Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 07:42

pan Zambrotta pisze:W sumie socjalizm PPP mogę przełknąć, dla mnie główne zło to SLD :> aborcje, homosie, eutanazja, itd.
Jak dla mnie to PPP po prostu przenosi akcent na sprawy socjalne, ale to zawsze lewica. Programu niestety nie raczyli zamieścić (mieć) albo ja nie potrafię szukać. Chociaż mogę się też mylić, np. w przeszłości PPP współpracowała (bodaj wspólny start w wyborach) z NOP :D


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 09:59

pan Zambrotta pisze:W sumie socjalizm PPP mogę przełknąć, dla mnie główne zło to SLD :> aborcje, homosie, eutanazja, itd.
PPP jak na swoją popularność i tak ma niezłe poglądy jak sprzeciwianie się amerykanizacji, prywatyzacji służby zdrowia a do tego przywrócenie kary śmierci.
Choć przyznam szczerze nie mam pojęcia jak wygląda program 3/4 reszty takich random partii jak np. wspomniany Libertas. A wybory tuż tuż.
Muszę przyznać ,że chyba mamy bardzo podobne przekonania polityczne.
Dla mnie też SLD to głównie oszuści którzy za Millera i wcześniejszych czasów nakradli Bajońskie sumy.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 10:51

Venomik pisze:
ma niezłe poglądy jak sprzeciwianie się amerykanizacji, prywatyzacji służby zdrowia a do tego przywrócenie kary śmierci.
Albo ja mam złe informacje, albo powinno być:
sprzeciwianie się (...) przywróceniu kary śmierci.
Bo PPP, zdaje się, sprzeciw wobec kary śmierci ma wpisane w program.
Dziwne, bo poszukałem na google i rzeczywiśce PPP jest przeciw (by wiki). A byłem pewny, że od kilku lat jest za przywróceniem kary śmierci. Muszę się dokopać do ich programu na tej ich śmiesznej stronce, bo wierzyć mi się do końca nie chce.

W sumie kara śmierci to bardziej lewicowy pogląd? W sumie nie wydaje mi się, by było to ściśle powiązane z jakąkolwiek ideą. Sam Kościół Katolicki nie potępia tego, ostatnio znalazłem odpowiedni cytat. Artykuł 2267 Katechizmu Kościoła Katolickiego:
"Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem."
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2009, 11:04 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 10:52

"Liberalna" PO żeby ratować budżet podniesie podatki:

VAT ma pójść do 23 procent i być może także podniesiona zostanie stawka rentowa:

http://www.sfora.pl/Rzad-podniesie-poda ... dzet-a7311

Życzę powodzenia w okazywaniu dalszych wyrazów sympatii dla tej "partyjki" :wink:
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2009, 11:17 przez Karowiew, łącznie zmieniany 1 raz.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 11:14

Ja jeszcze sam nie wiem, kogo wybiorę. Kiedy w ogóle jest ta cała szopka?
Na pewno nie skrajna prawica, ani skrajna lewica, nie lubię skrajności. UPR zdecydowanie odpada. Ostatnio byłem na spotkaniu z Korwinem i muszę powiedzieć, że ma bardzo odrealnione poglądy, stawia jakieś tezy z kosmosu.
Jeszcze więc nie wiem.
Jest gdzieś może jakiś "kalkulator wyborczy"? Przy wcześniejszych wyborach cuś takiego było, można było sprawdzić zgodność poglądów własnych z programem partii.
pan Zambrotta pisze: W sumie kara śmierci to bardziej lewicowy pogląd? W sumie nie wydaje mi się, by było to ściśle powiązane z jakąkolwiek ideą.
Popierają to raczej partie prawicowe, partie lewicujące zawsze są za "ochroną praw człowieka" itp.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 11:39

Karowiew pisze:"Liberalna" PO żeby ratować budżet podniesie podatki:

