Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 21:18

Juve Master pisze:Czy klękanie jest/było zarezerwowanym gestem papieskim :>?
Wiesz dobrze, że kontekst był oczywisty.


Aczkolwiek nie wszyscy traktują urząd papieża jako nietykalny, więc nie ma o czym dyskutować. Niektórzy uważają to za profanację, innych to bawi, a inni mają to w głębokim poważaniu.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 21:23

Karowiew pisze:Zobacz wydatki rządu na różnego rodzaju <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w internecie znajdziesz tego sporo.
- 600 mln to przykład w jaki sposób jeden idiota szasta pieniędzmi podatnika dodaj jeszcze resztę tych ministerstw i oblicz ile pieniędzy marnują ci nieudacznicy.

-Że latali jak kretyni w lotach pasażerskich, żeby pokazać jak to oszczędzają i tylko się błaźnili. A potem samolotem rządowym Misiak i jego blondyna, Klich brał rządowy aby odwiedzić rodzinę itd. itp.

-Jest proste, tylko kto w tej zakichanej socjalistycznej i lewicującej Europie - Unii Europejskiej zdecyduje się na taki krok? Odpowiedz sobie sam! :wink:
Juve Master pisze: @Karowiew. Rozumiem, że przynależność do PZPR i klękanie na ziemii Kaliskiej to są `incydenty`, które podważają jego obecną pozycję w PE, ale cóż przeboleję.
Uwielbiam te teksty pod tytułem prawdopodobnie należał.. Nic mu nie udowodniono. Koniec kropka. Chcesz sporządzić listę osób będących dawniej w PZPR, a dzisiaj aktywnie się udzielających od lewa do prawa? Droga wolna, podziel się rezultatami, bo zapewniam że będą niebywale ciekawe :)

Radzę się zapoznać z opinią na jego temat w istotnych europejskich kręgach, a nie czytając/słuchając/oglądając jakieś za przeproszeniem pierdy :)
A tak z ciekawości kogo Ty poprzesz ? Może UPR :roll: :wink:
JUVE Master wybieramy jak mniemam naszych przedstawicieli, jeśli Twoim przedstawicielem ma być taki złom jak Siwiec, to cóż... wyżej Ciebie ceniłem :wink:.

W Europie Kaczyńscy mają złą opinię, a więc idąc Twoją drogą rozumowania są do niczego. Siwiec zaś musi być okej, bo koledzy z Brukseli wystawiają mu laurkę? Józef Beck wedle Francuzów był bebe, bo nie chciał ulec żądaniom Hitlera :wink:

Jest różnica między interesem europejskim, a interesem narodowym, choć faktycznie wedle GW tworzymy nowy lud zwany Europejczykami :lol:
Generalnie to jest mój ostatni post na dzień dzisiejszy, bo nie mam czasu. Masa roboty na głowie. Jednakże na Twój z grzeczności odpowiem :>
Siwiec `złomem` wg mnie nie jest. Nie jest też IDEALNYM kandydatem. Ba! Brakuje mu do tego miana bardzo bardzo dużo. Józef Beck, a Kaczyński :> Wiem, że się czepiam ale porównania muszą mieć jakieś przełożenie co do osób i kontekstu :)
Wybieramy kogoś, kto ma pozycję i renomę w PE i kogoś, kto jest w stanie coś dla nas/dla Polski wywalczyć. W moim mniemaniu Siwiec te kryteria spełnia w porównaniu do innych kandydatów na lewicy. Na prawicowych w teorii kandydatów głosować nie będę.
Poleć mi lepszego, jeżeli tak można powiedzieć `lewicowego` kandydata z Poznania, w końcu jesteśmy z tego samego miasta :>
Kto może Sylwia Pusz? Albo jakiś młodzian, który jak zobaczy PE to narobi w pory i będzie się peszył, żeby wymienić kilka zdań na tematy ważne dla Polski? SLD wystawia Siwca w Poznaniu na jedynce, sygnalizując tym samym kogo widzi dalej w PE z ramienia swojego ugrupowania. Ja wiele postulatów SLD, stosunkowo najwięcej w porównaniu do innych tworów lewicowych (żyjących) popieram, dlatego tez mój głos idzie do niego.
Pragnę też zaznaczyć, iż pewnie głosowałbym na Rację Polskiej Lewicy, gdyby miała szanse zaistnienia. ;) Za to już w ogóle posypią się na mnie gromy z jasnego nieba :>

@Łukasz Tak wiem. Tak tylko niegrzecznie prowokowałem Freda :>
Ja się nie uśmiałem po tym, co zrobił ale delikatny uśmiech na mej gębie się pojawił, widząc, że nie dla każdego w tym kraju Jan Paweł II musiał być największym bóśtwem stąpającym po naszej planecie. Mimo faktu iż oczywiście darzyłem Go wielkim szacunkiem i estymą. Podobnie jak Pan Siwiec, jak sądzę, co nie znaczy, że nie można sobie pozwolić w tym kraju na niewinny dowcip :>


