Mistrzostwa Świata do lat 20 w Kanadzie!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Jak daleko dojdzie Polska w MŚ U-20?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Fifarulez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 kwietnia 2007
Posty: 119
Rejestracja: 14 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 15:04

Reprezentacja Polski U-20 startuje w MŚ w Kanadzie. Razem z Naszymi reprezentantami do Ameryki Północnej pojechał Leo Beenhakker, który będzie doglądał młode gwiazdy. Niewykluczone, że kilku tych zawodników znajdzie się w składzie reprezenacji Polski naEURO 2012. Wylosowaliśmy trudną grupę- naszymi przeciwnikami będą Brazylijczycy (30 czerwiec), USA (3 lipiec) i Koreańczycy Płd. (7 lipiec). Wszystkie Nasze mecze będą transmitowane przez TVP2. Plan minimum to wyjść z grupy. Oto Nasz kadra:

bramkarze: Bartosz Białkowski (Southampton FC, Anglia), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn, Anglia), Przemysław Tytoń (Górnik Łęczna)

zawodnicy z pola: Paweł Adamiec (Zdrój Ciechocinek), Tomasz Cywka (Wigan Athletic FC, Anglia), Adam Danch (Górnik Zabrze), Maciej Dąbrowski (Victoria Koronowo), Jakub Feter (UKS/SMS Bałucz), Jarosław Fojut (Bolton Wanderers FC, Anglia), Dawid Janczyk (Legia Warszawa), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów), Krzysztof Król (Real Madrid CF, Hiszpania), Grzegorz Krychowiak (FC Girondins de Bordeaux, Francja), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Artur Marciniak (BOT GKS Bełchatów), Adrian Marek (Zagłębie Sosnowiec), Damian Rączka (Borussia Moenchengladbach, Niemcy), Mariusz Sacha (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Ben Starosta (Sheffield United, Anglia), Krzysztof Strugarek (ŁKS Łomża), Jakub Szałek (KP Police)
Już zdążyła powstać afera, bowiem trzech młodych graczy odmówiło gry w reprezentacji. Ich nazwiska:Korzym, Grosicki i Marciniak.

Źródło:własne, PS


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 15:33

Moim zdaniem z grupy nie wyjdziemy. Korea, USA, a przede wszystkim Brazylia to ekipy silniejsze niż Polska. Choć nie odbieram im szans, uważam iż kluczowymi pojednykami będę te z Azjatami oraz Amerykanami. Całkiem nie dawno w meczu towarzyskim zremisowaliśmy z Koreą 0:0. Co do składu uważam, iż nie mamy go wcale najgorszego. Gdyby chociaż pół naszej kadry radziłoby sobie w klubach tak dobrze jak choćby Bartek Białkowski w Southampton to nasz skład wygladałby całkiem dobrze. Jeśli chodzi o obrone to pewnymi punktami wydają się być Fojut z Boltonu oraz Król grający w rezerwach Realu Madryt. Dobrą decyzją moim zdaniem było powołanie do kadry Ben'a Starostę z Sheffield. Niestety w pomocy nie jest juz tak kolorowo. Dawniej gdy Cywka występował w Gwarku był on liderem tej formacji, teraz gdy wyjechał do Angli stracił troche na wartości i brak mu ogrania co powoduje luki w naszej reprezetacji do lat 20. Podobno alternatywą Tomasza jest Krychowiak z Bordeaux. Sytuacja w napadzie też nie jest najlepsza, lidrem tej formacji jest Janczyk grający na codzień w Legii, jednakże nie ma on za sobą udanego sezonu, podobnie jak Małecki który pod Wawelem grał niewiele. Kto wie, może receptą okaże się Janoszka z Ruchu lub Adamiec??

Jak zwykle, także i w tym przypadku czas pokaże jakie są efekty parcy Globisza z kadrą U-20. A Mistrzostwa w Kanadzie będą tego najlepszym dowodem.


Obrazek
Maselko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 15:40

Zaglosowalem na to ze Polska nie wyjdzie z grupy, bo tak jednak podpowiada rozsadek. Chcialbym jednak aby udalo sie chlopakom chociaz wyjsc z grupy, bo bylby to napewno jakis sukces. Szkoda, ze losowanie nie ulozylo sie lepiej, Brazylia to bardzo mocna ekipa, jak zawsze. USA z siwiejacym juz Freddym :prochno: tez bedzie faworytem w spotkaniu z nami. Mecz z Korea bedzie o pietruche i pewnie go wygramy. (skad ja to znam? :angry: ) Jednak bede ogladal spotkania Polski i im kibicowal! Tak wiec, powodzenia chlopaki, grajcie jak najlepiej zeby sie pokazac calemu swiatu ;)


Szczecin pozdrawia... ;)
sieka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lutego 2005
Posty: 54
Rejestracja: 28 lutego 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 16:08

Brazylia jest poza naszym zasięgiem, jedynie ambitną grą możemy coś zdziałać, z USA i z Koreą możemy powalczyć jak równy z równym więc całkiem możliwe jest wyjście z grupy. Na pewno będzie to poważny test dla naszych młodych piłkarzy, większość z nich po raz pierwszy jest na imprezie takiego formatu więc jeśli ich trema nie spali to mają życiową szanse na pokazanie się światu (tym bardziej nie rozumie trójki ex-reprezentantów). A że piłka młodzieżowa ma to do siebie że często mamy w niej niespodzianki więc liczę że nasi młodzi piłkarze o taką sie postarają...


