Ekstraklasa 2008/2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto zostanie Mistrzem Polski 2008/2009 ?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 09:35

A więc myślę że można już założyć ów temat ;)
Kto powalczy o majstra w tym roku ?
Wisła, Legia, Lech. I to są jedyne drużyny które mogą realnie bić się o mistrza. Największe szanse jak na razie daje Legii Warszawa, wzmocnili się, a nie osłabili. Podobnie Lech, a odwrotnie Wisła. Ale poczekajmy do ogłoszenia oficjalnej kadry na ten sezon który nie wiadomo kiedy ruszy. Bałagan z PZPN jest większy niż myślałem...
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2008, 17:16 przez paku, łącznie zmieniany 3 razy.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 09:50

PZPN chyba wszystkim już przyzwyczaił, że nie wie co robi. Kolejne degradacje, problemy z licencją.

Sezon zapowiada się ciekawie. Lech, Legia i Wisła będą walczyć o mistrza. Chyba nie ma drużyny, która by im zagroziła. Wciąż nie wiadomo co z Groclinem. Tym razem Drzymała próbuje coś w Szczecinie zdziałać, więc może się okazać że w ekstraklasie zagra Pogoń. Jak zbuduje silną pakę to może powalczy o miejsce na podium.

Ogólnie trochę się pogubiłem w tym całym bałaganie. Czy Znicz Pruszków jest w Ekstraklasie?! Na stronie 90minut.pl w skarbie kibica ekstraklasy jest...


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 11:11

steru pisze:Sezon zapowiada się ciekawie. Lech, Legia i Wisła będą walczyć o mistrza. Chyba nie ma drużyny, która by im zagroziła. Wciąż nie wiadomo co z Groclinem. Tym razem Drzymała próbuje coś w Szczecinie zdziałać, więc może się okazać że w ekstraklasie zagra Pogoń. Jak zbuduje silną pakę to może powalczy o miejsce na podium.

Ogólnie trochę się pogubiłem w tym całym bałaganie. Czy Znicz Pruszków jest w Ekstraklasie?! Na stronie 90minut.pl w skarbie kibica ekstraklasy jest...
Groclin raczej nie będzie grał w Szczecinie. Są tam jakieś nie dociągnięcia. Jeśli fuzja miała by być to w przyszłym sezonie. (Drzymała się wykiwał miał UEFA nie będzie miał nic.)

Ze Zniczem jeszcze trochę trzeba poczekać. Jeszcze nie wiadomo co do Jagi i Polonii B. Wczoraj słyszałem, że ma grać 14 drużyn, bo następna drużyna z drugiej ligi nie prezentuje dobrego poziomu. (Sami popatrzcie 14 drużyn czyli meczy jest 26, a drużyny z ligi angielskiej, włoskiej czy hiszpańskiej grają po 38 plus LM czy UEFA). Chyba, że będą spotykać się po 4 razy. W sumie fajnie obejrzeć Wisła-Legia 4 razy w sezonie.

No jest bałagan i to straszny i do rozpoczęcie rozgrywek co raz mniej, a nie które drużyny dalej niewiedzą w której lidze będą grać. Taki Znicz jak wejdzie na ostatnia chwile to pewny spadek.


A co do tego, że Legia Wisła i Lech mają szanse o tytuł - raczej nikt inny. Ale Górnik Zabrze może podzielić tą trójce, Dostali ponoć 25 mln. Niby jeszcze są słabi ale kto wie. Wszyscy wiemy jak to było z Górnikiem jak trochę kasy w Zabrzu się znalazło.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 11:26

Co do Górnika to ja tam w nich nie wierze. Jeśli dostali jakiś fajny budżet to póki co z niego nie skorzystali. Najbardziej znanym piłkarzem jaki zasilił ekipę z Zabrza jest Przemysław Pitry. Pamiętam go z Zagłębia Sosnowiec. Kilka meczy w Lechu widziałem. Chłopak ma potencjał to fakt. W duecie z Zahorskim może trochę powojować, ale w perspektywie całego sezonu widzę ich maksymalnie na 5 miejscu. Tym razem Hajto i Brzęczek tej drużyny nie pociągną do przodu.

Poświęcając chwilę transferom to tak sobie porównuje Legię i Wisłę. Bez żadnych złośliwości. Obiektywnie. Legia wypada o wiele lepiej. Kumbev, Rocki, Iwański - te nazwiska są dobrze znane w Polsce, głownie ze względu na umiejętności. Wisła ściągnęła Singlara ( obrońca ze Slovana Liberec ) i długo, długo nic. Czytałem, że Skorża zapowiadał kilka dobrych transferów ale na razie nie chciał podawać nazwisk. Ogólnie pole do transferów jest duże. Kilka klubów zostało zdegradowanych a grają w nich naprawdę ciekawi piłkarze. Teraz jak nigdy jest szansa ich wykupić.

P.S. Najciekawszy transfer to przejście Roberta Lewandowskiego ze Znicza do Lecha. Jestem ciekaw co ten chłopak pokaże w Ekstraklasie.


