Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2010, 20:16

Karowiew pisze:Bo? (tak pytam z ciekawości) :roll:
Bo skoro przez lata polskie środowiska przypisują polskie korzenie sukcesom Polańskiego to brak jakiejkolwiek interwencji MSZ w takiej sytuacji, kiedy to Polański zostaje zamknięty w iście "hollywoodzki" sposób, byłby dla mnie przejawem pewnej hipokryzji, której nienawidzę.

Powtarzam, o ile mi wiadomo to nie tylko polski, ale i francuski MSZ interweniował w sprawie Polańskiego, gdyż ten ma obywatelstwo obu krajów.

Poza tym, w tej sprawie chodziło o ekstradycję do USA. Czy USA nie jest nam coś winna? Ile to już lat RP stara się o ekstradycję potencjalnego mordercy, Edwarda Mazura, jakie są odpowiedzi dbających o sprawiedliwość amerykanów?

Na prawdę, ta sprawa wywołuje zbyt wiele emocji. Facet narobił głupot wiele lat temu, przez lata nikt się tym nie interesował, w tym czasie wymysł amerykańskich rewolucji zmasakrował mu żonę i nienarodzone dziecko a jeszcze później "ofiara" przebaczyła katowi i otrzymała przy tym zadośćuczynienie w postaci $.

Nie chcę wspominać już o tym, że wg wielu hipotez śledztwo prowadzone przeciw Polańskiemu miało wiele nieścisłości a sam sędzia prowadzący był mocno, że tak napiszę, "podejrzany".

Wiem, że to prokurator wniósł oskarżenie w 1969, ale w 2008 ofiara, czyli główna zainteresowana wniosła pozew o umorzenie sprawy. Sąd chce się oprzeć o stanowisko 13 latki, ale bez przyjmowania postulatów dorosłej już teraz kobiety? :|
Juve Master pisze:
LordJuve pisze:PS.Ostatnio bardzo często przesiaduje na frondzie. Bardzo mi się spodobał ten portal. :-D Czy możecie mi polecić jakieś inne, warte czytania, portale, blogi, które w jasny i rzeczywisty sposób przedstawiają wydarzenia? Bez lewicowych czy też prawicowych skrzywień. :wink:
Faktycznie wspaniały, bez prawicowego skrzywienia
Juve Master, znasz więc jakieś portale, które nie przejawiają nawet minimalnych skrzywień? :o Jeśli tak to bardzo proszę o linki. :)
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2010, 20:19 przez LordJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2010, 20:16

LordJuve pisze:PS.Ostatnio bardzo często przesiaduje na frondzie. Bardzo mi się spodobał ten portal. :-D Czy możecie mi polecić jakieś inne, warte czytania, portale, blogi, które w jasny i rzeczywisty sposób przedstawiają wydarzenia? Bez lewicowych czy też prawicowych skrzywień. :wink:
Faktycznie wspaniały, bez prawicowego skrzywienia

Co do Tuskotronika, to jego decyzja była do przewidzenia. Realną władzę ma premier, a Platformersi prawdopodobnie przedłużą swoją władzę w kraju. Ponadto szanse na reelekcję Lecha Kaczyńskiego są mizerne, więc wygra reprezentant PiOł :roll:


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2010, 20:25

madmo pisze:Czy Ty uważasz Tuska za charyzmatycznego polityka? Czy Twoim zdaniem Tusk jest bardziej charyzmatyczny niż jakikolwiek inny polityk Partii Miłości?
Tak. Na tle pozostałych swoich partyjnych friendsów Tusk jawi się jako polityk charyzmatyczny.
madmo pisze:A kto bardziej Ci przypomina "fałszywego, zarozumiałego buca" - Komorowski czy Sikorski?
Obaj razem i każdy z osobna.
Może ich krzywdzę, oceniając tylko i wyłącznie na podstawie wizerunku medialnego, bo nie miałem okazji z żadnym z panów rozmawiać, ale ...jakoś nawet nie chcę mieć.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2010, 20:30

