obrażanie poglądów

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 11:49

Chodzi mi w tym temacie o gadki typu: "Moratti przypomina mi PiS", albo inne głupoty.

Ja np. jestem za PiS-em i takie porównania są po prostu obrażaniem moich poglądów. Poza tym nie chodzi mi tutaj tylko o PiS. Bo tak samo nie powinno się obrażać ludzi którzy są za PO, Samoobroną czy inną partią, bo pisząc takie głupoty pokazujecie że nie szanujecie innych i ich poglądów.

Tylko prosze was nie gadajcie tutaj o polityce bo to sensu nie ma, bo mi nie chodzi tutaj o przekonanie kogokolwiek do zmiany poglądów bo to i tak gówno da, chodzi mi tylko byśmy szanowali się.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 11:53

Jak dla mnie walka z wiatrakami.

Czego oczekujesz od autorów strony?


ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 12:38

Nie od autorów, ja bardziej oczekuje od użytkowników żeby czasami się pohamowali i zanim coś napiszą żeby pomyśleli czy kogoś nie obrażają.

Bo nie wiem czy jest sens dodawać kolejny punkt w regulaminie kiedy ten i tak już jest dosyć długi.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 13:31

Hmm... ja czegoś zupełnie nie rozumiem.
Przeszukałem tę stronę z komentarzami szukając jakiejś dyskusji o PiSie i się trochę rozczarowałem. Jest tam jedna wypowiedź:
jak patrzę na tę twarz t o mi się kojarzy z PiS albo Samoobroną
i kontynuacja:
pitoli jak połamany, przecież nikt im nie zabronił wtedy meczu z Lazio wygrac i by mieli mistrza...żal.pl
Być może coż zostąło już skasowane - jak sporo wpisów pod tym newsem - w takim razie brawa dla moderatorów.

Bo w tym co zacytowałem powyżej nie ma nic obraźliwego.
Moratti szuka spisku, wszędzie widzi wrogów, jeśli czegoś ine wygrał to nie z własnych błędów ale przez nieuczciwości innych. Jak media napiszą o Interze nieprzychylnie to albo się obraża i jest cisza medialna (szkodzi tylko swoim kibicom, media i tak będą pisać co chcą) albo mówi o spisku mediów we Włoszech.
Mi to też przypomina Kaczyńskiego.

Nie możesz w imie wolności opinii politycznej zakazywać innym swojej opinii. To bez sensu.

Cała moja wypowiedź nie ma racji bytu, jeśli faktycznie pod wykartkowanymi komentarzami były obraźliwe stwierdzenia na temat zwolenników PiSu.


Dirty mind
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 13:49

Tylko jeżeli ktos jest za PiSem, za Kaczorem ( :smile: ) i hmmm... nie wiem jak to powiedziec zeby kogos nie urazic, moze powiem tak: jest przekonany co do programu i działalności tej parti, to stwierdzenia:

"Jak media napiszą o Interze nieprzychylnie to albo się obraża i jest cisza medialna (szkodzi tylko swoim kibicom, media i tak będą pisać co chcą) albo mówi o spisku mediów we Włoszech.
Mi to też przypomina Kaczyńskiego. "

moga go urazić. Dlatego w tym wypadku najlepiej pokierować sie zdrowym rozsądkiem. Nie porównujmy Interu do PiSu, Morattiego do Tuska itp. bo to troche bez sensu. Dla mnie Tusk jest pozytywna postacia, dla kolegi ADAMJUVENTUSPL zapewne nie :wink: Tak więc każdy inaczej by odczówał to porównanie... No i troche wiecej tolerancji nie zaszkodzi. A z drugiej strony też wiecej zdrowego rozsądku od strony "poszkodowanych". (nie mowie tylko o tym konkretnym przypadku). Bardzo fajnie wytłumaczył to porównanie Venomik...

enjoy :D


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 14:23

ADAMJUVENTUSPL pisze:Chodzi mi w tym temacie o gadki typu: "Moratti przypomina mi PiS", albo inne głupoty.

