Serie A (16): JUVENTUS 2-0 Novara

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2011, 23:56

ObrazekObrazekObrazek
Mecz 16 kolejki Serie A JUVENTUS- Novara


Czas:

2011-12-18
15:00

Miejsce:

Juventus Arena w Turynie

O przeciwniku:

Rok założenia: 1908
Barwy: Biało-Niebieski
Przydomek: Biancoazurri
Prezes: Massimo De Salvo
Menedżer: Attilio Tesser

WWW
Ostatnie mecze Juventusu

Ostatnie mecze Novary

Historia spotkań Juventusu z Novarą
Miejsce w tabeli w obecnym sezonie:

1.JUVENTUS

...

19.Novara

Najlepsi strzelcy drużyn:

6-Matri, Marchisio (Juventus)

5-Marco Rigoni (Novara)

mecz na żywo w TV:
~ Arena Sport 3 (Serbia)
~ C+ Fotball (Norway)
~ C+ Multideporte 1
~ C+ Sport 1 (Denmark)
~ ESPN (UK/Ireland)
~ Sport 5 (Israel)
~ Sport TV4 (Portugal)
~ TV4 Sport (Sweden)
~ C+ Sport Extra 3D/HD
~ ESPN HD (UK/Irl)
~ Sport 5 HD (Israel)

mecz w Internecie:
http://atdhenet.tv/
http://rojadirecta.me/
http://www.soccer-live.pl/
http://live-sport-tv.com/
http://www.meczenazywo.pl/
http://www.freefootball.org/
http://meczyki.pl
http://www.livescorehunter.com/
http://www.sportlemon.tv/
http://www.sportowadoba.pl/

Przewidywane składy:

JUVENTUS
Novara

źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it , www.stadiony.net

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.

Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE

***

Wszelkie błędy proszę kierować na PW lub gg - na pewno wprowadzę poprawki.

Szkoda remisu z Romą, ale mimo wszystko zagraliśmy gorszy mecz. Teraz czeka nas "odpoczynkowa" potyczka. Pewnie wynik wymęczymy Novara będzie się bronić całą ekipą na swojej połowie, aby wywieźć remis. Jednak musimy wygrać ten mecz, bo jeszcze czeka nas bardzo trudny mecz z Udinese. I jeszcze pewnie w składzie kolejne rozszady. Chiellini zapewne wróci na środek, bo Bonucci zawieszony za kartki za mecz z Romą, a na lewej zagra De Ceglie, a także wykartkowany jest Vidal. Mimo wszystko trzeba wygrać w cuglach i zrobić swoje. Btw Udinese gra wyjazdowy mecz z Lazio, więc jest szansa na samodzielnego lidera, ale to My musimy zagrać swoje i tyle. FORZA JUVE!!
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2011, 09:38 przez Dybala 4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 00:05

Liczę na 1:0 po meczu na stojąco, bez zajeżdżania się i z kilkoma rezerwowymi w składzie. Jeżeli Conte znowu wystawi podstawową jedenastkę, zmiany zacznie robić w 80. minucie a Lichtsteiner będzie przez cały mecz ganiał od jednego pola karnego do drugiego, to meczu z Udinese będę się bał jak żadnego innego w tym sezonie.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 00:21

Dzisiaj byliśmy zespołem lepszym, choć, tak jak już napisane wyżej, gra nam się wyraźnie nie układała. Nie można każdego spotkania rozegrać na najwyższym poziomie i o tym przekonaliśmy się dzisiaj. Takie jednak błędy jak dzisiejszego wieczoru nie zdarzają się codziennie, zatem liczę na rehabilitację już w potyczce z Novarą.

Novara potrafi z całą pewnością napędzić stracha swoim rywalom, o czym przekonali się ostatnio choćby gracze z Neapolu, beniaminek gra bez kompleksów. My jednak musimy grać swoje i być bardziej cyniczni w pojedynkach z tak słabymi rywalami, którzy przyjeżdżają, w obliczu walki o utrzymanie, z zamiarem murowania bramki. Mecz z Ceseną rozstrzygnęliśmy dopiero w końcówce, bo ciężko grało się nam piłką bez Pirlo w środku pola. 70% posiadania piłki robi jednak wrażenie. Tym razem zabraknie Vidala, choć akurat jemu przyda się odpoczynek po tak fatalnym występie z Romą.

Osobiście cieszy mnie postawa Elii, który zdążył pokazać się w dwóch ostatnich spotkaniach z dobrej strony, to dzisiejsze podanie do Fabio cud. Samo Conte po meczu przyznał, że Holender gra coraz lepiej - może warto by mu dać szansę w meczu z beniaminkiem? Warto, by się ogrywał, bo wyraźnie brakuje mu pewności siebie. Powinniśmy za to dać odpocząć Matriemu, któremu już drugi mecz kompletnie nie wyszedł. W pierwszym składzie widziałbym za to Quagliarellę.

3 punkty zdobyć trzeba bez dwóch zdań.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 00:40

Novara na wyjazdach praktycznie nie istnieje - 0 zwyciestw, 2 remisy, 5 porazek. Licze, ze bezproblemowo ich pokonamy, a nikt nie zlapie kontuzji ani zawieszenia przed Udinese.

