Serie A (37): Siena 0-3 Juventus

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 maja 2009, 18:00

Kolosalnie ważny mecz, chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć. Trzy punkty ze Sieną dadzą nam komfort psychiczny przed ostatnim spotkaniem z Lazio, podbudują morale. Punkt przewagi nad Fiorentiną to żadna zaliczka. Viola dodatkowo gra teraz z walczącym o utrzymanie Lecce. Wszystko może się zdarzyć, ale liczyć należy jedynie na siebie. Dobrze jednak, że w przypadku równej liczby punktów mamy lepszy od fioletowych zarówno bilans bezpośrednich spotkań jak i bilans bramkowy. A do Florencji w ostatniej kolejce przyjeżdża Milan...

Nowy trener. Tak to jakoś jest w futbolu zawodnicy pod wodzą nowego szkoleniowca zaczynają od razu grać lepiej. Czas weryfikuje wszystko, ale mam nadzieję, że ta zasada sprawdzi się tym razem i zobaczymy pod wodzą Ciro całkiem inny Juventus. Oczekuje jedynie zwycięstwa, po tych wszystkich remisach nie zadowala już nas żaden inny rezultat. Gra w kwalifikacjach Ligi Mistrzów to tragedia. Raz z powodu bardzo mocnych rywali typu Arsenal, dwa - trzeba szybciej rozpocząć przygotowania do sezonu, co z pewnością niekorzystnie wpłynie na zespół (zwłaszcza z naszym boskim sztabem medycznym).

Osobiście sądzę, że tym razem Juventus nas nie zawiedzie i przywiezie z Toskanii komplet punktów.

EDIT.
Coccolino - Dzięki za info.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2009, 19:14 przez leniup, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 21 maja 2009, 18:51

leniup pisze:Raz z powodu bardzo mocnych rywali typu Arsenal
z Arsenalami czy Atleticami nie zagramy i tak, będziemy rozstawieni.

My w najgorszym przypadku trafiamy na... Szachtar :roll:
na angielskiej wiki jest do poczytania trochę o tym.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 maja 2009, 19:42

Zmiana na stanowisku trenera powinna podziałać na naszych graczy motywująco, zwłaszcza że drużyną pokieruje Ferrara - człowiek, który cieszy się uznaniem wśród graczy Juve. Ostatnio w szatni panowała beznadziejna atmosfera - obecnie jest z całą pewnością inaczej. Myślę, że większość zawodników cieszy się ze zwolnienia Ranieriego i teraz będzie chciała za wszelką cenę zdobyć 6 oczek w II ostatnich pojedynkach sezonu. Zresztą Siena to, można chyba spokojnie powiedzieć, "ekipa Juve"... 8)


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 maja 2009, 19:57

2 mecze, 6 punktów do zdobycia. I wbrew pozorom nie jestesmy jeszcze w sytuacji bardzo złej. Nie musimy patrzyc na Fiorentinę. Wszystko jest w naszych rękach.

Trudno mówic o nowym Juve, o druzynie Ferrary. Chocby trenerem był Hiddink, Ramos, Advocat czy Lippi to nie poukłada zespołu w 4 czy 5 dni. Może za to zmotywowac i dac szanse graczom nieco zapomnianym (Sebek?). Zobaczymy jak to bedzie, ale po prostu nastał czas na 3 pkt.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 21 maja 2009, 20:08

jestem pewien ze wygramy. juz w meczu z atalanta myslalem ze nie da sie tego nie wygrac heh moze do pilkarzy tez dostrze ze trzeba grac na 200% :P chyba ze chca zaprzepascic prace calego sezonu. niewyobrazam sobie innego rozwiazania jak 3pkt dla nas :C


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
ascalcin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2007
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2009, 20:10

Ja również myślę że Juventus wygra mimo że nie wystąpi w tym meczu kilku podstawowych piłkarzy Juve to mimo wszystko Siena nie powinna być takim trudnym przeciwnikiem :)


Obrazek
bianConrado

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2009
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2009, 20:11

No ale został nam jeszcze mecz z Lazio , z którymi już przegraliśmy w pucharze.. :think: Bądzmy dobrej myśli !


"Inter jest świetny tylko dzięki Calciopoli" - Marcello Lippi

Obrazek
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 maja 2009, 23:14

Zwykle przed takim meczem napisałbym tylko, że z pewnością wygramy. Ostatnia dyspozycja zespołu nie napawa mnie jednak optymizmem, i z takimi stanowczymi poglądami się wstrzymuje, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi.

Wierzę jednak, że pod wodzą nowego trenera zawodnicy naprawdę zagrają na 100% i będziemy mieli pewne zwycięstwo. Mam nadzieję, że Ciro ogarnie to wszystko w miarę sprawnie i pomoże powrócić nam na prawidłowy tor.

