Matusiak: z Palermo do Heerenveen

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 09:55

onet.pl oraz Gazeta Wyborcza podają ze Kamil Kosowski i Radek Matusiak mogą grać w jednym klubie - Chievo

US Palermo jest gotowe oddać Radosława Matusiaka do Chievo Werona, w zamian za Franco Semioliego - informuje "Gazeta Wyborcza", powołując się na jeden z włoskich serwisów sportowych.
Sycylijski klub już od ubiegłego lata zabiega o skrzydłowego z Werony i po tym sezonie rozważa zaoferowanie, oprócz pieniędzy, Radosława Matusiaka, za którego w styczniu zapłacił GKS Bełchatów 1,7 mln euro. Polak nie mieści się w składzie drużyny, a ostatnio jego sytuację pogorszył znakomity debiut Edisona Cavaniego. Po dwóch golach w dwóch pierwszych meczach 20-letni Urugwajczyk został obwołany rewelacją rozgrywek.

Gdyby do transakcji doszło Matusiak poprawiłby być może także sytuację Kamila Kosowskiego w Chievo. Semioli to rywal do miejsca na boku drugiej linii polskiego pomocnika, który niemal wszystkie mecze rozpoczyna na ławce rezerwowych.


-------------------------------------------

nie wiem ile w tym prawdy ale mam nadzieje ze to tylko plotki. chyba bym im nie wybaczyl gdyby zmarnowali nam najlepszego napastnika jakiego ostatnio dala nam Ekstraklasa. zobaczymy jak to sie potoczy dalej


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 10:04

tabo89 pisze: Gdyby do transakcji doszło Matusiak poprawiłby być może także sytuację Kamila Kosowskiego w Chievo. Semioli to rywal do miejsca na boku drugiej linii polskiego pomocnika, który niemal wszystkie mecze rozpoczyna na ławce rezerwowych.
Niby tak, ale "występy obydwu Polaków w jednym klubie wcale nie są takie pewne, bo Chievo najprawdopodobniej nie zaoferuje kontraktu byłemu pomocnikowi Wisły Kraków."
Czyli trenerzy klubu z Werony nie widzą chyba w Kosie pierwszego skrzydłowgo...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 12:38

Kosa po Kaiserslautern a teraz po Chievo karierę wielkiego piłkarza ma już z głowy :!: Oby to samo nie spotkało Matusiaka. Choć jak narazie widać, że niestety ale sprawy idą w złym kierunku. Czyżby szykowała nam się kolejna Polska nieudana próba zrobienia piłkarskiej kariery na Zachodzie :roll:


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 14:02

Będący ostatnio w znakomitej dyspozycji młody napastnik Palermo, Edison Cavani, nie zagra w niedzielnym ligowym spotkaniu swojej drużyny przeciwko Torino. Rywal Radosława Matusiaka do miejsca w składzie Rosanero, nabawił się kontuzji uda w trakcie wczorajszej sesji treningowej.
Źródło:http://www.seriea.pl/index.php?strona=news&id=82936

Być może zatem otwiera się szansa przed Radkiem żeby otrzymać szanse gry choćby na kilkanaście minut...Swoją drogą naprawde życzę temu chłopakowi tego aby osiągnął coś w Italii a nie był kolejnym z wielu,którzy wyjechali zagranice jako gwiazdki polskiego futbolu i wkrótce wrócili jako frustraci narzekając,że cały świat był winny temu,że nie udało im się tam zabłysnąć..
Radek Matusiak w mojej opinii jest nieprzeciętnie uzdolnionym napastnikiem..Posiada dobre warunki fizyczne,jest silny,dość szybki,odważny,niezły technicznie..Naprawdę "ma papiery na granie"..Nie wiem tylko czy przechodząc do Palermo nie popełnił błędu..Bo rywalizacja o miejsce na szpicy jest tam naprawde spora bowiem jest Andrea Caracciolo-owszem żadna gwiazda,jednak napastnik w Italii posiadający określoną markę,bardzo wysoki,silny,dobrze grający głową-typowy środkowy napastnik..Jest Edison Cavani,który został kupiony za większe pieniądze od Radka,jest wielką nadzieją urugwajskiej piłki i przede wszystkim miał znakomity poczatek w Palermo..Jest Amauri jeden z bez wątpienia najlepszych napastników w Italii,teraz kontuzjowany ale w przyszłym sezonie będzie już gotów do gry...Jak widać naprawde Radosław Matusiak ma wielu rywali do miejsca w składzie..Będzie ciężko Matusiakowi wygrac z nimi rywalizacje,jednak jeśli mu się to uda to będzie oznaczało to,że polski futbol będzie miał prawdziwą perełke :)


