Walki bokserskie Tomasza Adamka

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 14:30

Do walki zostało jakieś 33 godziny.... Czy tylko ja nie czuję napięcia i oczekiwania z nią związanego ? :doh: Przed lipcową walką Władimira z Haye'm już tydzień przed nie potrafiłem usiedzieć w miejscu i tylko odliczałem dni i godziny. Natomiast w przypadku "Walki XXI" wieku nie ma czegoś takiego.. To pewnie przez to,że sami zainteresowani ,czyli Adamek i Klitschko zachowują się niczym dżentelmeni.. Gierek psychologicznych i słownych jest bardzo niewiele,a rywal najczęściej po prostu 'olewa' je. Co do samego pojedynku w ringu.. Scenariuszy jest kilka i każdy jest w zasadzie możliwy,to w końcu boks i waga ciężka. Szybkość i dynamika Tomka vs potężna siła i gabaryty ukraińskiego IronFista. Niemniej może to być ostatnia tak ciekawa walka w HW... Ciekawych i dobrych bokserów w wadze ciężkiej jest jak na lekarstwo.. Jeśli Adamek pokona Vitka,czega go prawdpodobnie rewanż z bratem,którego uważam za łatwiejszego przeciwnika dla Tomka. Vitalij być może zmierzy się z Davidem Haye'm i dotrzyma obietnicy znokautowania butnego Brytyjczyka. No i najciekawiej zapowiadający się pojedynek pomiędzy ww wspomnianymi bokserami... Adamek-Haye. :ok:

Mój typ na jutro-jeżeli Adamek jakimś cudem przez 12 rund uniknie prawej ręki Vitalija ,to ma całkiem spore szanse na punktowe zwycięstwo i pierwszy w historii pas mistrza świata wagi ciężkiej dla Polski. Tylko Ukrainiec wygrał 39 z 42 pojedynków przed czasem... Jego siła ciosu jest dewastująca.. Chociaż forma jest w sumie niewiadoma. Ostatnia walka(?) z Solisem nie pozwoliła udzielić odpowiedzi na to w jakiej w zasadzie formie jest Vitalij, w jeszcze wcześniejszej bezlitośnie tłukł przez 12 rund Shannona Briggsa, rok temu w maju z dobrej strony pokazał się Albert Sosnowski,przegrywając dopiero w 10 rundzie przez nokaut.
Adamek wchodzi do ringu po zwycięstwo,nie po wypłatę. Serce do walki ma ogromne(Sosnowski pokazał ile można osiągnąć walcząc z pełnym poświęceniem,Tomek dodatkowo jest o 2 klasy lepszy technicznie od "Dragona"),nie będzie na pewno stacjonarnym celem jak poprzedni rywale,których namierzał sobie lewą i poprawiał prawą ręką Kliczko :whistle:
Jakikolwiek byłby wynik tej walki,liczę że będzie to walka godna nazwy "Walki XXI wieku"... :smile: Medialny balon nie jest aż tak mocno napompowany,więc oczekiwania są z pewnością mniejsze od lipcowej wojny Vladimira z Haye'm.
Wszystko najlepsze bokserzy zostawili do zaprezentowania na ringu,a nie konferencjach prasowych


topboxing.pl zapraszam :)
evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 16:57

dav3d pisze:Tylko Ukrainiec wygrał 39 z 42 pojedynków przed czasem... Jego siła ciosu jest dewastująca..
Tak, i jeśli mnie pamięć nie myli, ma chyba jeden z najwyższych współczynników nokautów w historii wagi ciężkiej. Przy czym tak naprawdę żadnej walki nie przegrał. Wykluczyły go kontuzje, nawet z Lewisem wygrywał na punkty.
dav3d pisze:Ostatnia walka(?) z Solisem nie pozwoliła udzielić odpowiedzi na to w jakiej w zasadzie formie jest Vitalij, w jeszcze wcześniejszej bezlitośnie tłukł przez 12 rund Shannona Briggsa, rok temu w maju z dobrej strony pokazał się Albert Sosnowski,przegrywając dopiero w 10 rundzie przez nokaut.
Bujda. Sosnowski był obijany przez Kliczkę jak ten chciał. Każdy, kto dłużej interesuje się strategią marketingową braci Kliczko, zauważy, że bracia specjalnie czekają z nokautem do późniejszych rund. Time is money, ale w boksie działa to w drugą stronę. Kibice nie płaciliby za walki, gdyby kończyły się w pierwszych trzech rundach.


