Wszystko o KIBICACH w Polskich ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 18:41

Vimes pisze: Skoro Ty znasz realia stadionowe, to powiedz mi proszę, dlaczego kibice Lecha urządzili sobie wjazd na murawę? Ktoś ich do tego sprowokował? Czy może chcieli pokazać jakie to z nich są wielkie kozaki? Jeżeli ochrona nadużyła swoich uprawnień, w co jestem skłonny uwierzyć, to dlaczego "kibice" zaatakowali operatorkę kamery, a nie ochronę?

Owszem, mecze Juve oglądam w TV lub internecie, więc możesz sobie nazywać mnie "cyberfanem" jeżeli potrzebujesz takiego dowartościowania :).
Kibice Lecha rozerwali bramki już podczas ostatnich karnych, dla przykładu Legia przeskakiwała przez te bramki nie niszczyła ich. (Żeby być obiektywnym, tylko jedna została wyrwana w ramach odwetu... gdy ochrona psiknęła gazem pod wiatr i rozeszło się to na większość ludzi tam siedzących/stojących, którzy byli niczemu niewinni). A dlaczego wbiegli na murawę ... odpowiedz jest prosta, przez nieudolnosci ochrony i Policji, ktora zajela sie swietujacymi kibicami Legii z jej piłkarzami. Gdy Policja wypychała Legie na trybuny, zeby doszło do koronacji, Lech po prostu to wykorzystał. A co do ochrony, dla mnie była ona śmieszna, na cały ten stadion nie było nawet 1/3 ochroniarzy, co na Legii chronią i pilnują tylko jedną trybunę. Tej ochrony praktycznie nie było, a jak już wkraczała do akcji to tylko psikała gazem i była totalnie nieudolna. ( do tego piskała gazem pod wiatr.)

Co do operatorki - ochrona w wiekszosci uciekła, zreszta z tego co widziałem jak było tam z 10 ochroniarzy to i tak dobrze ;) Ochroniarze uciekaja, wszyscy sie cofaja (np. fotoreporterzy) i czekaja na Policje, a ta reporterka siedzi. Nie sądzisz że to głupota? (Zwłaszcza mając plastron TVN-u = Legia dla innych kibiców )

Dowartościować się nie chcę, ale po co Ty (choć Ty akurat mówisz bardziej zasadnie) tutaj przyrównywać ludzi, którzy chodza na mecze do bandytów. Nie jesteście częścią tej społeczności. Łatwiej mi zrozumieć kibica, który chodzi na mecze i nie lubi przekleństw itp. niż osoby, które nie biorą żadnego udziału w wydarzeniu sportowym, a chcą je zmieniać. Najgorsze jest to, ze po prostu nie wiecie jak, tak jak rząd , który łapie sie czego moze. Sam to potępiasz, ale jednocześnie stosujesz troszkę odmianę tego.
Filippo911 pisze:
Alexxxxx pisze:Temu bohaterowi należy się adekwatna kara za uderzenie tej reporterki, ale co nie oznacza, że nie możemy powiedzieć, ze jest po części temu winna, że można było tego uniknąć.
Kobieta jest winna bo dała się uderzyć , no tak na pewno jest tu wielowątkowość i jakiś podtekst .

Czy Żydzi też byli winni , że dali się zagazować podczas II WŚ ?? mogli uciec , więc pewnie tak .

można było uniknąć tej całej akcji na stadionie , ale ona była w pracy , wśród ludzi - nie nagrywała reportażu z wybiegu dla lwów .
Czy Ty łapiesz te różnicę, ze wszyscy poza reporterką uciekali. Byli ostrzegani. Wszyscy to zrobili poza nią. A przykład z żydami jest kuriozalny, bo oni nie mieli żadnych szans. Nie było czegoś na wzór: musicie przeniesc sie poza nasze tereny okupacyjne lub Was zagazujemy. Ona została mimo tego, ze widziała co się dzieję i została ostrzezona, a ruszyć tyłek 20 metrów to chyba nie jest wielki problem? Zwłaszcza, ze przecież wszyscy Lechici nie ruszyli na nią, tylko szli do przodu a potem sie cofali. Miała dużo czasu, aby to zrobić. Jak nie rozumiesz tego, to nie mam zamiaru z Tobą więcej dyskutować. Ty stanąłeś na początku dyskusji i swojej wiedzy - mezczyzna biegnie bezposrednio z zamiarem znokautowania kobiety. A sytuacja była trochę inna.

