Serie A (22): JUVENTUS 1-1 Lazio

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 09:00

Obrazek Obrazek Obrazek

mecz 22 kolejki Serie A: JUVENTUS - Lazio

Czas:

2010-01-31 (niedziela)
godzina 20:45

Miejsce:

Stadio Olimpico di Torino

O przeciwniku:

Rok założenia: 1900
Barwy: Błękitno-białe
Przydomek: Biancocelesti
Prezes: Claudio Lotito
Menedżer: Davide Ballardini
strona internetowa

Sukcesy:

Mistrzostwo Włoch (2): 1974, 2000
Puchar Włoch (5): 1958, 1998, 2000, 2004, 2009
Superpuchar Włoch (3): 1998, 2000, 2009
Puchar Zdobywców Pucharów (1): 1999
Superpuchar Europy (1): 1999

Ostatnie mecze:

24 stycznia 2010
Lazio - Chievo 1 : 1

17 stycznia 2010
Atalanta - Lazio 3 : 0

10 stycznia 2010
Udinese - Lazio 1 : 1

Aktualna sytuacja w tabeli:

6. Juventus
...
15. Lazio

Najlepsi strzelcy drużyn:

7 - Trezeguet (Juventus)
…
3 – Floccari / Cruz (Lazio)

mecz na żywo w TV:

Obrazek
C+ Sport 2 PL


Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 1
C+ Fútbol
C+ Sport (Fra)
C+ Sport 1 (Den)
Digi Sport+ (RO)
ESPN (uk & irl)
Fox Soccer Channel **
Fox Sports Espanyol **
Iran TV3
Meridiano TV
Nova Sports 2 (Hellas)
NTV+ Sport Classic
Raitalia 3 Africa
Russia 2 **
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 1 (Ukr)
Sport 1.2 (Ned)
Sport TV3
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
SuperSport 3N
YES Sport 2
~ DigitAlb HD6
~ ESPN HD
~ Sky Calcio 1 HD
~ Sky Sport HD1 (Italy)

mecz w Internecie:

http://atdhe.net/
http://rojadirecta.com/
http://www.soccer-live.pl/
http://live-sport-tv.com/
http://www.meczenazywo.pl/
http://www.freefootball.org/

Przewidywane składy

JUVENTUS
Lazio

Zapowiedź przygotowana przez serwis SerieA.pl:
Spotkanie upadłych gigantów, czyli zasłużonych dla włoskiego futbolu, lecz zawodzących pokładane w nich przed sezonem nadzieje zespołów Juventusu i Lazio zakończy tę serię gier. Największą atrakcją widowiska może być debiut na ławce trenerskiej gospodarzy Alberto Zaccheroniego.

Obie drużyny po 21. kolejkach gier są dalekie od spełnienia oczekiwań kibiców, działaczy oraz samych piłkarzy. Teoretycznie dużo więcej pretensji można by mieć do będącego już tylko dwa punkty nad strefą spadkową Lazio, ale kto wie czy nie większy ból czują fani z Turynu, których drużyna miała w tym sezonie walczyć o mistrzostwo kraju oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzów, a tymczasem z drugimi rozgrywkami pożegnała się już po fazie grupowej, a w pierwszych swoje aspiracje także musi najprawdopodobniej odłożyć na kolejny rok.

W Piemoncie za główny cel obrano sobie trenera Ciro Ferrarę, który utożsamiany jest z niepowodzeniami klubu. W piątek po kolejnej porażce prowadzonej przez niego drużyny posadę pierwszego trenera objął Alberto Zaccheroni. Kto wie jednak jak potoczyłyby się losy Ferrary , gdyby nie wręcz makabryczna liczba kontuzji, które od kilku sezonów trapią zawodników Starej Damy? W najbliższym meczu z różnych przyczyn na murawie nie zobaczymy Trezegueta, Giovinco, Poulsena, Camoranesiego, Caceresa, Iaquinty, Morrone, Salihamdizicia, Marchisio oraz Buffona i Grosso.