LordJuve pisze:Hehehe. Myślę, że w tym wypadku chodziło raczej o polityczne faux pas, jakaś interwencja była potrzebna. Polska nie mogła przejść obojętnie wobec tego wydarzenia, przecież wcześniej Polański był mocno kojarzony z naszym krajem, przez osiągnięcia oczywiście.
Poza tym, Francja też interweniowała w sprawie Polańskiego, prawda?
Dlaczego Twoim zdaniem była potrzebna jakaś interwencja polskiego państwa w obronie Polańskiego? Przecież USA to nie jest kraj trzeciego świata, tylko państwo prawa. Polański miałby uczciwy proces i możliwość odwołania się od wyroku. Czy "prawdziwych Europejczyków" drażni to, że w USA przed sądem wszyscy są równi, nawet sławni reżyserzy? Dodam też, że po lekturze paru zagranicznych artykułów odniosłem wrażenie, że Polański jest bardziej kojarzony jako Francuz niż Polak.

Czy wiesz LordzieJuve kto we Francji wystąpił w obronie Polańskiego? Był to minister kultury Frederic Mitterrand. Pan minister we własnej autobiografii opisał swoje seksualne przygody z "chłopcami" w Tajlandii: "Obrońca Polańskiego oskarżany o pedofilię". Teraz twierdzi, że "chłopcy" byli pełnoletni :lol:. Można powiedzieć, że broni swój swego.

Jeżeli Polański rzeczywiście przeszedłby jakąś wewnętrzną przemianę to pojechałby do Ameryki i dobrowolnie stawił się przed obliczem sądu.

LordJuve pisze:Teraz coś o nierozwadze KK. Nie wiem jak można hołdować zalewającym nas muzułmanom. :|
To jest obrona wolności religinej, a nie hołdowanie muzułmanom.
LordJuve pisze:PS.
Ostatnio bardzo często przesiaduje na frondzie. Bardzo mi się spodobał ten portal. :-D Czy możecie mi polecić jakieś inne, warte czytania, portale, blogi, które w jasny i rzeczywisty sposób przedstawiają wydarzenia? Bez lewicowych czy też prawicowych skrzywień. :wink:
Pan Zambrotta polubił frondę, a teraz Tobie się spodobała, kto by się tego spodziewał :smile:.

Idę oglądać mecz, bo jeszcze przegapię triumf naszych piłkarzy i Rockiego :prochno:.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2010, 20:42

Madmo, uważam, że broniąc wolności muzułmanów tak na prawdę ograniczamy swoją. Ostatnio stwierdziłem, że "wiara negacji" nie jest niczym dobrym. Już teraz przywódcy religijni arabów twierdzą, że tym razem nie będą walczyć mieczem i ogniem, wystarczą im postępujące trendy. W Europie jest coraz więcej islamskich imigrantów, mają duże rodziny, a jak się mają europejskie rodziny? Cóż, 2 + 1. Nie dziwię się, jednak liczby są nieubłagane i jeśli tak dalej pójdzie to za kilka dekad będzie na tyle dużo muzułmanów, że mogą być nie tylko siłą polityczną, ale także prekursorami islamizacji Europy.

Przecież to oczywiste, że na słowo "dżihad" jakiegoś duchowego dostojnika w Europie może zacząć się masakra, przecież niedługo muzułmanie mogą stanowić 1/4 populacji naszego kontynentu.

Najsmutniejsze jest to, że oni nie rozwijają się, ale dążą do "monopolu", poprzez właśnie negowanie wszystkiego, co nie jest zgodne z Koranem.

Co do Polańskiego, dla mnie sprawa budzi zbyt wiele emocji niż powinna, wśród zwykłych ludzi czy też wśród elit (patrz. Sikorski czy wypowiedzi Zanussiego). Poważnie, należy się zastanowić czy sprawiedliwość sama się nie wykonała i czy jest sens ścigać dziadka za czyn, za który nie jest już pociągany z perspektywy ofiary.

No, ale kara za popełniony czyn, niezgodny z prawem, wedle prawa, musi być. Pytanie, czy wedle samej skrzywdzonej także?

