Euro 12' // Czy Polska da rade zorganizowac wspaniale EURO?

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
swiatek1910

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2007
Posty: 14
Rejestracja: 21 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2007, 22:10

Czy Polska wraz z Ukraina zorganizuja EURO ktore bedzie pamietane przez dlugie lata? Do tego sa potrzebne nie tylko stadiony, ale takze dobra komunikacja miedzy miastami Polski i Ukrainy w ktorych beda sie odbywaly mecze. Ja ciesze sie ze wygralismy ale przyznam sie ze jednak troche sie boje czy zdazymy to wszystko przygotowac. Patrzac na projekty stadionow byloby ekstra gdyby na prawde tak sie prezentowaly jak na fotkach. A Polska bardzo zmobilizowala sie na ta impreze i jest gotowa przeznaczyc na nia ogromne pieniadze. Mysle ze bedzie ciezko ale jestesmy w stanie dorownac Portugalii. W koncu na boisku bylismy od nich lepsi wiec czemu nie powtorzyc tego poza boiskiem? Piszcie tu swoje opinie na tamat EURO 2012.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2007, 23:19

No cóż. Bardzo ważne, fundamentalne pytanie. Ja myślę, że Polska wraz z Ukrainą podoła zadaniu i zdąrzy wszystko wybudować na czas. Wiadomo: są szeroie plany wraz z datą ukończena, ale trzeba brać pod uwagę takie czynniki jak brak rąk do pracy w budownictwie i zbyt mała ilość materiałów budowlanych. Mimo wszystko powinno być dobrze. Jeszcze chyba nie darzyło się, aby jakaś wielka impreza sportowa nie odbyła się z powodu nie zdąrzenia na czas. Trzeba wykorzystać szansę na rozwuj państwa, tak jak to zrobiła Portugalia, a nie jak Grecja, której po Igrzyskach w 2004 roku zostały długi.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Szwarou

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2005
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2007, 02:04

najwazniejsze prosze panow jest to zeby pokazac jacy sa prawdziwi polscy kibice

i przyjac gosci w naszym kraju tak jak potrafimy

ja tam bede sie bardzo staral - reszta mysle ze sie uda :)


Obrazek
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2007, 16:59

Znalazłem fajny artykuł na temat Euro 2012 oto link
:wink:


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 02 maja 2007, 10:55

Ja uważam,że sprostamy zadaniu i zorganizujemy takie Euro jakiego jeszcze świat nie widział.Tylko trochę szkoda że finał będzie w Kijowie bo mógł by być w jakimś Polskim mieście a rozpoczęcie mistrzostw mogło by być w Kijowie:/


Wonki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 czerwca 2005
Posty: 366
Rejestracja: 15 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 02 maja 2007, 12:01

naros pisze:Znalazłem fajny artykuł na temat Euro 2012 oto link
:wink:
Z jednej strony gośc ma rację, bo trzeba JUŻ się wziąść do roboty, ale z drugiej to ten jego niczym nieograniczony optymizm jest dobijający :prochno: po takim felietonie aż serce się raduje na rok 2012.

Ale myślę, że jak potraktujemy sprawę poważnie to uda się nam. Oczywiście połowa odpowiedzialności leży też na Ukrainie, ale nasze 50% jest dla nas 100% :wink:

Co do tych wspaniałych polskich kibiców :wink: to dużą rolę w uczynieniu Euro 2012 odegrają zespoły Polski i Ukrainy. Jak nie awansujemy z grupy to będzie lipa po całej linii :? Więc do roboty piłkarze, politycy, burmistrzowie, trenerzy, ministrowie, robotnicy, hotelarze itd korzystajcie z każdej okazji bo Euro to szansa na pracę 8)


pawlak696

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2006
Posty: 4
Rejestracja: 07 marca 2006

Nieprzeczytany post 06 maja 2007, 19:55

SZCZERZE ?? NIE MA SZANS :| nie dają rade a napewno nie dają rady zrobić tego jak obiecują... ;( mówią że jak poloak chce to potrafi ale tu nie ma szans... chciałbym wierzyc ze sie uda ale nie... pozatym ponoć materiałów do budowy nawet nie ma xD


FORZA JUVE !! GRANDE JUVE !! AVE BIANCONERI !!
Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 06 maja 2007, 20:52