Myślę, że to będzie niesamowicie ciężka walka dla Adamka. Obawiam się, że może nie dotrwać do końca pojedynku. Dał się trafić słabszemu i wolniejszemu Grantowi, nie unikał także czystych ciosów w pojedynkach z Arreolą czy Estradą. Boję się, że Góral za bardzo będzie chciał pójść na przebój i w przeciwieństwie do Haya, podejmie walkę. A z takiej walki nie wyjdzie zwycięsko - jeśli tylko przejmie inicjatywę, Witalij będzie się na nim uwieszał i klinczował. W 5 rundzie Tomek będzie gubił płuca. Niestety, taka jest rzeczywistość bokserska, a dobrze wykorzystane warunki fizyczne o połowa sukcesu... :think:


dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 17:08

evilboy pisze:
dav3d pisze:Ostatnia walka(?) z Solisem nie pozwoliła udzielić odpowiedzi na to w jakiej w zasadzie formie jest Vitalij, w jeszcze wcześniejszej bezlitośnie tłukł przez 12 rund Shannona Briggsa, rok temu w maju z dobrej strony pokazał się Albert Sosnowski,przegrywając dopiero w 10 rundzie przez nokaut.
Bujda. Sosnowski był obijany przez Kliczkę jak ten chciał. Każdy, kto dłużej interesuje się strategią marketingową braci Kliczko, zauważy, że bracia specjalnie czekają z nokautem do późniejszych rund. Time is money, ale w boksie działa to w drugą stronę. Kibice nie płaciliby za walki, gdyby kończyły się w pierwszych trzech rundach.
Niemniej Albert starał się boksować, a nie tylko przeżyć :wink: Vitek bicie na poważnie zaczął w 9 rundzie. W następnej było już po Albercie. Tak czy owak "Dragon" zebrał pochlebne recenzję za walkę z czempionem WBC ,mimo iż jest bokserem HW 2 ligi


topboxing.pl zapraszam :)
Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 17:16

Mam pytanie dotyczące transmisji. Na niemieckim RTL (kanał 284 - cyfrowy polsat) na pewno będzie transmisja ? nie zakodują mi dziadostwa ?


Judzio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 745
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 18:33

„Platforma n zdecydowała się nie oferować swoim Abonentom walki Adamek-Kliczko w systemie pay-per-view, ponieważ spotkanie będą mogli oni oglądać w kanale free to air RTL Shweiz (kanał dostępny z satelity Hot Bird), dostępnym na pozycji 109 (przeniesienie z kanału 246) od 10.09.2011 w godzinach wieczornych.”
Powinno być git, też się cieszę :ok:


Obrazek
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 19:07

Giovani pisze:Mam pytanie dotyczące transmisji. Na niemieckim RTL (kanał 284 - cyfrowy polsat) na pewno będzie transmisja ? nie zakodują mi dziadostwa ?
Po pierwsze to chyba 248 ;) a po drugie to mowili, ze na pewno nie zakodują, więc ja chcę im wierzyć (jeśli nie wybiorę się do baru) ;)


HaR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2010
Posty: 38
Rejestracja: 20 lutego 2010

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 19:23

Szikit pisze:
Giovani pisze:Mam pytanie dotyczące transmisji. Na niemieckim RTL (kanał 284 - cyfrowy polsat) na pewno będzie transmisja ? nie zakodują mi dziadostwa ?
Po pierwsze to chyba 248 ;) a po drugie to mowili, ze na pewno nie zakodują, więc ja chcę im wierzyć (jeśli nie wybiorę się do baru) ;)
Z tego co czytalem to RTL zwykły na 100% nie zakodują a co do RTL Schweiz to tak naprawde nie wiadomo. Ja z tego co pamietam to obejrzalem na Schweiz Kliczko - Chambers , a Kliczko - Sosnowski bylo kodowane...


dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 20:26

Pozostaje być dobrej myśli i wierzyć zapewnieniom,że RTL Schweiz a także RTL dostępny w kablówkach nie będzie zakodowany... :wink:


topboxing.pl zapraszam :)
czarny93

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2009
Posty: 146
Rejestracja: 25 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 21:05

A ja wykupiłem kanał w usłudze PPV, 4 dyszki poszły a na drugi dzień dowiedziałem się o imprezie w sobotę na której muszę być. Piękna sprawa. :cry:


DejW
Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 21:42

Czy orientuje się ktoś, czy są jakieś płatne serwisy internetowe, które transmitują walkę ? Robie własnie impreze i musze mieć na 100% z internetu a te wszystkie darmowe syfy różnie działają.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 22:15

evilboy pisze:
dav3d pisze:Tylko Ukrainiec wygrał 39 z 42 pojedynków przed czasem... Jego siła ciosu jest dewastująca..
Tak, i jeśli mnie pamięć nie myli, ma chyba jeden z najwyższych współczynników nokautów w historii wagi ciężkiej. Przy czym tak naprawdę żadnej walki nie przegrał. Wykluczyły go kontuzje, nawet z Lewisem wygrywał na punkty.
Jeśli chodzi o walkę Kliczko-Lewis, to może i Vitek prowadził na punkty, ponieważ nacierał przez 4 pierwsze rundy i opadł z sił. Lewis chciał dać się wyszaleć pretendentowi i w szóstej zaczął go niemiłosiernie obijać. PanKliczek, w moim odczuci, u nie dotrwałby do ósmej nawet, gdyby pozwolili mu walczyć dalej. Krótko mówiąc: zbyt krótki na Lennoxa ;)

Co do jutrzejszego starcia:
Tak naprawdę Kliczko dawno nie walczył z nikim dobrym. Ostatnim "mającym jakiekolwiek szanse" był Arreola, którego Adamek sklepał. Natomiast bardzo interesująca była króciutka bitka z Solisem, w której Vitek dał się kilka razy złapać na fajną kontrę Kubańczyka. Co prawda Solis jest chyba lepszym pięściarzem od Adamka (pokonał samego Felixa Savona), ale na pewno nie jest tak, że Góral jest bez szans.

Tomek, nawet jeśli przegra, a będzie potrafił stworzyć realne zagrożenie dla Vitalija (w przeciwieństwie do Haye'a w ostatniej walce), to będzie mógł liczyć na drugą superwalkę i drugą superkasę...


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 23:46

czarny93 pisze:A ja wykupiłem kanał w usłudze PPV, 4 dyszki poszły a na drugi dzień dowiedziałem się o imprezie w sobotę na której muszę być. Piękna sprawa. :cry:

To chore, że nie ma transmisji w polskiej TV, bo oglądalność nie byłaby mniejsza od małyszowej. Trudno, sam się wybieram na to szou, w miejsce przyszłego sektora gości.


Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 września 2011, 09:47

Cholera, zmiana planów. Oglądam w cyfrze+, ktoś wie na którym kanale mają te nieszczęsne RTL ?

I kolejne pytanie (w razie gdybym oglądał w PPV) gdzie jest do cholery ten numer abonenta ?


Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 września 2011, 10:31

Giovani pisze:Cholera, zmiana planów. Oglądam w cyfrze+, ktoś wie na którym kanale mają te nieszczęsne RTL ?
Jakiś RTL jest na 202 kanale. Ale nie wiem czy to szwajcarski czy niemiecki. Zakodować mogą ponoć z HB, z Astry nie zakodują. Sam jeszcze będę kombinował nad tą cyfrą.
EDIT: Jeszcze coś mam na 708.
Ostatnio zmieniony 10 września 2011, 11:43 przez Corcky, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 10 września 2011, 10:38

W necie prawdopodobnie walkę będzie można obejrzeć na http://www.meczyki.pl/

Kod: Zaznacz cały

http://www.filesonic.pl/file/1911067094/KLiCZKO-SUBPL-400.avi 
Film dokumentalny o braciach Kliczko,ktory 2 dni temu miał swoją polską premierę. Idealny,by wczuć się w klimat dzisiejszego pojedynku,a także bardzo przybliżający sylwetki ukraińskich królów wagi ciężkiej :)


topboxing.pl zapraszam :)
ODPOWIEDZ