Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
ascalcin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2007
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2007

Nieprzeczytany post 07 maja 2010, 13:34

deszczowy pisze:A kysz!! Arabusy precz z Europy!! Oni nas niedługo zaleją i zakaz noszenia tych ich szmat... to znaczy, chciałem powiedzieć... rytualnych okryć ciała to jest danie odporu ich ekspansji.
Wiesz np w Arabii Saudyjskiej Europejki czy z innych zakątków świata mieszkających w tymże kraju muszą być zobowiązane używania niqabu albo zakryć głowę , ramiona i nogi .... czyli jest to narzucane z racji istniejącego prawa religijnego w A.Saudyjskiej więc Belgia i Włochy idą w ślady i karzą zdejmować burki i niqaby w ich krajach .... z jednej strony to dobrze z drugiej źle bo jeśli to jest taka religia to będą kobiety muzułmańskie zmuszane do rzeczy , które nie powinny mieć miejsca natomiast dobrze , że to Włochy i Belgia to kraje chrześcijańskie a nie muzułmańskie ale Tunezja i Turcja nie są tak bardzo rygorystyczne pod względem religii jak np Arabia Saudyjska czy Iran.


Obrazek
Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 07 maja 2010, 14:41

deszczowy pisze:A kysz!! Arabusy precz z Europy!! Oni nas niedługo zaleją i zakaz noszenia tych ich szmat... to znaczy, chciałem powiedzieć... rytualnych okryć ciała to jest danie odporu ich ekspansji.
Wypadałoby jeszcze bardzo poważnie zaostrzyć prawo imigracyjne, by arabskie nieroby zostały u siebie, a tych, którzy jadą tylko na zasiłku przymusowo deportować i heja, co się będziemy szczypać.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 08 maja 2010, 10:46

Azrael pisze:
madmo pisze:Chcę po prostu wiedzieć jakim człowiekiem jest polityk, który stara się o wybór na urząd publiczny. Z tego samego powodu chcę wiedzieć, czy ktoś był TW czy nie, bo to wiele mówi o człowieku, o jego zasadach moralnych, nonkonformizmie i sile charakteru.
Chyba bardziej Cie ciekawi jakim człowiekiem ów polityk był! Nie oszukujmy się, ludzie nawet 20-kilkuletni na/po studiach, nie są w pełni ukształtowanymi obywatelami, zwłaszcza w kontekście 40-letnich karier. Ok, dla mnie możesz śledzić przeszłość poszczególnych ludzi, którzy "zaszli Ci za skórę", jeśli nie łamiesz pewnych zasad, masz do tego pełne prawo. Jeśli sprawia Ci to satysfakcje, że ktoś został kiedyś przez kogoś gdzieś wpisany, zwłaszcza gdy żyjąc sobie w pięknym demokratycznym kraju, nie jesteś nawet w stanie zrozumieć pewnych sytuacji, które miały miejsce 20-30 lat przed tym jak przyszedłeś na świat. Mnie to nie kręci.
Całkowicie się z Tobą zgadzam, że realia w PRL były kompletnie różne od tych, w których my funkcjonujemy. Uważam jednak, że tyle wiemy o ludziach na ile ich sprawdzono. Nie mam tu na myśli czegoś, co nazwałbyś pewnie grzebaniem w życiorysach, ale to jak poszczególni ludzie zachowywali się w trudnych dla nich sytuacjach. Zakładam, że jeżeli w PRL potrafili się zachować godnie, to tym bardziej będą wierni swoim zasadom teraz, kiedy nie mają przeciwko sobie całego aparatu państwowego. Pozwól, że posłużę się przykładem dwóch panów, którzy przewijali się już w tym temacie. Wojciech Cejrowski w latach osiemdziesiątych był licealistą. Tuż przed maturą esbecy wywieźli go do lasu i połamali palce, bo chcieli go zmusić do wydania kolegów, którzy kolportowali bibułę. Cejrowski nic im nie powiedział, bo jak widać bardziej cenił sobie przyjaźń niż własne zdrowie. Skąd miał wiedzieć, czy na łamaniu palców się skończy, czy też może za chwilę połamią mu ręce, nogi, a może zrobią jeszcze coś gorszego? Na przeciwnym biegunie mamy Lesława Maleszkę, który sprzedał swoich kolegów za przysłowiową garść srebrników, a potem zgrywał się na wielkiego opozycjonistę, dopóki nie ujawniono jego współpracy z esbecją. Którego z nich wolałbyś mieć za kolegę?

