Reprezentacja Polski - sparingi

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2011, 17:47

Smuda to Dyzma polskiej piłki. Ponownie pozdrawiam zwolenników zatrudnienia go na stanowisku selekcjonera (w szczególności Andrzeja Zambrotte). Na temat Niemca szkoda mi słów.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2011, 08:18

Nikt nie wspominał o sprawie Piszczka? Chłopak poddał się dobrowolnie karze zawieszenia jaką na niego nałożył PZPN, nie zamierza się odwoływać i nie będzie grał w kadrze przez najbliższe 6 miesięcy. Sam mam lekko mieszane uczucia co do tego faktu. Z jednej strony to najlepszy piłkarz na swojej pozycji w naszej drużynie i żal go tracić. Z drugiej strony przez ten czas będą grane wyłącznie sparingi więc jego brak nie będzie jakoś znacząco na nic wpływał.

Podejście Piszczka w sumie honorowe, mimo braku wielkiej winy. Dziwi jedynie wyrok zawieszenia na aż 6 miesięcy.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2011, 08:34

Lypsky pisze:Smuda to Dyzma polskiej piłki. Ponownie pozdrawiam zwolenników zatrudnienia go na stanowisku selekcjonera (w szczególności Andrzeja Zambrotte). Na temat Niemca szkoda mi słów.
odezwał się pierwszy krytyk w momencie zatrudniania Smudy do reprezentacji. wtedy też byłeś taki mądry, Kamilku?
masz jakiś ucisk do mnie? czasami nie mam czasu odpisywać na forum jak kiedyś, mama mnie wyciąga na dwór i nie pozwala siedzieć tyle przed kompem co Ty, wybacz, za tak późną odpowiedź :*


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 08:22

Debiut Polańskiego troche bezbarwny. Fajnie że wygraliśmy ale z Gruzinami powinniśmy strzelić więcej. Czekam na trudniejsze sprawdziany (Meksyk i Niemcy). Szczególne brawa dla Szczęsnego klasa sama w sobie :bravo: , kto wie może go kiedyś zobaczymy w Juve.

PS.Melikson wczoraj strzelił dla Izraelu dwie bramki ale przegrali z WKS 4-3. Pytanie czy on może jeszcze dla nas zagrać skoro zagrał dla Izraelu, czy coś się zmieniło bo troche mnie to dziwi.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2011, 08:23 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 08:22

Jak się podobało nasze wielkie zwycięstwo we wczorajszym meczu z Gruzją?

Na jakieś 10 miesięcy przed Euro jest tragicznie i tu chyba już nic się nie zmieni. Mamy słabych piłkarzy i koniec. Obrona tragedia. Pomoc bez pomysły na rozegranie. Atak? Lewandowski sam nic nie zdziała. A trzeba pamiętać, że to była tylko Gruzja. Nie rozumiem czemu Smuda nie da pograć dwójce napastników.

Polanski bezbarwny. Biegał sobie po boisku ale nic specjalnego nie pokazał. Już Murawski wyglądał od niego lepiej.

Najlepszy oczywiście Szczęsny. Gdyby nie on to Gruzja władowałaby nam 3 bramki, na naszym terenie.

A Smuda? Na stwierdzenie dziennikarzy, że gra wyglądała niemrawo, odpowiada : Niemrawo nie graliśmy w ogóle. Czy do momentu strzelenia bramki graliśmy słabo? Nie.

Generalnie - peachy :ok:
<<W@jTEk>> pisze:Czekam na trudniejsze sprawdziany (Meksyk i Niemcy).
Na co tu czekać? Niemcy nas rozjadą, z Meksykiem też przegramy.
<<W@jTEk>> pisze:PS.Melikson wczoraj strzelił dla Izraelu dwie bramki ale przegrali z WKS 4-3. Pytanie czy on może jeszcze dla nas zagrać skoro zagrał dla Izraelu, czy coś się zmieniło bo troche mnie to dziwi.
Dopóki nie zagra w meczu o punkty, może zmienić swoją decyzję.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 09:45

<<W@jTEk>> pisze:Fajnie że wygraliśmy ale z Gruzinami powinniśmy strzelić więcej.
Myśląc o zespołach pokroju Gruzji na pewno powinniśmy strzelać więcej bramek, ale prawda jest taka, że klarownych sytuacji to wielu nie mieliśmy...
steru pisze:
<<W@jTEk>> pisze:PS.Melikson wczoraj strzelił dla Izraelu dwie bramki ale przegrali z WKS 4-3. Pytanie czy on może jeszcze dla nas zagrać skoro zagrał dla Izraelu, czy coś się zmieniło bo troche mnie to dziwi.
Dopóki nie zagra w meczu o punkty, może zmienić swoją decyzję.
Tylko cud sprawi, że po takim debiucie Izrael nie powoła go na mecze eME we wrześniu.