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 21:35

Juve Master pisze:
Karowiew pisze: Kto może Sylwia Pusz? Albo jakiś młodzian, który jak zobaczy PE to narobi w pory i będzie się peszył, żeby wymienić kilka zdań na tematy ważne dla Polski? SLD wystawia Siwca w Poznaniu na jedynce, sygnalizując tym samym kogo widzi dalej w PE z ramienia swojego ugrupowania.
Jeśli sam dostrzegasz, że Siwiec jest jedynym godnym rozważenia kandydatem z ramienia SLD, a już taka Pusz nie, to czy nie jest to syndrom, że zwyczajnie tę partię tworzą ludzie małego kalibru. Skoro taki Siwiec jest gwiazdą, to istna degrengolada lewicy :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 21:40

Karowiew pisze:
Juve Master pisze:
Karowiew pisze: Kto może Sylwia Pusz? Albo jakiś młodzian, który jak zobaczy PE to narobi w pory i będzie się peszył, żeby wymienić kilka zdań na tematy ważne dla Polski? SLD wystawia Siwca w Poznaniu na jedynce, sygnalizując tym samym kogo widzi dalej w PE z ramienia swojego ugrupowania.
Jeśli sam dostrzegasz, że Siwiec jest jedynym godnym rozważenia kandydatem z ramienia SLD, a już taka Pusz nie, to czy nie jest to syndrom, że zwyczajnie tę partię tworzą ludzie małego kalibru. Skoro taki Siwiec jest gwiazdą, to istna degrengolada lewicy :wink:
Ostaaaatni :>
Tak właśnie jest, bo Siwiec jako jedyny ma utrwaloną pozycję w PE, jest jego wiceprzewodniczącym. Ponadto naprawdę zalecam spojrzeć w jego raporty z działalności, bo nie wmówisz mi że je przeczytałeś. Za to na pewno powiesz, że są kłamliwe lub propagandowe, bo był w PZPR i całkiem możliwe, że był SB-kiem. Lewica w Polsce jest na marnym poziomie. Zadowolony? Zgoda. Mimo wszystko wolę być zatwardziałym lewakiem :lol: i zagłosować na takiego człowieka jak Siwiec, który coś pozytywnego wniesie do PE niż jakiegokolwiek innego kandydata.
Gdyby liczyła się Centrolewica lub Racja Polskiej Lewicy mój głos na pewno poszedłby w inne ręce.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 21:44

Juve Master pisze:Lewica w Polsce jest na marnym poziomie. Zadowolony? Zgoda.
Juve Master zadowolony. Za to szacun :lol:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 23:55

Narzekacie na teścik, to dam Wam inny:
http://www.euprofiler.eu/

Moje wyniki:
http://img192.imageshack.us/img192/3209/wybory.jpg


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2009, 00:12

pan Zambrotta pisze:Narzekacie na teścik, to dam Wam inny:
http://www.euprofiler.eu/
Fajny test, dużo lepszy od poprzedniego.

PdP mi wyszło. Libertas - który w tamtym stronniczym teście był drugi tu jest na końcu.

Ale i tak wciąż nie wiem.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2009, 01:34

Taaa, teraz mi PiS wyszedł :? (Libertas spadek z pierwszego na szóste)

Ja już naprawdę nie wiem na kogo głosować ...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2009, 02:23

może sam nie wiesz czego chcesz :smile:

U mnie wyniki się mniej więcej zgadzają, wszystko idzie w dobrą stronę. Jedynie Libertas za pierwszym razem za duży wynik, pewnie sam Wierzej układał tę sondę.


Fred_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2008
Posty: 173
Rejestracja: 14 listopada 2008

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2009, 12:28

może i fajny test ale nie ma wszystkich parti;/ brakuje Polskiej Parti Pracy,na którą głosuje


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2009, 18:11

http://img188.imageshack.us/gal.php?g=pref1.jpg

U mnie tak, jak przypuszczałem. Lewak jestem i tyle :D


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 00:39

Sam się zastanawiam od dłuższego czasu na kogo głosować. W tych testach które dajecie wychodzi mi Prawica RP, co sprawiło, że muszę się bardziej zastanowić nad wyborem, bo do tej pory byłem raczej przekonany, że będę głosował na PiS. Jednak ja nie o tym.
Wojciech Cejrowski poparł Marka Jurka ---> (jest parę filmików z jego udziałem). Skutek? Zawieszenie jego programu "Boso przez Świat" w TVP i jego audycji w "Trójce". A tu możecie poczytać jego komentarze odnośnie tej sytuacji. Chyba poparł nie tego kogo potrzeba... :?
Kolejna sprawa, że wg mnie, takim wystąpieniem i zaangażowaniem w sprawy bieżące Polski, uciszył głosy oskarżające go o ucieczkę z kraju, a nawet zdradę. Mam nadzieję, że ta akcja, udowodni, że pomimo tego iż Cejrowski, zmienił obywatelstwo, wcale nie zmienił się jego stosunek do ojczyzny, ani, że nie stara się uciec od problemów zostawiając Polskę samą na polu bitwy. Z mojej strony wielkie brawa dla Wojtka. Mnie przekonał, żeby głosować na Jurka.