Twoja odpowiedź daje mi okazję do wytknięcia hipokryzji mojej "ulubionej" gazecie. Jak powszechnie wiadomo GieWu również sprzeciwia się zaglądaniu w życiorysy i wypominaniu przeszłości. Jednak kiedy organ prasowy Michnika widzi w tym swój interes, to chętnie robi to sam. Podam dwa przykłady, jeden z nich doskonale pasuje do Twojej opinii, że młodzi ludzie na studiach nie są jeszcze w pełni ukształtowanymi obywatelami. Pierwszy przykład dotyczy byłego prezesa TVP Farfała, którego "Wybiórcza" tytułuje "byłym neofaszystą" i "byłym neonazistą", bo w wieku 17 lat napisał taki tekst: "Okrucieństwo i odwaga słowiańskich najeźdźców były szeroko znane całej Europie. To my byliśmy agresorami, a nie niewolnikami i pastuchami tak, jak chcą nas przedstawić Żydzi. [...] Syjonistyczny rząd, który obecnie grabi Polskę, doprowadził do tego, że teraz każde dziecko umie wymienić plemiona dzikusów amerykańskich, a które z nich umie powiedzieć coś o ludach, z których powstał ich Naród. Żydzi celowo zacierają nasze dziedzictwo, a przecież bez korzeni się usycha". Ciekawe dlaczego pisząc o Barroso "rzetelni" dziennikarze "Gazety Wyborczej" nie tytułują go "byłym komunistą"? Drugi przykład, to były właściciel "Wprost" Marek Król, któremu "Wybiórcza" bardzo chętnie wypomina członkowstwo w PZPR. Czy nie sądzisz, że sformułowanie "Gazeta Wybiórcza" pasuje tu jak ulał :smile:?

Zresztą po raz kolejny muszę podkreślić, że w Europie Zachodniej komunizm, czyli inaczej mówiąc międzynarodowy socjalizm nie jest traktowany na równi z narodowym-socjalizmem o czym ciekawy artykuł napisał redaktor Magierowski "Rasista, homofob, nacjonalista...". "Wybiórcza" kocha UE więc nie dziwne, że chętnie tropi 17-letnich "byłych neonazistów", a chwali byłych komunistów, którzy teraz stroją się w europejskie piórka.

Azrael pisze:
madmo pisze:Wracając do spraw obyczajowych, to one również są ważne. Jeżeli polityk w kampanii wyborczej prezentuje się jako wzorowy mąż i ojciec, to oczekuję, że nie będzie zdradzał żony. Chodzi o to, żeby wartości deklarowane zgadzały się z wartościami faktycznie stosowanymi. Tak nawiasem mówiąc, to Ludwik Dorn jest świeżo upieczonym katolikiem. Czytałem kiedyś wywiad z nim, w którym powiedział, że dokonał konwersji z judaizmu na chrześcijaństwo ze względu na swoją obecną żonę.
Dla mnie Ludwig Dorn mógłby być nawet pakistańskim mudżahedinem, mnie wystarczą poglądy jakie publicznie prezentuje, pod którymi oficjalnie się podpisuje by ocenić:
a) czy jest człowiekiem inteligentnym, a nawet mądrym;
b) czy zgadzam się z jego poglądami, podoba mi się jego wizja świata.
Nie potrzebuje do tego medialnej połajanki o tym kto i czyjej żonie nie płacił alimentów.
Po raz kolejny powtórzę, że informacje z życia osobistego polityków pozwalają stwierdzić, czy rzeczywiście przestrzegają oni wartości, które przecież tak chętnie deklarują. Chociaż w odróżnieniu od LordaJuve nie interesują mnie detale w stylu "gdzie wkładał Bill Monice", tylko sama informacja o tym, że zdradzał żonę, chociaż publicznie się tego wypierał.
Azrael pisze:
madmo pisze:Naprawdę Cię zasmuciło :shock:? Nie wiem co powiedzieć :oops:. Czuję się wzruszony :prochno:.
Lepiej przetrzyj łzy wzruszenia i zabierz się do roboty, leniu! :prochno: Termin publikacji dawno minął, zgodziłeś się na warunki zabawy i idź wystawiasz się na ocenę własnej prawdomówności. Jeśli kiedyś zobaczę Twój plakat wyborczy na murze, to wezmę tą zwłokę pod uwagę i dwa razy się zastanowię czy na Ciebie zagłosować... :wink:
Moderatorowi odpisałem, że napiszę alfabet do 15 lutego, a jak się nie wyrobię to niech da mi bana. Alfabetu nie napisałem, bana nie dostałem, więc można powiedzieć, że sam go sobie dałem na ponad dwie miesiące nie pisząc na forum :prochno:.

