Co myślicie o przemówieniu Kaczyńskiego w Gruzji...?

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
sisman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 sierpnia 2006
Posty: 497
Rejestracja: 03 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2008, 22:48

Przemówienie Lecha Kaczyńskiego przerywały oklaski dziesiątek tysięcy Gruzinów zgromadzonych na placu w Tbilisi.

Prezydent Lech Kaczyński powiedział wcześniej, w trakcie podróży do stolicy Gruzji, że ta misja to "demonstracja na rzecz Gruzji". Żadne państwo nie ma prawa naruszać integralności terytorialnej innego państwa - dodał.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi pokazali twarz, którą znamy od setek lat. Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy nie! - podkreślił Lech Kaczyński.
żródło:

Co o tym myślicie? Ja w zupełności zgadzam się z Kaczyńskim udowodnił, że nie jest tchórzem jak Tusk. Wiem, że Rosja jest potęgą, ale mamy patrzeć jak ginną nie winni ludzie? mamy się ich bać?


Day after day I'm getting better and better.
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2008, 22:59

sisman pisze:Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi pokazali twarz, którą znamy od setek lat. Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy nie! - podkreślił Lech Kaczyński.
Przyznam się, że tymi słowami mi zaimponował, ale chyba zdania o nim nie zmienię ;) Nie podoba mi się postawa Rosji, jest to potężny kraj, jeszcze im mało?


Pawcio Nedved

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2008
Posty: 26
Rejestracja: 03 maja 2008

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2008, 23:09

Uważam że powinien zamknąć buzie na kłodke bo nie życze sobie kolejnej wojny polsko rosyjskiej a takim podskakiwaniem do Putina i Miedwiedieva wyraźnie drażni potęgę jaką jest Rosja ;/


sisman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 sierpnia 2006
Posty: 497
Rejestracja: 03 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2008, 23:12

Pawcio Nedved pisze:Uważam że powinien zamknąć buzie na kłodke bo nie życze sobie kolejnej wojny polsko rosyjskiej a takim podskakiwaniem do Putina i Miedwiedieva wyraźnie drażni potęgę jaką jest Rosja ;/
Nie przesadzasz z tą wojną? ja jestem polakiem i nie chce, aby mój kraj bał się Rosji i udawał, że nic się nie dzieje.


Day after day I'm getting better and better.
mp1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2006
Posty: 231
Rejestracja: 27 września 2006

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2008, 23:20

Moim zdaniem Lech Kaczyński dobrze postąpił, ale stosunki Polka-Rosja na pewno sie pogorszyły. Ruski nam pewnie gaz odetną :P


!!! Juventus Per Sempre !!!
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2008, 23:54

No cóż... Prezydent zachował się dokładnie tak jak powinien... Cieszy mnie fakt, że w przeciwieństwie do głów innych państw, miał jaja by pokazać, że to co dzieje się w Gruzji nie jest mu obojętne... Szacun... :)

Btw. Najlepsza jest jednak ta farsa z Sikorskim... Pojechał razem z prezydentem jako cnotka "żeby nie padły za ostre słowa..." WTF?

Sapo_JuveFan pisze:Przyznam się, że tymi słowami mi zaimponował, ale chyba zdania o nim nie zmienię ;)
Skąd zła opinia o Lechu?


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2008, 00:15

m-a-t-t-e-o pisze:Skąd zła opinia o Lechu?
Z mediów, mody, itp.
Prezydent po raz kolejny pokazuje, że nie jest rosyjskim czy też europejskim włazodupem. Twarda postawa, tak jak powinno być!


