Wszystko o KIBICACH w Polskich ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2008, 23:45

A więc.
Temat Ekstraklasa 2008/2009 od teraz jest tematem stricte piłkarskim.
Tutaj możemy wypowiadać się o tematach czysto kibicowskich w Polskich ligach. Wrzucajmy fotki z opraw, filmiki z dopingiem, i wszystko co się tego tyczy.

Pozdrawiam ;)

Filmy prezentujące wyjazd Wiślaków do Londynu... ;)





oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 00:33

W temacie Ekstraklasa 2008/2009 paku pisze:
oliver pisze: Chyba jednak mik_as. I chyba nie bardzo wiesz o co chodzi.
To za co się dostaje Walterowi ? Za wygląd ? :prochno:
Pozdro znafco :D
Daruj sobie.

http://legia.tv/video/240,Doping_w_Zabrzu
O to krótki filmik jak by ktoś zapomniał , że kibice Legii potrafią dopingować.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 01:08

A czy ja gdzieś napisałem że Legia nie umie dopingować? Umie, ale sami wiecie jaką sytuacje macie na Łazienkowskiej. Póki ten spór jest najbardziej wy na tym cierpicie, ponieważ opuszczając Żyletę i nie przychodząc na mecze dajecie powody do radości dla Miklasa i Waltera, bo oni do tego chyba dążą. Natomiast gdyby na stadion przychodził zawsze komplet, i Żyleta zawsze by była zapełniona Miklas z Walterem w końcu by zmiękli... I tak to widzę ;)


valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 01:38

Chyba nie sądzę by temat ten był założony głównie by dzielić się wrażeniami z meczy, a co najwyżej kolejnym miejscem gdzie można sobie dogryźć :P Z tym ,że teraz można to zrobić w osobnym temacie :)
Skoro wiesz o konflikcie w Legii sporo no to chyba raczej nie powinieneś mieć jakiś specjalnych powodów do śmiechu, chyba ,że masz, przedstaw nam, chętnie posłucham.
Konflikt podobny jak na Legii mógł spotkać każdą ekipę a jako ,że padło na nas to jakoś na całe szczęście głośno jest wszędzie, tylko najczęściej jest to stronnicze i przedstawia sprawę z punktu widzenia medialnego i niektórzy to rozumieją. Moim zdaniem ten konflikt jest to między innymi sprzeciw przeciwko polityce ITI jaki ona stosuje do środków pirotechnicznych ruchu ULTRAS i sposobu opraw który nie ukrywajmy był najlepszy i naprawdę robił wrażenie, ITI próbując go zniwelować czy zniszczyć, napotkał sprzeciw jaki zapewne natrafiłby wszędzie, nie mówię też ,że kibice są bez winy, ale przecież takie Wilno czy Bełchatów nie zrobili kibice Legii tylko paru idiotów, tak samo jak paru idiotów używa różnych sprzętów do walk między sobą. Wszędzie znajdziemy takich. ITI jak widać coś im się tam udało osiągnąć, opraw przecież nie ma, doping tylko na wyjazdach (ale za to jaki :smile: )
Ale czy o to chodzi?? Chyba nie chcemy żeby polskie boiska zamieniły się w areny gdzie jakiś pomruk słychać tylko przy bramce...

Abstrahując już od tematu Legii, chyba nikt nie zaprzeczy ,że w mediach opinii publicznej, nawet wśród naszych znajomych, kibice, czy pójście na mecz kojarzy się zazwyczaj z jednym i nie ma nic wspólnego z piłką. Jednakże na ten stereotyp długo nasi kibice pracowali, czego skutki odczuwamy do dziś i zapewne do przyszłych dni też. 300 zatrzymanych - wszyscy chuligani,a akcja była zorganizowana świetnie normalnie cHwała Warszawskiej Dobrej Policji... pobici kibice wracający pociągiem - tematu nie ma,nie miało to miejsce, nawet jeśli z nimi był polityk i też dostał. Za to pokazuje się przez 5 dni w telewizji, robi się 10 debat i 8 programów jak grupka, wymyśla 3 ustawy, gyd 20 osób wbiega na boisko, albo gdzieś znaleziono bijące się ekipy. I potem co z tym problemem, ano fakt jest taki ,że nic bo zawsze w każdej grupie i w każdym środowisku, w każdym miejscu znajdą się tacy co to chętnie łeb komuś przekręcą.