Obrazek
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 01:25

Kolejna sprawa, że wg mnie, takim wystąpieniem i zaangażowaniem w sprawy bieżące Polski, uciszył głosy oskarżające go o ucieczkę z kraju, a nawet zdradę. Mam nadzieję, że ta akcja, udowodni, że pomimo tego iż Cejrowski, zmienił obywatelstwo, wcale nie zmienił się jego stosunek do ojczyzny, ani, że nie stara się uciec od problemów zostawiając Polskę samą na polu bitwy. Z mojej strony wielkie brawa dla Wojtka. Mnie przekonał, żeby głosować na Jurka.
Te głosy były kompletną bzdurą, którą sam pan Wojtek od początku wyśmiewał. Cejrowski nie miał nikomu, niczego do udowodnienia, to raczej reżimowym mediom i politpoprawnym chłopcom z parlamentu, wraz z całym tabunem przydupasów zależało na pokazaniu, że od czasu WC Kwadransa coś się w Polsce zmieniło w sprawie tzw. "wolności słowa". Wyszło na to, że nadal żyjemy w tym samym bagnie i idzie jeszcze ku gorszemu. Cejrowski nie ma nic do stracenia, on już swoje zrobił i swoje zarobił. Z życia publicznego nie zniknie...


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 09:49

Dionizos pisze: Te głosy były kompletną bzdurą, którą sam pan Wojtek od początku wyśmiewał. Cejrowski nie miał nikomu, niczego do udowodnienia, to raczej reżimowym mediom i politpoprawnym chłopcom z parlamentu, wraz z całym tabunem przydupasów zależało na pokazaniu, że od czasu WC Kwadransa coś się w Polsce zmieniło w sprawie tzw. "wolności słowa". Wyszło na to, że nadal żyjemy w tym samym bagnie i idzie jeszcze ku gorszemu. Cejrowski nie ma nic do stracenia, on już swoje zrobił i swoje zarobił. Z życia publicznego nie zniknie...
Jak to fajnie wszędzie widzieć spisek :D W dodatku mówienie o ''reżimowych mediach'' gdy w tvp rządzą eurosceptycy jest kuriozalne.
Pozwolę sobie zauważyć, że Cejrowskiego nikt nie wywalił za homofobię, tylko za wystąpienie w spocie partii :!: :!:
Przypomnijmy, że Tomasza Lisa też wywalono z TVN (stacji przecież nie reżimowej ;) ) po tym, jak został uwzględniony w sondażu prezydenckim. Protestowałeś wtedy? Oburzałeś się i mówiłeś o reżimie?

Jak to fajnie wszędzie widzieć spisek, wtedy wszystko staje się proste :happy:

EDIT
Takie pytanie - czy Cejrowski nie zrzekł się czasem obywatelstwa? Jeśli tego nie zrobił, to z pewnością tym ''straszył''. Fajne podejście, ''ja uciekam, ale głosujcie na tego i tego''. Rispekt :ok:


Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 12:43

Effe pisze:Jak to fajnie wszędzie widzieć spisek :D W dodatku mówienie o ''reżimowych mediach'' gdy w tvp rządzą eurosceptycy jest kuriozalne.
Pozwolę sobie zauważyć, że Cejrowskiego nikt nie wywalił za homofobię, tylko za wystąpienie w spocie partii :!: :!:
Przypomnijmy, że Tomasza Lisa też wywalono z TVN (stacji przecież nie reżimowej ;) ) po tym, jak został uwzględniony w sondażu prezydenckim. Protestowałeś wtedy? Oburzałeś się i mówiłeś o reżimie?

Jak to fajnie wszędzie widzieć spisek, wtedy wszystko staje się proste :happy:

EDIT
Takie pytanie - czy Cejrowski nie zrzekł się czasem obywatelstwa? Jeśli tego nie zrobił, to z pewnością tym ''straszył''. Fajne podejście, ''ja uciekam, ale głosujcie na tego i tego''. Rispekt :ok:
Lepiej bym tego nie ujął, jestem tego samego zdania. Jeżeli dziennikarz decyduje się na pracę w (rzekomo) `odpolitycznionej` stacji tiwi albo radiowej, to jasnym staje się, że pokazywanie się na spotach kampanii wyborczych normalnym dla etyki dziennikarskiej nie jest. Inaczej sprawa wyglądałaby gdyby nie był zatrudniony w mediach publicznych.

Poza tym Cejrowskiego już trochę wałkowaliśmy w temacie o dyskryminacji. Człowiek żenada, który robi z siebie cyrk obwoźny jak dla mnie przynajmniej.


ODPOWIEDZ