Fronda? Z chęcią... :wink: Chociaż niekiedy niektórzy użytkownicy są dla mnie zbyt prawicowi...inni zbyt lewicowi, ale to dobrze, że jest różnorodność. :wink:

Ja na prawdę czuję się pośrodku. :lol:


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2010, 20:59

mateo369 pisze:
Karowiew pisze:Jeszcze więcej lemingowskiej propagandy polecam.
pozostawię bez komentarza bo w takim wypadku ciężko byłoby znaleźć określenie dlo propagandy PiS czy SLD którzy nawiasem mówiąc zastanawiają się, czy by nie stworzyć razem koalicji :shock: zresztą musisz przyznać, że ta propaganda PO jak na razie przynosi platformie niezłe efekty ;)
No cóż socjaliści idą ręka w rękę. Z drugiej strony, jak mawia kolejny ulubieniec lemingowksiej propagandy prof. Niesiołowski "podział na środowiska postpezetpeerowskie i postsolidarnościowe jest już nieaktualny": http://wiadomosci.onet.pl/2112546,11,pr ... ,item.html. A PO z SLD też ma swoje szlachetne tradycje - w 1992 Tusk, Kwaśniewski i Mazowiecki jakoś się umieli zjednoczyć... :wink:, co prawda jeszcze pod innymi szyldami, ale jednak :lol:. Tak zrozumiałem, że skoro ja na PO (niedawno w sojuszu telewizyjnym z LPR) to Ty na PIS - niestety ja nie z tych 8).
A co do propagandy to jak ktoś nie nabrał się na "Japonię Part II", "Gruchy na Wierzbie", "Dwa melony mieszkań", "Sto melonów" to i na "Drugą Irlandię" się nie nabierze. A kto frajer każdy kupi bajer, Grzecha, Rycha, Micha żadna propaganda nie zakrzyczy, no chyba, że "propagandzia"
mateo369 pisze:
Karowiew pisze:Rozumiem, że Sikorski, który interweniuje jako MSZ na rzecz pedofila Polańskiego (...) to "wybór inteligentów"?
każdy popełnia błędy i nie chcę go tu bronić choć przyznać musisz, że kto jak kto ale MSZ na prezydenta pasuje jak ulał (chodzi mi o posadę nie konkretne nazwisko)
Prezydent musi być jak zona Cezara, szkoda tylko, że ten Klodiusz lubił dzieci, a Cezar przejął się losem Klodiusza. Znowu pojawia się w Twojej retoryce to "musisz", a ja nie z Rusi. Sikorski się zwyczajnie skompromitował, wystawiając imię Polski na szwank, mądremu dość dwie słowie...
mateo369 pisze:
Karowiew pisze:Moim zdaniem "ściema na wiochę", żeby odwrócić uwagę od "bieżących problemów". Potem powie, wzorem swego idola "nie chcem, ale muszem" wystartować, żeby chronić naród przed "pisowskim zagrożeniem":wink:
a moim SKROMNYM zdaniem czy ktoś Tuska popiera czy nie to wie, że często zdania nie zmienia, tym bardziej w tak ważnych sprawach a jak sam dziś zaznaczył jest to decyzja ostateczna


No wiesz decyzją ostateczną Donka był też ślub cywilny. Ostatecznie później wziął kościelny, tak ostatecznie to wygląda. Ostatecznie to w polityce martwe słowo, chyba, że polityk akurat jest przed sądem... ostatecznym, no ale wtedy już nie musi mijać się z prawdą :wink:. Choć chciałbym, żeby Donald dotrzymał słowa!


