kombinacyjne nie idą, bo gęsto
-strzały z dystansu nie - zawsze ktoś zablokuje, bo gęsto
Cabrini_idol pisze:
alina pisze:http://rafalstec.blox.pl/2011/03/Piekni ... elony.html

A Napoli niby w kryzysie a wykopali City z LM.
tylko nikt z nim sie nie zgodził jakbys przeczytał komentarze ... Udine gra futbol defensywny i czeka na okazję. Napoli jest w kryzsyie ... a gdy eliminowali MC to olewali ligę ... a teraz ile wygrali ostatnich meczy? tutaj jednak argument slaby.
No dobrze, ale to cały czas świadczy o zawodzeniu faworytów, a nie słabości ligi.
Cabrini_idol pisze:
alina pisze: Ja widzę postęp co do poprzednich sezonów i to mnie napawa optymizmem. W zeszłym sezonie prowadziliśmy 2-0 z jakimiś ogórami a i tak bałem się o wynik.
I tutaj się z Toba zgadzam w 100 %, ale ja chce nadal żeby ta drużyna sie rozwijała i wyciągala wnioski w następnych meczach z takimi potentatami jak Siena Chievo itp ... to juz 9 remis ? juz wnioski powinny byc wyciagniete przez trenera ale ich nie widac i to mnie martwi.
Ja myślę, że ogólny zamysł jest słuszny. Nic tylko trenować konkretne schematy i kupować lepszych wykonawców.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 23:23

alina pisze: No dobrze, ale to cały czas świadczy o zawodzeniu faworytów, a nie słabości ligi.
Zawodzenie oznacza slabszą dyspozycje faworytów, a co za tym idzie słabszą lige...



Lecę w kime, dobranoc.


Obrazek
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 09:53

Cabrini_idol pisze: Zawodzenie oznacza slabszą dyspozycje faworytów, a co za tym idzie słabszą lige...
Zawodzenie oznacza słabszą dyspozycję faworytów. Tyle. Co ma forma Milanu do słabości/siły całej ligi? Idąc Twoim tokiem myślenia liga hiszpańska jest lata świetlne przed innymi bo tylko Barca i Real (faworyci) biją się o mistrza, a liga angielska jest słaba, bo nie prowadzi w Premier League ani Man Utd, ani Chelsea?

Patrząc w drugą stronę, można powiedzieć, że liga jest mocna, bo wyrównana i faworyci tracą punkty z drużynami tylko teoretycznie słabszymi. W lidze niemieckiej często padały dziwne wyniki i mistrzami zostawały różne drużyny, a nie to nie znaczy, że ta liga jest słaba. Siłę ligi można mierzyć, jeśli się ją przystawi do innej.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 11:18

Zauważył ktoś wcześniej, że Siena ma aktualnie 5. najlepszą obronę Serie A?


Darius19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2008
Posty: 905
Rejestracja: 10 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 20:07

Dopiero dzisiaj obejrzałem ten mecz ze Sieną z linków Tabo. Kurde aż się nie chce wierzyć, że tylu akcji nie wykorzystali chłopaki. No i oczywiście nie można zapomnieć o niepodyktowanym karnym :/ I niema co mówić szkoda tak frajersko straconych punktów bo ja akcji z których powinny paść bramki na 100% to na liczyłem ok. 10. No nic trudno się mówi teraz liczy się tylko jutrzejszy mecz z Milanem w CI a ten trzeba wygrać a przynajmniej nie przegrać.


FORZA JUVE
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 20:40

alina pisze:[
No to czego konkretnie ci brakuje? Problemem ofensywnym PDC jest słaba prawa noga, lustrzane odbicie Krasicia.
Poza tym dodać należy, że od pomocnika bardziej niż od obrońcy oczekuje się umiejętności gry słabszą nogą. No i De Ceglie wrzutkami tez punktuje Serba. "Miód" :wink:

Co do Sieny, brawa dla nich za super defensywę. Mimo wszystko, mam nieodparte wrażenie, że Conte mógłby pozmieniać niektórych piłkarzy (i nie chodzi mi tylko o atak)


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 lutego 2012, 01:46

Nawet nie pamiętam kiedy Juve nie wygrał u siebie ze Sieną. Te pojedynki zawsze były łatwe. No ale do czasu. Klub z Toskanii ma najlepszy okres w tym sezonie więc to nawet mnie nie dziwi taka postawa gości. Na pochwałę znów zasłużył Gigi Buffon, który uratował zespół przed stratą bramki. Gdyby Juve strzeliło jednego gola to wtedy nie byłoby wypowiedzi dotyczących czy była ręka w polu karnym czy nie.


Obrazek
Obrazek
livinglegend

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 08 lutego 2012, 02:42

Czyżby? 2 sezony temu prowadzenie 3-0 i ostateczny wynik 3-3 był znamienny dla naszej ówczesnej formy.


Arrivederci Mauro e David :(
mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 lutego 2012, 04:24

livinglegend pisze:Czyżby? 2 sezony temu prowadzenie 3-0 i ostateczny wynik 3-3 był znamienny dla naszej ówczesnej formy.
To był najbardziej sfrajerzony mecz w ostatniej dekadzie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dzisiejszy Juventus jeszcze dołożyłby ze dwie bramki na luzie.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 lutego 2012, 08:40

alina pisze:Zauważył ktoś wcześniej, że Siena ma aktualnie 5. najlepszą obronę Serie A?
Ja, poniekąd. O dobrze poukładanej obronie Sieny i o tym, że potrafią grać upierdliwy futbol pisałem przed meczem.
mateusz6 pisze:To był najbardziej sfrajerzony mecz w ostatniej dekadzie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dzisiejszy Juventus jeszcze dołożyłby ze dwie bramki na luzie.
Może tak, może nie. Niestety, niektóre mecze obecnego sezonu temu przeczą.
Żeby nie było... gołym okiem można dostrzec przewagę obecnego Juventusu nad tym sprzed 2 lat


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 lutego 2012, 09:46

mateusz6 pisze: To był najbardziej sfrajerzony mecz w ostatniej dekadzie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dzisiejszy Juventus jeszcze dołożyłby ze dwie bramki na luzie.
Warto dodać, że niewiele brakowało żeby wtedy Siena wygrała. Pamiętam że przy stanie 3:3 dalej atakowali i był jakiś słupek, jakieś coś. Tragedia.
Inna sprawa - czy obecny Juventus ma taki potencjał w ataku, żeby tak na dzień dobry wsadzić Sienie trzy gole? W tym sezonie tylko w trzech meczach ligowych wbili przynajmniej trzy bramki (dla porównania - Milan osiem razy). Wtedy Del Piero przeżywał trzecią młodość, władował dwa gole, z których pierwszy był bardzo ważny, bo okrągły, trzysetny. Teraz Alex nie gra, a jego następców nie widać. Dlatego naprawdę nie uważam że obecny zespół wygrałby tamten mecz 5:0, natomiast sądzę że gdyby strzelili na 1:0 to już by zwycięstwa nie oddali.


Zablokowany