Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 22:17

Dtmiu pisze:Mi wystarczy że człowiek chory psychicznie nie zostanie premierem. Nie popieram PO i dlatego na nich nie zagłosowałem ale wygrało mniejsze zło.
Historia osadzi kto tu jest mniejszym złem. co tam za max 4 lata będziemy wiedzieli czy PO była mniejszym złem choć ostanie rządy swoje pokazały ja zawsze wole mniejsze bo Polskie "zło", jeśli już mam wybierać miedzy Pisem czy PO. wynik Palikota przypomina mi to co zrobiła Samoobrona w 2005, zobaczymy jak skończą.


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
endrjuJT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 22:24

Dtmiu pisze:Mi wystarczy że człowiek chory psychicznie nie zostanie premierem. Nie popieram PO i dlatego na nich nie zagłosowałem ale wygrało mniejsze zło.
Święte słowa! Polacy pokazali, że trzeba kraju konstruktywnego, a nie prowadzącego wojny i wojenki przez jaśnie pana Robin Hood'a Kaczyńskiego. :)


JUVENTUS #LE6END
Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 22:28

Ja wcale nie odpowiadałem na Twoje pytanie tylko wyraziłem swoje zdanie nieuzależnione od żadnego z postów w tym temacie.

Ale obiecuje Ci że jutro podam konkrety, dzisiaj jestem już zmęczony a że jutro zajęcia to powoli będę się zwijał z forum.

endrjuJT: :ok:


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 22:40

endrjuJT pisze:
Dtmiu pisze:Mi wystarczy że człowiek chory psychicznie nie zostanie premierem. Nie popieram PO i dlatego na nich nie zagłosowałem ale wygrało mniejsze zło.
Święte słowa! Polacy pokazali, że trzeba kraju konstruktywnego, a nie prowadzącego wojny i wojenki przez jaśnie pana Robin Hood'a Kaczyńskiego. :)
Dobrze, że Tusk nie prowadzi wojny, np. z kibicami :lol:


endrjuJT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 22:46

ArtHur pisze:
endrjuJT pisze:
Dtmiu pisze:Mi wystarczy że człowiek chory psychicznie nie zostanie premierem. Nie popieram PO i dlatego na nich nie zagłosowałem ale wygrało mniejsze zło.
Święte słowa! Polacy pokazali, że trzeba kraju konstruktywnego, a nie prowadzącego wojny i wojenki przez jaśnie pana Robin Hood'a Kaczyńskiego. :)
Dobrze, że Tusk nie prowadzi wojny, np. z kibicami :lol:
Mówię o poważnych sprawach, a nie o garstce wyborców jakimi są kibice.
Na prawdę nie potrzeba w naszym kraju konfliktów. Kaczyński chciałby zabierać bogatym i oddawać biednym i mielibyśmy wtedy właśnie drugą Grecję. Temat kibiców to jest na prawdę marginalny problem. Nie popierałem tych decyzji stadionowych, ale twoje porównanie to tak jak z PiS'em do Juventusu ;) pozdrawiam


JUVENTUS #LE6END
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 22:47

Dtmiu pisze:Ja wcale nie odpowiadałem na Twoje pytanie tylko wyraziłem swoje zdanie nieuzależnione od żadnego z postów w tym temacie.

Ale obiecuje Ci że jutro podam konkrety, dzisiaj jestem już zmęczony a że jutro zajęcia to powoli będę się zwijał z forum.
W takim razie życzę dobrej nocy i liczę na konkretną odpowiedź jutro.

Wracając do wyników wyborów. Normalnie kiepski wynik SLD bardzo by mnie ucieszył, ale Nowa Samoobrona pod przywództwem Palikota wydaje się być zdecydowanie gorsza od starych i młodych aparatczyków z następcy PZPR. Zastanawiam się co ujęło wyborców Palikota? Prymitywizm, wulgarność, antyklerykalizm?