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2010, 23:53

LordJuve pisze:Madmo, uważam, że broniąc wolności muzułmanów tak na prawdę ograniczamy swoją.
Akurat w tym przypadku uważam, że jest dokładnie na odwrót. Francja poprzez zakaz noszenia burek nie walczy z agresywnym islamem, tylko z religią w ogóle. "Religią" panującą we Francji jest ateizm. Świadczy o tym chociażby to, że w sprawie tego, co mogą nosić wyznawcy islamu, francuski parlament pyta się o zdanie ateistów i agnostyków (masz to napisane w neswie z frondy). Przecież to jest absurd. Dlaczego ludzie niewierzący mają decydować o tym, jak ubierają się wierzący? To grozi tym, że ateiści już wkrótce zabronią chrześcijanom nosić krzyżyk. Zgadzam się z tym, że agresywny islam jest zagrożeniem dla Europy, ale zakaz noszenia burek nie jest dobrym sposobem na walkę z nim. Należałoby raczej doprowadzić do ekstradycji z Europy wszystkich islamskich duchownych, którzy nawołują do aktów terrorystycznych i ograniczyć emigrację z krajów islamskich.
LordJuve pisze:Co do Polańskiego, dla mnie sprawa budzi zbyt wiele emocji niż powinna, wśród zwykłych ludzi czy też wśród elit (patrz. Sikorski czy wypowiedzi Zanussiego). Poważnie, należy się zastanowić czy sprawiedliwość sama się nie wykonała i czy jest sens ścigać dziadka za czyn, za który nie jest już pociągany z perspektywy ofiary.
W sumie to ja podejrzewam, że w tej całej sprawie nie tyle chodzi o ukaranie Polańskiego, tylko o szacunek wobec prawa. Polański zakpił sobie z amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości uciekając i starannie unikając aresztowania i deportacji. W Europie, a przynajmniej w Polsce, równość wobec prawa jest fikcją. Osoby znane lub ustosunkowane mogą liczyć na lepsze traktowanie niż cała reszta. Tak jak w "Folwarku zwierzęcym" Orwella - są równi i równiejsi. Doskonale to było widać w przypadku Polańskiego, gdy cała śmietanka towarzyska wzięła go w obronę i oburzała się, że w USA nie zrobiono tak samo. Powiedz mi, jaki inny człowiek, który w wyjątkowo obrzydliwy sposób wykorzystał 13-letnią dziewczynkę, mógłby liczyć na obronę ministra spraw zagranicznych i przynajmniej w teorii "elyty" kulturalnej kraju?
LordJuve pisze:Fronda? Z chęcią... :wink: Chociaż niekiedy niektórzy użytkownicy są dla mnie zbyt prawicowi...inni zbyt lewicowi, ale to dobrze, że jest różnorodność. :wink:
W takim razie mogę polecić Ci jeszcze adres http://www.salon24.pl jest to serwis blogowy utworzony przez "Rzeczpospolitą". Publikują tam dziennikarze, politycy i zwykli użytkownicy. Spektrum prezentowanych poglądów jest naprawdę bardzo szerokie, więc pewnie znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.


Obrazek
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 00:32

I bardzo dobrze, że Donald nie wystartuje. Moją nadzieją jest Andrzej Olechowski i Jerzy Szmajdziński. Pragnę aby Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jednoczył a nie dzielił społeczność polską czy inną bo tak się teraz dzieje.
Podobała mi się ta wypowiedź: http://www.tvn24.pl/12690,1640415,0,1,p ... omosc.html


Obrazek
Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 01:19

figc1898 pisze:I bardzo dobrze, że Donald nie wystartuje. Moją nadzieją jest Andrzej Olechowski i Jerzy Szmajdziński. Pragnę aby Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jednoczył a nie dzielił społeczność polską czy inną bo tak się teraz dzieje.
Podobała mi się ta wypowiedź: http://www.tvn24.pl/12690,1640415,0,1,p ... omosc.html
Z tym Olechowskim i Szmajdzińskim to żartujesz, prawda? Pytam tak dla pewności, bo może nie łapię ironii. Chyba, że mówisz na serio :prochno:.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 01:21

madmo pisze:
LordJuve pisze:Co do Polańskiego, dla mnie sprawa budzi zbyt wiele emocji niż powinna, wśród zwykłych ludzi czy też wśród elit (patrz. Sikorski czy wypowiedzi Zanussiego). Poważnie, należy się zastanowić czy sprawiedliwość sama się nie wykonała i czy jest sens ścigać dziadka za czyn, za który nie jest już pociągany z perspektywy ofiary.
W sumie to ja podejrzewam, że w tej całej sprawie nie tyle chodzi o ukaranie Polańskiego, tylko o szacunek wobec prawa. Polański zakpił sobie z amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości uciekając i starannie unikając aresztowania i deportacji. W Europie, a przynajmniej w Polsce, równość wobec prawa jest fikcją. Osoby znane lub ustosunkowane mogą liczyć na lepsze traktowanie niż cała reszta. Tak jak w "Folwarku zwierzęcym" Orwella - są równi i równiejsi. Doskonale to było widać w przypadku Polańskiego, gdy cała śmietanka towarzyska wzięła go w obronę i oburzała się, że w USA nie zrobiono tak samo. Powiedz mi, jaki inny człowiek, który w wyjątkowo obrzydliwy sposób wykorzystał 13-letnią dziewczynkę, mógłby liczyć na obronę ministra spraw zagranicznych i przynajmniej w teorii "elyty" kulturalnej kraju?
Hm, od razu na myśl przyszedł mi...Michael Jackson. Dlaczego? Otóż, przez wielu Jackson był uważany za genialnego artystę, ikonę pop kultury i człowieka, który autentycznie kochał ludzi.
Jacko miał też grono przeciwników, którzy uważali go za zwykłego pedofila (ugoda z początku lat 90' czy proces z 2005 roku), który do tego kreował się na małpę i był chory psychicznie.