VAT ma pójść do 23 procent i być może także podniesiona zostanie stawka rentowa:

http://www.sfora.pl/Rzad-podniesie-poda ... dzet-a7311

Życzę powodzenia w okazywaniu dalszych wyrazów sympatii dla tej "partyjki" :wink:
PO już dawno przestała być partią liberalną zaraz po wygranych wyborach, nie ma obniżenia podatków- jest podnoszenie, wprowadzanie jakiś nowych np. podatkek ekologiczny co niby ma zastąpić akcyzę, jednak jest to moim zdaniem kolejne obdzieranie "biednych" ludzi z kasy.
Łukasz pisze:Ja jeszcze sam nie wiem, kogo wybiorę. Kiedy w ogóle jest ta cała szopka?
7 czerwca . Niedziela :-D


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 11:57

Ja to na razie odrzuciłem PPP i PiS. PPP z tego względu, że za związkowcami, zwłaszcza tymi z solidarności nie przepadam. A jak wiadomo PPP jest ich przybudówką. Jeśli chodzi o PiS, to dopóki Kaczory tam będą nadawały ton to, też raczej nie będą mogli liczyć na mój głos.
pan Zambrotta pisze:Z jednej strony od zawsze najwięcej moich poglądów podzielała PPP, ale nie ma sensu się rozdrabniać.
Jeśli w przeważającej większości odpowiadają z Twoimi poglądami to głosuj na nich. Jedna rada nie idź na wybory z myślą, że oddając głos na partię z którą się utożsamiasz, oddajesz stracony głos. Przez takie podejście niestety liczą się tylko dwie partie, co w konsekwencji w niedalekiej przyszłości może prowadzić do tego, że wobec Platformy jedyną alternatywą będzie PiS i vice versa.
pan Zambrotta pisze:W sumie socjalizm PPP mogę przełknąć, dla mnie główne zło to SLD :> aborcje, homosie, eutanazja, itd.
PPP jak na swoją popularność i tak ma niezłe poglądy jak sprzeciwianie się amerykanizacji, prywatyzacji służby zdrowia a do tego przywrócenie kary śmierci.
Jeśli chodzi o aborcję. To moim zdaniem powinna być legalna, ponieważ uważam, że kobieta ma prawo decydować o sobie i swoim ciele. I jak nie chce dziecka to jej prawo, poza tym w dzisiejszych czasach nie jest problemem usunięcie płodu i jeśli kobieta chce to zrobić to to zrobi, a legalizacja tego procederu pozwoliłaby na to, żeby odbywało się to w ludzkich warunkach. A już szczytem, szczytów jest dla mnie sytuacja, gdy np. kobietę zgwałcono i chociaż Polskie prawo w takiej sytuacji daje kobiecie możliwość aborcji to jednak często jej się odmawia tego prawa, a dziewczyna zostaje potępiona przez lokalną społeczność z kościołem na czele.

Co do homoseksualistów to uważam, że niech sobie żyją i jeśli nie przekonują na siłę kogoś do swoich poglądów to mi tam nie przeszkadzają.

Co do eutanazji to też jestem jak najbardziej za tyle, że w określonych sytuacjach, bo jeżeli dochodzi do takiej sytuacji jaka miała ostatnio miejsce we Włoszech, że dziewczyna od ponad 16 lat jest podłączona do kroplówki w stanie śpiączki to nie rozumiem dlaczego odmawia się takiej osobie prawa do śmierci. Moim zdaniem jest to lepszy wybór zarówno dla niej jak i dla rodziny.

Natomiast jeśli chodzi o służbę zdrowia to moim zdaniem niektóre usługi powinny zostać sprywatyzowane i odpłatne. Ponieważ dziś większość pacjentów i tak płaci za służbę zdrowia w formie łapówek. Dlatego też uważam, że jeśli by wprowadzono jakieś niewielkie opłaty za podstawowe czynności to wyszłoby to tylko na dobre, ponieważ istnieje szansa że ukróciłoby to proceder łapówkarstwa oraz podniosłoby standard panujący w naszych szpitalach, w końcu pieniądze te nie szłyby do prywatnej kiesy lekarza, a do kasy szpitala.