Poza tym mógłbys zauwazyc, ze ja nie bronie w ogole tego bohatera, tyle zaznaczam głupote tej reporterki, ktorej Ty nie mozesz zauwazyc, prowokacja to jest wina, czy tego Ci sie miesci w glowie czy nie.

Dla mnie temat reporterki jest skończony, bo to Ty sie upierasz cały czas z jednym i nie patrzysz na te sytuacji w całości.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 19:00

Alexxxxx pisze:Poza tym mógłbys zauwazyc, ze ja nie bronie w ogole tego bohatera, tyle zaznaczam głupote tej reporterki, ktorej Ty nie mozesz zauwazyc, prowokacja to jest wina, czy tego Ci sie miesci w glowie czy nie.

Dla mnie temat reporterki jest skończony, bo to Ty sie upierasz cały czas z jednym i nie patrzysz na te sytuacji w całości.
Ok , widać nikt z nas nie da sie przekonać wiec nie ma sensu uprawiać tej czczej dyskusji .
Dobrze ze nie bronisz "bohatera" tej akcji , niemniej nie rozumiem na czym polega wina tej kobiety - chyba ze winą jest to , że nie uciekła przed agresorami . Ale czy to znaczy , że jest współodpowiedzialna / współwinna tego że ja zaatakowali ??
EOT

edit.
można się tego spodziewać że rząd i media nagłośnią sprawę kiboli , ale jak to zwykle bywa - nie ma skutku bez przyczyny
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 19:04 przez Filippo911, łącznie zmieniany 2 razy.


strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 19:00

Ochrona żle działała, ale dobrze, że uciekała, o sorry cofała się. :shock:


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 19:19

Filippo911 pisze: Dobrze ze nie bronisz "bohatera" tej akcji , niemniej nie rozumiem na czym polega wina tej kobiety - chyba ze winą jest to , że nie uciekła przed agresorami . Ale czy to znaczy , że jest współodpowiedzialna / współwinna tego że ja zaatakowali ??
Jest skoro skazali jej spadać, a ona została. To jest prowokowanie czynu. Zreszta chyba nie musze nadmieniać, ze widziała, ze są niebezpieczni, coś jej grozi itd. Zwłaszcza, jak była z TVN-u. Co zapewne ten bohater zrównał z wyładowaniem się na Legii.
strong return pisze:Ochrona żle działała, ale dobrze, że uciekała, o sorry cofała się. :shock:
Źle działała, bo prowokowała. Skoro ich było kilku, byli uzbrojeni i uciekli a policję, a tego nie zrobiła reporterkę, to sorki, nie będę jej bronił. Poza tym te Twoje zdanko to nic nie wnosi do dyskusji, wiec sorki, oszczedz sobie wypowiadania sie. Zwłaszcza na temat, który tu kończymy.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 19:20