...............JUVE...........
Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 16:43

Wedlug mnie trafilismy do bardzo trudnej grupy. Wszyscy nasi przeciwnicy sa najlepsi na swych kontynentach. W pierwszym mrczu trzeba grac aby nie stracic duzo bramek a 2 nastepne mecze to beda o to kto zajmie 2 miejsce. W ankiecie zaglosowalem na 1/8 finalu ale szczerze mowiacw to watpie :oops: .


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 16:57

A ta trójka czemu odmówiła gry w rep. Polski?? Co im odwaliło. Jak ja bym miał powołanie to szedł na kolanach na te mistrzostwa :smile:


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 19:33

darek13 pisze:A ta trójka czemu odmówiła gry w rep. Polski?? Co im odwaliło. Jak ja bym miał powołanie to szedł na kolanach na te mistrzostwa :smile:
W sumie to ta trójka nie tyle co odmówiła gry w samych mistrzostwach, ale odmówili udział w turnieju, który odbył się w Jordanii. Grosicki ''wielki gwiazdor'' był zajęty sprawami transferowymi (ustalanie szczegółów związku z jego transferem do Legii). Niestety obecnym kadrowiczom pomieszało się w głowach. Jak dla mnie to w karcie reprezentatnta powinnien być zapis, który wyraźnie mówiłby o tym, że gra w reprezentacji to zaszczyt i nie można odmawiać selekcjonerowi.


Obrazek
Bodmer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 czerwca 2007
Posty: 85
Rejestracja: 25 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 19:49

darek13 pisze:A ta trójka czemu odmówiła gry w rep. Polski?? Co im odwaliło. Jak ja bym miał powołanie to szedł na kolanach na te mistrzostwa :smile:
Bo są poszarpani. Pseudo gwiazdy. Mam nadzieję, że złapią kontuzję w trakcie sezonu, która wyeliminuje ich na kilka miesięcy. A do kadry Beenhakkera to zapewne by się chciało.


Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 20:07

Ostatnio się zainteresowałem tematem i od razu zauważyłem marne szanse naszej ekipy. Brazylia jest zdecydowanie poza naszym zasięgiem i szanse z nimi to możemy mieć jak nas zlekceważą, a nasi zagrają mecz życia. Z USA i Koreą, nie jest tak źle, ale jednak patrząć na oceny fachowców i ostatnie wyniki obu ekip, uznałem, że z nimi też będzie ciężko. Życzę chłopakom jak najlepiej, bo jakiś sukces, albo wybicie się któregoś ponad przeciętność, może ustawić kilka karier na właściwe tory, albo nawet wykreować nam jakąś młodą gwiazdę europejską. Zobaczymy.
Bodmer pisze:Pseudo gwiazdy. Mam nadzieję, że złapią kontuzję w trakcie sezonu, która wyeliminuje ich na kilka miesięcy. A do kadry Beenhakkera to zapewne by się chciało.
Brawo. Nie ma to jak życzyć źle innym.


ti porterò all'inferno con me.
Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2007, 21:46

Bodmer pisze:
darek13 pisze:A ta trójka czemu odmówiła gry w rep. Polski?? Co im odwaliło. Jak ja bym miał powołanie to szedł na kolanach na te mistrzostwa :smile:
Bo są poszarpani. Pseudo gwiazdy. Mam nadzieję, że złapią kontuzję w trakcie sezonu, która wyeliminuje ich na kilka miesięcy. A do kadry Beenhakkera to zapewne by się chciało.
No i tak napewno bedzie. Za kilka lat beda rozglaszali w gazetach ze chca do kadry seniorskiej. Gdybym byl trenerem to bym juz nigdy do zadnej reprezentacji nie powolal.


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
SEEKER

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2005
Posty: 62
Rejestracja: 10 listopada 2005

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2007, 01:14

Powiem tak Ci ktorzy odmowili gry w kadrze na MS U-20 nie powinni byc juz powolywani do zadnej kadry,poprostu olali kraj,to powinien dla nich byc zaszczyt reprezentowania Polski na MŚ ale teraz takim 18-20 latkom sie we lbach juz przewraca :smile:


damianeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2007
Posty: 144
Rejestracja: 01 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 10:37

o wyjscie z grupy beda w sumie walczyly 3 zespoly bo Brazylja ma juz zapewniony awans :P i mysle ze na drugi miejscu znajdzie sie wlasnie Polska. Chociaz mam nadzieje ze dzisiaj Polacy powalcza z Brazylja i nie bedzie tak zle a moze sprawia mila niespodzianke:) Moim zdaniem Polacy dojda do polfinalu.


mala rumuneczko :D <hahaha>
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 21:11

Trwają właśnie Mistrzostwa świata do lat 20. Oglądam właśnie sobie meczyk Polska - Brazylia a tu widze świetną taktycznie ułożoną gre Polaków. Naprawde dobry mecz. Piękna bramka Krychowiaka z rzutu Wolnego i Polska jak narazie wygrywa z wielka Brazylią. A ten Pato tym meczem pokazuje ile jest wart. Jak narazie to tyle co Janczyk. Nawet mniej dzisiaj gra. Janczyk jak narazie mi naprawde imponuje! świetne rajdy i zawsze się kończą jakimś stałym fragmentem. Mam nadzieje że scouci z Juve wybrali sie na te mistrzostwa bo można tam napewno znaleźć przyszłe gwiazdy. Lepiej kupić je teraz, kiedy są warci grosze a nie później wydawać miliony za nich.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 21:18

Hah no nie wiem czy sa warci grosze bo z tego co czytałem to taka reprezentacja Brazyli jest "drozsza" niz nasz Polska reprezentacja seniorów :smile:


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 21:20

nie chodzi mi o brazylie. napewno mozna znalezc talenty z azji albo europy. brazylia jest przereklamowana


ODPOWIEDZ