Wszystko o KIBICACH w Polskich ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 14:28

meda11 pisze:Nie bronię tego gościa tylko "tępie" głupote tej baby, która nie potrafiła sama zadbać o siebie. Nie zauważasz tego? Gdyby to ode mnie zależało, byłbym stróżem prawa i był świadkiem tego zdarzenia to temu gościowi tak był pałą przetrzepał kolano (nogi którą kopnął), że zostałby drugim Dr House do końca życia.
Widzisz, Ty twierdzisz, że to "tępa baba i karierowiczka". Jednak jest to tylko Twój domysł. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że to samotna matka z dwójką dzieci, która tam stała, bo bała się stracić dobrze płatną pracę i nie mieć co do garnka włożyć. To również jest domysł, a kto jest bliżej prawdy, tego się raczej nie dowiemy. Mogła również zakładać, że ci 100% faceci siedzący na trybunach nie uderzą kobiety, bo dla prawdziwego mężczyzny coś takiego to dyshonor. Jej błąd, że się pomyliła, bo jeden przygłup swój honor zostawił przed wejściem na stadion.

Sęk w tym, że przez pryzmat zachowania jednego idioty będzie postrzegana cała reszta kibiców. Zgadzam się z tym, że kibice stali się kolejnym tematem zastępczym, który Tusk podrzucił, a usłużne media podjęły, żeby odwrócić uwagę od poważniejszych spraw. Jednak w tej właśnie sytuacji kibice powinni się bardziej pilnować, żeby pokazać, iż Donek nie ma racji. Nawet policja przyznaje, że liczba incydentów z udziałem kibiców systematycznie spada i co więcej te incydenty są w większości coraz mniejszego ciężaru gatunkowego, o czym było napisane w artykule, który tutaj jakiś czas temu wkleiłem:

Obrazek

Naprawdę nie trzeba wiele, żeby wykazać kłamstwa tego rządu.


Obrazek
Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 15:06

Filippo911 pisze: To tak jak tłumaczenie że dziewczyna została zgwałcona bo miała krótką spódnicę i prowokowała - więc jest sama sobie winna .
Jak miała krótką i wracała nocą przez okolicę, która wie, że jest niebezpieczna to jednak po części jest jej wina. TY chyba nie rozumiesz, że ktoś może być winny, ale druga strona też może. I wcale to nie oznacza obrony napastnika. Rozszerz trochę swoje pole poznawcze zjawisk. Bo na razie jest trochę ograniczone.

a wasze wnioski, ze jest matka dzieci, którą mogą zwolnić, jeśli ucieknie są kuriozalne. Ludzie, mam pytanie, czy wy naprawdę wiecie co się tam działo? Ja byłem na tym meczu, ale przyjmuje fakt, ze możemy dyskutować o tym nawet, jak Was tam nie było. Ale te wnioski, których używacie są po prostu NIEPRAWDZIWE.

Po 1. kobieta chwile po uderzeniu jakoś spokojnie mogła się zabrać z kamerą i nie miała żadnego problemu z uniesieniem jej.
Po 2. Wystarczyło żeby się przeniosła z 20 metrów dalej i już by była w bezpiecznej strefie.
Po 3. mając kamerę za 150 tys. zł, to nawet jakby się przeniosła się dużo dalej niż 20 metrów to by nie miała większych problemów z filmowaniem sytuacji, która chciała filmować.

Uzywajcie do diaska logicznych argumentów, które umiecie potwierdzić faktami, a nie domysłami.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 15:18

Alexxxxx pisze:a wasze wnioski, ze jest matka dzieci, którą mogą zwolnić, jeśli ucieknie są kuriozalne. Ludzie, mam pytanie, czy wy naprawdę wiecie co się tam działo? Ja byłem na tym meczu, ale przyjmuje fakt, ze możemy dyskutować o tym nawet, jak Was tam nie było. Ale te wnioski, których używacie są po prostu NIEPRAWDZIWE.
Vimes pisze:Widzisz, Ty twierdzisz, że to "tępa baba i karierowiczka". Jednak jest to tylko Twój domysł. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że to samotna matka z dwójką dzieci, która tam stała, bo bała się stracić dobrze płatną pracę i nie mieć co do garnka włożyć. To również jest domysł, a kto jest bliżej prawdy, tego się raczej nie dowiemy.
Kłania się czytanie ze zrozumieniem i prosta umiejętność odróżnienia słów "domysł" i "wniosek". Powiedz mi zatem, co takiego zrobiła operatorka kamery, że dostała kopa w plecy? Czym sprowokowała tego "kibica"? Tym, że wykonywała swoją pracę? Samą swoją obecnością?