Alexxxxx pisze:Kibice Lecha rozerwali bramki już podczas ostatnich karnych, dla przykładu Legia przeskakiwała przez te bramki nie niszczyła ich. (Żeby być obiektywnym, tylko jedna została wyrwana w ramach odwetu... gdy ochrona psiknęła gazem pod wiatr i rozeszło się to na większość ludzi tam siedzących/stojących, którzy byli niczemu niewinni). A dlaczego wbiegli na murawę ... odpowiedz jest prosta, przez nieudolnosci ochrony i Policji, ktora zajela sie swietujacymi kibicami Legii z jej piłkarzami. Gdy Policja wypychała Legie na trybuny, zeby doszło do koronacji, Lech po prostu to wykorzystał. A co do ochrony, dla mnie była ona śmieszna, na cały ten stadion nie było nawet 1/3 ochroniarzy, co na Legii chronią i pilnują tylko jedną trybunę. Tej ochrony praktycznie nie było, a jak już wkraczała do akcji to tylko psikała gazem i była totalnie nieudolna. ( do tego piskała gazem pod wiatr.)
Z tego co mi wiadomo, to na stadionie porządku miały pilnować dwie agencje ochrony. Obie prywatne i chyba w żaden sposób nie związane z właścicielem obiektu, więc jaki sens miało demolowanie stadionu w odwecie za nieprofesjonalne działanie zewnętrznej firmy? Swoją drogą jedną z tych agencji była firma "Zubrzycki", która zasłynęła brutalną interwencją wobec kupców z KDT. Szkoda, że "dzielni" ochroniarze nie wykazali się taką stanowczością wobec kibiców. Zgadzam się, że mecz nie był profesjonalnie zabezpieczony. Jednak to nie usprawiedliwia demolki stadionu i bicia ludzi przez "kibiców".
Alexxxxx pisze:Co do operatorki - ochrona w wiekszosci uciekła, zreszta z tego co widziałem jak było tam z 10 ochroniarzy to i tak dobrze :wink: Ochroniarze uciekaja, wszyscy sie cofaja (np. fotoreporterzy) i czekaja na Policje, a ta reporterka siedzi. Nie sądzisz że to głupota? (Zwłaszcza mając plastron TVN-u = Legia dla innych kibiców )
Moim zdaniem, zachowanie operatorki kamery nie usprawiedliwia tego typka, który ją uderzył.
Alexxxxx pisze:Dowartościować się nie chcę, ale po co Ty (choć Ty akurat mówisz bardziej zasadnie) tutaj przyrównywać ludzi, którzy chodza na mecze do bandytów. Nie jesteście częścią tej społeczności. Łatwiej mi zrozumieć kibica, który chodzi na mecze i nie lubi przekleństw itp. niż osoby, które nie biorą żadnego udziału w wydarzeniu sportowym, a chcą je zmieniać. Najgorsze jest to, ze po prostu nie wiecie jak, tak jak rząd , który łapie sie czego moze. Sam to potępiasz, ale jednocześnie stosujesz troszkę odmianę tego.
Pokaż mi gdzie porównałem ludzi chodzących na mecze do bandytów? Ja nie chcę zmieniać wydarzenia sportowego. Moim zdaniem, zagorzali kibice oragnizujący oprawy i jeżdżący na wyjazdy uatrakcyjniają cały spektakl i chwała im za to. Jednak to nie daje im prawa do demolowania stadionu czy bicia przypadkowych ludzi. Ty uważasz inaczej?


Obrazek
Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 19:33

Vimes pisze:Moim zdaniem, zagorzali kibice oragnizujący oprawy i jeżdżący na wyjazdy uatrakcyjniają cały spektakl i chwała im za to. Jednak to nie daje im prawa do demolowania stadionu czy bicia przypadkowych ludzi. Ty uważasz inaczej?
Zgadzam się.
Oprawy , zdzieranie gardeł ,itp ... ok fajnie , ale problem polega chyba na tym , że pod pretekstem kibicowania wchodzą ludzie z zamiarem mordobicia. Zasłaniają się , jak już wcześniej pisałem "etosem kibica" ale to co na boisku to tylko tło .


Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 19:36

Vimes pisze:
Moim zdaniem, zachowanie operatorki kamery nie usprawiedliwia tego typka, który ją uderzył.
Bo nie ma usprawiedliwiać. Ma pokazać, ze ona też powinna uciec,a tym że została, sama się naraziła na niebezpieczeństwo, które ją spotkało. Prowokacja to też jest wina, czego nie wiem czemu nie chcecie zauważyć.
Vimes pisze: Ty uważasz inaczej?
Nie uważam, ale wg mnie to niczego by nie doszło, gdyby nie tragicznie zabezpieczenie imprezy. A teraz wszystkiemu winni są kibice. Gdyby sie zebrały dwie grupy przeciwnych partii politycznych i manifestowały swoje racje bez ochrony, to też doszłoby do bijatyk. Jesteśmy cywilizowanym krajem, ale ludzie to tylko ludzie. A wydarzenia są przedstawiane jakby to kibice rozniesli Policje, ochrone i władali stadionami, i trzeba wypowiedziec nie walke z nimi, ale wrecz wojne. Dlatego jest to dla mnie śmiechu warte, co sie teraz dzieje. Kilkadziesiat kobiet dziennie w Polsce jest obiektem gorszych wyładowań fizycznych i nikt o tym nie mówi, a tu dyskutujemy wkilka osob, jakby to był fakt, ktory by sie zdarzyl pierwszy raz od miliona lat i byl ewenementem na skale swiatowa.