Pauzuja Bonucci i Vidal, prawda? Moze by tak wyjsc 4-4-2 ? :think:


Obrazek
rekrut86

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2005
Posty: 59
Rejestracja: 18 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 11:42

To Kielon, Pirlo są zagrożeni pauzą z Udine?


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 11:55

rekrut86 pisze:To Kielon, Pirlo są zagrożeni pauzą z Udine?
czytajcie temat meczowy a będziecie wiedzieli, że zagrożeni (DIFFIDATI) są:
Chiellini, Pepe, Bonucci*, Krasic, Vidal

* tu musiał wkraść się jakiś błąd, bo Bonu już jest zawieszony.

Wyszedłbym składem:
Buffon - DeCeglie, Chiellini, Barzagli, Lichsteiner - Marchisio, Pirlo, Pazienza - Quagliarella, Matri, Elia


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 12:10

pan Zambrotta pisze:Quagliarella, Matri, Elia
Czyli:
- napastnik bez formy, który nie wykorzystuje sytuacji
- napastnik, który wczoraj nie pokazał nic
- murzynek, który zaliczył jeden fajny rajd przy rywalach oddychających rękawami

Odważnie, nie powiem. Ja bym nie sadzał Pepeusza.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 12:16

Ouh_yeah pisze:
pan Zambrotta pisze:Quagliarella, Matri, Elia
Czyli:
- napastnik bez formy, który nie wykorzystuje sytuacji
- napastnik, który wczoraj nie pokazał nic
- murzynek, który zaliczył jeden fajny rajd przy rywalach oddychających rękawami

Odważnie, nie powiem. Ja bym nie sadzał Pepeusza.
Pepe jest diffidatto, nie chcemy go stracić na mecz z Udine.
Q, Matri - mecz na przełamanie.
Kim innym mamy straszyć? 50-letnim Del Piero i Tonim?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 13:05

pan Zambrotta pisze: Pepe jest diffidatto, nie chcemy go stracić na mecz z Udine.
Q, Matri - mecz na przełamanie.
Kim innym mamy straszyć? 50-letnim Del Piero i Tonim?
Zamiast Q, ja bym postawił na Giaccheriniego.


Nadziej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 948
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 13:23

Zamiast Q, ja bym postawił na Giaccheriniego
Nigdy w zyciu. Koles jest bezproduktywny jak Slawomir Sierakowski.

Tez zastanawiam sie nad Tonim od pierwszej minuty i wprowadzeniem Fabio dopiero od drugiej polowy...


Make friends for life or make hardcore enemies!
Deyvid

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2004
Posty: 148
Rejestracja: 10 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 14:01

A ja właśnie w takim meczu postawiłbym na tych którzy do tej pory mało grali.
-> Quagiarella na tle takiego przeciwnika na pewno by zagrał dobrze o ile by tylko miał w końcu dostać szanse od początku. Może warto go w końcu wypróbować, dać szansę odpocząć Matriemu, a na ławkę wsadzić Toniego.
-> Pepe zastąpić Elią. Nie wiem dlaczego tak dużo osób w niego powątpiewa.. Chłopak na dobrą sprawę mało pograł, a jak już zagrał to było widać, że ma te umiejętności, które by nam się przydały. Nie oszukujmy się, jak nie dostaną szansy z takim przeciwnikiem to z kim? Gramy u siebie i to w dodatku z outsiderem. Warto było by zaryzykować i pozwolić mu zagrać od pierwszej minuty.
-> I w końcu Del Piero. W ostatnim meczu z Bologną pokazał, że mimo lat ciągle jest na prawdę dobry. Tak jak wcześniej, uważam, że właśnie w takich meczach powinni dostawać szansę Ci, którzy do tej pory w ogóle nie grają. A co do Del Piero to jestem spokojny, że nie zawiódłby na bank. Miałby w końcu okazję strzelić bramkę na nowym stadionie. Ostatnie mecze pokazały, że nasze rzuty wolne kuleją, on właśnie byłby w tym elemencie gry zbawieniem.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 15:24