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 11:29

sezon moze byc bardzo ciekawy ze wzgledu na liczne wzmocnienia Legii i Le\ha, Wisla tez zaczela sie wzmacniac... i mysle ze te 3 druzyny powalcza o majstra. moze jeszcze Groclin?

a tak na marginesie, wie ktos jak bedzie wygladal pelny sklad zespolow pierwszoligowych bo tego w PL chyba nawet Listkiewicz nie wie...


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 11:39

Widzę, że wszędzie jednym z faworytów jest Lech (Ja też ich stawiam w gronie faworytów) . W sumie trudno się nie zgodzić. Ale trenerem jest genialny Franz który sukcesy miał tylko w Widzewie. Poszedł do Legii kupił Siadaczke Łapińskiego za ogromną kasę i kapa. W Wiśle też nic wielkiego nie nawojował. Teraz Lech miał dwie bardzo dobre drużyny Lech i Amica i co zrobił? W sumie nic. W UEFA gra przez "głupote" Drzymały Ja jakoś nie mam przekonania do tego pana. Lewandowski? Nie uważam, że zbawi Lech. Dlatego mam małą nadzieje, że Górnik i ich wyprzedzi.
Wcale nie kibicuje Górnikowi ;-)

A Legia jak uda im się zatrzymać Rogera, to i Wisła nie da rady. Kto wie?


http://www.legialive.pl/news/26561_Bedz ... _liga.html


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 12:19

oliver pisze:Dlatego mam małą nadzieje, że Górnik i ich wyprzedzi.
Wcale nie kibicuje Górnikowi ;-)
A ja kibicuję :P Ale realnie patrząc, Górnik nie ma żadnych szans na znalezienie się w pierwszej trójce. Plan minimum na ten sezon to pierwsza piątka i na tym powinien skupić się trener Wieczorek i jego piłkarze. Zwłaszcza, że do Zabrza trafiło jak na razie dwóch piłkarzy, Pitry i Kołodziej, a odeszli m.in Gołoś i Pesković. Nie wiadomo co z Markowiskim, jakoś on mnie nie przekonuje. Poczekamy zobaczymy.

Co do walki o Mistrza Polski, to tak jak i Wy obstawiam wielką trójkę. Myślę, że Wisła, mimo iż nie wzmocniła się na razie, posiada i tak większy potencjał od Legii. Ale na Europę to wciąż za mało..


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 12:33

ja tez bede kibicował Górnikowi, mają solidną ekipę i myślę ze 5 miejsce jest w ich zasiegu. plan Zabrzan to mistrozstwo Polski w 2012 roku. myśle ze realny plan. jendak jak na razie za wczesnie na to...


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
cysiekchmiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 87
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 13:16

co do Groclina to coś słyszałem że teraz już nie chcą z Pogonią tylko z Polonią się połączyć :whistle: dziwni oni są :|


paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 14:13

Cysiekchmiel pisze:co do Groclina to coś słyszałem że teraz już nie chcą z Pogonią tylko z Polonią się połączyć :whistle: dziwni oni są :|
Słyszałem, że w tym przypadku to nie Groclin ma przejąć Polonię, tylko na odwrót. Prezes Wojciechowski chce wykupić od Drzymały spółkę klubu z Grodziska, zmienić jej nazwę i grać na jej licencji już w ekstraklasie jako Polonia Warszawa, pewnie też w większości z kadrą Dyskobolii.


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 15:00

Dziwnie to moze wygladac. Dlaczego?
1.Dyskobolia moze polaczyc sie z Polonia Warszawa. Co z tego? Klub ze stolicy bedzie grac na licencji Groclinu, pod nowym szyldem. Bedzie to Polonia Warszawa. Zas licencja Polonii na 1 lige zostanie zlikwidowana. Dlatego ktorys z klubow 2 ligowych dolaczy do grona 1 ligi.
2. Zdegradowana zostala Korona plus dostanie 7 minusowych punktow na starcie 1 ligi. Na pewno odwolania przyniosa skutek.. Anulowania ujemnych punktow.
3. Za Korone moze zagrac Znicz Pruszkow. Ktory.. Sprzedal swoich najlepszych pilkarzy aby zmontowac nowa druzyne na srodekt abeli 1.ligi w dodatku ich stadion nie wymaga licencji.. Jezeli Znicz nie dostalby licencji, prawo do gry w ekstraklasie dostanie Podbeskidzie.
4. Jednak jest mozliwosc, iz Widzew awansuje blyskawicznie z II ligi do ekstraklasy
a) Polonia Bytom zostala przesunieta na ostatnie miejsce w Orange Ekstraklasie. Co spowodowalo, ze Widzew nie spadl sportowo. Daje nam to w tym momencie 1 Lige.
b) Jednak 4 lipca ma zostac zweryfikowane odwolanie do najwyzej instancji sadowej. A szanse na sukces Widzewa oceniam na 60-70%. Wtedy druzyna z miasta wlokniarzy dostalaby jakies minusowe punkty.. I odebrala miejsce w Ekstraklasie Zniczowi lub Podbeskidzie.
5. Bardzo prawdopodobna jest degradaca Jagielloni Bialystok. Podejrzewam, ze klub z Podlasia zostanie degradowany do 1 ligi. W tym momencie jest mozliwosc, ze w OE zagraja.. Znicz i Podbeskidzie lub Widzew
6. Mozliwe jest zmiejszenie ligi do 14 druzyn w przypadku degradacji Korony. Wtedy tez do awansu nie uwzglednionoby Znicza, ale.. Sytuacja skomplikowalaby sie, jakby Widzew ostatecznie pozostal w Ekstraklasie.

