Zeitgeist - film dokumentalny

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2007, 22:04

...
Ostatnio zmieniony 02 maja 2009, 14:46 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


dżambex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2007
Posty: 45
Rejestracja: 14 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2007, 18:39

Ja już dawno oglądałem ten film i jest bardzo dużo dowodów na postawioną tezę przez autorów. W Boga wierzyć nadal będę, ale co do wojny Ameryki z krajami ze Wschodu to już całkowicie do mnie dotarło , że jest to po prostu "gra" Busha. Wszystko obraca się wokół jednego - kasy. Rząd amerykański specjalnie upozorował to wszystko , aby pojechać do Iraku i ciągnąć hektolitrami ropę, by kraj rósł w potęgę i siłę.

Co do 3 części to nie oglądałem , ale ponoć też jest bardzo precyzyjnie zrobiona i któregoś dnia muszę się zmusić i ją obejrzeć :)


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2007, 20:59

Ciesze sie, ze na forum sa inni uzytkownicy do ktorych trafiaja podobnie jak do mnie teorie spiskowe dziejow.

Film oczywiscie jest naprawde godny polecenia. Co do 9/11 to fakty sa niezaprzeczalne i nie ma watpliwosci co do tego ze bylo to "inside job". Kiedys nawet w Empiku czytalem jedna z amerykanskich gazet USA Today i byl tam wywiad z Alexem Jonesem co w USA bylo nie lada sensacja. Kim jest Alex Jones? Wystarczy, ze obejrzycie jeden z jego filmow np

END GAME

TerrorStorm

lub odwiedzicie strone prisonplanet.com.
Polecam tez cos z krajowego podworka

Nocna zmiana

Prawda o naszym mezu stanu


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2007, 23:26

Oglądałem tylko pierwszą częśc , o religii , bardzo ciekawe nie powiem. Byłem szczególnie zaskoczony opowieścią o Horusie. Do religii podchodze dosyć ,,luźno" , wierze jak Wy w Boga , ale ,,raczej nie" w Kościół ... .
Drugiej częsci nie zamierzałem oglądac bo stwierdziłem , że będzie podobna do filmu ,,Loose Change " który uważam za kwintesencję głupoty tzw teorii spiskowych. Mówie o samym 11 wrzenia bo akurat w to , że USA zaatakowało Irak z powodu zagrożenia nuklearnego/biologicznego ze strony Saddama nnie wierze , jak już kolega wspomniał , celem była ropa .
No ale jak juz wspomniałem , peirwsza częśc filmu ciekawa.
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2008, 09:13 przez Yari, łącznie zmieniany 1 raz.


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2007, 09:42

Yari pisze:Oglądałem tylko pierwszą częśc , o religii , bardzo ciekawe nie powiem. Byłem szczególnie zaskoczony opowieścią o Horusie. Do religii podchodze dosyć ,,luźno" , wierze jak Wy w Boga , ale ,,raczej nie" w Kościół ... .
Drugiej częsci nie zamierzałem oglądac bo stwierdziłem , że będzie podobna do filmu ,,Loose Change " który uważam za kwintesencję głupoty tzw teorii spiskowych. Mówie o samym 11 wrzenia bo akurat w to , że USA zaatakowało Irak z powodu zagrożenia nuklearnego/biologicznego ze strony Saddama nnie wierze , jak już kolega wspomniał , celem była ropa .
No ale jak juz wspomniałem , peirwsza częśc filmu ciekawa.


Teorie spiskowe przerażają zwykłych ludzi, trudno przyjąć im inny wariant niż ten który słyszą w światowych mediach. Takie filmy mają to do siebie, że część rzeczy jest oparta na faktach, a reszta to tylko głupie/niegłupie przypuszczenia.