Deyvid pisze: -> Quagiarella na tle takiego przeciwnika na pewno by zagrał dobrze o ile by tylko miał w końcu dostać szanse od początku. Może warto go w końcu wypróbować, dać szansę odpocząć Matriemu, a na ławkę wsadzić Toniego.
Na pewno to każdy kiedyś umrze. Za dobry występ Fabio ręki bym sobie uciąć nie dał. Można dać mu pograć od początku, ale jak będzie grać piach to zmienić go już w przerwie, a nie w 86. minucie
Deyvid pisze: -> Pepe zastąpić Elią. Nie wiem dlaczego tak dużo osób w niego powątpiewa.. Chłopak na dobrą sprawę mało pograł, a jak już zagrał to było widać, że ma te umiejętności, które by nam się przydały. Nie oszukujmy się, jak nie dostaną szansy z takim przeciwnikiem to z kim? Gramy u siebie i to w dodatku z outsiderem. Warto było by zaryzykować i pozwolić mu zagrać od pierwszej minuty.
O których umiejętnościach mówisz? Bo ja głównie zauważyłem że szybko biega, oprócz tego niewiele umie. Chętnie bym zobaczył jak sobie poradzi ze świeżym przeciwnikiem, od pierwszej minuty. Jakby co - w przerwie do zmiany.
Deyvid pisze: -> I w końcu Del Piero. W ostatnim meczu z Bologną pokazał, że mimo lat ciągle jest na prawdę dobry. Tak jak wcześniej, uważam, że właśnie w takich meczach powinni dostawać szansę Ci, którzy do tej pory w ogóle nie grają. A co do Del Piero to jestem spokojny, że nie zawiódłby na bank. Miałby w końcu okazję strzelić bramkę na nowym stadionie. Ostatnie mecze pokazały, że nasze rzuty wolne kuleją, on właśnie byłby w tym elemencie gry zbawieniem.
Del Piero akurat oszczędzałbym na Udinese - tam będzie potrzeba pod bramką rywala szczypty niekonwencjonalności, błyskotliwości i nietuzinkowości. Wobec kontuzji Vucinicia i słabszej dyspozycji Pirlo wydaje mi się że tylko Alex jest nam w stanie to zapewnić, inaczej znowu obejrzymy bicie głową w mur. Ale coś mi się widzi że Antek na niego nie postawi w tak ważnym meczu (albo postawi na trzy minuty), więc niech sobie chociaż Il Capitano pogra z Novarą.
Fenrir pisze:
Zamiast Q, ja bym postawił na Giaccheriniego
Nigdy w zyciu. Koles jest bezproduktywny jak Slawomir Sierakowski.
Popieram. Tym bardziej, że najpewniej przez cały mecz Novara będzie zamknięta we własnym polu karnym, więc gościa który poza bieganiem (w przód i w tył) niewiele potrafi akurat nam nie potrzeba. W tym akurat meczu znacznie więcej pożytku byłoby z człapiącego Vucinicia czy Del Piero.


Deyvid

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2004
Posty: 148
Rejestracja: 10 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 15:47

zahor pisze: O których umiejętnościach mówisz? Bo ja głównie zauważyłem że szybko biega, oprócz tego niewiele umie. Chętnie bym zobaczył jak sobie poradzi ze świeżym przeciwnikiem, od pierwszej minuty. Jakby co - w przerwie do zmiany.
Między innymi właśnie o przyspieszeniu. Jak zauważyłeś zapewne, potrafi on szybko biegnąć z piłką, tak samo jak i mijać rywali na prędkości.
Widziałeś zapewne jego podanie do Marchisio w meczu z Bologną? W moim mniemaniu byle ogórek, bez techniki i pewnych umiejętności nie zdecydował by się na takie coś. Ogólnie wydaje mi się, że ma on ogromny potencjał, tylko żeby być tego pewnym to fajnie bylo by go w końcu zobaczyć na placu gry od początku.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 15:47

pan Zambrotta pisze:...zagrożeni (DIFFIDATI) są:
Chiellini, Pepe, Bonucci*, Krasic, Vidal
* tu musiał wkraść się jakiś błąd, bo Bonu już jest zawieszony.
Vidal przecież był już zagrożony już wcześniej a wczoraj dostał żółtko tak więc nie zagra w tym meczu.

Novara pewnie zrobi to samo co Cesena. Ale jak padnie gol na 1:0 to będzie już tylko lepiej bo Novara się otworzy. Nie możemy ich lekceważyć ze względu na ich pozycje. Przed świętami gramy tylko dwa mecze, musimy zagrać na maksa i utrzymać lidera!

3-0 Vucinic x3 8)


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 15:55

Deyvid pisze: Między innymi właśnie o przyspieszeniu. Jak zauważyłeś zapewne, potrafi on szybko biegnąć z piłką, tak samo jak i mijać rywali na prędkości.
Widziałeś zapewne jego podanie do Marchisio w meczu z Bologną? W moim mniemaniu byle ogórek, bez techniki i pewnych umiejętności nie zdecydował by się na takie coś. Ogólnie wydaje mi się, że ma on ogromny potencjał, tylko żeby być tego pewnym to fajnie bylo by go w końcu zobaczyć na placu gry od początku.
No więc tak - co do biegania, to fakt, biega szybko, tylko tak jak pisałem - w tym meczu najpewniej 90% czasu piłka będzie krążyć pod polem karnym rywala, na kontry bym się nie nastawiał, więc to taka średnio przydatna umiejętność w tym kontekście. Druga sprawa - bieganie bieganiem, ale chciałbym wiedzieć na ile minut starczyłoby mu sił i jak wypadłby na tle rywali, którzy nie oddychają rękawami. Co zaś się tyczy podań - nie róbmy z niego już nie wiadomo kogo - podał po ziemi na dziesięć metrów na dobieg. To dobrze że mu wyszło, ale nie podniecajmy się jakby to było nie wiadomo co. Jakby wyszły mu trzy takie podania w meczu, to można by już zacząć mówić o tym że jest solidny. Niestety, pozostałe dwa razy jak dostał piłkę to kopał się w czoło.


Zablokowany