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 10:00

valsir pisze:Chyba nie sądzę by temat ten był założony głównie by dzielić się wrażeniami z meczy, a co najwyżej kolejnym miejscem gdzie można sobie dogryźć :P Z tym ,że teraz można to zrobić w osobnym temacie :)
Skoro wiesz o konflikcie w Legii sporo no to chyba raczej nie powinieneś mieć jakiś specjalnych powodów do śmiechu, chyba ,że masz, przedstaw nam, chętnie posłucham.
Konflikt podobny jak na Legii mógł spotkać każdą ekipę a jako ,że padło na nas to jakoś na całe szczęście głośno jest wszędzie, tylko najczęściej jest to stronnicze i przedstawia sprawę z punktu widzenia medialnego i niektórzy to rozumieją. Moim zdaniem ten konflikt jest to między innymi sprzeciw przeciwko polityce ITI jaki ona stosuje do środków pirotechnicznych ruchu ULTRAS i sposobu opraw który nie ukrywajmy był najlepszy i naprawdę robił wrażenie, ITI próbując go zniwelować czy zniszczyć, napotkał sprzeciw jaki zapewne natrafiłby wszędzie, nie mówię też ,że kibice są bez winy, ale przecież takie Wilno czy Bełchatów nie zrobili kibice Legii tylko paru idiotów, tak samo jak paru idiotów używa różnych sprzętów do walk między sobą. Wszędzie znajdziemy takich. ITI jak widać coś im się tam udało osiągnąć, opraw przecież nie ma, doping tylko na wyjazdach (ale za to jaki :smile: )
Ale czy o to chodzi?? Chyba nie chcemy żeby polskie boiska zamieniły się w areny gdzie jakiś pomruk słychać tylko przy bramce...

Abstrahując już od tematu Legii, chyba nikt nie zaprzeczy ,że w mediach opinii publicznej, nawet wśród naszych znajomych, kibice, czy pójście na mecz kojarzy się zazwyczaj z jednym i nie ma nic wspólnego z piłką. Jednakże na ten stereotyp długo nasi kibice pracowali, czego skutki odczuwamy do dziś i zapewne do przyszłych dni też. 300 zatrzymanych - wszyscy chuligani,a akcja była zorganizowana świetnie normalnie cHwała Warszawskiej Dobrej Policji... pobici kibice wracający pociągiem - tematu nie ma,nie miało to miejsce, nawet jeśli z nimi był polityk i też dostał. Za to pokazuje się przez 5 dni w telewizji, robi się 10 debat i 8 programów jak grupka, wymyśla 3 ustawy, gyd 20 osób wbiega na boisko, albo gdzieś znaleziono bijące się ekipy. I potem co z tym problemem, ano fakt jest taki ,że nic bo zawsze w każdej grupie i w każdym środowisku, w każdym miejscu znajdą się tacy co to chętnie łeb komuś przekręcą.
To wszyscy razem spróbujmy sobie nie dogryzać ;)
Natomiast, nie śmieszy mnie konflikt w Legii. W Polsce od pewnego czasu zmierza się do tego aby powstał model kibicowania na wzór Anglii. Gdzie na mecz przychodzą głównie pikniki, gdzie szum na trybunach dzieje się po strzelonej bądź straconej bramki. Konflikt w Legii pokazuje dwa obozy. Obóz kibiców, i obóz prezesów, właścicieli. Kto tu ma rację? Stanę po stronie kibiców, tak jak mimo wszystko każdy kibic który chodzi na stadiony i uczestniczy w ruchu kibicowskim na swoim stadionie choćby nawet przez zdzieranie gardła na meczu. Nie jedno krotnie kibice gości pokazywali swą solidarność z Żyletą która jest symbolem Warszawian. Żal jest patrzeć na to co się dzieje przy Łazienkowskiej, żal patrzeć na ową pustą Żyletę, a już najbardziej żal dopingu, opraw i atmosfery na Legii. W Polsce ludzie głównie informację czerpią z telewizji, internetu czy gazet, czyli ogólnie z Mediów ogólnodostępnych. W dzisiejszych czasach Media są doskonałą bronią manipulacyjną gdzie można urobić ludzi jak się tylko chce pokazując jakiś materiał kompromitujący kogoś. W Polskich mediach nie ma RZETELNEGO ukazywania Polskich lig, a o Polskich kibicach nie wspomnę. Wszystko ogranicza się tylko do tego jak na meczu są burdy to media nie omieszkają tego pominąć. Natomiast, ten kto chodzi na mecze, kto jeździ na wyjazdy wie jak Polska Liga wygląda. Z roku na rok jest chyba coraz lepiej, coraz więcej kibiców przychodzi na stadiony, coraz więcej opraw, coraz głośniejszy doping. Dla mnie jest to coś na prawdę pięknego kiedy słyszę na meczu w Krakowie jak całe D śpiewa hymn, jak śpiewa "Czy wygrywasz czy nie" pomimo wyniku 4:1 dla przeciwnika. Jednak w Polsce chce się to zabić...