Oglądałem urywkami film o nocy teczek, nie ukrywam, ze chicałem dowiedzeć się czegoś więcej o tym słynnym dniu w Sejmie. Materiał ciekawy, Wałęsie udało się wślizgnąć Pawlaka, teraz pytanie - jak poradził i czy w ogóle poradził sobie jego rząd z trudną sytuacją w Polsce?
Czy sytuacja miała tylko jedno podłoże - teczkowe (66 posłów + ministerstwa + biuro Prezydenta) czy chodziło o coś więcej?
Być może, o trudną sytuację na polskiej ziemi, jakieś sygnały o zbliżeniu w kierunku Rosji?

Jeszcze, tak gwoli ścisłości - może przerobimy nadamy tematowi nazwę Filmy dokumentalne/spiskowe - dyskusja? Wtedy będzie rozmawiać na szerszych horyzontach, a ja nie ukrywam, jeszcze parę filmów chciałbym zobaczyć.


Lopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 sierpnia 2005
Posty: 118
Rejestracja: 18 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2007, 14:44

Ach... ogladalem filmik, ale niestety nie caly chcialem ale poprostu nie mogłem, tyle tam bylo klamstwa, wciskania ludziom, ze naprawde nie mogłem ogladac.
Juvefanik powiedz mi jaka tam jest PRAWDA?! (to jest tylko jedna ze 1000 róznych teorii, ktora nie musi byc prawdziwa)

Jezeli chodzi o WTC
Zamach na WTC w 1993r. Gdzie CIA daja ziomkowi 1mln dolarow, wsztstkie potrzebne materialy aby podłożył bombę pod WTC i jeszcze sie zdziwili, ze zginęło tylko 6 osób no panowie!.. bez przesady.
Pozniej wchodzi ustawa antyterrorystyczna:
" Ustawa antyterrorystyczna, która zabiera nam wiele praw" - znowu wcisniecie ludziom, ze są ograniczani. Ale wprowadzili to aby ograniczyc zmanipulowac ludzi?! Czy im pomoc?
Juz nie będę wspominał, ze to co jest prawdą w filmie jest pokazane jako mit! a to co jest nie prawdą pokazane jako prawda!
"Bandyci z rządu USA dokonali zamachu, aby zmanipulowac opinie publiczną w celu poparcia ich programu" - aż cieżko mi sie te bzdury pisze...
Wierzycie, ze zamachu dokonał rząd USA tylko po to aby ludzie ich popierali w tym co robią.
Wcisnęli jeszcze ludziom, ze ten co sie przyznał do zamachu nie byl Osama bin Ladenem... ;/ A te wszystkie porwania, zabijanie ludzi, inne zamachy terrorystyczne w Hiszpanii, UK to też ukartował rząd USA ?! zastanówcie sie troche...

Jeżeli chodzi o religie to jest cięzki temat, bo tak naprawde sami nie wiemy jaka jest prawda i nigdy sie tego nie dowiemy, wiec tutaj nie będę dużo mowił. Ciekawi mnie troszke w jakiego Boga wierzą Ci co ten film robili.. bo wciskali ostro...
Te obrazki wojny na początku, śmierc a zaraz Bóg, czyli to wszystko przez chrzescijanstwo? na to autorzy wskazuja.
Duzo powiedzieli o tym, ze Jezus tak naprawde nie istniał, ze nie ma zadnego dowodu na istnienie Boga. Tylko szkoda, ze nie wspomnieli o tych wszystkich cudach jakie sie dzieją teraz na świecie, typu stygmaty, objawienia, leczenie, opętania, duchy. I jak sie to wytlumaczy??
Zastanawia mnie również co mialo na celu przedstawienie fragmentu wywiadu telewizyjnego na koncu cześci 1
"To złe, grzeszne i bluźniercze, że sugerujecie ludziom, że rząd USA zabił 3000 swoich obywateli"...

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to duuuzo z tego nie jest prawda, tylko wciskanie ludziom....


Obrazek
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2007, 22:57

JuveFanik pisze: Materiał ciekawy, Wałęsie udało się wślizgnąć Pawlaka, teraz pytanie - jak poradził i czy w ogóle poradził sobie jego rząd z trudną sytuacją w Polsce?
Czy sytuacja miała tylko jedno podłoże - teczkowe (66 posłów + ministerstwa + biuro Prezydenta) czy chodziło o coś więcej?
Hehe tak rzad Pawlaka poradzil sobie z trudna sytuacja :-D Przeciez obronca ucisnionych Waldek po nocnej zmianie sprawowal urzad premiera ponad 4 tygodnie.

