Grupa Meleam zainwestuje w Juventus?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 09:42

dav1d pisze:
Co myslicie o tym? Dla mnie bardzo ciekawa wiadomosc.
Jeśli tak się rzecz ma, że meleam ( http://www.meleam.it/servizi.php ) chce zainwestować to tylko się cieszyć. Od przybytku głowa nie boli, a pieniądze na transfery, czy na nowe-wyższe kontrakty np. dla Giorgio Chiellinego to rzecz konieczna. Poza tym konsorcjum medyczne par excellence chyba umie sobie poradzić z kontuzjami :wink:

Trochę zaczęli, jeśli ten "komunikat" jest prawdziwy, z wysokiego tonu. Coś w stylu wchodzimy, robimy porządek i wywalamy niektórych ze stołków. Żeby nie okazało się potem, że Alessio et consortes pobiegną do Johna Elkanna i będą argumentowali przeciw transakcji z meleam w obawie o własne stołki. Cóż obawiam się, że argumentem o sile "pogrzebacza Wittgensteina" może być legendarny "projekt", o którym szeroko rozprawiają.

Co do wymiany ludzi - jak najbardziej za. Jeśli uda się meleam jakoś wcisnąć do JUVE, to może warto byłoby rozważyć kandydaturę Pierpaolo Marino, który aktualnie jest zdaje się bezrobotny (mogę się mylić). Profil na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Pierpaolo ... 2103674451

Oczywiście wszystko jak na razie z przymrużeniem oka, bo gadka się zacznie jak meleam będzie już wspierać biało-czarne barwy, a tak to sobie można pogdybać :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 11:05

A ja cały czas myślę, jak wy odnajdujecie powiązanie "wykupienie części akcji przez jakąś firme- większa kasa na transfery"?

Przykłady Man United czy Liverpoolu, gdzie wszyscy byli napaleni na wielką kasę z powodu kupna 3/4 klubu przez bogatych właścicieli mnie troche obawiają.
Żeby nie było takiej sytuacji, że nowy właściciel tylko i wyłącznie będzie chciał na klubie sie wzbogacić, bo spadniemy z deszczu pod rynnę. Tyle, że obecnie jakby nie patrzec zawsze mamy te 40-50 mln na transfery.


Madara

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2009
Posty: 802
Rejestracja: 29 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 11:30

stahoo pisze:A ja cały czas myślę, jak wy odnajdujecie powiązanie "wykupienie części akcji przez jakąś firme - większa kasa na transfery"?
Też się nad tym zastanawiam.
Inwestor jak chce wejść do spółki to wykupuje akcje po to, żeby na klubie zarobić, a nie żeby wiecznie w niego pompować.
Na początek to mogą wejść do rady i zająć się lekarzami bo to co oni przez ostatnie lata wyprawiają to tragedia.


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 11:31

stahoo pisze:A ja cały czas myślę, jak wy odnajdujecie powiązanie "wykupienie części akcji przez jakąś firme- większa kasa na transfery"?

Przykłady Man United czy Liverpoolu, gdzie wszyscy byli napaleni na wielką kasę z powodu kupna 3/4 klubu przez bogatych właścicieli mnie troche obawiają.
Żeby nie było takiej sytuacji, że nowy właściciel tylko i wyłącznie będzie chciał na klubie sie wzbogacić, bo spadniemy z deszczu pod rynnę. Tyle, że obecnie jakby nie patrzec zawsze mamy te 40-50 mln na transfery.
Tyle ze owa firma niby kladzie nacisk na zatrudnienie profesjonalistow, ktorzy znaja sie na pilce, i pewnie na transferach tez. Nawet jesli Twoja pesymistyczna teoria bylaby zgodna z prawda,
to i tak rozsadnie wydane 20-30 mln > 50 mln wyrzucone w ostatnim letnim mercato w bloto.