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 15:30

Z każdym dniem, sytuacja Radka w Palermo się pogarsza. Niestety wygląda na to, że jego kariera w sycylijskim klubie skończy się szybciej niż się zaczęła. Jeśli tak się stanie, to będzie mi bardzo szkoda Matusiaka, bo chłopak naprawdę ma nieprzeciętne umiejętności. Jednak wydaje mi się, że tak szybka zmiana klubu była błędem. Radek odszedł z Bełchatowa, z klubu, który jest sensacją w tym sezonie a on był tam największą gwiazdą. Po świetnej rundzie jesiennej w jego wykonaniu podjął, moim zdaniem, zbyt pochopną decyzję i wkroczył w świat wielkiej piłki. Nie chodzi mi tylko o aklimatyzację w nowym zespole, przecież przerwa zimowa we Włoszech nie jest taka długa jak w Polsce, i Radek musiał być szybko gotowy do gry, ale również o konkurencję w składzie, która w Palermo jest bardzo duża, a jej skutki są widoczne - Radek nie gra. Szkoda, że Matusiak nie poczekał z decyzją o zmianie klubu do końca sezonu, może dokonałby lepszego wyboru. Mam nadzieję, że zostanie on w Palermo, i pokaże, że Polak potrafi. Powodzenia.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 16:33

Przegląd Sportowy, onet.pl oraz interia.pl dementują pogłoski o sprzedaniu Radka:

W piątek włoskie media podały informację, jakoby po zakończeniu sezonu miało dojść do wymiany na linii US Palermo - Chievo Werona. Za Radosława Matusiaka na Sycylię miałby się przenieść Franco Semioli. - Nawet nie chcę niczemu zaprzeczać - mówi dyrektor sportowy Palermo, Rino Foschi. - To po prostu bzdura, głupia plotka osób, które szukają sensacji.
- To nieprawda, totalna bzdura - dodaje Gianluca Dio Carlo, który pilotował transfer Polaka do "Rosanerich".

Szansa na wymianę jest tym mniejsza, że latem Sycylię opuści Adrea Caracciolo, a nadal niepewna jest przyszłość innych napastników - Marka Bresciano i Davida Di Michele.
- Nie po to kupiliśmy Polaka, aby teraz oddawać go innym. Radek wszystkich przekona - podkreślił Foschi.


http://sport.onet.pl/74318,1248685,1512 ... omosc.html
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/new ... ,890072,19

mam nadzieje ze to prawda bo szkoda by było Radka - jest naprawde dobry i mysle ze jeszcze udowodni swoja wartosc kibicom i dzialaczom ktorzy w niego wątpili


Obrazek
wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 17:33

To się trochę onet z interią zbłaźnił, bo Bresciano to nie jest napastnik :roll: Chyba, że o czymś nie wiem :wink:


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 17:40

wojti-s pisze:To się trochę onet z interią zbłaźnił, bo Bresciano to nie jest napastnik :roll: Chyba, że o czymś nie wiem :wink:
no faktycznie:
wikipedia.pl pisze:Mark "Marco" Bresciano (ur. 11 lutego 1980 w Melbourne), piłkarz australijski grający na pozycji pomocnika
niezła gafa a takie wielkie i szanowane portale


Obrazek
wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 20:04

Nie pierwszy raz. Interia to już całkiem pomyłka jeśli chodzi o calcio. Dopiero w grudniu bodajże zorientowali się, że Milan także dostał ujemne punkty :lol:


Co do Matusiaka - zobaczymy. Najbliższy miesiąc może zaważyć o całej jego karierze. Oby zaprezentował się z jak najlepszej strony...