Teraz, podobnie jest z Polańskim. Przez jednych uważany za wspaniałego artystę (być może dlatego była interwencja Sikorskiego), inni uważają go za zwykłego pedofila. [gwoli ścisłości, nie wiem jak na prawdę było, ale jeśli to był JEDYNY raz, kiedy Polański w ciągu CAŁEGO swego życia zrobił coś takiego to jestem w stanie stwierdzić, że używanie względniem niego słowa: pedofil to lekka przesada]

Dlaczego Jackson, a no dlatego, że po jego śmierci pojawiły się ciekawe pomysły, takie jak: Prezydent Obama o MJ, Rezolucja nr. 600 Kongresu noo i ogolne zachwyty przy okazji smierci Króla Popu.

Jak to nazwiesz? Ja to nazywam cholerną hipokryzją.
Myślisz, że gdyby Jackson molestował polskie dziecko i uciekałby od odpowiedzialności to USA poszłoby na współpracę z Polską?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 01:46

LordzieJuve, różnica między Jacksonem a Polańskim jest taka, że ten pierwszy nie uciekł i nie ukrywał się przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Jacksonowi chyba niczego nie udowodniono, poza tym nie jestem jego fanem i trudno mi cokolwiek powiedzieć o jego sprawie. Tak jak napisałem wcześniej, uważam, że Amerykanom chodzi o to, żeby pokazać, iż nie można sobie latami bezkarnie kpić z ich wymiaru sprawiedliwości.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 07:23

LordJuve pisze: Teraz, podobnie jest z Polańskim. Przez jednych uważany za wspaniałego artystę (być może dlatego była interwencja Sikorskiego), inni uważają go za zwykłego pedofila. [gwoli ścisłości, nie wiem jak na prawdę było, ale jeśli to był JEDYNY raz, kiedy Polański w ciągu CAŁEGO swego życia zrobił coś takiego to jestem w stanie stwierdzić, że używanie względniem niego słowa: pedofil to lekka przesada]
Och, a więc wobec prawa nie wszyscy jesteśmy równi? :lol: Po drugie gdyby jakiś kolejny celebryta zjadł kogoś na kolację, to czy też napisałbyś "że używanie względem niego słowa: kanibal to lekka przesada" :wink: W sprawie oskarżenia o pedofilię/gwałt itd. fajna fryzura (tudzież dorobek filmowy) nie jest okolicznością łagodzącą. Wszystko to potęguje fakt, że kolega Romek złamał prawo, a zdaje się chcemy, żeby obywatele trzymali się jego zasad. Czyż nie?

Po drugie schodzisz z tematu, zaczęło się od oceny postępowania MSZ, a teraz warunkując czyny Polańskiego, rzucając analogią Jacksona, dokonujesz próby wybielenia interwencji polskiego MSZ, żeby dokonać jej oceny w stylu "nic tak naprawdę się nie stało" :lol:

Co do PO zacytuję Zytę Gilowską, w końcu ze względu na swe doświadczenia życiowe wie co mówi: ""Obecnie dobry polityk Platformy to polityk szybki i giętki. Najlepiej, gdy kłamie jak z nut" :wink:

http://wiadomosci.onet.pl/2120045,11,po ... ,item.html

Jak się na to wszystko patrzy, to wydaje się, że najlepiej rzucić tekstem J. Kuronia (performed by Rafał Ziemkiewicz):

Polecam ! :lol:

Edit: W łódzkim ZUS-ie wprowadzili bilety na przejazd windą, żeby "petenci nie szwendali się po budynku" (jak zdradza ten "genialny" pomysł jeden z ochroniarzy): http://www.pardon.pl/artykul/10732/szcz ... ntom_zycie :lol:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 09:28

Włączyłem rano tefałen24, żeby zobaczyć jak tam "yntelygencyja" komentuje decyzję Tuska i nie zawiodłem się. Od razu trafiłem na Frasyniuka perorującego o tym, że Tusk jest mężem stanu :rotfl:.

