ITALIA 2-2 Austria

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2008, 22:47

Marcello Lippi powołał 20 piłkarzy na towarzyski mecz piłkarski przeciwko reprezentacji Austrii. Pierwsze spotkanie Squadry Azzurra po powrocie wspomnianego selekcjonera odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 20:45 na stadionie w Nicei.

Kadra reprezentacji Italii:

Bramkarze: Amelia (Palermo), Buffon (Juventus);

Obrońcy: Barzagli (Wolfsburg), Bonera (Milan), Cassetti (Roma), Legrottaglie (Juventus), Dossena (Liverpool), Grosso (Olympique Lyon), Zambrotta (Milan);

Pomocnicy
: Aquilani (Roma), Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Gattuso (Milan), Palombo (Sampdoria), Perrotta (Roma), Pirlo (Milan);

Napastnicy: Del Piero (Juventus), Di Natale (Udinese), Gilardino (Fiorentina), Iaquinta (Juventus).

Wg mnie błędem jest powoływanie Perrotty. Na Mistrzostwach Europy nie pokazał nic i powinien zakończyć reprezentacyjną karierę. No ale to decyzja Lippiego i może tylko teraz otrzymał powołanie żeby go sprawdził w jakiej jest formie? Zamiast niego proponuje Marchisio i Montolivo. Na debiut natomiast czekają Andrea Dossena a także Angelo Palombo.

Nicola Legrottaglie został powołany do reprezentacji Włoch w miejsce kontuzjowanego Giorgio Chielliniego.

Mecz na żywo w TV:
RAI Uno
ORF 1
Polsat Sport Extra.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2008, 11:36 przez figc1898, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Obrazek
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2008, 23:28

figc1898 pisze:Na debiut natomiast czekają Andrea Dossena a także Angelo Palombo.
Nie wiem jak z Palombo, ale Dossena zadebiutował już w reprezentacji Italii, przeciwko RPA. Z tego co pamiętam zaliczył nawet asystę.


Lippi trochę mnie zawiódł. Przez te zapowiedzi o tym, że będzie dawał szanse młodym, spodziewałem się kilku nowych nazwisk. Szczególnie obrońce Napoli, Fabiano Santacroce, który przez kartki nie pojechał na IO, a w Serie A spisywał się bardzo dobrze. Czego nie można powiedzieć, o powołanym Barzaglim. Brakuje też jednego z najlepszych obrońców minionego sezonu Serie A, Alessandro Gamberiniego. Po cichu liczyłem, na Balotelliego.

Ale co tam... . To tylko sparing, a ich czas kiedyś na pewno nadejdzie.


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2008, 03:29

De Rossi pisze:
figc1898 pisze:Na debiut natomiast czekają Andrea Dossena a także Angelo Palombo.
Nie wiem jak z Palombo, ale Dossena zadebiutował już w reprezentacji Italii, przeciwko RPA. Z tego co pamiętam zaliczył nawet asystę.


Lippi trochę mnie zawiódł. Przez te zapowiedzi o tym, że będzie dawał szanse młodym, spodziewałem się kilku nowych nazwisk. Szczególnie obrońce Napoli, Fabiano Santacroce, który przez kartki nie pojechał na IO, a w Serie A spisywał się bardzo dobrze. Czego nie można powiedzieć, o powołanym Barzaglim. Brakuje też jednego z najlepszych obrońców minionego sezonu Serie A, Alessandro Gamberiniego. Po cichu liczyłem, na Balotelliego.

Ale co tam... . To tylko sparing, a ich czas kiedyś na pewno nadejdzie.
Chciałbym tylko nadmienić,że Palombo zadebiutował w reprezentacji w meczu przeciwko Chorwacji,a Dossena rzeczywiście z RPA.Co do składu to ciężko teraz powiedzieć coś więcej,przed Lippim jeszcze wiele meczów i roszad kadrowych.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2008, 07:30

a mnie to najbardziej cieszy ze nie ma w tym skladzie Ambrosiniego którego Donandoni tak namietnie wystawial do 1 skladu a ktory sie do niego nie nadawal

i mam nadzieje ze juz go tam nie zobacze :D


Obrazek
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2008, 10:12

tabo89 pisze:a mnie to najbardziej cieszy ze nie ma w tym skladzie Ambrosiniego którego Donandoni tak namietnie wystawial do 1 skladu a ktory sie do niego nie nadawal

i mam nadzieje ze juz go tam nie zobacze :D
Ja identycznie tak samo - tylko chodzi o Materazziego :smile:

Czuję, że w wyjściowym składzie wystąpi pięciu Juventinich 8) Wiadomo już coś o transmisji meczu? :)