Co do kary śmierci to w sumie też jestem za, chociaż moim zdaniem sam fakt jej wprowadzenia wiele nie zmieni. Ponieważ przestępca popełniając zbrodnię nie myśli o tym, że się go złapie i o czekającej go karze, a więc wpływ kary śmierci na odstraszanie od popełnienia przestępstwa jest znikomy. Wystarczy podać tutaj przykład USA, gdzie chociaż obowiązuje kara śmierci to odsetek zabójstw jest chyba najwyższy na świecie.

Co do nie włażenia w amerykańskie dupsko jestem jak najbardziej za i dlatego nie będę się tu rozpisywał.
Karowiew pisze:"Liberalna" PO żeby ratować budżet podniesie podatki:

VAT ma pójść do 23 procent i być może także podniesiona zostanie stawka rentowa:

http://www.sfora.pl/Rzad-podniesie-poda ... dzet-a7311
Niestety, ale pieniądze nie rosną na drzewach i skądś trzeba je brać, a jeśli chce się mieć bezpłatną służbę zdrowia, bezpłatne szkolnictwo, dopłacać do rolników, łożyć na posłów i partie polityczne, związki zawodowe, górników, nauczycieli, policjantów i na pracowników innych grup zawodowych, które mogą przechodzić na wcześniejszą emeryturę to rozwiązania są dwa albo zaciągać kredyty zagranicą albo wziąć od obywateli czyli podnieść podatki.
Fred_juve pisze:pan Zambrotta ja właśnie głosuję na PPP :-D PPP to partia o prawie moich poglądach :wink: każdy głos warty złota bo będzie niska frekwencja,PO,Pis,SLD,PSL to wszystko to samo
Jak dla mnie PPP to, też to samo co pozostałe partie, jedna różnica taka, że ono jeszcze nie rządzili. Jak wiemy kiedyś była taka partia, która szła do wyborów z takim hasłem, jak się skończyło wszyscy wiemy.

I na koniec zacytuję pewnego detektywa z powieści Krajewskiego. Wprawdzie nie odnosiło się do polityków ale moim zdaniem pasuje jak ulał.
"Co ty się tak dziwisz, że ciebie nie poznaję. Myślisz, że łatwo jest odróżnić w gnojowisku pojedyncze grudki gówna?"


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 12:04

dzodzik pisze: Co do kary śmierci to w sumie też jestem za, chociaż moim zdaniem sam fakt jej wprowadzenia wiele nie zmieni. Ponieważ przestępca popełniając zbrodnię nie myśli o tym, że się go złapie i o czekającej go karze, a więc wpływ kary śmierci na odstraszanie od popełnienia przestępstwa jest znikomy. Wystarczy podać tutaj przykład USA, gdzie chociaż obowiązuje kara śmierci to odsetek zabójstw jest chyba najwyższy na świecie.
Ale:
1. Społeczeństwo się oczyści (czasami selekcja natrualna nie nadąża :wink: )
2. Na takiego pana, wielokrotnego gwałciciela, straszną mendę, płacimy podatki. Na to, żeby miał dach nad głową, żeby miał co jeść itp. A jako że resocjalizacja często jest jedynie mitem - pan wychodzi, i robi to samo co dotychczas.

A teraz... A teraz wejdzie dziadek i będzie naprawiał radio.
To znaczy wejdą Juve Master i madmo i zdominują temat
:wink:
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2009, 12:07 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 12:04