Ta cala analiza pokazuje, jaki balagan panuje w PZPNie..

Dziekuje za uwage i zapraszam o dyskusji. I rozwazaniu o skladzie ligowych druzyn :)


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 15:22

Juventino90 pisze: 4. Jednak jest mozliwosc, iz Widzew awansuje blyskawicznie z II ligi do ekstraklasy

Błyskawicznie to chyba w przeciągu dwóch lat.
Śmieszne. Widzew w ekstraklasie w tym sezonie. hahaha Piszesz głupoty!
Juventino90 pisze: a) Polonia Bytom zostala przesunieta na ostatnie miejsce w Orange Ekstraklasie. Co spowodowalo, ze Widzew nie spadl sportowo. Daje nam to w tym momencie 1 Lige.
Nie spadł sportowo a jak?
Polonie nie została zdegradowana tylko nie dopuszczona to następnego sezonu. A jak mimo wszystko jest zdegradowana (po twojemu), to Widzew powinien grać baraż jako, że barażu nie ma wchodzi drużyna z niższej ligi.
Bo Widzew jest zdegradowany.

Polonia na 90% będzie grać w tym sezonie w extraklasie. Są drużyny bardziej zadłużone niż Polonia.

Nie wiem czy ty kibicujesz Widzewowi, że taki rzeczy Ci chodzą po głowie. Jeśli Widzewowi się uda. To cała afera nie ma sensu i po kolej trzeba było by przywrócić Zagłębie Sosnowiec i Lubin Korona, a te starsze Arka i Łęczna?? Zastanów się troszeczkę.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 16:33

Ehh widac, ze madry nie jestes.
Widzew nie spadl sportowo, bo zajal miejsce barazowe. Gdyz Polonia Bytom zostala przesunieta na ostatnie miejsce. Jets to decyzja oficjalna, postanowiona przez PZPN I UEFA.

W przeciagu dwoch lat? Coz w tym momencie Widzew jest w I lidze. A odwolanie zostanie rozpatrzone lada dzien, wtedy zobaczymy czy pisze glupoty. Jezeli nie umiesz obalic moich tez to sie nie wysilaj. Bo sam piszesz brednie, w ktorych nie ma zadnego potwierdzenia.

Piszesz o zadluzeniu Polonii. Jedynymi zadluzonymi klubami sa LKS i Polonia. Polonia ma wielkie problemy finansowe oraz problemy ze swoim stadionem. LKS ma problmey z paltnoscia. Jezeli nie zapobiegni temu problemowi, po 3 miesiach zalegania pensji zawodnik moze skierowac sprawe do sadu i zadac rozwiazania kontraktu. A juz wiemy, ze szatnie LKsu zostala zamknieta, a sam KS bedzie grac w Belchatowie.

Tu nie ma sensu komu kibicuje. To wylacznie moja sprawa. Jestem obiektywny. W zyciu i pilce noznej nie ma sprawiedliwosci. Widzew moze skorzysstac jedynie na nieudolnosci pana Tomczaka, ktory degradowal klub bez prawnie. Na krozysc Widzewa pozostaje fakt, iz tylko jedna osoba zamieszana byla w korupcje- Szymanski. Reszta zarzadu nie miala o tym pojecia, a sam Widzew dobrowolnie oddal sie karze.

Dlaczego wiec pisze glupoty?


mały skała

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 kwietnia 2004
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 17:41

Juventino90 pisze:Dziwnie to moze wygladac. Dlaczego?
3. Za Korone moze zagrac Znicz Pruszkow. Ktory.. Sprzedal swoich najlepszych pilkarzy aby zmontowac nowa druzyne na srodekt abeli 1.ligi w dodatku ich stadion nie wymaga licencji.. Jezeli Znicz nie dostalby licencji, prawo do gry w ekstraklasie dostanie Podbeskidzie.
Właśnie ta sprawa mnie zastanawia. Czemu w przypadku degradacji Korony tudzież Zagłębia w ekstraklasie mają grać Znicz lub Podbeskidzie, a nie Arka, która jest wyżej w tabeli?


Nasz Kibolski Klub Sportowy Lech Poznań!
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 17:50

Poniewaz Arka Gdynia jest juz klubem, ktory zagra w Ekstraklasie :wink:


ODPOWIEDZ