Lewica kontra prawica na JuvePoland

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Lewica kontra prawica, po której jesteś stronie?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Zyga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2009, 13:32

We Włoszech jest wiele grup kibiców o silnie zdeklarowanych poglądach politycznych np. Livorno ma komunistyczną tiffoserię, a Lazio faszystowską.

Proponuję głosowanie na lewicę lub prawicę wśród polskich kibiców Juventusu i zapraszam do rozmowy na temat związku polityki z piłką nożną.

Tylko proponuję się tu nie konfliktować tylko spokojnie zdeklarować swoje poglądy.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2009, 18:33 przez Zyga, łącznie zmieniany 1 raz.


montero4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lipca 2007
Posty: 1102
Rejestracja: 19 lipca 2007

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2009, 13:36

Wyjaśnij "Lewica" "Prawica" - nie każdy wie o co chodzi.


Update - 07.08.2010 ale nadal rośnie 28 x Italia 52 x Juventus
http://picasaweb.google.pl/montero4juventus/Montero4
Obrazek
Zyga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2009, 14:06

skasowac ten moj temat, bo ankiete schrzanilem.

a co do wyjasniania lewica/prawica to jest zbedne, bo jak ktos nie rozumie roznicy to akurat znaczy, ze nie powinien sie wypowiadac w sprawie.


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2009, 14:16

Zyga pisze:skasowac ten moj temat, bo ankiete schrzanilem.

a co do wyjasniania lewica/prawica to jest zbedne, bo jak ktos nie rozumie roznicy to akurat znaczy, ze nie powinien sie wypowiadac w sprawie.
Wyedytuj pierwszego posta i będziesz mógł zmienić ankiete.


MarioG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2005
Posty: 112
Rejestracja: 07 marca 2005

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2009, 20:40

zapewne wygra prawica i to dosc zdecydowanie, w Polsce lewica kojarzy sie z czerwonymi i z prl-em, a nie do konca tak jest :]

btw ale mam fajna liczbe postów, 3 lata na to pracowalem xD


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 13:02

Oczywiście, że Lewica kojarzy się z postkomunistami. Ale jak może być inaczej skoro nazywają się Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Lewicą i Demokratami, a nawet kiedyś była to Socjaldemokracją Rzeczypospolitej Polskiej. Wszem i wobec głoszą ideały lewicowe, stąd też wszystko co nie postkomuniści to prawica. Co innego dystorsja miedzy programem, a jego realizacją.
Programowo, pod względem gospodarki, jedyną prawdziwą prawicą byłaby UPR :)

Kto to jest komunista? To ktoś, kto przeczytał Marksa
Kto to jest antykomunista? To ktoś, kto zrozumiał Marksa
-Ronald Reagan
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2009, 07:59 przez Karowiew, łącznie zmieniany 1 raz.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 13:33

A gdzie trzecia opcja, mam w dupie politykę :?:


Obrazek
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 17:04

...
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2010, 16:20 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 21:42

Ja jestem Lewicowcem i się tego nie wstydzę. Wiele osób lubi nazywać nas "komuszkami" jakoś mi to nie przeszkadza. Do prawicy mam wiele zastrzeżeń nie chodzi tylko o dwa "kartofle" . Do prawicy bardzo ale to bardzo zniechęcił mnie były prezydent USA Bush . Cóż wiele osób powie mi, że to republikanin co inaczej jest prawicą choć może nie do końca jak się to wszystko miało podczas jego kadencji każdy wie kto prócz oglądania TVP (które jest oczywiście stacją dla mnie stronniczą ) ogląda TVN,SuperStacje itp itd.

My komuszki Wy kartofelki ;)

BEZ URAZY


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Zyga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2009, 09:59

Od czytania Marksa jeszcze nikt nie został komunistą, ale od jego zrozumienia wielu.
Pan Reagan postawił sprawę na głowie.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2009, 10:09

Prawda! A ile jeszcze różnych doktryn powstało :wink: Trockizm, "Stalinizm", Leninizm, po nich niżej jest jeszcze tylko ludożerstwo :wink:

A tak na serio tacy historycy jak Lucien Febvre i Marc Bloch, których nie można posądzić o sprzyjanie prawicy, czytali Marksa i byli żywym dowodem na prawdziwość słów Reagana. Co do naszych rodzimych marksistów, to niestety nie bardzo oni rozumieli, w przeciwieństwie do tych dwóch Francuzów, o czym tak naprawdę mówi "Kapitał".


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Zyga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2009, 11:29

Reagan gadał takie tam mądrości, bo za to mu płacili.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2009, 10:49

Zyga pisze:Reagan gadał takie tam mądrości, bo za to mu płacili.
Nie wiem co to za argument i czemu ma służyć, ale okej
:wink:

Lenin najpewniej był idealistą wygłaszając taką oto mądrość: "Co z tego, że zginie 90% ludzi skoro pozostałe 10% zobaczy jak rewolucja ogarnia świat" :wink:

Cieszę się niezmiernie z tego, że polska Lewica skompromitowała się swoimi rządami. Afera goniła aferę, jak nie "Przychodzi Rywin do Michnika", to "Kulczyki w uszach Jolanty K.", "Osocze", te wszystkie TW "Alek", TW "Jerzy". Długosz z Jagiełło (powtórka ze średniowiecza?:wink: ), "Sprawa Papały', "Sprawa Olewnika", rezygnacja z norweskiego gazu, "Orlengate". Ideały lewicowe, ale Leszek M. podpisuje eksmisje na bruk. Tak by można wymieniać i z tego wymieniania utworzyć długi ciąg.

Każdy rząd miał swoje afery, ale Lewica ma wśród nich palmę pierwszeństwa. Dobra to na tyle w tej kwestii :)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Zyga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2009, 17:06

Bo te całe SLD czyli postPZPR to zadna lewica. Przy każdej okazji udowadniają to. Choćby ostatnio głosując za odebraniem wcześniejszych emerytur dla 700 tyś ludzi pracy.
Koń by zdech ze śmiechu z takiej lewicy.
A jak byli u władzy to wiernie służyli biznesowi, a ludzi pracy w trąbie mieli.
Wychodzi na to, że nie ma lewicy w Polsce. Jest co najwyżej lewe skrzydło prawicy.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2009, 21:21

Zyga pisze:Od czytania Marksa jeszcze nikt nie został komunistą, ale od jego zrozumienia wielu.
Został socjalistą.
Zyga pisze:
Wychodzi na to, że nie ma lewicy w Polsce. Jest co najwyżej lewe skrzydło prawicy.
Spokojnie, to jest tylko centrolewica.


Ja jestem bliżej strony prawej. Ale bez przesady! Nigdy nie zostanę skrajnym prawicowcem. Moje poglądy są takie, a nie inne ponieważ, duży wpływ na nie mają lata realnego socjalizmu w Polsce Ludowej. Widziałem "szarych" ludzi, których dzień był wyuczoną rutyną. Miałem dosyć tego obrazu. Po prostu...


Obrazek
ODPOWIEDZ