dzodzik pisze:Ja to na razie odrzuciłem PPP i PiS. PPP z tego względu, że za związkowcami, zwłaszcza tymi z solidarności nie przepadam. A jak wiadomo PPP jest ich przybudówką. Jeśli chodzi o PiS, to dopóki Kaczory tam będą nadawały ton to, też raczej nie będą mogli liczyć na mój głos.
Dokładnie dopóki Partią rządzi J.Kaczyński to odstrasza potencjalny elektorat...
Moim zdaniem PiS ma dobrych Polityków takich jak Cymański,Kurski,Ziobro są to osoby budzące moje zaufanie.
Niestety w partii są też J.Kaczyński,Rokita itp.
Sądzę ,że jakby Kaczory się wycofały to PiS by dużo na tym zyskał.
Ja np. Od następnego roku pragnę zapisać się do PiSu.
Po prostu jestem mocnym konserwatystą i ich poglądy są zbliżone do moich.(Proszę mnie za to nie palić na stosie) xD.
I Jestem przekonany ,że Jak Bóg da coś w tej polityce osiągnę to dopiero w tedy gdy Kaczki się wycofają.
Łukasz pisze: Ale:
1. Społeczeństwo się oczyści (czasami selekcja natrualna nie nadąża :wink: )
2. Na takiego pana, wielokrotnego gwałciciela, straszną mendę, płacimy podatki. Na to, żeby miał dach nad głową, żeby miał co jeść itp. A jako że resocjalizacja często jest jedynie mitem - pan wychodzi, i robi to samo co dotychczas.
AMEN!! Miesięczne utrzymanie więźnia kosztuje 3-4 tysiące zł.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 12:27

dzodzik pisze: Co do kary śmierci to w sumie też jestem za, chociaż moim zdaniem sam fakt jej wprowadzenia wiele nie zmieni. Ponieważ przestępca popełniając zbrodnię nie myśli o tym, że się go złapie i o czekającej go karze, a więc wpływ kary śmierci na odstraszanie od popełnienia przestępstwa jest znikomy. Wystarczy podać tutaj przykład USA, gdzie chociaż obowiązuje kara śmierci to odsetek zabójstw jest chyba najwyższy na świecie.

Co do nie włażenia w amerykańskie dupsko jestem jak najbardziej za i dlatego nie będę się tu rozpisywał.
Nie we wszystkich stanach jest kara śmierci, więc należałoby przytoczyć jakieś statystyki, że w tym stanie i w tym jest kara śmierci i tyle zabójstw, a w tym i w tym nie ma i jest tyle. By to dało na pewno jakiś obraz czy kara śmierci coś daje.
Zresztą w USA jest legalny dostęp do broni(nie we wszystkich stanach) który paradoksalnie mimo tego, ze zamierzenie jest takie, że ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa osobistego to bardzo często prowadzi do tragedii i zwiększa niebezpieczeństwo. Jest bardzo dużo przyczyn dlaczego w tym kraju jest najwięcej zabójstw..temat rzeka..

Ja osobiście również jestem na TAK, jeśli chodzi o kare śmierci.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 12:34

Łukasz pisze:Ale:
1. Społeczeństwo się oczyści (czasami selekcja natrualna nie nadąża :wink: )
2. Na takiego pana, wielokrotnego gwałciciela, straszną mendę, płacimy podatki. Na to, żeby miał dach nad głową, żeby miał co jeść itp. A jako że resocjalizacja często jest jedynie mitem - pan wychodzi, i robi to samo co dotychczas.
dzodzik pisze: Co do kary śmierci to w sumie też jestem za,
I z powyższym poglądem kolegi, jak najbardziej się zgadzam.
Jedynie chcę podkreślić, że sama kara śmierci nic nie pomoże, a za tym pomysłem powinny iść konkretne rozwiązania prawne, które spowodują nieuchronność tej kary.
Vesper pisze:(Proszę mnie za to nie palić na stosie) xD.
Myślę, że jedynym który by cię mógł spalić na stosie za niewłaściwe poglądy to Jaro, w końcu jemu są nieobce słowa:
" Kto nie jest z nami, jest przeciwko nam", albo " My stoimy tu, a oni tam gdzie stało ZOMO", a z tego co wiemy to on tu dzięki Bogu jeszcze nie zagląda i nie wyraża swoich poglądów;)