Quiz dla wszystkich. Przeciwnicy lustracji w roku 92' twierdzili, ze jest ona rzecza zlą, ponieważ była robiona "na szybko", brak jest odpowiednich weryfikacji a całą sprawa zajął się szajbnięty Macierewicz. Pytanie, więc dla was. Ile nazwisk spośród tych, które były na liście okazała się błędna? Stawiam piwo


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
konstantine

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 grudnia 2007
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2007, 05:25



Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2007, 10:28

Lopez pisze:Wierzycie, ze zamachu dokonał rząd USA tylko po to aby ludzie ich popierali w tym co robią.
Owszem, tylko po to, żeby wielu ludzi mogło na tym zarobić, chyba nie przesadzę, jeśli powiem: miliardy.
Lopez pisze:Te obrazki wojny na początku, śmierc a zaraz Bóg, czyli to wszystko przez chrzescijanstwo? na to autorzy wskazuja.
Tak samo przez chrześcijaństwo jak i przez wiele innych religii świata, a raczej nie religii, tylko ludzi rządzących ich strukturami.
Lopez pisze:Duzo powiedzieli o tym, ze Jezus tak naprawde nie istniał, ze nie ma zadnego dowodu na istnienie Boga.
To, że ktoś twierdzi, że Jezus nie istniał, nie znaczy, że nie wierzy w istnienie Boga, Jezus tak samo jak i wielu jego odpowiedników w różnych religiach jest tylko jednym ze sposób wyznawania Boga.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2007, 11:29

Zeitgeist oglądałem jakiś czas temu. Najbardziej podobała mi się cześć o krucjatach amerykańskich. Logiczne jest, że Bush szuka terroryzmu wszędzie tam, gdzie go nie ma. Afganistan zaatakował pod pretekstem walki z Al Kaidą. To tak samo, jakby zaatakował tylko Polskę pod pretekstem zwalczania Słowian. Bush dobrze wiedział, że Saddam nie posiadał broni nuklearnej, dlatego go zaatakował. Niedługo zaatakują Iran, bo on też nie ma własnej bombki, tylko wzbogaca uran.
A takiej Korei Pn nigdy nie tkną, bo ona ma już własną bombkę i 1 mln ludzi pod bronią. Dla mnie to oczywiste, że USA nigdy nie zaatakuje silniejszego państwa.
Co do WTC - od siebie dorzucę, że w dniu 11.9 żaden Żyd nie poszedł do pracy do wieżowców. Oni po prostu wiedzieli. A skąd oni mieli się wiedzieć? od islamistów (którzy ich nienawidzą) czy od zaprzyjaźnionych Amerykanów?

Co się tyczy religii - materiał porządnie spartaczony. Ja do ateistów nic nie mam, ale co oni chcieli pokazać? że nie ma żadnych dowodów na istnienie Jezusa? brawo, tylko o tym wszyscy wiedzieli. Myślałem, że na końcu wystrzelą rakietę w kosmos, po czym wrócą i powiedzą że nad Ziemią również nie ma Boga. Albo sprawdzą, czy rzeczywiście można chodzić po wodzie.
W moim odczuciu skrytykowano wiarę za to, że nie można jej namacać.

A potem przyrównano religię do źródła wojen i terroru. Zabawne, że człowiek człowiekowi robi krzywdę, a potem zwala to na Boga.
Wiele wojen wynikło też m.in. z miłości, a mimo to nie podważono jej autorytetu.
A jeśli materiał ten miał pokazać samą prawdę, to czemu powiedziano, że nie ma żadnych dowodów na to,że Jezus mógł naprawdę istniec? zapomnieli wspomnieć o całunie turyńskim. Ot, taka propaganda antyreligijna.