Lazio także ma problemy ze skompletowaniem najsilniejszego składu, jednak nie tak poważne jak jego najbliższy rywal. W niedzielę w drużynie ze stolicy nie zobaczymy Manfrediniego, Flocarriego, Matuzalema i Meghniego.

Podobieństw między obiema ekipami jest zresztą więcej. Także w Rzymie wielokrotnie mówiono już o zmianie na stanowisku pierwszego trenera klubu, a jednak o dziwo u steru wciąż trwa Davide Ballardini, pod którego wodzą zawodnicy tak naprawdę pokazali tylko przebłyski dobrej dyspozycji, a nie formę dającą nadzieję na równą grę i aktualnie ponownie są jedynie cieniem zespołu, który mógłby włączyć się do walki o europejskie puchary.

Nie ma, więc co ukrywać, że najbliższe starcie obu drużyn może być ciężkim kąskiem do strawienia dla koneserów futbolu. Zarówno Juventus jak i Lazio mają z pewnością potencjał niewspółmierny do zajmowanych obecnie w tabeli pozycji, ale osiągane przez nich ostatnio wyniki pozostawiają wiele do życzenia. Przybycie nowego trenera z pewnością może pomóc Juventusowi, ale należy pamiętać, że Zaccheroni pierwszy trening poprowadził dopiero w piątek, więc cudów po jego debiucie nie należy się spodziewać. Stawimy na remis, ewentualnie wygraną "nowego" Juventusu.

Juventus: Manninger – Grygera, Cannavaro, Chiellini, De Ceglie, Sissoko, Candreva, Felipe Melo, Diego, Amauri, Del Piero

Lazio: Muslera – Diakite, Stendardo, Radu, Brocchio, Baronio, Kolarov, Dabo, Mauri, Cruz, Zarate

Typ SerieA.pl: 1:1
Zapowiedź przygotowana przez telewizję Canal+:
W ostatnim spotkaniu 22. kolejki Serie A zmierzą się dwa zasłużone włoskie kluby, które w obecnym sezonie głównie jednak rozczarowują. Czy któraś z drużyn wykorzysta kryzys przeciwników? Podział punktów z pewnością nie zadowoli żadnej ze stron.

Juventus jeszcze w listopadzie wydawał się być głównym rywalem Interu Mediolan w wyścigu po tytuł mistrzowski, ale w ostatnich tygodniach turyńczycy regularnie oddalali się od tego celu. Najpierw musieli zwolnić fotel wicelidera na rzecz Milanu, później obsunęli się poza czołową czwórkę Serie A, a po ubiegłotygodniowej porażce z Romą spadli na szóstą pozycję w tabeli. Jakby tego było mało w środku tygodnia "Bianconeri" zostali wyeliminowani przez Inter z Coppa Italia. To przelało czarę goryczy i ze stanowiskiem trenera pożegnał się od dawna krytykowany Ciro Ferrara. Jego stanowisko przynajmniej do końca sezonu zajął Alberto Zaccheroni, który jeszcze niedawno był przymierzany do przejęcia sterów w reprezentacji Polski. Przed starciem z Lazio nowy szkoleniowiec "Starej Damy" musi uporać się z fatalną sytuacją kadrową. Na liście kontuzjowanych znajdują się Iaquinta, Camoranesi, Caceres, Trezeguet, Giovinco, Poulsen, Marrone, Marchisio oraz Salihamidzic, a Buffon i Grosso są zawieszeni za kartki. Pomimo tylu absencji Juventus nie może sobie pozwolić na kolejne potknięcia. W ostatnich sześciu seriach spotkań ekipa z Turynu wygrała tylko raz, notując aż pięć porażek! Wobec tych rezultatów bilans poprzednich meczów Lazio prezentuje się co najmniej przyzwoicie. Rzymianie zgromadzili w tym okresie osiem punktów. "Biancocelesti" zajmują jednak odległe piętnaste miejsce w ligowej klasyfikacji, a od strefy spadkowej dzielą ich zaledwie dwa oczka. Jeśli piłkarze ze stolicy chcą polepszyć swój dorobek w niedzielny wieczór, muszą wyraźnie poprawić swoją grę na wyjazdach. Lazio nie przywiozło do Rzymu kompletu punktów z delegacji od drugiej kolejki Serie A, gdy zwyciężyło 2:1 z Chievo Verona.