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 10:12

W Warszawie ogólnie źle się dzieje. Konflikt na Łazienkowskiej to przykry temat dla całej sceny kibicowskiej i mimo szczerej nienawiści do stołecznych "Nie ma Legii bez Żylety".

Nie o tym natomiast chciałem mówić, bo na Konwiktorskiej w weekend także kolejny skandal. Dla nie zorientowanych: na stadion nie zostali wpuszczeni kibice Ruchu. To już kolejny taki przypadek, podobnie było w Krakowie (u nas, na Wiśle) i ostatnio w Łodzi (na meczu Widzewa ze Stalą). Szkoda tylko, że "kibice" Polonii (Groclinu?) nie potrafili się zachować jak My czy Widzew, czyli zaprzestać dopingu i wyjść ze stadionu. Szkoda...

Pismakami póki co się nie przejmuję, nagonka na kibiców trwa. Chyba jeszcze tylko nam nie udało się zamknąć ust... I nie uda się!


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 12:49

Z tematu ekstraklasa2008/2009 oliver pisze:
paku pisze: Pewnie nie masz zielonego pojęcia dlaczego przychodzi tak mało kibiców, a się czepiasz.
Akurat tak się składa że znam tą sytuacje, i powoli coraz bardziej mnie ona bawi. Skończy się? Gdy odejdzie Walter czy kibice ?
Wszystko o KIBICACH w Polskich ligach paku pisze:Natomiast, nie śmieszy mnie konflikt w Legii.
Albo ja czegoś nie rozumiem albo jest coś z Tobą nie tak ? Chyba jednak nie ma sensu z Tobą dyskutować?


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 13:37

oliver pisze:
Z tematu ekstraklasa2008/2009 oliver pisze:
paku pisze: Pewnie nie masz zielonego pojęcia dlaczego przychodzi tak mało kibiców, a się czepiasz.
Akurat tak się składa że znam tą sytuacje, i powoli coraz bardziej mnie ona bawi. Skończy się? Gdy odejdzie Walter czy kibice ?
Wszystko o KIBICACH w Polskich ligach paku pisze:Natomiast, nie śmieszy mnie konflikt w Legii.
Albo ja czegoś nie rozumiem albo jest coś z Tobą nie tak ? Chyba jednak nie ma sensu z Tobą dyskutować?
Słowo ironia jest Tobie znane ?
Nie dyskutuj, nikt Ci nie każe ;)


valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 14:37

Michal17 pisze:Nie o tym natomiast chciałem mówić, bo na Konwiktorskiej w weekend także kolejny skandal. Dla nie zorientowanych: na stadion nie zostali wpuszczeni kibice Ruchu. To już kolejny taki przypadek, podobnie było w Krakowie (u nas, na Wiśle) i ostatnio w Łodzi (na meczu Widzewa ze Stalą). Szkoda tylko, że "kibice" Polonii (Groclinu?) nie potrafili się zachować jak My czy Widzew, czyli zaprzestać dopingu i wyjść ze stadionu. Szkoda...
Tak wiem słyszałem, sprawa była taka ,że Ruch dostał 300 biletów, ale przyjechała 550, ale były zapewnienia ,że wpuści się każdego kto przyjedzie, ale policja nie zgodziła się na to, działacze Ruchu próbowali interweniować, nic nie dało, a działacze z Konwiktorskiej mówili ,że nic nie mogą zrobić, piłkarze chociaż coś tam krzyknęli fanom ale odpowiedzi nie dostali bo właśnie gaz leciał :/ A kibice pokrzyczeli "Wpuśćcie kibiców" i "Piłka nożna dla kibiców". Ale więcej to ja od nich bym się nie spodziewał :smile: Oni mają szansę pierwszy raz grać na jakimś poziomie od wielu lat, a to ,że gra Groclin, świadczy o grajkach jakich mieli (chyba wszyscy karnie zdegradowani do 4 ligi ) ale i tak za dwa lata prawie wszyscy będą mówić Polonia a nie Groclin jak to się stało choćby z Lechem, nie liczę oczywiście głosów tych którzy pamiętają, ale futbol to biznes i już nie raz o tym się przekonaliśmy.