Wesołych Świąt, jeśli cokolwiek z nich jeszcze zostało.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2007, 19:02 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2007, 14:26

pan Zambrotta pisze: A jeśli materiał ten miał pokazać samą prawdę, to czemu powiedziano, że nie ma żadnych dowodów na to,że Jezus mógł naprawdę istniec? zapomnieli wspomnieć o całunie turyńskim. Ot, taka propaganda antyreligijna.
Racja, w filmie pojawiło się zdanie, cytuję: 'nie mamy na celu nikogo obrazić', a dalej oglądaliśmy krótki film satyrystyczny film z Jezusem w roli głównej.
Zresztą religia nie jest po to aby szukać dowodów, ale w nią wierzyć.

Btw, masz może szalik 'Torino e Bianconera'? Bo będąc 5 grudnia na wycieczce z klasą widziałem fana Juve pod pasażem Grunwaldzkim. Wyglądał na studenta/maturzystę, szedł pod ręke z jakąś ładną panienką. :wink:

Edit: Oczywiście, że mamy, w kinie w centrum byliśmy na Dziewczynie moich koszmarów. :prochno:
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2007, 20:13 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


klsmkr

Interista
Interista
Rejestracja: 22 lipca 2005
Posty: 387
Rejestracja: 22 lipca 2005

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2007, 18:04

pan Zambrotta pisze:Co do WTC - od siebie dorzucę, że w dniu 11.9 żaden Żyd nie poszedł do pracy do wieżowców. Oni po prostu wiedzieli. A skąd oni mieli się wiedzieć? od islamistów (którzy ich nienawidzą) czy od zaprzyjaźnionych Amerykanów?
Wniosek z tego jest prosty i oczywisty: Osama bin Laden jest/był Żydem.

PS. Łykacie wszystko jak młode pelikany. Tutaj można znaleźć listę osób żydowskich ofiar ataków z 11 września.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2007, 18:59

JuveFanik pisze: Btw, masz może szalik 'Torino e Bianconera'? Bo będąc 5 grudnia na wycieczce z klasą widziałem fana Juve pod pasażem Grunwaldzkim. Wyglądał na studenta/maturzystę, szedł pod ręke z jakąś ładną panienką. :wink:
Szalika takowego nie mam, studenciną jestem, obecnie na free i nieczęsto bywam pod Pasażem. Tak więc 25% szans, że to byłem ja :prochno:. BTW Wy macie wycieczki klasowe do center handlowych ? :D
klsmkr pisze:
pan Zambrotta pisze:Co do WTC - od siebie dorzucę, że w dniu 11.9 żaden Żyd nie poszedł do pracy do wieżowców. Oni po prostu wiedzieli. A skąd oni mieli się wiedzieć? od islamistów (którzy ich nienawidzą) czy od zaprzyjaźnionych Amerykanów?
Wniosek z tego jest prosty i oczywisty: Osama bin Laden jest/był Żydem.

PS. Łykacie wszystko jak młode pelikany. Tutaj można znaleźć listę osób żydowskich ofiar ataków z 11 września.
To może jacyś podszywani Żydzi są na tej liście :smile: .
Trochę się interesowałem sprawą z WTC i obalenie motywu o Żydach nigdy nie widziałem. Dlatego to umieściłem. No, ale oczywiście wycofuję się z tego.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
konstantine

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 grudnia 2007
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2007, 05:29

http://www.money.patrz.pl/

ten film powinien dać wszystkim szersze światło na to co sie dzieje!!!okradają nas i oszukują na każdym kroku!!!I każdy kto twierdzi ze fakty z filmu takie jak NWO to tylko teoria pokazuje ze nie ma szerszego bądź żadnego pojęcia o teraźniejszej gospodarce ani polityce!!!Radze poszerzać horyzonty!!! :think: :think: :lol:


konstantine

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 grudnia 2007
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 03:44

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... &plindex=0


TO JEST jeszcze inny film w tej tematyce.z lektorem dla tych co nie lubią czytać!!!polecam :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2008, 03:11 przez konstantine, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