Spotkanie będą komentować Grzegorz Milko i Tomasz Lipiński.
źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it ,

Kibice we wszystkich miastach Polski spotykają się by razem by oglądać ten mecz
zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki :-D

--------------------------------------------------------------------------------

Zajmujemy już 6. miejsce w tabeli.. Zjeżdżamy na sam dół i jeśli nie zaczniemy wygrywać, nie mamy nawet co marzyć o miejscu premiowanym grą w Lidze Mistrzów ani nawet w Lidze Europejskiej. Ten zespół musi się w końcu pozbierać, musi się wreszcie podnieść.
Po wczorajszej porażce sezon jest praktycznie stracony, ale co gorsze nie ma żadnych nadziei na poprawę..
Cóż pozostaje nam kibicom? Wiara, w końcu "Jesteśmy jak nasza wiara. Nieśmiertelni."
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2010, 13:20 przez tabo89, łącznie zmieniany 2 razy.


Mateo21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2007
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 13:38

Myślę za wygramy bo zawodnicy będą mieli motywacje bo nowy trener będziej/jest. Znowu zobaczymy Alexa w bramce z jednej strony dobrze z drugiej Buffon jest pewniejszy.


Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 13:40

Czego się spodziewać po tym meczu?
Moim zdaniem zadecyduje przypadek, wynik wg mnie nie do przewidzenia tym bardziej, że ma być już nowy trener.

W ataku zagra dodatkowo DP, który może coś ustrzeli bo nasz Amaurii obudzi się pewnie po zimie, kiedy będzie już za późno.

Przełamanie musi nastąpić ale czy w tym meczu tego nie jestem pewien.
Do boju chłopaki, walczymy o 4 miejsce :angry: :angry:


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 14:11

Po wczorajszym spotkaniu są przesłanki, że wygramy ten mecz - pierwszy raz od kilku miesięcy... Gra wyglądała całkiem składnie, poszczególni gracze byli mocno zaangażowani w sytuację na boisku. Do tego obecność nowego szkoleniowca powinna dodatkowo zmobilizować piłkarzy. Tym, co mnie jednak martwi, to ogrom kontuzji, jaki nas dotyka co krok. Co prawda do składu wróci prawdopodobnie Del Piero, ale nam raczej potrzeba kogoś szybkiego jak Vinci czy Treze. Występ któregoś z nich jest jednak wykluczony. Ze składu wypada Gigi, który będzie pauzował za czerwo z pojedynku z Romą - reszta się zapewne nie zmieni. Czas odwrócić karty i przejąć los w swoje ręce. Spodziewam się poświęcenia na boisku i walkę za każdym razem o 3 oczka. Teraz musimy wygrywać wszystko, aby liczyć na miejsce premiowane grą w Champions. Naiwny ja...


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 16:49

Jestem bardzo ciekawy niedzielnego meczu z Lazio Rzym. To będzie oficjalny debiut Alberto na stanowisku trenera Juventusu, nie mogę się doczekać.Zapewne zobaczymy inaczej ustawiony zespół, aniżeli miało to miejsce za czasów Ferrary. W tym spotkaniu również dużo będzie zależało od szczęścia i przypadku, bo po kilku dniach nie da się poukładać zespołu od podstaw. Mimo to czekam ze zniecierpliwieniem.


sisman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 sierpnia 2006
Posty: 497
Rejestracja: 03 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 16:52

Drużyna zawsze jest bardziej zmotywowana po przyjściu nowego trenera. Nie oczekuję jednak od niego cudów. Nie wierzę w jakikolwiek sukces pod jego wodzą. Chyba że zajęcie 4 miejsca można uznać za sukces.
Boże jak on mógł mieć przy sercu herb Interu, Milanu i Torino :-D