Obrazek
Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 15:19

Alexxxxx pisze:
Filippo911 pisze: To tak jak tłumaczenie że dziewczyna została zgwałcona bo miała krótką spódnicę i prowokowała - więc jest sama sobie winna .
Jak miała krótką i wracała nocą przez okolicę, która wie, że jest niebezpieczna to jednak po części jest jej wina. TY chyba nie rozumiesz, że ktoś może być winny, ale druga strona też może. I wcale to nie oznacza obrony napastnika.(...)
Za cholerę nie mogę zrozumieć w jaki sposób ta kobieta zawiniła , co takiego zrobiła.
Alexxxxx troche wcześniej pisze:Ale jest sama sobie winna, skoro każą jej ładnie mówiąc 'spadać', a ona nadal tam jest
Czyli jeśli ktoś do ciebie podejdzie i powie Ci , w ostrych słowach "spadaj" , a ty nie posłuchasz to może Cie sklepać , no bo w końcu go sprowokowałeś swoja butna postawa i brakiem właściwej reakcji na "prośbę" ?

ps. a tekst że dziewczyna prowokowała to typowa wymówka gwałcicieli
no przecież , jak tu się z nimi nie zgodzić


Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 15:29

Zdawałeś już maturę? Bo czytanie ze zrozumieniem u Ciebie jest na żenującym poziomie.

Zawiniła, jeśli mogła iść dłuższą drogą, a nie przez to osiedle (sic! które wiedziała, że jest NIEBEZPIECZNE).

Tak to Twoja wina jak udajesz bohatera. Jak jakaś grupa Cie gdzieś nie chce, to co zostajesz i pokazujesz jaki z Ciebie cwaniak z myślą 'Boze, jestem <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, nikt mnie nie tknie". Jesli tak to żyjesz chyba w świetle swoich marzeń, a nie na ziemi. Wg prawa Cie tknąć nie może, ale wg natury człowieka prawdopodobnie moze to zrobić. Zresztą jeśli zostaniesz, sam prowokujesz taką sytuację. Jak chcesz łopatologiczny przykład dla idiotów, to łap: ojciec każe Ci się uczyć, Ty tego wg Twojego rozumowania nie robisz, myślisz, że się nie wkurzy i nie nakrzyczy na Ciebie? reakcja wiąże się zawsze z reakcją zwrotną.

Przez takich ograniczonych światopoglądowo ludzi jak Ty właśnie teraz jest taka nagonka. Nadal nie zrozumiałeś, ze wina może byc obopólna, co nie umniejsza winy żadnej ze stron.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 15:41

PrzemasJuve pisze:pobicie przechodniow po porazce..kolejne wynaturzenie telewizyjno POwskie chyba, bez przesady, robisz z hoolsow nawet doprawdy stado bezmozgich yeti ale nie do konca tak jest, w twojej wypowiedzi przesada goni przesade. Zgodze sie jedynie co do piknikow. Do nich nic nie mam, co wiecej szanuje ich bo to znaczna czesc kibicow chyba w wiekszosci klubow. Wiec spoko, niech przychodza, ogladaja i co najwazniejsze - placa za bilety koszulki itd, z tego zyje klub. Dlatego tez zamykanie stadionow jest najidiotyczniejsza rzecza jaka moze byc.
Nie, przesada nie goni przesady w mojej wypowiedzi. Tak wygląda rzeczywistość od strony prostego człowieka. Widziałem jak potrafią zachowywać się tacy ludzie (o zgrozo! - NA ŻYWO) i będę kibiców nazywał kibicami, a bydło bydłem. Z bezpiecznej odległości, uff, nic mi się nie stało. Innym razem miałem mniej szczęścia, ale tu też pewne prowokowałem cały świat swoim zachowaniem stojąc spokojnie późnym popołudniem na przystanku w środku miasta.

Każdy kto ośmiela się mieć inne zdanie i nie broni bydła nie ma mózgu, ogląda tv i bezgranicznie wierzy w to, co tak mówią i jako wisienka na torcie - w wyborach zagłosuje na Tuska. Zostawiam temat Bydgoszczy tym, którzy tak byli. Skoro mówicie, że "nic się nie stało" to widocznie macie rację, w końcu - byliście tam na żywo.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 15:46

Alexxxxx pisze:Zdawałeś już maturę? Bo czytanie ze zrozumieniem u Ciebie jest na żenującym poziomie.