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 31 marca 2007, 20:36

wojti-s pisze:To się trochę onet z interią zbłaźnił, bo Bresciano to nie jest napastnik :roll: Chyba, że o czymś nie wiem :wink:
Rzeczywiście Bresciano to nominalny ofensywny pomocnik, jednak często ustawiany jest jako cofnięty napastnik, tuż za "strajkerem" - stąd błąd Interii.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2007, 12:43

W meczu 30. kolejki US Palermo zmierzy się z Torino FC. W składzie sycylijskiej drużyny na ten mecz znalazł się reprezentant Polski Radosław Matusiak.
Wątpliwe jednak jest żeby nasz rodak wyszedł w pierwszej jedenastce. Możliwe, że Matusiak wejdzie z ławki rezerwowych.
wiadomość z Onet.pl

No coż może dzisiaj doczekamy występu i bramki Matusiaka? :)
Ja osobiscie dość obojętnie przyjąłem transfer i przyjmuję tak grę Radka w Palermo, ale życzę mu jak najlepiej... zobaczymy co będzie w przyszłości :)


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2007, 15:00

Jak patrze na Polsacie Sport, 1 kwietnia Matusiak wyszedł w "jedenastce" :-D


damianeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2007
Posty: 144
Rejestracja: 01 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2007, 10:46

moim zdaniem tak jak kazdy polak ktory zagra jeden dobry sezon w polsce mysli ze jest juz dosc dobry na granie w lidze zachodniej :)
moim skromny zdaniem ten transfer doszedl do skutku zbyt szybko ...
dla mnie Matusiak nie jest za dobrym pilkarzem kto oglada od czasu do czasu mecze polskiej ekstraklasy to wie ze jest w naszej lidze duzo takich pilkarzy jak on ... dla mnie lepszym pilkarzem jest Gargula ktory pokazal na co go stac w meczu Polska - Azerbejrzan :) najlespzy pilkarz na boisku, bardzo dobrze czyta gre i jak pokazaly 4 asysty tez duzo widzi :D
Matusiak przeszedl do Palermo i odrazu zostal przywitany jak gwiazda ... trener Interu wypowiadal sie ze jak bedzie dalej tak gral to bede chcieli go sciagnac do Interu .... ale jak pokazuje zycie nastepny polski pilkarz siedzi na lawie :)
wydaje mi sie ze Matusiak jest <albo byl> zbyt pewny siebie .... i to go moze zgubic ....


mala rumuneczko :D <hahaha>
Kryształ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 756
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 07 maja 2007, 22:55

Matusiak jest pięknym przykładem jak jednym głupim posunięciem można zniszczyć sobie kariere. Fakt jest dobry i zasługuje na gre nawet w takiej drużynie jak Palermo. Jednak wiadomo nie od dziś, że każdy trener ma swoją własną koncepcje gry do której dobiera odpowiednich piłkarzy, jak widać Matusaik do nich nie należy. A dwa....hmmm...myśle, że Matusiak troche za szybko zaczął gwiazdorzyć i to może być jego wielkim problemem.


Drabik224

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2006
Posty: 52
Rejestracja: 02 listopada 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2007, 08:13

Niestety ale trzeba przyznać racje..... :(
Był to naprawde dobry zawodnik,który mógł osiągnąć "coś" ale za bardzo się pośpieszył z wyjazdem z kraju i masz babo placek-nawet na ławie nie siedzi.....
Z drugiej strony się zastanawiam:Po co kupują zawodnika za taką kase,żęby potem siedział w domu i oglądał mecz z TV??Dziwne.....


www.sokker.org - Najlepszy menager on-line


.....:::::Juventus Forever:::::.....
ODPOWIEDZ