Polanski może i bezbarwny, ale błędów też nie popełniał, a to też jest ważne na jego pozycji. Na pewno wolę jego niż Murawskiego, który lepsze mecze przeplata słabymi.

Na pewno gwiazdą reprezentacji są Lewy i Szczęsny, potwierdzili to wczoraj.

Obrona? Dobrze zagrali Głowacki i Wawrzyniak, który jest dobrą alternatywą dla Boenischa, choć wypróbowałbym jeszcze notorycznie pomijanego Piotrka Brożka. Jodłowiec popełnił kilka błędów, miał kilka strat, ale na pewno bym go nie skreślał, bo potencjał to on ma.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 10:02

francois pisze: Tylko cud sprawi, że po takim debiucie Izrael nie powoła go na mecze eME we wrześniu.
No ale chciałbyś, żeby zmienił decyzję? Żeby w odstępie miesiąca zagrał dla 2 różnych reprezentacji? Jego temat powinien już być zamknięty. Smuda miał szansę dawno temu na rozmowy o grze w naszej kadrze, teraz to jest za późno. Swoją drogą, brawa dla Maora za świetny debiut w barwach Izraela.
francois pisze:Polanski może i bezbarwny, ale błędów też nie popełniał, a to też jest ważne na jego pozycji. Na pewno wolę jego niż Murawskiego, który lepsze mecze przeplata słabymi.
Błędów nie popełniał zgadza się. Wydaje mi się jedynie, że nie potrzebujemy na boisku go razem z Murawskim, który wczoraj akurat grał lepiej niż Polanski. Denerwujące jest to, że gramy dwójką DMów i jednym napastnikiem przeciwko Gruzji. Nie uważasz?
francois pisze:Na pewno gwiazdą reprezentacji są Lewy i Szczęsny, potwierdzili to wczoraj.
Lewandowski jest profesjonalistą co widać po nim na boisku. Zdecydowanie nasz najlepszy zawodnik. Szkoda tylko, że nie ma partnera do gry w ataku. Szczęsny w ciągu 2-3 lat może być jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Może...
francois pisze:Obrona? Dobrze zagrali Głowacki i Wawrzyniak, który jest dobrą alternatywą dla Boenischa, choć wypróbowałbym jeszcze notorycznie pomijanego Piotrka Brożka. Jodłowiec popełnił kilka błędów, miał kilka strat, ale na pewno bym go nie skreślał, bo potencjał to on ma.
Co do Wawrzyniaka się zgodzę. Zagrał nieźle, dużo go było z przodu. Tego się wymaga od bocznych obrońców. Głowacki i Jodłowiec jednak wypadli według mnie blado. Jodłowiec już kolejny mecz w kadrze gra słabo.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 10:18

<<W@jTEk>> pisze:Polańskiego
Polanskiego. Niemiec nie życzył sobie, aby spolszczać jego nazwisko.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 10:38

Ja widzę to co zawsze po meczu kadry - w ataku jest nieźle, głównie dzięki temu, że tworzą go gracze z zagranicy - Lewy, Kuba, Ludo, Mierzejewski no i na zmianę Peszko i Grosik. W obronie - fatalnie, tylko Wawrzyniak zagrał całkiem dobrze. Gruzini jakby byli trochę bardziej skuteczni to by wygrali ten mecz. Brawa dla Szczęsnego.

Co do Ojgena to był kompletnie bezbarwny.
Łukasz pisze:
<<W@jTEk>> pisze:Polańskiego
Polanskiego. Niemiec nie życzył sobie, aby spolszczać jego nazwisko.
To w takim razie, czemu miał "ń" na koszulce? :think:


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 10:44

Dla mnie to jest zbrodnia, że gra niemiec Polansky, a nie Kaźmierczak, zawodnik znakomity, który poradziłby sobie w dużo lepszym klubie niż Moguncja Polansky'ego.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 10:56

ArtHur pisze:Dla mnie to jest zbrodnia, że gra niemiec Polansky, a nie Kaźmierczak, zawodnik znakomity, który poradziłby sobie w dużo lepszym klubie
niż Moguncja Polansky'ego.
Mi też się Kaźmierczak podobał. W ogóle tego nie rozumiem - gramy ciągle mecze towarzyskie, miało być testowanie różnych piłkarzy a niektórzy naprawdę dobrzy piłkarze, tak jak Kaźmierczak, czy jego klubowy ziomek - Mila, szans nie dostają. Właściwie w każdym meczu gra prawie ten sam skład.