Madara

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2009
Posty: 802
Rejestracja: 29 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 11:50

Ja bym to zrobił inaczej...chcą wejść w ten biznes?
Nie ma problemu.
W zamian niech pokryją np. 50-60% wartości kontraktów ludzi których do Juve sprowadzą i niech zagwarantują zmniejszenie liczby kontuzji o 60-70% i ja ich witam z otwartymi ramionami.
W przypadku niewywiązania się...tego jeszcze nie wymyśliłem.
Poza tym firma zajmująca się lekami itp zawsze będzie mieć pieniądze ponieważ medycyna to biznes który zawsze będzie się opłacał - zdrowie, choroby, leki to było jest i będzie zawsze potrzebne.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 11:50

stahoo pisze:A ja cały czas myślę, jak wy odnajdujecie powiązanie "wykupienie części akcji przez jakąś firme- większa kasa na transfery"?
Przepraszam, czy Ty żądasz dowodu logicznego? :wink:
stahoo pisze:Przykłady Man United czy Liverpoolu, gdzie wszyscy byli napaleni na wielką kasę z powodu kupna 3/4 klubu przez bogatych właścicieli mnie troche obawiają.
To jest kwestia wybiórczej egzemplifikacji. Z drugiej strony można zapytać czy przykłady realnych inwestycji w innych klubach Ciebie też... obawiają? :wink:
stahoo pisze: Żeby nie było takiej sytuacji, że nowy właściciel tylko i wyłącznie będzie chciał na klubie sie wzbogacić, bo spadniemy z deszczu pod rynnę. Tyle, że obecnie jakby nie patrzec zawsze mamy te 40-50 mln na transfery.


Nikt z nas Duchem Świętym nie jest, więc ciężko wyrokować, co siedzi w główkach potencjalnych inwestorów. John Elkann postawi swoje warunki, interpretacja racjonalna podpowiada tylko, że będą one najlepsze zarówno dla jego interesów i korzyści JUVE. Resztę można sobie wyrokować, a czort karty rozdaje :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 12:15

Madara pisze:Ja bym to zrobił inaczej...chcą wejść w ten biznes?
Nie ma problemu.
W zamian niech pokryją np. 50-60% wartości kontraktów ludzi których do Juve sprowadzą i niech zagwarantują zmniejszenie liczby kontuzji o 60-70% i ja ich witam z otwartymi ramionami.
A co oni z tego mają?
Karowiew pisze:
stahoo pisze:A ja cały czas myślę, jak wy odnajdujecie powiązanie "wykupienie części akcji przez jakąś firme- większa kasa na transfery"?
Przepraszam, czy Ty żądasz dowodu logicznego? :wink:
Jakiegokolwiek. Bo ja powiązania nie widze. To jest firma, która wykupuje akcje Juve, nie po to, żeby dokładac do interesu, tylko widza w tym szanse na zysk. Może się nam udać, a może nie- tak jak w przypadku w/w klubów z Premiership. W pierwszym poście nie ejst za dużo powiedziane.
stahoo pisze:Przykłady Man United czy Liverpoolu, gdzie wszyscy byli napaleni na wielką kasę z powodu kupna 3/4 klubu przez bogatych właścicieli mnie troche obawiają.
To jest kwestia wybiórczej egzemplifikacji. Z drugiej strony można zapytać czy przykłady realnych inwestycji w innych klubach Ciebie też... obawiają? :wink:
"Realne inwestycje w innych klubach" - co masz na myśli?


Wie ktoś do kogo obecnie i w jakim stosunku należy Juventus?


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 12:44

dav1d pisze:Juventus stal sie celem inwestucji dla wloskiej firmy medycznej Meleam ktora planuje zainwestowac w pakiet akcji Juventusu i dzielic wladze z Johnem Elkannem.
Jako czesc strategii inwestycyjnej grupa Meleam chce dokonac wielkich zmian w Juventusie, zaczynajac od struktury zarzadu. Tuttosport donosi iz firma zamierza zlozyc oferte aby ewjsc w swiat futbolu i rozszezyc swoja dzialalnosc.
Prawnik grupy Meleam - Raffaele Di Monda, wykazal zainteresowanie i przedstawil czesc planow: "Chcemy pokazac ze mozemy byc zarowno inwestorami jak i swietnymi dyrektorami sprowadzajac zarzad ktory zna sie na futbolu"

" Sprowadzimy wlasciwych ludzi na wlasciwe miejsca. Podoba nam sie Pietro Leonardi(dyrektor Parmy) i jako trener Marco Giampaolo ktory jest jednym z najlepszych. Juventus zaufal Ferrarze jako trenerowi, lecz aby wrocic na najwyzszy poziom bedzie poterzebna lepsza organizacja"

"Nasz projekt to wspolpraca z Johnem Elkannem. Wartosc pilkarzy spadla o 60% jak np Amauri i Melo. Amauri za ktorego zaplacono 23mln jest teraz wart 10 mln."