Już dawno nie czekałem na żaden mecz z taką niecierpliwością, niby jest to tylko spotkanie ze Sieną, ale zobaczyć Ferrarę w roli trenera Juventusu to będzie bezcenny widok :)


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 22 maja 2009, 00:16

Wiele się dzieje ostatnio w Juve. Tak wiele, że ja prawie w ogóle nie mogę przestać myśleć o teraźniejszości i przyszłości naszego klubu. Wszystko podkręcane coraz to nowszymi doniesieniami z Włoch. Także nadchodzący mecz, o którym powinno się napisać, jak to powiedział Mati, że z pewnością wygramy, już teraz mnie niesamowicie emocjonuje. Ciekaw jestem jak na zespół wpłynie Ciro Ferrara. Tuttosport mocno podniósł oczekiwania i nadzieje związane z Juve pisząc, że nasi nigdy tak nie trenowali i że Ciro daje mocny wycisk. I jeszcze ta magiczna data... 21.05.1995 wygrywamy 23 scudetto. Co więcej, to było pierwsze scudetto jakie z Juve zdobył Ciro Ferrara i Marcelo Lippi. Nie chce wyjść na naiwniaka, bo to przez te ostatnie miesiace było często powtarzane, ale czyżby zapowiedź czegoś wielkiego? No i cóż tak mnie to wszystko natchnęło, że muszę to napisać - z pewnością wygramy.Jak wtedy
Ostatnio zmieniony 22 maja 2009, 12:52 przez Gooray, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2009, 12:36

Teraz z Ferrarą na ławce jakoś łatwiej jest mi wyobrazić sobie te pkt. Jeżeli chcemy po sezonie doszukiwać się jakichkolwiek pozytywów to musimy wygrać obydwa mecze i zapewnić sobie bezpośredni awans do LM.


Obrazek
dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2009, 12:42

Mecz będzie retransmitowany po Formule 1 na Polsacie Sport. Więc ja jestem zadowolony że chociaż pokażą go w TV i nie będę musiał się męczyć z obrazem 300x 300. Mecz? Do wygrania, chociaż jak wiadomo postawa naszej drużyny nie zadowala nas w najmniejszym stopniu. Jednak myślę że po tym zimnym prysznicu(Zwolnienie Ranieriego o ile można je nazwać zimnym prysznicem - no ale jednak zwolniliśmy trenera) uda nam się coś ugrać i zgarniemy pulę 3 pkt. Myślę że piłkarze będą chcieli pokazać, że te porażki były spowodowane tylko i wyłącznie osobą zajmującą stanowisko trenera a nie winą tylko i wyłącznie piłkarzy.


Obrazek
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2009, 13:33

Jestem optymistycznie nastawiony co do tego meczu. Myśle, że wybór nowego trenera, dużo zmieni w mentalności zawodników. Będą się chcieli pokazac z jak najlepszej strony. Licze tylko na wygrną.

Wydaje mi się, że zobaczymy Juve w ustawienniu 4-3-3. Mam nadzieje, że to coś zmieni. Bo ciągłe granie skrzydłami mnie dobijało.

Jest już może lista powołanych na mecz? Giovinco zagra? Oby...


bianConrado

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2009
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2009, 14:56

Ooo.. świetnie ,że na Polsacie Sport będą transmitowali meczyk ;) wreszcie obejrzę sobie na dużym ekranie a nie .. ;< Już nie mogę się doczekać tego meczu . emocje z dnia na dzień co raz bardziej rosną


"Inter jest świetny tylko dzięki Calciopoli" - Marcello Lippi

Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2009, 15:04

Miałem zaszczyt oglądać wiele razy profesora Ferrarę w akcji. Zawsze było to przyjemne doświadczenie, bo Ciro to 100% Juventino (tak naprawdę 50%, druga połowa jego serca należy do Napoli :wink: ), do tego profesjonalista w każdym calu.
Niezmiernie ciekawi mnie, jak ten, ten który miał zaszczyt bycia giermkiem Wielkiego Marcello poradzi sobie w kolejnym swoim meczu w Juve. Pierwszym w innym charakterze.

Forza Ciro!


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2009, 15:45

mnie tylko interesuje jakim składem wyjdzie Juve Ferrary bo 3 punktów jestem pewien. Powiem więcej, po zwolnieniu Ranieriego nabrałem (oby słusznie) duży zastrzyk optymizmu i po cichu liczę, że nie tyle uda nam się utrzymać 3 plac a wyprzedzimy jeszcze Milan - "wystarczy" liczyć na dwa nasze zwycięstwa i stratę punktów (jedna porażka, lub dwa remisy) przez mediolanćzyków a o to nie musi być trudno bo jak wiemy czekają ich dwa bardzo trudne mecze - najpierw z Romą u siebie a później z Fiorentiną na wyjeździe. co prawda my w ostatniej kolejce też mamy trudnego rywala ale myślę, że podbudowani zwycięstwem ze Sieną, na własnym boisku uporamy się takze z Lazio i wicemistrzostwo moze być nasze i będziemy mieli miłe zakończenie sezonu


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Zablokowany