Ja np. jestem za PiS-em i takie porównania są po prostu obrażaniem moich poglądów.
Jakim cudem możesz odbierać to jako atak na twoje poglądy, skoro tu nic o poglądach nie ma...? Bardziej wytyka się tu metody działania etc...

Nienawidzę tego dążenia do poprawności politycznej... Już nie można powiedzieć że Afroamerykanin to Murzyn, że Homoseksualista jest gejem, czy choćby że PO zrobiło z ludzi idiotów obiecując im tą Irlandię etc bo niechcący urazisz kogoś uczucia...

Równie dobrze mógłbym zacząć się kłócić z tymi wszystkimi ludźmi że obrażają moje poglądy, bo dajmy na to uważam że Moratti to super gość, a oni piszą co innego... Przecież to nie ma sensu...


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 14:39

Dokładnie. Niedługo dojdzie do tego, że ktoś się będzie obrażać bo inny użytkownik źle przecinek postawił :) Zachowajmy zdrowy rozsądek.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 16:42

Wg mnie sprawa wygląda następująco. Jesteśmy w internecie, na stronie gdzie kazdy ma dostęp. Nie jestesmy w stanie wpłynąć na to co kto bedzie pisał. Taka jest prawda, oczywiscie regulamin bardzo mocno pewne wpisy i zachowania hamuje, ale to bardziej przez usuwanie wpisow itp. Ostrzezenia tez daja, ale jakos codziennie sa posty niezgodne z regulaminem w ilosci dosc znaczącej.

Skoro wiele osob nie jest w stanie zrozumiec, ze nie mozna przeklinac lub wyzywac innych w jaki sposob chcesz im takie cos wyperswadowac? Oczywiscie, uwazam ze napisanie tego posta (mimo ze uwazam, ze przesadzasz ale o tym w dalszej części) nie jest totalnie bez sensu, bo moze stali uzytkownicy pomysla troche o tym, moze wyjdzie z tego cos ciekawego. Zobaczymy.

Co do samego tematu:
Wg mnie to nie jest obrazanie poglądów, to jest własne zdanie. Roznica jest dla mnie dosc oczywista, chociaz rzeczywiscie trudno to czasem rozgraniczyc. Chodzi o to jak kto dana rzecz postrzega. Dla jednego wymieniona partia to zlo, dla innego najlepsze co moze byc dla tego kraju. Ale porownanie nie jest obraźliwe. Obrazliwe by bylo gdyby ich nazwal <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.

Jedni porownaja ich do Lippiego inni do Morattiego, ale nie jest to obraza.


P.S. czemu ja nie moge zmiescic wypowiedzi w kilku zdaniach to nie wiem.


ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 20:15

No wiecie w ten sposób mozemy usprawiedliwić Morattiego. W sumie to nie mozemy być źli na niego, jemu Juventus kojarzy sie z bandą oszustów (czy jak on to powiedział), nie obraził nas, wyraził własne zdanie.

Wiecie słyszałem różne porównania, kiedyś na stronie (nie pamiętam jakiej), przy okazji Calciopoli ktoś porownał Moggiego do Hitlera, a Juventus do III rzeszy, jeżeli to wam nie przeszkadza to ok.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 20:37

ADAMJUVENTUSPL pisze:
Wiecie słyszałem różne porównania, kiedyś na stronie (nie pamiętam jakiej), przy okazji Calciopoli ktoś porownał Moggiego do Hitlera, a Juventus do III rzeszy, jeżeli to wam nie przeszkadza to ok.
A nie zauważyłeś tej drobnej różnicy, że jest to strona o Juventusie a nie o PiS-ie? Jeżeli ta partia polityczna jest tobie tak bliska i jakiekolwiek porównanie w którym jest ona przedstawiona w niekorzystnym świetle tak bardzo cię bulwersuje, to proponuje o Juventusie rozmawiać na stronach internetowych Prawa i Sprawiedliwości. A nie na JuvePoland które od polityki jest bardzo dalekie i na którym możesz się spotkać z różnymi porównaniami na niekorzyść PiS-u, LiS-u, Samoobrony czy każdej innej partii politycznej.
Dodam też, że temat uważam, delikatnie mówiąc, za śmieszny.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 21:21

juveluck ---> no to własni do tego dążę, skoro to jest strona o Juve to po co takie porównania, po co mieszać w to politykę

A poza tym nie chodzi mi tu tylko o PiS tylko ogólnie o wszytko obrazanie poglądów, czy religii itp.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 21:24

Jak dla mnie robisz z igły widły i szukasz problemów tam, gdzie ich nie ma.