Day after day I'm getting better and better.
howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 18:24

tak z innej beczki.Powie mi ktos jak Candreva ogolnie zagral z INterem?:)i w ogole jak go Ciro ustawil na boisku


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
Regulus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2007
Posty: 145
Rejestracja: 04 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 20:08

Skoro Zacc preferuje ustawienie 3-4-3 bądz 3-4-1-2 można by spróbować zagrać tak:

Manniger - Legrottaglie, Cannavaro, Chiellini - Caceres, Felipe Melo, Sissoko, De Ceglie - Diego - Amauri, Del Piero

Brak Grosso wyszedłby zespołowi tylko plus, bo ten grajek ostatnio więcej szkodzi niż pomaga.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2010, 03:12

3-4-1-2 to zagra póki co Lazio i ma ku temu odpowiedni armaty. Kolarov i Lichsteiner to dwójka nominalnych bocznych obrońców grający w tym ustawieniu jako skrzydłowi, to może okazać się bardzo piekielnym ustawieniem jeżeli chodzi o grę skrzydłami i ewentualne wrzutki w pole karne po których tracimy minimum 80 % bramek. Cieszy fakt że wraca Caceres i że Giovinco jest na ławce. Debiut Zaccheroniego. Wątpię by zaserwował nam dokładnie takie samo ustawienie jakim wyjdzie na ten mecz Lazio, chociaż w tym klubie mnie już nic nie zaskoczy. Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu ustawienia, trójką obrońców nie graliśmy chyba nigdy, poza tym są oni nie zgrani w tym ustawieniu. Marzy mi się 4-2-3-1, ale chyba nic z tego.
Wygramy 2:0.


Ciro85

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2006
Posty: 178
Rejestracja: 22 września 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2010, 09:51

howik pisze:tak z innej beczki.Powie mi ktos jak Candreva ogolnie zagral z INterem?:)i w ogole jak go Ciro ustawil na boisku
Według mnie zagrał bardzo słabo, był niewidoczny. Miejmy nadzieje, że się jeszcze "rozkręci".


KondzioJuveFans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 783
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2010, 10:04

no nie wiem czy zagral slabo!
probowal pograc z Diego i czasem mu wychodzilo no ale jak Amauri jest w ataku to raczej lipa.
a co do meczu to mam nadzieje na formacje 4-2-3-1 ale zobaczymy co z tego wyjdzie mimo co wierze ze wkoncu wygramy!


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2010, 10:44

Miałem dziś sen w którym Zac na mecz z Lazio wystawił:

----------Buffon-------
Legrotaglie Cannavaro Chiellini

Candreva Sissoko Melo Giovinco

-------------Diego-----------------

------Paolucci Del Piero---------

Wygraliśmy 3-1: Diego, Paolucci, DP - Kolarov

:P :P


Obrazek
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2010, 10:53

Liczę, że zadziała zasada 'nowej miotły', na nic więcej... :roll:


Obrazek
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2010, 11:00

MArtwi mnie troche brak Buffona, ale z tego, co nam wmawiaja panowie z La Gazetta, to Seba bedzie na lawce chyba... :D


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2010, 11:39

Vincitore pisze:Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu ustawienia, trójką obrońców nie graliśmy chyba nigdy, poza tym są oni nie zgrani w tym ustawieniu.
Zagraliśmy tylko raz, z Napoli w sezonie 07/08, wygrany 1:0. Trójkę obrońców stanowili Legro, Stendardo, Chiellini.
Mam nadzieje że wygramy ten mecz z Lazio, niezbędny nam jest teraz każdy komplet punktów. Sam osobiście, nie moge doczekac się juz końca sezonu, kiedy przyjdzie trener ogarnięty, z dobrą marką (czyt. Benitez, Hiddink), i będzie potrafic ułożyc zespół według swoich wymagań.


Zablokowany