Obrazek
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2008, 00:59

VariaTH pisze:
m-a-t-t-e-o pisze:Skąd zła opinia o Lechu?
Z mediów, mody, itp.
Jeśli chodzi Ci o to, że mam złe zdanie na temat Kaczyńskich przez te ich wpadki typu 'Irasiad' , 'Borubar i Perejro' czy źle zaśpiewany hymn Polski to masz częściowo rację. Większy wpływ na moje takie a nie inne odczucia miały wybory prezydenckie, przed którymi większe wrażenie robił na mnie Tusk. Teraz już sam nie wiem kto mógłby sprawnie dowodzić naszym państwem, jeszcze chyba nikt taki się nie narodził :/

Ale teraz dobrze im powiedział! :bravo:


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2008, 01:34

Fakt, "słońce Peru" potrafi uroczo zaprezentować się w TV... Szkoda tylko, że większość Polaków ceni sobie takie urocze wystąpienia bardziej niż jakieś konkretne ruchy polityczne etc...

Btw. Hymn przekręcił akurat Jarek... Wbrew pozorom to nie jest jedna i ta sama osoba... ^^


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2008, 01:49

Teraz mamy takie czasy, że gdy się ma poglądy zbyt zgodne z ogółem opinie to zostanie się posądzonym o mode i brak własnych myśli.
Trzeba iść pod prąd panowie, nie ma wyjścia. Za wszelką cenę :]

Od wyrażania takich opinii jest właśnie prezydent i minister spraw zagranicznych, który, jak zauważyłem, poleciał razem z prezydentem. Nie ma się co czepiać.

Jeśli ktoś sensownie poprosi mogę uzasadnić dlaczego nie lubię prezydenta. I nic to wspólnego z modą nie ma.


Dirty mind
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2008, 09:19

Nie jestem jakimś fanem Lecha Kaczyńskiego, ale to jest pierwszy prezydent III RP, do którego nie można mieć większych zastrzeżeń. Nie jest złotoustym mówcą, czy produktem PR, ale dał przykład, że Polska może liczyć się w światowej polityce, sama dając inicjatywę. Pokazał odwagę popierając Gruzję, której jak się wydaje zabrakło Sarkozy'emu. W tym względzie jest to polityka niezależna od wszelkich innych koncepcji.

Nasz miłościwie panujący premier prezentuje się dobrze tylko w telewizji, choć również ma wadę wymowy. Resztę pokrywa brak kompetencji, brak koncepcji i brak zapału do pracy. No ale nasza inteligencja głosowała na partię inteligentów spod znaku liberalizmu. Cóż jak głosi Pismo Św. "po owocach ich poznacie".

Jeśli dojdzie do zaognienia stosunków z Rosją to i tak wszystko załatwi Donald przeprowadzając "Hołd Tuski" :wink:

Z tym "sensownie poprosi" - nie przesadzaj.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2008, 09:24

Ja należe do zwolenników tego "drugiego" obozu (czyli Donaldsa ;).) ale musze powiedzieć, że Prezydent dobrze postapił. Fakt, narażamy sie Rosji, ale przeciez narazamy sie już od dawna zgadzając sie na budowe Tarczy. powoli nadchodzi czas kiedy trzeba wybierać: USA czy Rosja. No i mimo wszystko chyba lepiej wybrać Stany :wink: Szacun dla Kaczora ;]


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2008, 14:36

A ja należę do 3 obozu. Dla mnie prezio zachował się należycie. Pokazał, że nie będziemy się bali rusków. Wielkie brawa za ten gest. Co prawda brakowało tylko zdania, że wypowiedzieliśmy wojnę rosji, ale mu to wybaczam 8)

A co do samego konfliktu. Uważam, że Polska powinna pozostać neutralna. Nie wiem, czy dobrze się orientuję, ale w Osetii jest chyba jakieś połączenie gazowe albo roponośne między Armenią a innymi krajami. Warto, aby te tereny były zabezpieczone przed ruskimi.


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2008, 15:25

Całe wystąpienie Kaczyńskiego to typowe machanie szabelką. Ale muszę powiedzieć że chyba pierwszy raz podoba mi sie to co Pan Prezydent powiedział. :D


Obrazek
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2008, 15:50

Z tymi wszystkimi politycznymi wypowiedziami jest jak z psami - im mniejszy tym bardziej szczeka :prochno:


ODPOWIEDZ