"Czescia naszego projektu jest sprowadzenie wysoko wykwalifokowanego sztabu medycznego skladajacego sie z ekspertow w dziedzinie unikania kontuzji sportowcow"

zrodlo: http://www.goal.com/en/news/11/transfer ... entus-make

PS: Sorry za bledy w tlumaczeniu

Co myslicie o tym? Dla mnie bardzo ciekawa wiadomosc.
Brzmi niemal pięknie. Wywalenie nieudolnego zarządu, zatrudnienie wykształconego trenera, SPROWADZENIE WYSOKO WYKWALIFIKOWANEGO SZTABU MEDYCZNEGO ( :!: :!: :!:). Nie rozumie tylko, po co trąbić o spadku wartości naszych piłkarzy :whistle:
Generalnie jest to pewnie plotka, utworzona w obliczu blamażu obecnego "zarządu", lecz gdyby okazała się być prawdą....
Wierzę jeszcze w samego Johna, ale z tego co widzę... średnio ma ochotę ingerować :/ Albo inaczej, gdyby miał zainterweniować, pewnie już by to zrobił...
PS. Proszę, niech ktoś mi powie dlaczego kiedy włączam nowy topic, newsa czy cokolwiek, czcionka zmienia się na minimalną i zawsze muszę "do-scroll-ować" bliżej, żeby móc odczytać. To strasznie irytujące :angry: , i dzieje się tylko na Juvepoland :/ Mam Mozille....


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 12:53

Brutalo pisze: PS. Proszę, niech ktoś mi powie dlaczego kiedy włączam nowy topic, newsa czy cokolwiek, czcionka zmienia się na minimalną i zawsze muszę "do-scroll-ować" bliżej, żeby móc odczytać. To strasznie irytujące :angry: , i dzieje się tylko na Juvepoland :/ Mam Mozille....
Przekleństwo Ognistego Lisa, stary. Nie inaczej. Weź trąbkę i zagraj 2 ray sygnał "Na łowy!" wspak, powinno pomóc. Jeśli nie umiesz, to poproś wujka- myśliwego. Tylko nie dawaj mu wódki PRZED, bo jeszcze pomyli Cię z jeleniem :prochno:
JUVEWWO2 pisze:Miałem nadzieję że jak zmienimy zarząd to tylko na Andree Agniellego ,i Luciano Moggiego .
Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest... :roll: [/b]
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2010, 13:05 przez deszczowy, łącznie zmieniany 1 raz.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
JUVEWWO2

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2010
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 12:55

Miałem nadzieję że jak zmienimy zarząd to tylko na Andree Agniellego ,i Luciano Moggiego .


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 13:11

deszczowy pisze:
Brutalo pisze: PS. Proszę, niech ktoś mi powie dlaczego kiedy włączam nowy topic, newsa czy cokolwiek, czcionka zmienia się na minimalną i zawsze muszę "do-scroll-ować" bliżej, żeby móc odczytać. To strasznie irytujące :angry: , i dzieje się tylko na Juvepoland :/ Mam Mozille....
Przekleństwo Ognistego Lisa, stary. Nie inaczej. Weź trąbkę i zagraj 2 ray sygnał "Na łowy!" wspak, powinno pomóc. Jeśli nie umiesz, to poproś wujka- myśliwego. Tylko nie dawaj mu wódki PRZED, bo jeszcze pomyli Cię z jeleniem :prochno:
:prochno:
Spróbowałem, lipa :/ Ale było miło, bo sąsiedzi i przechodnie na koniec zaczęli bić brawo :dance:. 11 piętro :whistle:
Ale dzięki za info :ok:


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 13:27

stahoo pisze: Wie ktoś do kogo obecnie i w jakim stosunku należy Juventus?
Struktura akcjonariuszy zdaje się jest przedstawiona tu: http://www.juventus.com/site/eng/FIN_in ... onisti.asp

60% - Exor (kontrolowany przez ród Agnellich): http://www.exor.com/?p=&s=&lang=en
32, 5 - to free float - akcjonariat rozproszony
7, 5 % to Lafico (libijska grupa inwestycyjna): http://www.zawya.com/cm/profile.cfm/cid ... %20Company


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2010, 13:46

Zabrali głos we wszystkich kwestiach, które nas trapią i zdaje się, że są świadomi tego, o czym mówią. Nowy zarząd, sztab medyczny... Brzmi to całkiem, całkiem... Zobaczymy, jak dalej interesy się potoczą...


ODPOWIEDZ