Trener jakiego nie znamy ?!

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 16:03

http://www.pilka.pl/chinczycy-oskarzaja ... o-o-rasizm

Jeśli prawdą są słowa wypowiedziane przez naszego trenera, stracę do niego szacunek w jeszcze większym stopniu... Nie mam pojęcia, czy Tinkerman chciał tą wypowiedzią upodobnić się do Mourinho, który znany jest z niekonwencjonalnych "tekstów", czy też zwyczajnie słowa te padły przypadkowo. Ciekawy jestem, jakie mogą być konsekwencje wypowiedzianej przez niego kwestii... :think:


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 16:17

Bardzo fajna gra słów ze strony Ranieriego :-D Mnie się podoba; widać, że nasz trener potrafi czasem powiedzieć o czymś innym, niż o ustawieniu, motywacji i graczach. Oskarżanie go o rasizm jest tu chyba lekko na wyrost. Zresztą... skośnych jest ponad miliard. Będziecie sie przejmować jednym? Litości... :roll:


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 16:29

Jeżeli to prawda, to naprawde może być źle, ale oczywiście pod względem marketingu... wszyscy wiemy, że Chiny to kraj totalitarny, jak się powie, że Ziema jest płaska to wszyscy tak sądzą. Moja obawa polega na tym, że przez te słowa(o ile są prawdziwe) ktoś z wyższej półki powie "Olać Juve, olać Włochów" to możemy stracić na tym grubą kasę, bo jak dobrze wiemy, to azjatycki rynek przynosi nam największe korzyści ze sprzedazy wizerunku klubu.
Rasizm czy nie rasizm? Ja nie widze w tym nic złośliwego, taka gra słów... :whistle:
Łukasz pisze:
KU-bra pisze:sprzedarzy
sprzedaży
Ajjj... To z pośpiechu :prochno:
Ostatnio zmieniony 04 marca 2009, 16:35 przez Kubba, łącznie zmieniany 1 raz.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 16:29

Trochę niefortunna była ta wypowiedź, ale mnie bardziej oburzyły te słowa Mourinho:
http://www.pilka.pl/mourinho-kontra-juventus

Wyraźne insynuacje. Jak to dobrze odwrócić kota ogonem.
KU-bra pisze:sprzedarzy
sprzedaży


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 16:44

Biorąc pod uwagę słownikową definicję rasizmu, to wypowiedź nie ma nic z nim wspólnego. Gra słów nic więcej. Ale jak się chce znaleźć dziurę w całym to się w końcu ją znajdzie :wink:. Przypomina mi to w pewnym sensie rasizm w ujęciu Amauriego i pieluch :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 16:57

Mrozzi, chciałeś sobie po prostu założyć temat czy Ty tak na poważnie? Clint miał rację, ludzie stracili poczucie humoru :?


Russell Peters


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 17:02

"Sędzia był wobec nas trochę chiński. Każda sytuacja kończyła się żółtkiem."
No nie inaczej, tak było.

Tak poważnie mówiąc to ciekawie dobrał te słowa. Ciekawe co dalej z tym będzie, ale nad azjatyckim rynkiem bym nie płakał, przynajmniej nie teraz, bo póki co to jeden dziennikarz się wypowiedział za cały naród, który nie liczy 10 czy 100 mieszkańców. Ciekawe czy i jaki humor mają Chińczycy :P


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 17:10

Abdul_BN.pl pisze:Mrozzi, chciałeś sobie po prostu założyć temat czy Ty tak na poważnie?
Na poważnie to zastanawiam się jedynie, jakie mogą być konsekwencje słów Ranieriego.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 17:26

nikt z nas nie zna Ranieriego osobiście i ciężko powiedzieć jakie ma swoje poglądy na życie ale czytając wiele jego wypowiedzi czy wywiadów cięzko podejrzewać aby tutaj chodziło mu o obraze chińczyków, no bez jaj :lol: Claudio poprostu chciał po meczu zrobić dobrą mine do złej gry i błysnąć jakimś śmiesznym porównaniem - najlepiej mu to nie wyszło, bo zbyt śmieszne to nie było ale racje miał

Abdul_BN.pl poczucie humoru Clinta, szczególnie w "Gran Torino" pierwsza klasa, Ranieri wypada przy nim blado :wink:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 17:42

Znowu przewrażliwienie w kwestiach związanych z rasizmem. Jeśli Ci niby prześladowani będą zwracać uwagę na takie głupoty to rezultatem ich pretensji będzie efekt całkowicie przeciwny od zamierzonego.

Że tak sparafrazuje słowa naszego trenera.
Dziennikarze są trochę tacy żydowscy, wszędzie potrafią znaleźć newsa po to, żeby móc na tym zarobić.


MaHeR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2006
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 17:45

Ostatnio coraz częściej odnoszę wrażenie, że wszyscy za bardzo są przewrażliwieni na punkcie rasizmu. Wszędzie doszukują się podtekstów, naprawdę to jest już chore... :shock:


"Juventus chce znów stać się królową Włoch i Europy i chcę się zmierzyć z tym wyzwaniem".
A. Pirlo
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 17:46

Z pewnością tą wypowiedzią Claudio nie stracił w moich oczach, widać ewidentnie że to kulturalny i elegancki człowiek, a te słowa to po prostu żart.

Są sprawy z których żartować się nie powinno, ale to nie była w mojej opinii żadna przesada. Zwykły żart.


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 20:10

Ja nie jestem rasistą, antysemitą ani żadnym innym zwolennikiem skrajności, nawet staram się stopować takie poglądy, ale wypowiedź Ranieriego, mimo że może wydawać się troche niefortunna (to chyba najlepsze słowo) w ogóle mnie nie rusza. Bo co on powiedział? Że Chińczycy są głupi, gorsi? Stwierdził w jakimś tam stopniu fakt, używając popularnego stwierdzenia, które fakt faktem może być źle odbierane przez ludność Azjatycją. Ale ja osobiście i wydaje mi się że dużo ludzi nie obraziło by sie jak by ktoś użył na moją rasę stwierdzenia "białas".

Dziwie się tym Chińczykom, że tak zareagowali, no ale oni mogą, zrobią blokade na import do Włoch obuwia piłkarskiego wiodących firm, szytych w Chinach i w czym nasi będą grali?
"szach i mat"


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 20:24

Po pierwsze i najwazniejsze - olejcie pilka.pl i wypociny tej całej agnieszki... czemu? zajrzyjmy do serwisu goal.com, z której agnieszka wzięła newsa:
"I did not like the entire direction of the match. I found the official was tough with us, on the field it seemed as if he was Chinese, as it was always yellow cards with us,"
gdzie tu "żółtki" ? agnieszka, kompleksiara zapewnie, chciała maksymalnie oczernić Juventus w tej sprawie. I zamiast "żółtej kartki", napisała "żółtka" - słowo o kompletnie innym znaczeniu, w dodatku silnie nacechowane złymi skojarzeniami.

Poprawne napisanie newsa zapewne wymusiło by ją na napisanie czegoś takiego:
"Sędzia zachowywał się jakby był Chińczykiem, każda akcja kończyła sie żołtą kartką".
ale agnieszka musi sie wysilać, by pisać coś innego.

Jeśli stwierdzenie, że Azjata ma żółtą skórę jest rasizmem, to tak - Ranieri jest rasistą. do pierdla z nim.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 20:53

Niech on się weźmie za trenowanie i motywowanie zawodników a nie pieprzenie głupot :roll:


Obrazek
ODPOWIEDZ