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 15:44

Zastanawiam się ile ten temat przetrwa;) Ale inicjatywa zacna


Żuk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 kwietnia 2008
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 16:05

valsir pisze:ale i tak za dwa lata prawie wszyscy będą mówić Polonia a nie Groclin jak to się stało choćby z Lechem
Na pewno tak się kiedyś stanie. Ale o połączeniu GrocloPolo, będą ludzie dłużej pamiętać i wiedzieć o tym szwindlu :D, nawet ludzie którzy interesują się mniej piłką. Po prostu było o tym głośniej.
Tak wiem słyszałem, sprawa była taka ,że Ruch dostał 300 biletów, ale przyjechała 550, ale były zapewnienia ,że wpuści się każdego kto przyjedzie, ale policja nie zgodziła się na to, działacze Ruchu próbowali interweniować, nic nie dało, a działacze z Konwiktorskiej mówili ,że nic nie mogą zrobić, piłkarze chociaż coś tam krzyknęli fanom ale odpowiedzi nie dostali bo właśnie gaz leciał
A nijaki Michał Pol, po tym meczu zachwycał się atmosferą na trybunach :lol:


Obrazek

Senza di te non andremo lontano, Antonio Conte il nostro Capitano
valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 16:49

Dysko Polo mi jakoś bardziej pod pasowało :C


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 19:04

W konflikcie na Legii kluczowa w tym momencie jest sprawa stadionu. To była ostatnia szansa na wyjście ITI w najbliższej przyszłości z Legii. Tak się niestety nie stało. Teraz na prędkie rozwiązanie sporu nie liczę. Miklas i Walter liczą, że na ich stronę szalę przechyli nowy stadion (choć w to akurat nie wierzę) oraz pomoc ziomków z PO. To niestety jest większe zmartwienie. Schetyna już raz udowodnił, że kamraci, którzy wspierali platformę w kampanii mogą liczyć na wdzięczność. Zapowiada też ustawę, która rzeczywiście może być kluczowa (jest to zagrożenie dla całego ruchu kibicowskiego). Zgodnie z nią (jeśli się nie mylę) właściciel klubu może dawać zakazy na swoim stadionie według własnego widzimisię. Z czym to się wiąże w przypadku Legii - wiadomo. Niestety nie wygląda to różowo, ale łatwo się nie damy ;)

A temacik ciekawy, myślę, że jak od czasu do czasu, z różnych stron Polski kibice będą się dzielić nowinkami temat może pożyć.

I ode mnie pytanko - jak wyglądał pod względem kibicowskim mecz Jagi z Wisłą


Żuk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 kwietnia 2008
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2008, 19:18

herr_braun pisze:I ode mnie pytanko - jak wyglądał pod względem kibicowskim mecz Jagi z Wisłą
Po ostatnich perypetiach myślałem że będzie gorzej, z naszej strony doping na plus, nie rewelka, ale dobry poziom. Świetna oprawa. "Łatwo jest być dumnym gdy wszystko idzie dobrze"

Co do gości, to w liczbie coś ponad 100 głów, zawiedli. Przez cały mecz 0 decybeli.






Obrazek

Senza di te non andremo lontano, Antonio Conte il nostro Capitano
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2008, 14:06

Ultras pisze:Zastanawiam się ile ten temat przetrwa;) Ale inicjatywa zacna
Przetrwa... 8)

Ps.


Szacun dla Gieksiarzy ;)


ODPOWIEDZ