Dyzma zachowuje się tak, jakby w każdym spotkaniu interesował go najbardziej wynik. Nawet nie dobra gra, sprawdzenie ustawienia, strategii tylko po prostu korzystny rezultat.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2011, 10:57 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 10:56

Mietson pisze:
Łukasz pisze:
<<W@jTEk>> pisze:Polańskiego
Polanskiego. Niemiec nie życzył sobie, aby spolszczać jego nazwisko.
To w takim razie, czemu miał "ń" na koszulce? :think:
Bo mu tak napisali? Przeczytaj sobie fragmenty tego wywiadu:
Urodził się Pan w Sosnowcu jako Eugeniusz Bogusław. Skąd wziął się więc Eugen?

W Niemczech nie potrafili przetłumaczyć Bogusława, więc zlikwidowaliśmy drugie imię, a Eugeniusza zastąpiono Eugenem. To była decyzja moich rodziców. Chcieli ułatwić mi życie w nowym środowisku.

Zniemczona forma jest tą, którą mamy używać?

W polskich dokumentach ciągle byłem Eugeniuszem Bogusławem, ale kiedy ostatnio odwiedziłem Katowice i załatwiałem sprawy mojego paszportu, widziałem, że dane zostały już zmienione.
A na deser absurd czystej postaci:
Na ile więc czuje się Pan Niemcem?

Chyba bardziej niż Polakiem.
I takie coś biega z orzełkiem na sercu.

Dobry wywiad z Janem Tomaszewskim.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2011, 11:20 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 11:20

steru pisze:
francois pisze: Tylko cud sprawi, że po takim debiucie Izrael nie powoła go na mecze eME we wrześniu.
No ale chciałbyś, żeby zmienił decyzję? Żeby w odstępie miesiąca zagrał dla 2 różnych reprezentacji? Jego temat powinien już być zamknięty. Smuda miał szansę dawno temu na rozmowy o grze w naszej kadrze, teraz to jest za późno. Swoją drogą, brawa dla Maora za świetny debiut w barwach Izraela.
Melikson od początku wyróżniał się w Wisle i na wiosnę był najlepszy czas, aby się nim zająć. Ale nie ukrywam, że do wczoraj jeszcze miałem nadzieję...
steru pisze:
francois pisze:Polanski może i bezbarwny, ale błędów też nie popełniał, a to też jest ważne na jego pozycji. Na pewno wolę jego niż Murawskiego, który lepsze mecze przeplata słabymi.
Błędów nie popełniał zgadza się. Wydaje mi się jedynie, że nie potrzebujemy na boisku go razem z Murawskim, który wczoraj akurat grał lepiej niż Polanski. Denerwujące jest to, że gramy dwójką DMów i jednym napastnikiem przeciwko Gruzji. Nie uważasz?
No i tutaj trafiłeś w samo sedno :ok:
Za czasów Janasa w eMŚ graliśmy dwoma napastnikami i nie straciliśmy nawet punktu z niżej notowanymi zespołami, a notowani byliśmy baaardzo wysoko jak na nasze możliwości. Szkoda, że nagle przed samymi finałami zmienił taktykę na grę z jednym napastnikiem i o tego momentu Polska zaczęła tracić punkty, a nawet przegrywać z zespołami pokroju Armenii, Irlandii Płń., Słowenii, Finlandii, Słowacji...

