Serie A (16): JUVENTUS 2-0 Novara

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 21:44

Giaccherini to bardzo ciekawy przypadek i tak naprawdę nie wiadomo na jakiej pozycji powinien grać. Trzeba mu przyznać, że panowanie nad piłką ma i jego drybling również jest niczego sobie. Czasem mijał z niesamowitą łatwością swoich rywali, ale to co robi w ataku, woła o pomstę do nieba. Miał chyba 3 sety, w tym dwa razy sam na sam i tego nie wykorzystał :angry: i to nie dlatego, że bramkarz był dobrze dysponowany, lecz Giach fatalnie uderzał :whistle: To jest typowy skrzydłowy do 4-4-2, tudzież 4-2-4 :prochno:. Niestety, ale do 4-3-3 się nie nadaje. Napastnik z niego żaden(już Motta lepszy :smile:), a rola środkowego pomocnika też mu nie wychodzi.
Edit:
@UP Na dniach powinien być mecz, na innej stronie o Juventusie
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2011, 21:47 przez pablo1503, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
jaqb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 stycznia 2008
Posty: 148
Rejestracja: 03 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 21:46

ARM pisze:Nie przeczę, że jest wybiegany, ale nie lubię tego typu zawodników
ano, ja mam podobnie. doceniam ambicję pepe, czasami biję mu brawo w czasie meczu, ale jednak więcej jego zagrań budzi moją irytację. po naszym meczu obejrzałem sobie city z arsenalem i gra gervinho bardzo kojarzyła mi się z pepe. dużo biega, walczy, stara się napędzać akcje, ale w grze ich obydwu jest mnóstwo niedokładności i zwyczajnej boiskowej bezmyślności.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 21:48

mambooocha pisze:Słabiej dzisiaj szło w ofensywie Lichtsteinerowi, ale dobrze, że przytrafiło mu się to z takim przeciwnikiem.
Odniosłem wrażenie, że celowo oszczędzał się, bądź też - był oszczędzany.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 21:48

Narzekania na Pepe?
O ile mi wiadomo ma 5 bramek i tylko Marchisio i Matri w tej statystyce go wyprzedzają. Kopnijcie się kijem w lewą łopatkę.


Football Highlights

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2011
Posty: 36
Rejestracja: 23 października 2011

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 21:55

Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu:

Juventus - Novara (skrót meczu)


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 21:57

bohdan pisze:Narzekania na Pepe?
O ile mi wiadomo ma 5 bramek i tylko Marchisio i Matri w tej statystyce go wyprzedzają. Kopnijcie się kijem w lewą łopatkę.
Z jednej strony masz racje. vice król strzelców Juventusu, ale z drugiej jego nieskuteczność. Gdyby podzielić liczbę jego strzałów, prze liczbę zdobytych goli, otrzymalibyśmy wynik, który mówiłby nam, że zdobywa bramkę dopiero za dziesiątym strzałem :prochno: Jakby jednak nie patrząc, w tym sezonie pełni rolę napastnika, może nie takiego co Matri, ale nadal napastnik.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 22:00

mambooocha pisze: a właśnie, Barzagli. Chyba bukmacherzy powinni przyjmować zakłady pt.: czy Andrea Barzagli popełni chociaż jeden, nawet najmniejszy błąd w sezonie 2011/2012? Boże kochany! Jak ten obrońca gra obecnie to jest po prostu cudo! :bravo:
Obawiam się że tak - ten groźny strzał głową co był, to chyba właśnie on tam kogoś nie przypilnował.
pablo1503 pisze:
bohdan pisze:Narzekania na Pepe?
O ile mi wiadomo ma 5 bramek i tylko Marchisio i Matri w tej statystyce go wyprzedzają. Kopnijcie się kijem w lewą łopatkę.
Z jednej strony masz racje. vice król strzelców Juventusu, ale z drugiej jego nieskuteczność. Gdyby podzielić liczbę jego strzałów, prze liczbę zdobytych goli, otrzymalibyśmy wynik, który mówiłby nam, że zdobywa bramkę dopiero za dziesiątym strzałem :prochno: Jakby jednak nie patrząc, w tym sezonie pełni rolę napastnika, może nie takiego co Matri, ale nadal napastnik.
Moim zdaniem, o czym już pisałem, gość spisuje się znacznie lepiej w 4-3-3 niż jako boczny pomocnik w 4-4-2 bo ma ten ciąg na bramkę. Na skrzydle bardziej niż chęć strzelania goli liczy się przegląd pola, wrzutka, technika - a tego akurat jemu brakuje. Kiedy gra bocznego napastnika, to oczywiście też może to frustrować, ale suma summarum więcej korzyści przynosi zespołowi.
Łukasz pisze:
mambooocha pisze:Słabiej dzisiaj szło w ofensywie Lichtsteinerowi, ale dobrze, że przytrafiło mu się to z takim przeciwnikiem.
Odniosłem wrażenie, że celowo oszczędzał się, bądź też - był oszczędzany.
A ja bym powiedział że to wynikało z przebiegu meczu - spotkanie wybitnie z gatunku tych statycznych, na jedną bramkę, a Lichy raczej w ofensywie przydatny jest przy kontrach. Nie ma takiej wrzutki żeby przy dobrze ustawionej obronie rywala dograć napastnikowi na centymetry na głowę czy nogę. Ale i nie od tego on jest.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 22:06

