Własne forum

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2009, 23:16

Witam.Chciałbym skierować się do Was z prośba pomocy jak założyć własne forum.Przede wszystkim kieruję się tu do adminów,gdyż oni tworzyli to wspaniałe forum.Chciałbym użyć programu phpBB.TUTAJ są pliki pomocne w tworzeniu forum i właśnie od Was chciałbym się dowiedzieć które muszę zainstalować i jak dalej wszystko pokierować by stworzyć własne forum.Pozdrawiam :!:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2009, 11:50

widzę, że admini nie wiedzą jak zrobić forum :D
może ja pomogę

instrukcja jest prosta, wystarczy wejśc w jakikolwiek FAQ. Z grubsza polega ona na tym, że ściągasz cały kod forum (phpbb ver.2/ver.3 dowolnie), zakładasz konto na stronach oferujący darmowy hosting wspierający php, mający mysql. Na przykład www.cba.pl lub www.pdg.pl , wrzucasz przez serwer FTP (najlepiej przez windows commander - dziecinnie proste) cały kod który ściągnąłeś, a potem wchodzisz już na swoją stronę i z profilu admina tworzysz forum - robisz działy itd, tworzysz rangi jeśli chcesz, wrzucasz jakieś style i inne bajery.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2009, 14:02

Darmowy hosting? Ale musi być do serwera dołączona baza danych - bez tego ani rusz. Niewiele darmowych hostingów ją ma - posiada ją np yoyo.pl ale słyszałem, że to szajs i lepiej ni ryzykować.
Ale zawsze możesz założyć darmowe forum np na fora.pl albo zakupić serwer :P


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2009, 14:54

Michael900 pisze:Ale zawsze możesz założyć darmowe forum np na fora.pl albo zakupić serwer :P
Fora.pl... to już lepiej dać sobie spokój z forum niż robić coś takiego xD

To zależy czego potrzebuje i jakie są oczekiwania oraz jaki może być finansowy wkład w sam serwer. Spróbuj darmowego lycosa na przykład. Reklamy są, ale dostęp do bazy też jest i w miarę to wszystko wychodzi. Forum klasowe mamy na tym postawione i od ponad roku nie było prawie żadnych zastrzeżeń.


Bianconeri23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2007
Posty: 281
Rejestracja: 03 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2009, 17:26

jeśli chodzi o phpbb3 to wrzucasz pliki przez ftp następnie wchodzisz www.blablabla.pl/install przechodzisz proces instalacji i gotowe


Obrazek
Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2009, 17:18

Piszę drugiego posta,ale od pierwszego minęło sporo czasu.Otóż zamierzam robić rangi na forum i odwołuję się do Was.Otóż oto projekty:
Obrazek

Z tym,że Omega ma być w Tarczy.

I tutaj pytanie:Czy mogę korzystać z tego szaliczka czy tez muszę mieć swój projekt?Forum ma być o Calcio i myślę też o randze dla Felietonisty.

Pozdro

P.S.Czy jest jakiś grafik,do którego mógłbym się zwrócić o pomoc?Bo ze mnie taki bardzo słaby grafik.Z góry dzięki narka


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2009, 18:10

jak widze ze z takim zapalem sie bierzesz do pracy (moge skorzystac, niech ktos mi zrobi to, niech pomoze mi grafik) to dlugiego zycia temu forum nie wroze.


ale zycze powodzenia.


Bianconeri23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2007
Posty: 281
Rejestracja: 03 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 20:08

Grafik ze mnie żaden ale jeśli chodzi o pomoc w phpbb3 (o ile takie zamierzasz zainstalować) to oferuję pomoc


Obrazek
olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 16:23

Bianconeri23 pisze:Grafik ze mnie żaden ale jeśli chodzi o pomoc w phpbb3 (o ile takie zamierzasz zainstalować) to oferuję pomoc

Mimo wszystko nie polecam phpbb3 skoro to ma być Twój pierwszy projekt. Zdecydowanie łatwiejsza jest wersja 2, zwłaszcza zmodyfikowana "by Przemo". Co do hostingów - polecam unl.pl . Sam posiadam tam forum - bardzo fajna sprawa.


Obrazek
mystic321

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 listopada 2009
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 listopada 2009, 23:09

Osobiście polecam www.fora4you.pl ponieważ posiada bardzo dużą liczbę szablonów, domen jak i super szybko działają ich serwery !


ODPOWIEDZ