Zawsze uważałem, że Polska powinna grać dwoma napastnikami.
Czyż nie ciekawie wyglądałoby to tak, gdyby na boisku grał jeden typowo defensywny pomocnik (Polanski/Matuszczyk/Murawski), obok niego rozgrywający (Mierzejewski/Majewski/może rozwinie się Klich w Bundeslidze), na skrzydłach wybiegani zawodnicy, którzy pomagaliby także w destrukcji (Obraniak/Błaszczykowski/Peszko), przed nimi zawieszony napastnik, który może także poszukać pozycji na skrzydle (Grosicki/Małecki) i wysunięty striker (Lewandowski/Jeleń/Brożek/może Sobiech).
Utopia... :whistle:
steru pisze:
francois pisze:Obrona? Dobrze zagrali Głowacki i Wawrzyniak, który jest dobrą alternatywą dla Boenischa, choć wypróbowałbym jeszcze notorycznie pomijanego Piotrka Brożka. Jodłowiec popełnił kilka błędów, miał kilka strat, ale na pewno bym go nie skreślał, bo potencjał to on ma.
Co do Wawrzyniaka się zgodzę. Zagrał nieźle, dużo go było z przodu. Tego się wymaga od bocznych obrońców. Głowacki i Jodłowiec jednak wypadli według mnie blado. Jodłowiec już kolejny mecz w kadrze gra słabo.
Co do Głowackiego nie miałbym większych zastrzeżeń. To on powinien być podstawą defensywy. A idealnym partnerem byłby Perquis, ale nie wiem czy opinia publiczna to wytrzyma :whistle:
Pod uwagę wziąłbym jeszcze Dudkę, Jodłowca, Augustyna i Glika.
ArtHur pisze:Dla mnie to jest zbrodnia, że gra niemiec Polansky, a nie Kaźmierczak, zawodnik znakomity, który poradziłby sobie w dużo lepszym klubie niż Moguncja Polansky'ego.
Kaźmierczak to bardzo dobry zawodnik, ale czy poradziłby sobie w dużo lepszym klubie? Jakoś w Porto sobie nie poradził, później w Derby też szału nie zrobił. Nie bez powodu w wieku 29 lat wrócił do Polski.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 11:50

Dziwna sprawa z tym Polanskim. Wszystko wygląda mniej więcej tak jakby Ojgen za karę musiał grać w kadrze. Tomaszewski jak zwykle używa mocnych słów, aczkolwiek w tym aspekcie ma na pewno rację. Ten Niemiec w polskiej kadrze wczoraj wniósł naprawdę niewiele. Poziom Dudki czy Murawskiego. Tak jak powiedział Tomaszewski - lepiej dać szansę Możdżeniowi czy Borysiukowi, którzy potencjał mają podobni. O ile widziałem sens przy angażu Ludo czy Boenischa, o tyle tutaj sensu nie ma. Szkoda, że od samego początku kadencji Smudy temat kadry wywołuje tyle niepotrzebnych spekulacji.

Co do meczu - cieszę się, że Franz wreszcie określił się co do taktyki i regularnie gramy już 4-2-3-1. Kiedyś na forum poruszyłem ustawienia Lewandowskiego właśnie w tym ustawieniu. Wczoraj zagrał znowu na szpicy. Zanotował asystę. Ostatnio w Bundeslidze również asystował. Wiele osób, także na forum, zaznacza, że brakuje kadrze dwóch napastników grających w pierwszym składzie. Być może ustawienie Lewego za plecami Brożka/Jelenia czy kogokolwiek ma sens?

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-n ... omosc.html

Wiem, że to tylko onet.pl i tak dalej i dalej. Aczkolwiek sprawa zaczyna mnie bulwersować. To, że Piszczek nie będzie grał w tych kilku sparingach zupełnie mnie nie ruszało. Ale teraz sprawa nabiera zupełnie innych kształtów.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2011, 12:01 przez zoff, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2011, 11:58

zoff pisze:O ile widziałem sens przy angażu Ludo czy Boenischa, o tyle tutaj sensu nie ma. Szkoda, że od samego początku kadencji Smudy temat kadry wywołuje tyle niepotrzebnych spekulacji
Dla mnie kluczowa nie jest kwestia przydatności tylko tego, co tak naprawdę łączy piłkarza z Polską. Polanski mówi nieźle po polsku i jakoś tą kulturę pielęgnuje ale jego błędem było to, że przyznał jakiś czas temu, że czuje się Niemcem. Natomiast Boenisch czy Obraniak tego nie przyznają chociaż tak naprawdę sądzę, że także nie czują się Polakami.
zoff pisze:Być może ustawienie Lewego za plecami Brożka/Jelenia czy kogokolwiek ma sens?
Nie za bardzo. Lewy jest znacznie lepszy jako wysunięty co potwierdzają jego występy w Bundeslidze.


ODPOWIEDZ