Kryształ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 756
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 21:28

Człowieku, trzeba mieć troche dystansu do siebie, innych i tego co inni piszą. Tak jak Martin mowił, nie ma co robić z igły wideł. Jeżeli jesteś taką wrażliwą osobą to trudno, ale z takimi czy innymi atakami na nasze poglądy, religie itp. spotykamy sie na każdym forum więc nie rozumiem o co chodzi....


NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 21:29

ADAMJUVENTUSPL pisze:No wiecie w ten sposób mozemy usprawiedliwić Morattiego. W sumie to nie mozemy być źli na niego, jemu Juventus kojarzy sie z bandą oszustów (czy jak on to powiedział), nie obraził nas, wyraził własne zdanie.
I tu się muszę niezgodzić. Jakby Moratti powiedział o swoich skojarzeniach to mozna by powiedzieć, że jest w pożądku,ma prawo mu się kojarzyć. Jak mówisz komuś że zachowuje się jak głupek to wcale nie znaczy że chcesz mu powiedzieć, że jest głupkiem. Tylko że szanowny pan M. nazwał Juventus banda oszustów. I to już jest obraźliwe, bezpodstawne (mozna dodać że głupie, dziecinne i już nudne) oskarżanie kogoś o coś.
Tak na temat tematu ( :D ) to jak ktoś zauważył róznica miecy wyrażaniem własnych pogladów a obrażaniem cudzych jest czasem bardzo cienka. Np.moim zdaniem "Moratti przypomina mi PiS" nie jest obraźliwe (chyba że dla Morattiego, ale na jego temat ciężko powiedzieć coś prawdziwego i nieobraźliwego zarazem, dla mnie juz samo 'Moratti' jest obraźliwe, ale nieważne, my tu nie o tym...) bo tu jest mowa o indywidualnych odczuciach pewnej osoby, a tych nikomu niemożna zabronić. Zwolennikowi PiS-u Moratti moze sięskojarzyć z PO czy inna partia,albo w ogóle się z partią niekojarzyć, jego święte prawo. Jakby to zdanie uznać za obraźliwe to idąc takim tokiem rozumowania trzeba by uznać że "Moratti zachowuje się jak świnia" za obraźliwe dla człowieka który świnki hoduje i z tego zyje,kocha te zwierzaczki bo dzieki nim ma co do garnka włozyć (pomijając już fakt że to zdanie samo w sobie jest obraźliwe dla świń).
juveluck pisze:Dodam też, że temat uważam, delikatnie mówiąc, za śmieszny.
Ale za to jest doskonałą okazja do napisania wywodu o niczym, jest to bardo rozwijające dla autorów postów (zapewne troche mniej dla czytelników)


'this crazy shine it never lets you die'
ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2008, 21:51

stara_dama pisze:Człowieku, trzeba mieć troche dystansu do siebie, innych i tego co inni piszą. Tak jak Martin mowił, nie ma co robić z igły wideł. Jeżeli jesteś taką wrażliwą osobą to trudno, ale z takimi czy innymi atakami na nasze poglądy, religie itp. spotykamy sie na każdym forum więc nie rozumiem o co chodzi....
Człowieku to nie jest tak że nie ma dystansu, sam lubię czasami pośmiać się z PiS-u czy innych parti ale w ten sposób by nikogo nie wkurzać.
Ale jeżeli uwarzacie że to nie problem to już się nie odzywam, to tak jak z polityką choćby nie wiem jak bym wam powiedział to i tak was nie przekonam :wink:


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
ODPOWIEDZ