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 23:00

Vimes pisze: Wracając do wyników wyborów. Normalnie kiepski wynik SLD bardzo by mnie ucieszył, ale Nowa Samoobrona pod przywództwem Palikota wydaje się być zdecydowanie gorsza od starych i młodych aparatczyków z następcy PZPR. Zastanawiam się co ujęło wyborców Palikota? Prymitywizm, wulgarność, antyklerykalizm?
Rozmawiałem przed momentem z politologiem z PAN i mówił, że w najwiekszej mierze chodzi o antyklerykalizm JP. Dodał tez, że przy SLD pozostał elektorat "kilkudziesięcioletnich dziadków i kilku pięknych młodzieńców jako dodatek". A przemówienie Grzesia na konwencji określił mianem "mowy pożegnalenj". Celnie.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 23:10

deszczowy pisze:A przemówienie Grzesia na konwencji określił mianem "mowy pożegnalenj". Celnie.
Też niezły numer był, że na TVP puścili Grzesia, powiedział jedno zdanie i po chwili go wyłączyli bo zaczął przemawiać Tusk. Przykry koniec sympatycznego Grzesia.
Vimes pisze:Zastanawiam się co ujęło wyborców Palikota? Prymitywizm, wulgarność, antyklerykalizm?
18latki z pierwszym wyborem, którzy usłyszeli o legalizacji marychy. I Ci, których już wszystko znudziło i chcieli jaja w sejmie.
Swoją drogą ciekawe jak wyniki w Garwolinie.

Dziękuję Wam młodzi, wykształceni z wielkich miast.... Po licencjacie do McDonalda a jak się nie podoba to wiecie do kogo mieć pretensje, chociaż możliwe, że Wam powie "że 4 lata to za mało".


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 23:15

Vimes pisze: Wracając do wyników wyborów. Normalnie kiepski wynik SLD bardzo by mnie ucieszył, ale Nowa Samoobrona pod przywództwem Palikota wydaje się być zdecydowanie gorsza od starych i młodych aparatczyków z następcy PZPR. Zastanawiam się co ujęło wyborców Palikota? Prymitywizm, wulgarność, antyklerykalizm?
Konkretyzm.

Poza tym opowiadasz trochę bzdury tą Samoobroną. Palikot to człowiek, który wielokrotnie radził sobie w życiu w trudnych sytuacjach. Kupił mnie konkretnymi propozycjami, nie wolnymi konopiami. Antyklerykalizm? W dobrej formie, jak najbardziej moim zdaniem do przyjęcia. Mówię to jako autentyczny katolik. Żyjemy w Europie, ale XXI wieku, nie średniowiecznej. A przede wszystkim stosunek do KRUS.

Znam Vimes Twoje poglądy polityczne. Doceniam je. Ale mam wrażenie, że Palikot jako lider swojej partii w ciągu roku zrobił więcej niż Korwin przez kilka ładnych lat. Polityka to też produkt.
YaSq pisze:To jest kpina z demokracji.
To jest świetny przykład demokracji.
Ostatnio zmieniony 09 października 2011, 23:37 przez zoff, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
YaSq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 23:23

Jestem w szoku widzac wyniki. Sztuczny twor nazywany partia polityczna - Ruch Poparcia Palikota dostaje ~10%. To jest kpina z demokracji. Widocznie dla niektorych legalizacja ziola jest wazniejsza od jakiejs glupiej gospodarki. Haslo PO: "Podniesiemy podatki, zwiekszymy dlug publiczny, okradniemy podatnika" zdobyl ~40% :bravo: Widocznie wizja panstwa policyjnego sie sprawdza, w sumie nie ma co sie dziwic w tym spoleczenstwie. Do tego PSL z haslem "Chcemy zrobic koalicje obojetnie z kim" od 20 lat ciagle ma swoj staly elektorat :ok: Chociaz sa stali w pogladach... Widocznie w naszym kraju wiekszosci zyje sie naprawde dobrze. Nikt nie chce zmian. Jak kiedys powiedzial pewien wodz: "Naród wspaniały, tylko ludzie k****". Nam nie trzeba wyborow nam potrzeba Pinocheta :D


"Gwizdy z trybun? Jeszcze trochę i będą nam bić brawo" L. Del Neri
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 23:36