Ja to widze tak, że po prostu Polska nie może się nie wywiązać z tego zadania. To nie jest jakaś obiecanka cacanka, typu renciści dostaną więcej kasy, albo tak, oczywiście nauczyciele dostaną podwyżkę" To jest sprawa międzynarodowa. tu nie ma takiego czegoś, że nie damy rady. polska ma 5 lat na to aby to wszystko zorganizować. Dostaniemy wystarczającą ilość pieniędzy, i jeżeli już dziś zacznie się podpisywać kontrakty, i umowy, to nie widze powodu aby myśleć, że cokolwiek może nie wypalić. Pięć lat to sporo czasu, i wydaje mi się, że już za rok wszystko będzie jasne, czy zdążymy czy nie. A jeżeli z czasem się Polska wyrobi to uważam, iż będą to Mistrzostwa lepsze od poprzednich, bo w końcu musimy pokazać, że nie jesteśmy "tymi co są 25 lat w tyle" tylko potrafimy dorównać takim niemcom czy Francuzom. Bo jak nie teraz to kiedy? Taka szansa się nie powtórzy... To na pewno. Także trzeba podejść do tego z ogromną odpowiedzialnością, i osobiście nie chce mi się wierzyć na tak wysokim szczeblu można by to tego podejść inaczej czy po prostu sobie to zlekceważyć. Zostaje sie nam cieszyć, że już za pięć lat, podróż po Polsce będą dużo szybsze i przyjemniejsze.


Fifarulez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 kwietnia 2007
Posty: 119
Rejestracja: 14 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2007, 16:50

WIem, jak to jest u Nas w POlsce, ale myślę, że jednak ze wszystkim uwiną się na czas i zorganizujemy świetne mistrzostwa. Przecież w Portugalii to dzień przed otwarciem imprezy z asfaltem koło jednego ze stadionów było coś nie tak, a mimo wszystko impreza byla świetna. Nie możemy popełnić tylko kilku błędów, jakie popełnili portugalczycy. W Leirii (chyba, albo w jakimś innym mieście;nie pamiętam) wybudowano stadion na 35 tysięcy widzów, a na mecze miejscowej drużyny przychodzi po 800 fanów. Stadion podczas spotkań świeci pustkami, a miasto jeszcze przez parę lat będzie spłacać długi...


rastapastor

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2007
Posty: 268
Rejestracja: 24 maja 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2007, 20:24

Pisałem to w innym temacie napiszę i tu...Polska i Ukraina da rade zoorganizować wszystko an czas, tylko rząd musi wziąć dupę w troki i zająć się tym na poważnie...Kibice? Mamy wspaniałych kibiców a te garstki pseudokibiców powodują tworzenie stereotypów o polskim kibicowym bandytyźmie...sami przecież widzieliście jak nasi fani dali wspaniały doping na MŚ w Niemczech, wszystkie kraje nam zazdroszczą kibiców...taka ansza polska mentalność potrafimy jednoczyć się w trudnych chwilach i w czasie sportowych rozgrywek gdzie bierze udział polska reprezentacja, szkoda żę tak nie jest na codzień :( ale przynajmniej na te okazje stajemy się solidarni i dopingujemy "naszych" do boju :happy: życzę organizatorom wszsytkiego najlepszego i owocnego przygotowania Polski do ME 2012 :ok:


Pozdro...BLESS


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sky-Yu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 12
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 06 lipca 2007, 13:22

Będzie ciężko ale myślę że polska i ukraina wyrobi się z wszystkimi problemami na czas.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 06 lipca 2007, 13:36

pytanie powinno brzmieć raczej czy Polsce i Ukrainie w ogóle uda się zorganizować Mistrzostwa Europy :?: :smile:
Moje pesymistyczne nastawienie w tym temacie wynika głównie z tego, ze chyba każdy zdrowo myślący człowiek w Polsce wie już (dopiero) że autostrady łączącej zachód ze wschodem Polski nie bedzie przed 2012r. :!: co do stadionów to wiele się o nich mówi a nadal mało (nic) nie robi, projekty piękne, łądne ale czy będą wybudowane (zmodernizowane) na czas :?:
A zakłądając już że się uda to to czy mistrzostwa będą piękne i niezapomniane to bedzie zależeć przede wszystkim od kibiców (o to możemy być na szsczęście spokojni) i od widowisk jakie stworzą nam piłkarze a nie od autostrad których nie będzie czy od nawet najpiękniejszych stadionów


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2007, 13:53

Dzisiaj na TVN24 widziałem konferencję prasową nowej minister sportu - mówiła że jutro na stadion 10-lecia wejda architekci - czyli niby się coś ruszyło ale to powinno być zrobione dawno ale unieważniono przetarg architektoniczny :roll: Kupcy mają czas do połowy września aby sie zwinąć. Było jeszcze coś o tym że zamonotwana zostanie nowa murawa w Chorzowie i stadion zmodernizują aby był w rezerwie ale moim zdaniem Stadion Śląski powinien być pewniakiem bo to pewien symbol polskiej piłki :ball:
Bardziej zwięźle i sensownie niż u mnie napisane jest na http://www.tvn24.pl/-1,1517026,wiadomosc.html :D