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 12:44

dzodzik
Jeśli w przeważającej większości odpowiadają z Twoimi poglądami to głosuj na nich. Jedna rada nie idź na wybory z myślą, że oddając głos na partię z którą się utożsamiasz, oddajesz stracony głos. Przez takie podejście niestety liczą się tylko dwie partie, co w konsekwencji w niedalekiej przyszłości może prowadzić do tego, że wobec Platformy jedyną alternatywą będzie PiS i vice versa.
Nie powiedziałem, że zagłosuje na PPP. Jeśli jakaś partia niemal w 100% pokrywa się z moimi przekonaniami, zawsze na nia zagłosuję. Jeśli są dwie o zbliżonych poglądach - glosuję na tą z większym poparciem, wtedy mam większy wpływ na to, co się dzieje w państwie. Nic na to nie poradzę.
Jeśli chodzi o aborcję. To moim zdaniem powinna być legalna, ponieważ uważam, że kobieta ma prawo decydować o sobie i swoim ciele. I jak nie chce dziecka to jej prawo, poza tym w dzisiejszych czasach nie jest problemem usunięcie płodu i jeśli kobieta chce to zrobić to to zrobi, a legalizacja tego procederu pozwoliłaby na to, żeby odbywało się to w ludzkich warunkach. A już szczytem, szczytów jest dla mnie sytuacja, gdy np. kobietę zgwałcono i chociaż Polskie prawo w takiej sytuacji daje kobiecie możliwość aborcji to jednak często jej się odmawia tego prawa, a dziewczyna zostaje potępiona przez lokalną społeczność z kościołem na czele.
Temat aborcji był wielokrotnie poruszany na forum.
Kobieta ma prawo decydować o sobie i o swoim ciele, ale nie o innym życiu! Niech Polska pozostanie jak najdłuzej tym zaściankiem, gdzie świadome i logiczne decyzje zabijania ludzi z kaprysu rodziców pozostanie tylko w kręgach S-F. Liberalizm nie polega na grzaniu się z kim popadnie i mordowaniu płodu po wpadce.

Nie znam żadnego przypadku, gdy Polka została zgwalcona i odmówili jej prawo do aborcji, nie chce mi się w to wierzyć. Jeżeli już było tak naprawdę, to raczej takich ludzi wydających wyroki należy piętnować, a nie zmieniać zapis w konstytucji, która idealnie określa możliwość dokonania aborcji.
Co do homoseksualistów to uważam, że niech sobie żyją i jeśli nie przekonują na siłę kogoś do swoich poglądów to mi tam nie przeszkadzają.
Przykłady na "wielkim cywilizowanym Zachodzie" pokazały, że dając palec, ktoś pociągnie za całą rękę.
Poza tym o prawa homośków w Polsce nie walczy żadna partia. SLD chce nadać związkom homoseksualnym prawa konkubinatu. A w konkubinacie nie można dochodzić roszczeń majątku po rozwodzie.
tak więc z dużej chmury mały deszcz.
Co do kary śmierci to w sumie też jestem za, chociaż moim zdaniem sam fakt jej wprowadzenia wiele nie zmieni. Ponieważ przestępca popełniając zbrodnię nie myśli o tym, że się go złapie i o czekającej go karze, a więc wpływ kary śmierci na odstraszanie od popełnienia przestępstwa jest znikomy. Wystarczy podać tutaj przykład USA, gdzie chociaż obowiązuje kara śmierci to odsetek zabójstw jest chyba najwyższy na świecie.
Ja tam wolę nie roztrząsać kategoriami: "co może myśleć delikwent", bo takimi kategoriami nie wiem dokąd można dojść.
Nie chcę natomiast płacić za utrzymywanie recydywistów gwałcicieli/morderców, miejsce takich gnoi jest w piachu a nie wśród społeczeństwa.
Moonk pisze:Nie we wszystkich stanach jest kara śmierci, więc należałoby przytoczyć jakieś statystyki, że w tym stanie i w tym jest kara śmierci i tyle zabójstw, a w tym i w tym nie ma i jest tyle. By to dało na pewno jakiś obraz czy kara śmierci coś daje.
Nie we wszystkich stanach jest prawo do posiadania broni, a mimo to liczba morderstw i masakr w szkołach rozkłada się po równo. Same liczby nic nie dadzą do wysuwania tak daleko idących wniosków.


Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 13:11

Łukasz pisze:Jest gdzieś może jakiś "kalkulator wyborczy"?
http://www.latarnikwyborczy.pl/

Prawdopodobnie poprę UPR.


Forza Juve!
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 13:17

Libertas 81%
Prawica Rzeczpospolitej 73%
PPP 66%
PSL 65%
UPR 62%
PIS 59%
Centrolewica 38%
Samoobrona 35%
PO 35%
SLD 26% :twisted:


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 13:26

Moonk pisze:
Nie we wszystkich stanach jest kara śmierci, więc należałoby przytoczyć jakieś statystyki, że w tym stanie i w tym jest kara śmierci i tyle zabójstw, a w tym i w tym nie ma i jest tyle. By to dało na pewno jakiś obraz czy kara śmierci coś daje.
Przyznaję się do winy bez bicia i chylę czoła. Myślałem, że kara śmierci obowiązuje, we wszystkich stanach USA, więc statystyk niestety nie posiadam. Ale jeśli znajdę czas to może poszukam.;)
Moonk pisze:Zresztą w USA jest legalny dostęp do broni(nie we wszystkich stanach) który paradoksalnie mimo tego, ze zamierzenie jest takie, że ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa osobistego to bardzo często prowadzi do tragedii i zwiększa niebezpieczeństwo. Jest bardzo dużo przyczyn dlaczego w tym kraju jest najwięcej zabójstw..temat rzeka..
Tutaj się zgadzam ze wszystkim, a zwłaszcza z tym że łatwiejszy dostęp do broni na pewno wpływa na większą liczbę popełnianych przestępstw.
pan Zambrotta pisze: Nie powiedziałem, że zagłosuje na PPP. Jeśli jakaś partia niemal w 100% pokrywa się z moimi przekonaniami, zawsze na nia zagłosuję. Jeśli są dwie o zbliżonych poglądach - glosuję na tą z większym poparciem, wtedy mam większy wpływ na to, co się dzieje w państwie. Nic na to nie poradzę.
Źle Cię zrozumiałem i myślałem ze z braku laku zagłosujesz na którąś z partii liczącą się w sondażach. No ale widzę, że masz zdrowe podejście w takim razie nie pozostaje mi nic powiedzieć żebyś tak dalej trzymał.
pan Zambrotta pisze:Nie znam żadnego przypadku, gdy Polka została zgwalcona i odmówili jej prawo do aborcji, nie chce mi się w to wierzyć
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8171,title, ... prasa.html

Jak to się skończyło to nie mam pojęcia, bo nie śledziłem sprawy do końca. W każdym razie z tym, że powinno się ukarać osoby odpowiedzialne za ten stan jak najbardziej się zgadzam z Tobą.
pan Zambrotta pisze:Kobieta ma prawo decydować o sobie i o swoim ciele, ale nie o innym życiu!
Mała dygresja. Czemu jeśli kobieta poroni odpowiednio wcześnie to płodu nie traktuje się jako człowieka, ale jako odpad medyczny? Bardzo często zdarza się, że szpital w takim razie nie chce wydać ciała i rodzice nie mogą pochować dziecka. To ja się w takim razie pytam dlaczego jeśli chce kobieta zrobić aborcję to to nagle okazuje się, że jest człowiek, a jak poroni to okazuje się, że jednak to nie była istota ludzka?
pan Zambrotta pisze:Nie chcę natomiast płacić za utrzymywanie recydywistów gwałcicieli/morderców, miejsce takich gnoi jest w piachu a nie wśród społeczeństwa.
Tutaj nie chcę cię martwić, ale kiedyś czytałem, że utrzymanie takiego więźnia do momentu egzekucji w USA wynosi ok 3 mln dolarów, więc oszczędności z tego żadne;)


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
ODPOWIEDZ