Ehhh...10 % poparcia dla RP. To są jakieś kpiny . Chciałbym zobaczyć średnią wieku wyborców Palikota, dzieci w wieku 18, 19 lat poparły pajaca i teraz wszyscy będą za to płacić. PSL oczywiście wejdzie w koalicję z PO i sprzeda siebie tak jak ma w zwyczaju. Cóż, niech miłość zagości w Waszym sercu, jak to lubi mawiać kalający się przed możnymi tego świata Donald Tusk. W mojej opinii rząd PO-PSL był jednym z najbardziej obłudnych rządów , a teraz będziemy mieli kontynuacje szopki


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 października 2011, 23:36

zoff pisze:mam wrażenie, że Palikot jako lider swojej partii w ciągu roku zrobił więcej niż Korwin przez kilka ładnych lat. Polityka to też produkt.
Przy okazji debaty Palikot - Korwin, można było zobaczyć, że ten Palikot lansowany przez media jako szalenie kontrowersyjny polityk i wielki showman przy Korwinie wygląda bladziutko.

"Pan chce parytetów na listach wyborczych jednocześnie nie chcąc parytetu w rodzinie poprzez wprowadzenie związków partnerskich."


Notch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 107
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 00:02

Az sie wypowiem, bo nie moge uwierzyc ze wydawalo by sie inteligentni ludzie pisza takie bzdury. No chyba ze macie po 18-19 lat i to sa wasze pierwsze wybory. Bo tak naprawde kazdy z was powtarza haselka wymyslone przez media. Czy to wziete z Gazety Wyborczej i TVN czy tez z Rzeczpospolitej i Gazety Niedzielnej. A to ze na opozycje sie narzeka, a to ze wyrobcy PO kupuja bajeczki o tym jak jest dobrze.

PiS tak bardzo dba o finanse i stan gospodarki? To ja wam przypomne o tym jak krzyczeli do Rostowskiego "RAPORT FINANSOW PANSTWA, CHCEMY ZOBACZYC RAPORT" Rostowski przygotowal raport i jak go odczytywal na sali bylo 10 poslow z PiS. Nie wiem gdzie byla wtedy reszta. To jest fakt, to jest czysta obluda. Nie wiem czy pamietacie czasy kiedy PiS rzadzilo, to byly lata 2005-2007. Nie bylo dnia kiedy Ziobro nie zrobil konferencji kogo to nie zatrzymal, jakiego to przestepce nie zlapal. RZUCIC SMRODEM W PRZECIWNIKA, MOZE SIE PRZYKLEI. Nie dbali wogole o gospodarke, dbali o to zeby sie przypodobac swojemu "zelaznemu" konserwatywnemu i zawistnemu elektoratowi.

Nie mowie ze PO jest dobre, problem w tym ze tak naprawde ten kraj i jego polityke napedza PiS. PO nie musi nawet sie starac, bo PiS sam robi taki syf w swojej okolicy ze PO wygrywa drugie wybory. A w sumie to PiS przegrywa je na wlasne zyczenie.

Ludzie w Polsce wola miec 30% podatki, pasywny rzad i setku usmieszkow zamiast dzialan tylko dlatego ze alternatywa jest PiS i Kaczynski. A mowienie o katastrofie Smolenskiej przez poltora roku tylko przeszkadza. Zreszta Palikot to pieknie wykorzystal.


stahoo pisze: To naprawdę mądra wypowiedź!
No baa
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 00:37

Cieszy porażka Napieralskiego, polska lewica zasługuje na inteligentniejszego przywódcę.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 06:17

A pamiętacie to? Zobaczymy, jak bardzo słowny jest lider PiS. Mnie osobiście ucieszył dobry wynik Palikota. Kto na niego głosował można przeczytać tutaj. PiS, podobnie, jak Napieralski, zrzuca porażkę na "nieprzychylne media". Tja... Szkoda, że Korwin się nie dostał. Ja musiałbym jechać przeszło 50 km, by głosować na jego partię i pewnie większość ludzi w takiej sytuacji została w domach i to dobiło ich wynik.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
ODPOWIEDZ