mambooocha pisze: a właśnie, Barzagli. Chyba bukmacherzy powinni przyjmować zakłady pt.: czy Andrea Barzagli popełni chociaż jeden, nawet najmniejszy błąd w sezonie 2011/2012? Boże kochany! Jak ten obrońca gra obecnie to jest po prostu cudo! :bravo:
Abdul pod tematem o meczu na stronie głównej pisze:Tak samo jest z Bonuccim który co prawda popełnia bramkowe błędy ale w całym sezonie popełnich ich mniej niż Barzagli i Chiellini razem w samym meczu z Novarą.
Róznica jest tylko taka że po błędach Bonu padają barmki a dziś nie padła żądna...
---------------------
Chiellini i Barzagli - mecz na "dobrym poziomie" ale kosmiczne błędy popełniali często.
Sprostowania raczej nie uzyskasz, bo nasz arabski kolega nie wchodzi na forum.

Cieszę się po prostu z wygranej, nie zamierzam tutaj pisać o stylu i jechać po naszych zawodnikach jak to mają w zwyczaju niektórzy użytkownicy tego forum. Ostatnio golimy ogórów z którymi były takie problemy w zeszłym sezonie. Mecz z Udinese będzie prawdziwym sprawdzianem na koniec roku.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 22:06

zahor pisze:gość spisuje się znacznie lepiej w 4-3-3 niż jako boczny pomocnik w 4-4-2
Tu nie ma nawet o czym dyskutować.


Obrazek
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 22:15

Cóż, lekki mecz dla naszych zawodników. Piłka ładnie chodziła po obwodzie pola karnego i raz po raz piłkarze próbowali coś z tego sklecić, czasem wychodziło lepiej, czasem gorzej, a czasem brakowało bardzo niewiele. Mecz służył naszym zawodnikom, którzy nie nadwyrężając samych siebie zdołali wygrać z kolejnym ogórkiem. Pojedyncze kontrataki zazwyczaj były "zabijane" w zarodku przez dobrze spisujący się duet obrońców. Dobrze że udaję się wreszcie objąć prowadzenie na samym początku i ustawić resztę spotkania, pozwoliło to nam już całkiem swobodnie dyktować warunki. Choć prawdziwy sprawdzian końcoworoczny w środę :whistle: . Ciekawe jak będzie się prezentować formacja obronna, bo Kuczer zagrał dziś dobre zawody.


Darius19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2008
Posty: 905
Rejestracja: 10 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2011, 22:24

drozdi pisze:Ma ktoś namiar na cały mecz do pobrania? Nie miałem możliwości obejrzeć "na żywo".
Wejdź w zakładkę multimedia i tam w pierwszą zakładkę od góry linki, mecze i kliknij na ostatnią stronę tam masz linki do pobrania całego meczu z komentarzem włoskim i angielskim do wyboru :smile:


FORZA JUVE
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2011, 00:04

Darius19 pisze:
drozdi pisze:Ma ktoś namiar na cały mecz do pobrania? Nie miałem możliwości obejrzeć "na żywo".
Wejdź w zakładkę multimedia i tam w pierwszą zakładkę od góry linki, mecze i kliknij na ostatnią stronę tam masz linki do pobrania całego meczu z komentarzem włoskim i angielskim do wyboru :smile:
Jak ja to przeoczyłem to ja nie wiem :doh: dzięki :ok:


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2011, 00:18

Kolejny mecz pod nasze dyktando, choć w pewnych momentach nie zawsze dziś tak było. Derby Piemontu. Dziś Alex Del Piero się starał ale to już nie te stare dobre czasy. Cieszę się niezmiernie z gry i gola Quagliarelli. Zasłużył sobie na pochwały po tym meczu. Teraz musi być już tylko lepiej. Gigi pokazał, że kiedy jest zagrożenie pod bramką umie być czujnym na stanowisku. Teraz czekamy na mecz prawdy z pierwszej kolejki w Udine.


Obrazek
Obrazek
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2011, 00:35

Spokojna wygrana, to cieszy, jednak nasza skuteczność a raczej jej brak wali po oczach niemiłosiernie. Cieszy mnie wysoka forma Buffona, kilka razy musiał się wyciągnąć by obronić strzały przeciwników. Mam nadzieję ,że ten mecz wszystkim pokazał dlaczego Alex siedzi na ławie, kocham go za to co zrobił, ale obecnie jest po prostu za słaby, niby się stara, ale to już nie jest to. Q, też oprócz gola, niczego nadzwyczajnego nie pokazał, mam nadzieję ,że teraz już będzie z górki. Giach zmarnował tyle setek ,że najbliższe kilka meczy powinien oglądać z perspektywy ławki. Liczę ,że uda się wygrać teraz z Udine, co będzie bardzo trudne, ale oprócz Mirka mamy cały skład gotowy do walki.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2011, 01:05

Kolejne 3 punkty i zamykamy akcja pt. "Novara". Cieszę się, z przełamania Quagliarelli. Może wyjdzie na Udine w pierwszym. Pepe jak na swoje umiejętności to gra wyśmienity sezon.


Obrazek
Zablokowany