Zawiniła, jeśli mogła iść dłuższą drogą, a nie przez to osiedle (sic! które wiedziała, że jest NIEBEZPIECZNE).
Ta, albo przeczołgać się rowem pozostając niezauważoną.
W tej sytuacji całkowicie winny jest napastnik, dziewczyna co najwyżej może mieć do siebie żal. Ale krwa ludzie, z tego co piszecie to wynika że lepiej nie wychodzić z domu, pozostaje tylko siedzieć przed kompem i wpieprzać chipsy kupione przez mamuśke.
Alexxxxx pisze:Tak to Twoja wina jak udajesz bohatera. Jak jakaś grupa Cie gdzieś nie chce, to co zostajesz i pokazujesz jaki z Ciebie cwaniak z myślą 'Boze, jestem <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, nikt mnie nie tknie". Jesli tak to żyjesz chyba w świetle swoich marzeń, a nie na ziemi. Wg prawa Cie tknąć nie może, ale wg natury człowieka prawdopodobnie moze to zrobić. Zresztą jeśli zostaniesz, sam prowokujesz taką sytuację. Jak chcesz łopatologiczny przykład dla idiotów, to łap: ojciec każe Ci się uczyć, Ty tego wg Twojego rozumowania nie robisz, myślisz, że się nie wkurzy i nie nakrzyczy na Ciebie? reakcja wiąże się zawsze z reakcją zwrotną.
Ale jakiego bohatera? Niedługo wpadną ci na chatę, powiedzą spieprzaj stąd i nic ci kolego nie pozostanie tylko spieprzać, bo będą bili, a prawo jest po ich stronie :smile: <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>


FORZA JUVE!!!
Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 15:47

Alexxxxx pisze:Zdawałeś już maturę? Bo czytanie ze zrozumieniem u Ciebie jest na żenującym poziomie.

Zawiniła, jeśli mogła iść dłuższą drogą, a nie przez to osiedle (sic! które wiedziała, że jest NIEBEZPIECZNE).

(...)

Przez takich ograniczonych światopoglądowo ludzi jak Ty właśnie teraz jest taka nagonka. Nadal nie zrozumiałeś, ze wina może byc obopólna, co nie umniejsza winy żadnej ze stron.
O cholera , ale się kozak znalazł .
Tak maturę dla Twojej ciekawości zrobiłem 6 lat temu i siedzę sobie na Uniwerku , więc nie jest ze mną tak źle (911 w moim nick'u to NIE cyfry z roku urodzenia)

Wiem ze jeśli ktoś się rzuca , to nie ma sensu sie stawiać , ale mi chodzi o semantyczne znaczenie słowa "wina" , wiem że ja stracę zęby , mimo że oni nie mają prawa mi nic zrobić. Ale głupota jest przypisywanie mi winny !!

Ograniczenie światopoglądowe to nazywanie ofiary winnym - trudno uwierzyć że kobieta na stadionie prowokowała bandę kiboli.

Obopólna wina sprawcy i ofiary - ciekawe . Powiedział byś prosto w oczy tej kobiecie ze stadionu , lub jakieś ofierze gwałtu "wie pani , w sumie to pani wina , ..."


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 16:01

Po lekturze postów "prawdziwych kibiców" dochodzę do wniosku, że mają w głowie więcej siana niż leży na polu po żniwach. Jednak nadal uważam, że kibice to temat zastępczy, a zamykanie stadionów nie rozwiąże problemu. Być może policyjna pała mogłaby nabić rozum z (_|_) do głowy, tym którzy nie są w stanie powstrzymać się od burd na stadionie. Transparenty i przyśpiewki dowolnej treści - proszę bardzo, ale demolowanie stadionów i bicie przypadkowych ludzi to przegięcie i w takich sytuacjach policja powinna być stanowcza.


Obrazek
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 16:55

Ostatni post w sprawie tej kobity... :roll:

Znalazła się w takim położeniu jakim się znalazła - nie jej wina. Banda chuliganów i wandali robi to na co mają ochotę i co najgorsze robi to w bliskim jej otoczeniu. Każdy <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wie, że skoro mają pozakrywane twarze i łamią prawo to zależy im na pozostaniu anonimowymi. Ta kobita natomiast kręci ich z odległości kilku, kilkunastu metrów, gdzie w promieniu kolejnych 20 nie ma policji, a tym bardziej ochrony. Chuligani widzą, że są nagrywaiu m.in. przez nią. Zaczynają wyrywać kable TVNu, ubliżać i grozić operatorom (czyli jej) i fotoreporterom. To wszystko dzieje się niemal na wyciągnięcie ręki, bo banda co chwilę doskakuje do nich tak samo jak do policji! Dopiero wtedy dociera do niej, że może się coś stać więc łaskawie składa sprzęt i wycofuje się. Na odchodne dostaje kopa. Koniec.