-------------------------------------------------------------------------------------
Moonk pisze:Wypadałoby jeszcze bardzo poważnie zaostrzyć prawo imigracyjne, by arabskie nieroby zostały u siebie, a tych, którzy jadą tylko na zasiłku przymusowo deportować i heja, co się będziemy szczypać.
W celu ograniczenia napływu arabskich nierobów nie trzeba zaostrzać prawa imigracyjnego. Wystarczy zlikwidować bodziec, który ich ściąga do Europy, czyli wszelkie świadczenia socjalne dla imigrantów. Wtedy będą przyjeżdżać tylko ci, którzy rzeczywiście chcą pracować, a wolny przepływ siły roboczej jest pożyteczny dla gospodarki.

-------------------------------------------------------------------------------------

Pan Andrzej Wajda, inicjator protestu przeciwko pochówkowi Lecha Kaczyńskiego na Wawelu ma zostać członkiem honorowego komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego. Czemu mnie to nie dziwi? Może niech jeszcze zaproszą do tego komitetu Wojewódzkiego i Figurskiego, będą mieli komplet.


Obrazek
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 maja 2010, 11:20

Jak zwykle w przypadku wyborów, możemy pobawić się kto ma największe poparcie wśród użytkowników JuvePoland. Na czas wyborów temat został lekko zmodyfikowany, zapraszam do sondy :)


Obrazek
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 08 maja 2010, 11:47

W pierwszej turze wyborów głosuję oczywiście na Janusza Korwina Mikke. Mam dokładnie takie same poglądy jak On. Czytając ostatnio wywiad z nim na onecie byłem zdziwiony ,że zgadzamy się dosłownie we wszystkim. Jestem pewien ,że Janusz jest jedynym prezydentem ,który mógłby pomóc Polsce w rozwoju. Wielka szkoda ,że ludzie ,którzy nawet się z nim zgadzają boję się zmian ,które może wprowadzić.

W drugiej turze zakładając ,że przejdą Komorowski i Kaczyński zagłosuje na Jarka. Nie zamierzam oddawać swojego głosu na kogoś kto będzie wchodził bez wazelinki lub z nią w pupę Rosji i innym. Do tego podpisanie ustawy o IPN-ie przekreśliły tego Pana w moich oczach, widać ,że PO dąży do tego by samodzielnie rządzić wszystkim czym się tylko da.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 08 maja 2010, 11:58

Obecnie biorę pod uwagę tylko dwie kandydatury w I turze wyborów tj. JKM i Marek Jurek. W ankiecie zagłosowałem na JKMa. Chciałbym mieć prezydenta, który rozumie czym jest liberalizm gospodarczy, a to kryterium najlepiej spełnia JKM.


Obrazek
Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 08 maja 2010, 12:51

madmo pisze:
Moonk pisze:Wypadałoby jeszcze bardzo poważnie zaostrzyć prawo imigracyjne, by arabskie nieroby zostały u siebie, a tych, którzy jadą tylko na zasiłku przymusowo deportować i heja, co się będziemy szczypać.
W celu ograniczenia napływu arabskich nierobów nie trzeba zaostrzać prawa imigracyjnego. Wystarczy zlikwidować bodziec, który ich ściąga do Europy, czyli wszelkie świadczenia socjalne dla imigrantów. Wtedy będą przyjeżdżać tylko ci, którzy rzeczywiście chcą pracować, a wolny przepływ siły roboczej jest pożyteczny dla gospodarki.
Zgadza się, jednak sam dobrze wiesz, jak w socjalnej europie bardzo ciężko jest przeprowadzić reformy ograniczające socjal, przykładem tego są zamieszki w Grecji, kraj w, którym przez tyle lat panowała sielanka i rozdawnictwo pieniędzy, nagle musi bardzo poważnie obciąć wydatki, pomijam fakt, że jednym z przyczyn tego wszystkiego jest waluta euro.
tak czy inaczej, nie ważne jakimi sposobami, to trzeba arabom wybić z głowy, że mogą sobie tutaj(Europy) przyjeżdżać i nic nie robić...