To boli, ale tacy ludzie są wszedzie i na pewno kibicem wzgledem nich sa najmniejszym problemem.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 19:39

Alexxx pisze: Źle działała, bo prowokowała. Skoro ich było kilku, byli uzbrojeni i uciekli a policję, a tego nie zrobiła reporterkę, to sorki, nie będę jej bronił.
We wcześniejszym Twoim poście można było też wyczytać, że psikali po bokach i z tego względu byli nieudolni. Jak dla mnie cofanie się to dopiero pokaz niedolności. Także ten argument, że reporterka powinna się sugerować takim zachowaniem do mnie jakoś nie trafia. Równie dobrze co "usprawiedliwiać owego Kungfowca" można ową dziennikarkę, a bo ona "jest tylko z TVN-u jest kobietą, więc o sporcie, o piłce i jej zwyczajach może mieć mniejsze pojęcie i tym samym należy ją oszczędzić, bo nie zna pewnych zasad" 8) Ale z pewnością już owy kibic nie chciałby w odwecie dostać kamerą, powiedzmy, więc uważam, że przemoc wobec drugiego człowieka pozostaje czymś nagannym zawsze, z wyjątkiem obrony przed zewnętrznym zagrożeniem. Natomiast co do takiego przeklinania to zasadniczo nie uderza we mnie, a mecz to nie koncert twórczości Szopena i to jest dosyć jasne. Tyle.


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 maja 2011, 09:43

W "Rzeczpospolitej" ukazał się dzisiaj artykuł zatytułowany: "Co wolno skandować i pisać na transparentach", w którym można m. in. przeczytać:
Twierdzi też, że wydano dodatkowy rozkaz. – Usłyszeliśmy polecenie, że z tłumu kibiców mamy wyłapywać osoby "trzymające transparenty obrażające premiera". Pakować do więźniarek i przewozić na komisariaty – opowiada policjant z prewencji. – Jeden kolegów spytał, czy to jest rozkaz komendanta miejskiego. Usłyszał od prowadzącego odprawę dowódcy, że ma nie wnikać.
Po publikacji danych na temat monstrualnej liczby podsłuchów zakładanych za rządów Platformy Obywatelskiej: "Nasze billingi i internet pod lupą służb" (pod tym względem jesteśmy europejskim liderem) jestem skłonny uwierzyć również w cenzurę prewencyjną w jej wykonaniu.


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2011, 13:13

No niestety w Białymstoku również się oberwało kibicom i również nie obyło się bez problemów ze stadionem.

http://www.jagiellonia.net/?co=aktualnosci&id=5221

http://www.jagiellonia.net/?co=aktualnosci&id=5220

Sam powód zatrzymania kibiców oczywiście absurdalny. Zaczyna to przyjmować przerażająco duże rozmiary...

Tusk chyba jeszcze nie wie jak wiele na tym straci...


MeHoweck

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 11 kwietnia 2003
Posty: 557
Rejestracja: 11 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2011, 14:03

steru pisze:No niestety w Białymstoku również się oberwało kibicom i również nie obyło się bez problemów ze stadionem.

http://www.jagiellonia.net/?co=aktualnosci&id=5221

http://www.jagiellonia.net/?co=aktualnosci&id=5220

Sam powód zatrzymania kibiców oczywiście absurdalny. Zaczyna to przyjmować przerażająco duże rozmiary...

Tusk chyba jeszcze nie wie jak wiele na tym straci...
http://www.hfhrpol.waw.pl/pliki/wystapienie_mswia.pdf
Troszkę OT, ale zobaczcie jak napisano nazwę naszego klubu :D
Ostatnio zmieniony 18 maja 2011, 14:07 przez MeHoweck, łącznie zmieniany 1 raz.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2011, 14:04

Za swoje zachowanie kibice Jagi dostali po 500zł mandaciku bądź sprawę w sądzie. Witamy na Białorusi!


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2011, 15:43

Przyszła kryska na Matyska. Najlepszy rząd w historii Polski od zarania jej dziejów wyczerpał prawie nieskończone pokłady swojej niebiańskiej cierpliwości i postanowił pokazać stadionowym bandytom, gdzie ich miejsce. Jak oni w ogóle śmieli wycierać sobie gęby imieniem Wielce Dostojnego Pana Premiera Donalda Tuska - dotkniętego palcem bożym Geniusza, którego w nieskończonej swej dobroci zesłał nam sam Pan. To skandaliczne, oburzające i niedopuszczalne tak lżyć Pana Premiera. Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy platformerskiej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza platformerska odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.

Obrazek


Obrazek
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2011, 15:53

Pozostając w tych klimatach - http://podlupa.pl/movie/93
Polecam.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 18 maja 2011, 20:36



ODPOWIEDZ