PS. W jednym z materiałów puszczonych w TV jest widoczny policjant z podręczną kamerką (taką z "marketu") i stoi dobre 25 metrów od łuku na który był Lech. Kobita była natomiast z 10-15 metrów bliżej tego sektora. :?


Obrazek
Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 17:05

Filippo911 pisze: Obopólna wina sprawcy i ofiary - ciekawe . Powiedział byś prosto w oczy tej kobiecie ze stadionu , lub jakieś ofierze gwałtu "wie pani , w sumie to pani wina , ..."
Jak dla Ciebie zawsze wina jest po jednej stronie, to gratuluję.

Dla Twojego przykładu amerykańska dziennikarka, która pracowała podczas konfliktu w Egipcie, weszła w tłum egipskich męzyczyzn, została rozebrana i molestowana przez jakies pół h. Potem napisała artykuł, w którym napisała, ze były to dla niej traumatyczne przeżycia, ale po części sama jest sobie winna, bo nie powinna sama wchodzić w tłum obcych, nieobliczalnych ludzi. Nie znała ich, wiec nie powinna. Nie znała norm, jakie tam panują wzgledem kobiet.

Generalizujesz strasznie, nie rozpatrujesz wielu kontekstów. Gratuluje, bo wychodzi, że jestes 3 lata starszy ode mnie. Szkoda tylko, że ten Uniwerek jednak nie nauczył Cie wielowątkowści problemów społecznych o jakich rozmawiamy.

Temu bohaterowi należy się adekwatna kara za uderzenie tej reporterki, ale co nie oznacza, że nie możemy powiedzieć, ze jest po części temu winna, że można było tego uniknąć.

Co do Vimes-a, nikt się nie nazywa to prawdziwym kibicem. Zaznaczamy tylko, że mało wiecie o realiach stadionowych. Nie widzicie interwencji ochrony i policji wzgledem kazdej osoby w czasie, gdy idziesz na stadion i na nim jestes. Jak mamy uzywac ładnych stwierdzeń, to dla mnie jesteś cyberfanem, bo abstrahując od polskiej piłki, byłeś chociaż na jednym meczu Juve w tym sezonie? Bo jesli nie, to chyba ja tak samo mam prawo Cie tak nazywać. Ostatnim elementem kibicowania jest siedzenie przed telewizorem :)


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 17:18

Alexxxxx pisze:
Filippo911 pisze: Obopólna wina sprawcy i ofiary - ciekawe . Powiedział byś prosto w oczy tej kobiecie ze stadionu , lub jakieś ofierze gwałtu "wie pani , w sumie to pani wina , ..."
Jak dla Ciebie zawsze wina jest po jednej stronie, to gratuluję.

Dla Twojego przykładu amerykańska dziennikarka, która pracowała podczas konfliktu w Egipcie, weszła w tłum egipskich męzyczyzn, została rozebrana i molestowana przez jakies pół h. Potem napisała artykuł, w którym napisała, ze były to dlaniej traumatyczne przeżycia, ale po części sama jest sobie winna, bo nie powinna sama wchodzić w tłum obcych, obliczalnych ludzi. Nie znała ich, wiec nie powinna. Nie znała norm, jakie tam panują wzgledem kobiet.
I jeszcze raz potwierdza się stara zasada: ignorantia iuris nocet. Swoją drogą musiała być wyjątkowo tępą dzidą. Chyba wszyscy, którzy mają jakieś minimum wiedzy nt. stosunków na linii K-M w świecie islamu wiedzą, że w tej kulturze kobieta ma takie prawa, jak Żyd za okupacji. Inna sprawa, że trzeba być naprawdę orłem, by pchać się w rozjuszony tłum Arabusów, mając amerykański akcent. No ale cóż. Hamburgery to kupią i temat gotowy.

A co do zamykania stadionów.... przeczytajcie TO.

Pozwolę sobie jeszcze raz na łacinę: jedna z prawniczych parenemii mówi lex retro non agit. Jak widać- nie w naszym kraju.

Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy Tuska! :smile: *

*Mówię to jako wciąż potencjalny wyborca PO.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 17:29

Alexxxxx pisze:Co do Vimes-a, nikt się nie nazywa to prawdziwym kibicem. Zaznaczamy tylko, że mało wiecie o realiach stadionowych. Nie widzicie interwencji ochrony i policji wzgledem kazdej osoby w czasie, gdy idziesz na stadion i na nim jestes. Jak mamy uzywac ładnych stwierdzeń, to dla mnie jesteś cyberfanem, bo abstrahując od polskiej piłki, byłeś chociaż na jednym meczu Juve w tym sezonie? Bo jesli nie, to chyba ja tak samo mam prawo Cie tak nazywać. Ostatnim elementem kibicowania jest siedzenie przed telewizorem :)
Skoro Ty znasz realia stadionowe, to powiedz mi proszę, dlaczego kibice Lecha urządzili sobie wjazd na murawę? Ktoś ich do tego sprowokował? Czy może chcieli pokazać jakie to z nich są wielkie kozaki? Jeżeli ochrona nadużyła swoich uprawnień, w co jestem skłonny uwierzyć, to dlaczego "kibice" zaatakowali operatorkę kamery, a nie ochronę?

Owszem, mecze Juve oglądam w TV lub internecie, więc możesz sobie nazywać mnie "cyberfanem" jeżeli potrzebujesz takiego dowartościowania :).


Obrazek
Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 17:42

Alexxxxx pisze:
Filippo911 pisze: Obopólna wina sprawcy i ofiary - ciekawe . Powiedział byś prosto w oczy tej kobiecie ze stadionu , lub jakieś ofierze gwałtu "wie pani , w sumie to pani wina , ..."
Jak dla Ciebie zawsze wina jest po jednej stronie, to gratuluję.

... bo nie powinna sama wchodzić w tłum obcych, nieobliczalnych ludzi. Nie znała ich, wiec nie powinna. Nie znała norm, jakie tam panują wzgledem kobiet.

Temu bohaterowi należy się adekwatna kara za uderzenie tej reporterki, ale co nie oznacza, że nie możemy powiedzieć, ze jest po części temu winna, że można było tego uniknąć.
Brawo , sam masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem . Pisze o ewidentnej sytuacji , gdzie jest materiał wideo .
Nie piszę że zawsze wina jest po jednej stronie więc czytaj dokładnie , albo odpuść sobie konfabulowanie (grunt żeby wyglądało że masz rację).

Po jaką cholerę wyskakujesz mi tu z Arabami , tak jak deszczu napisał , to zupełnie inna kultura , ni jak nie ma porównania do warunków polskich , czy europejskich . Porównując do sprawy gwałtu , piszę również o sprawie ewidentnej - napastnik ofiara.

edit.
Alexxxxx pisze:Temu bohaterowi należy się adekwatna kara za uderzenie tej reporterki, ale co nie oznacza, że nie możemy powiedzieć, ze jest po części temu winna, że można było tego uniknąć.
Kobieta jest winna bo dała się uderzyć , no tak na pewno jest tu wielowątkowość i jakiś podtekst .

Czy Żydzi też byli winni , że dali się zagazować podczas II WŚ ?? mogli uciec , więc pewnie tak .

można było uniknąć tej całej akcji na stadionie , ale ona była w pracy , wśród ludzi - nie nagrywała reportażu z wybiegu dla lwów .


strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 17:51

W całej tej akcji oprócz kiełbasy wyborczej chodziło pewnie o popisanie się przed UEFĄ pod tytułem"o patrzcie my coś robimy, jesteśmy i żyjemy oraz bardzo skutecznie działamy. No z infrastrukturą jest różnie, ale przynajmniej tutaj dajemy radę".
PZPN-owi to bardzo na rękę, a drogo wybudpowane stadiony leżą odłogiem, bo tu jest Polska-i tu prawo się ma w pupie, począwszy od ochrony przez PZPN, a na policji, która nie wie co ma robić-skończywszy. Media im większe zainteresowanie, tym bardziej nakręcają temat. To normalne A tym bardziej, że trudno wymagać jakiejś wiedzy i wywarzonego stanowiska po takich Kurzajewskich, Jóżwikach etc.
Co do tej kobiety-co prawda nie było mnie na miejscu, ale to tej kobiecie została wyrządzona krzywda, przebywała tam, ponieważ otrzymała takie zadanie i bez pozwolenia tam nie wlazła. Zasadniczo stadion nie jest własnością tych najwierniejszych(więc nie naruszyła żadnego prywatnego terenu) i zasadniczo nie krzywdzi się innych osób bez powodu. Przynajmniej tak mi się wydaje, a nawet jestem pewien, podobnie jak tego, że legitymizowanie dewiacji i relatywizowanie wszystkiego nie jest dobre, bo daje zły przykład. No i łatwiej się było mimo wszystko można było spodziewać "reakcji Arabów" w trochę innej kulturze niż kopa po odbytej chwilę wcześniej "solidarnej akcji kibiców przeciwko mediom".


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
ODPOWIEDZ