W ankiecie również zagłosowałem na JKM tak jak to zrobię w wyborach, chociaż pewnie i tak nie wygra, to mam nadzieje, że coraz więcej osób będzie się przekonywać i DOWIADYWAĆ o jego wizji funkcjonowania państwa(wkońcu zaczną go pokazywać w tv), co przełoży się na kolejne wybory :-D


Giacobbneri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2007
Posty: 348
Rejestracja: 12 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 00:32

Tu nie o to chodzi czy wygra czy nie. Tutaj chodzi o to by nawet nie tyle przekonywać ludzi do liberalno-konserwatywnej wizji Polski a pokazać im alternatywę. Że wcale nie ma konieczności wyboru między PiS-PO-Sld. Że w gruncie rzeczy jedyny podział to socjalizm-liberalizm. Będzie ciężko, bo w Polsce wyborcy są bardzo lojalni. Można im pokazywać dowody na głupotę/korupcje/nieprzemyślane reformy itd. a i tak będą stać przy swoim. Ale do czasu.

Ja jestem liberałem, nie zgadzam się z Korwinem czy UPR-em w 100 % ale on jedyny nie przedstawia socjalistycznej wizji kraju. Mały sukces być może spowoduje że również inni liberałowie się na scenie politycznej pokażą ale przede wszystkim jedna ważna rzecz. Jak JKM nie zdobędzie 3-4 % poparcia to wciąż będzie spychany do debat z G.Janowskim, Ziętkiem czy Lepperem i będzie wyśmiewany. Choć trzeba przyznać że sam wystawia się mediom przez niektóre niezbyt "odpowiedzialne" stwierdzenia. Czasem warto się ugryźć w język. Zwłaszcza w polityce. Ludzie ogólnie mają bardzo często bardzo zbliżone do niego przemyślenia ale JKM odstrasza swoją osobą poprzez niepopularne poglądy. Uważam że dla dobra liberalizmu mógłby czasem sobie darować ...

Tak czy siak trzeba mierzyć siłę na zamiary. W ten kampanii trzeba po prostu zrobić podwaliny pod wybory samorządowe i przede wszystkim przyszłoroczne sejmowe i dostać się w końcu dostać do sejmu. Najtrudniejszy jest pierwszy krok, potem % zaczną same "przechodzić" i przyjdzie czas na pewnie ostatnią próbę jaką JKM przeprowadzi w 2015.


Ouaresma, Benzema, Van Der Vaart i Huntelaar - takie rzeczy tylko w FM-ie !

Marnotta gdzie te transfery ? Delneri gdzie ta piękna gra ?

Moggi wróć !!! Lato 2011 już niedługo !!!
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 10:35

niech ktoś mi przedstawi poglądy JK-M, bo jestem w szoku widząc wyniki.
mówcie co chcecie a w 2 turze wybór bedzie prosty:po-pis


CIAO IL CAPITANO
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 10:43

gruzin_juve pisze:niech ktoś mi przedstawi poglądy JK-M, bo jestem w szoku widząc wyniki.
mówcie co chcecie a w 2 turze wybór bedzie prosty:po-pis
Ostatni, dość ciekawy wywiad z onetu :whistle:

http://wiadomosci.onet.pl/2165523,11,ko ... ,item.html


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 11:03

gruzin_juve pisze:niech ktoś mi przedstawi poglądy JK-M, bo jestem w szoku widząc wyniki.
mówcie co chcecie a w 2 turze wybór bedzie prosty:po-pis
Jeżeli chcesz poznać poglądy JKM to najlepiej poczytaj sobie jego blogi lub zajrzyj na jego stronę:

1) http://korwinmikke.blogbank.pl/ - blog poświęcony wyłącznie sprawom gospodarczym
2) http://korwin-mikke.blog.onet.pl/ - blog o wszystkim, bardzo często aktualizowany
3) http://korwin-mikke.pl/ - strona JKM

Przyznam, że kiedyś też myślałem, że JKM to kolejny oszołom, ale moje zdanie o nim było oparte wyłącznie na tym jak pokazywano go w mediach. Jak poczytałem sobie jego bloga to zdanie zmieniłem. Poglądy prezentowane przez JKM mogą wydawać się na pierwszy rzut oka bardzo kontrowersyjne, jednak warto zapoznać się z ich uzasadnieniem, bo często jest ono przekonywające. Poza tym gość całkiem nieźle pisze, bez przynudzania i politycznej poprawności. JKM zyskuje przy bliższym poznaniu :).


Obrazek
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 12:14

Zagłosowałem w sondzie na Napieralskiego Grzegorza ponieważ jest ze Szczecina oraz SLD, mam świadomość, że nie wygra wyborów ale w I turze mój głos idzie na niego jeżeli chodzi o II turę najprawdopodobniej wstrzymam się.
Vesper pisze: W drugiej turze zakładając ,że przejdą Komorowski i Kaczyński zagłosuje na Jarka. Nie zamierzam oddawać swojego głosu na kogoś kto będzie wchodził bez wazelinki lub z nią w pupę Rosji i innym.
Braciszek wchodził w pupke JuEsEj tak więc Vesper tak i tak źle.

steru pisze:
Ostatni, dość ciekawy wywiad z onetu :whistle:

http://wiadomosci.onet.pl/2165523,11,ko ... ,item.html

Co do tego wywiadu jest on kontrowersyjny. Ale Miki z tego słynie z resztą jak napisał Madmo po głębszym poznaniu JKM naprawdę zyskuje w oczach.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 12:32

gruzin_juve pisze:niech ktoś mi przedstawi poglądy JK-M, bo jestem w szoku widząc wyniki
Monarchista, zwolennik kary śmierci i liberał. Wszędzie widzi komunistów. Oszołom, choć inteligentny.
madmo pisze: Przyznam, że kiedyś też myślałem, że JKM to kolejny oszołom, ale moje zdanie o nim było oparte wyłącznie na tym jak pokazywano go w mediach.
Ten jego liberalizm jest fajny, ale facet przesadza. Miałem okazję słuchać go na żywo i wyłaniał się z tego człowiek o wszelakich maniach prześladowczych i fobiach. No, może poza .

No i do tego takie teksty, że "alkohol na mnie nie działa, mogę jeździć po wypiciu" są nonsensowne i nieodpowiedzialne u kogoś z jakimś autorytetem.


:-D
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, 17:13 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 17:07

heh ten wywiad z onetu czytałem jak się tylko pojawił. w niektórych kwestiach trudno się z ni nie zgodzić (dajmy na to kara śmierci).

Korwin Mikke nie ma szans zdobyć większego poparcia bo jest dziwakiem i żaden specjalista od wizerunku itp nie pomogą. czytasz z nim wywiad czy słuchasz jakiejś wypowiedzi- myślisz że mówi mądrze a on nagle wyskakuje z durnym tekstem i wszystko co zbudował wcześniej zostaje przekreślone.

na pewno jest inteligentny i ma sporą wiedzę, ale jakoś nie potrafiłbym obdarzyć go zaufaniem


CIAO IL CAPITANO
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 22:05

Andrzej Lepper niestety odpadł z wyścigu.
Generał Jaruzelski zapowiedział poparcie Bronisława Komorowskiego w drugiej turze. Swoją drogą to musi być przykre dla Napieralskiego, że nawet owy pierdziel raczej nie widzi jego wyniku wyżej niż kilka %.

gruzin_juve, tak czy tak nikt nie ma prawa zdobyć większego poparcia, gdyż wiadomo kogo lansuje telewizja. No, raz na jakiś czas coś skrobną o Napieralskim i... jakiś czas temu widziałem konferencje prasową Kornela w TVP Info, tyle.

Mój ojciec zgadza się w prawie całej rozciągłości z Niesiołowskim, a argument przeciw PiS-owi? "politycy i głosujący zachowują się jak stara babcie" :doh:
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, 23:02 przez ArtHur, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