Polecam także lekturę wpisu z bloga redaktora Marka Magierowskiego, w którym komentuje wiernopoddańczy hołd złożony Tuskowi przez GieWu: "Trener II klasy popiera Donalda Tuska".

Z innej beczki, brytyjscy ekologiczni oszuści mogą mieć kłopoty z prawem z powodu ukrywania danych negujących wpływ człowieka na podwyższenie temperatury: "Ekolodzy nie mieli prawa milczeć".


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 10:11

madmo pisze:
Karowiew pisze:Tak się zastanawiam po cholerę w ogóle chcecie iść głosować w tych wyborach? Szkoda nóg, żeby iść do urny. :wink:
Ja na pewno pójdę na pierwszą turę, a czy warto zdzierać podeszwy na drugą to się dopiero okaże.
Na wybory iść nie chcecie a narzekać ciągle byście chcieli?

madmo to Twoja sprawa ale jeśli mogę zapytać na kogo Ty chcesz w ogóle głosować bo już się pogubiłem? Tusk nie, Kaczyński nie, Szmajdziński nie, Olechowski nie jeszcze tylko nie wiadomo kogo i czy w ogóle wystawi PSL a z tego co wiem ani Reagan ani Janusz Korwin Mikke nie kandydują. Trochę przypominasz mi mojego byłego wykładowce z mechaniki - chodzi w plakietce Solidarności i narzeka na wszystko i na wszystkich w obecnej polityce


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2010, 10:31

Tusk zrezygnował ze startowania w wyborach, ale czy to jest ostateczna decyzja tego nie wiemy. Różnie może być, ale mnie zastanawia dlaczego tak postąpił. Padają głosy, że ważniejszy jest stołek premiera i takie tam, jednak niewykluczone, że Donek boi się porażki, a ta dla niego oznaczałaby polityczną śmierć, której uniknął w 2005 roku. Boi się zaryzykować, mimo, że wydawać się może, drugą turę wygrałby w cuglach. Czas pokaże.

Zakładając, że Donald wytrwa w postanowieniu, więc kto z PO? Z pkt. widzenia Tuska dobrym kandydatem byłby Komorowski. "Cichociemny", nic nie zawetuje, marionetka. Tyle, że jego mocne strony są takie same jak obecnie urzędującego prezydenta, więc trudno będzie go stawiać jako kontrast dla Lecha. Poza tym z grona startujących chyba tylko Szmajdziński jest bardziej bezbarwny jak on. Bielecki - kandydatura trochę ryzykowna. Palikot, Hanna GW - bez żartów. Najmocnejszy jest Sikorkski - gdyby się zdecydował, murowany faworyt do fotela prezydenta. Mimo, że ponoć był amerykańskim lub rosyjskim agentem ( ;) ), to jednak PR robi swoje. Ponoć światowiec, przy którym szary obywatel będzie mógł się poczuć jak do pewnego momentu przy Kwaśniewskim. :lol: Tylko czekać aż TVN ruszy z jego kampanią. :lol: Dla Donka trochę niewygodny, bo co by nie mowić Sikorski to nie typ człowieka, którym można sterować. Osobiście głosu na niego nie oddam. Lizus - "Tusk jest super, a PiS wyrżnąć", bazbarwny w rządzie. Jakie on ma sukcesy w MSZ?

Jest, a raczej do niedawna była jedna osoba, która każdego przeciwnika rozniosła by w proch i pył. Kazio Marcinkiewicz, gdyby nie jego romans, to na dziś idealna osoba dla PO do wylansowania na prezydenta.


Forza Juve!
ODPOWIEDZ