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2008, 10:47

Najbardziej cieszy mnie powołanie Chielliniego i... Palombo- dwóch graczy, którzy w nie dalekiej przyszłości moga na stałe zagościc w reprezentacji Włoch, a bardzo możliwe, że w pierwszej 11. Brakuje mi, tak jak wspomniano wcześniej obrońcy Violi- Gamberiniego, który rozegrał dobry sezon. Chielini-Gamberini to ciekawe zestawienie, jeżeli obaj utrzymaliby taka formę jak przez ostatnie kilka(nascie) miesięcy. No ale jest jeszcze "długowieczny" Cannavaro i Barzagli, który mam nadzieje w Niemczech odbuduje swoja zagubioną forme. Tak więc rywalizacja w środku obrony zapowiada sie bardzo interesująco, mam nadzieje, że zwycięsko dla Kielona.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2008, 12:45

Część z tych graczy wydaje się być powołana dlatego, że Lippi chce sprawdzić czy po dwóch latach przerwy w prowadzeniu kadry wciąż może na nich polegać.
Mówię o takich nazwiskach jak Gilardino, Barzagli czy wspomniany wcześniej Perrotta.


Dirty mind
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2008, 13:04

De Rossi pisze:Brakuje też jednego z najlepszych obrońców minionego sezonu Serie A, Alessandro Gamberiniego. Po cichu liczyłem, na Balotelliego.
Też spodziewałem się Gamberiniego, ale - jak widać - Lippi chce sprawdzić Barzę, któremu zaufał na tak udanych MŚ'06.
Balotelli? Zdecydowanie nie. Bardziej brakuje w tym gronie - mimo nieudanego Euro - Toniego (chyba że jest kontuzjowany?).
Powołani są Iaquinta i Alex, ale to - biorąc pod uwagę ich formę - absolutnie nie dziwi.

Acha - najważniejsze: kogokolwiek Lippi nie powoła i tak bezgranicznie ufam Grande Marcello i w pełni popieram jego decyzje uważając je za słuszne (nawet jeśli w głębi duszy mam jakieś obiekcje).
P.S. Tak na przyszłość - na kolejne mecze:
1. Ciekawi mnie co zrobi Lippi z obecnie kontuzjowanymi Nestą i Tottim, którzy po uprzednim olaniu Squadry po ponownym nastaniu Marcello znów chcą grać w reprezentacji.
2. Ciekawe jak szybko Marcello powoła pierwszy raz do seniorskiej kadry Sebę. Bo jestem pewien, że to tylko kwestia czasu.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2008, 14:06

Łukasz pisze:Bardziej brakuje w tym gronie - mimo nieudanego Euro - Toniego (chyba że jest kontuzjowany?).


Raczej tak bo w ostatnim meczu ligowym Bayernu Toniego nie było nawet na ławce.


Obrazek
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2008, 20:13

http://liveonsat.com/08_foot_friendy_intl.php

Meczyk se poleci na Polsacie Sport Extra 8)


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2008, 11:35

Z powodu kontuzji kolana obrońca Juventusu Turyn - Giorgio Chiellini nie zagra w towarzyskim spotkaniu pomiędzy reprezentacją Włoch a Austrią. W jego miejsce Marcello Lippi powołał Nicolę Legrottaglie.

Zawodnik nie ukrywał ogromnego zadowolenia z otrzymanej wiadomości. - Dopiero co otrzymałem tą fantastyczną wiadomość. Przykro mi z powodu Giorgio, bo chciałem z nim zagrać w reprezentacji. Naprawdę współczuję Giorgio, ale zarazem cieszę się z tego, co mnie spotkało - powiedział defensor Starej Damy.

Nicola Legrottaglie po dłuższej przerwie wraca do kadry narodowej.
źródło - http://www.pilka.pl/?mid=1&show=95207

Jak widać w miejsce Kiellona Lippi powołał Legro. Szkoda mi Giorgio, ale cieszę się, że w jego miejsce został powołany inny obrońca Juventusu. Mam nadzieje, że Legro wykorzysta swoją szanse :) .


Vergil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2008
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 12:55

Co do tego meczu to za dużo naszych nie pogra w dzisiejszym meczu...oczywiście przez urazy...A szkoda.

Wie ktoś gdzie można będzie zobaczyć te mecze? [oczywiście za pomocą internetu]


Obrazek
darasjuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2007
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 13:32

Vergil pisze:Co do tego meczu to za dużo naszych nie pogra w dzisiejszym meczu...oczywiście przez urazy...A szkoda.

Wie ktoś gdzie można będzie zobaczyć te mecze? [oczywiście za pomocą internetu]
Masz tu, niedługo będzie tu, a kilka minut przed meczem możesz jeszcze zajrzeć tu i tu. :P


Obrazek
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 15:57

Gdzieś czytałem, że Iaquinta jednak zagra. Jedynie Camor nie, tak więc 4 naszych to mało?
Dodatkowo Mellberg, Grygera, Manninger, Knezevic, Poulsen, Sissoko(?) również rozgrywają mecze towarzyskie.


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2008, 20:20

Słuchajcie,czy z platformy cyfrowy polsat bez pakietu relax-mix nie zakodują Rai Uno na czas meczu??BO ostatnio z Artmedią zakodowali :( NAra


ODPOWIEDZ