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2007, 20:37

Wg mnie Polscy inzynierowie, architekci, budowniczowie i wszyscy nie wymienieni odpowiedzialni za Euro 2012 powinni zrobic sobie plany w nastepujacy sposob:
1. baze hotelową wybudowac do 2009 roku (2,5 roku starczy w zupełnosci)
2. stadiony >wszystkie< i całe zaplecze "piłkarskie" do 2010 roku.
3. lotniska, dworce kolejowe do 2011 roku (wiadomo ze w takich inwestycjach zawsze sa opoznienia)
4. infrstrukture drogową i kolejową do 2012 roku do maja.

generalnie stracilismy w 2007 roku JEDEN SEZON BUDOWLANY. wiem ze nie było planow i projektow w momencie zdobycia organizacji Euro 2012 na stadiony hotele itd. Ale na autostrady były. A więc powinny byc z potrojna szybkoscia budowane ju zw tym roku.
Co dfo samych drog: jeszcze na dobre nie zaczeli ich budowac a juz gadaja ze nie zdarza połaczyc krakowa z gdanskiem i Wrocławia z granica ukrainska (a przeciez do Karkowa nic nie musza budować!). Poznań podobno sam wział sprawy we własne rece i z Wrocławiem chca wybudowac miedzy tymi miastami droge szybkiego ruchu.
Wg mnie najwazniejsze to połaczenie Krakowa z granica ukrainska, oraz gdanska z łodzia (a co za tym idzie i warszawa oraz krakowem- bo z łodzi na slask idzie dwupasmowka, ktora powiedzmy mzoe wystarczyc). Poznan z Wawa bedzie połaczony no i gdy projekt Wrocławsko-Poznanskiej drogi szybkiego ruchu by sie udał było by w miare cacy jesli chodzi o infrastrukture drogową.
Co do kolei to słyszałem plany o budowie torow dla szybkich pociagow (około 200 km/h) na trasie Poznan-ŁÓdź-Warszawa. Wiadomo jednak ze nie zaczeto jeszcze tego budowac a juz wiedza ze nie zdarza ptrzed Euro. No coz- to jest polska...
Najbardziej mnie jednak zaszokowąła wypowiedz (nie pamietam kogo ale było to na TVN 24) ze nie zdarza wybudowac stadion narodowy -.-
To by była kpina z całego narodu. Mam nadzieje ze ten kto to powiedział po prostu mowił rto złosliwie i nie ma to uzasadnienia w rrzeczywistosci.
Podsumowujac Polska mimo funduszy z UE (ktorych nie ma Ukraina) radzi sobie źle. Po euforii z organizacji Euro przyszeł czas na prace, a ta jak widac stoi w miejscu. Miemy nadzieje jednak ze Polacy sie zmobilizuja i wspolnymi siła "zbuduja" najlepsze mistrzostwa Europy w historii, ktore wszyscy kibice zapamietaja na długi czas...


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2007, 01:08

stahoo:


Niestety jesli chodzi o kazda inwestycje w Polsce to nie jest problemem zrobienie projektu i zaczecie budowli. Niestety nie ma tak łatwo. Jesli by tak bylo to przed 2010 (pomijajac oczywiswcie kwestie, ze z wyliczen nam brakuje w budzecie ponad 40 mln zl. Oczywiswcie po doliczeniu wplywow. Moze znowu podatki podwyza? Ironia) by juz bylo wszystko gotowe. Chodzi o kwestie samego projektu, przetargu, a nastepnie wykupienia gruntow, dostania pozwolenia i tysiace innych rzeczy ktore od zawsze przeszkadzaja w Polsce, a teraz jesli niczego nie zrobia, tzn nie zmienia kilku przepisow to przeszkodza i w organizacji Euro. Jesli nic sie nie zmieni to NIE ma szans na to abysmy sie wyrobili. Dziura w budzecie, prawo ktore przedluza start budowy o kilka lat nie daja prawie zadnych szans na wyrobienie sie w terminie. Myslicie, ze dlaczego w Polsce zbudowano tyle km autostrad przez ostatnie lata? Bo komus sie nie chcialo projektu zrobic a innemu przetargu? Nie, bo nie dosc ze nie mamy pieniedzy to jeszcze mamy chore prawo, ktore utrudnia budowe. I do tego ida straszne walki przy kazdym przetargu.

Czyli jednym slowem. To nie jest tak hop siup i mamy zbudowane. To jest jak na dzisiejsza chwile niewykonalne. Nie mowie, ze nie da sie zrobic Euro Mowie, ze nie da sie w 100% zrealizowac planow w tak krotkim odstepie czasow. Ale jest szansa, ze sie uda. Tylko potrzeba zmian i to duzo.


Zablokowany