Forum jest drętwe?

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 06 marca 2007, 12:48

Siewier pisze:Dlatego też pojawił się ten temat, bo chcemy znać Wasze zdanie i weźmiemy je pod uwagę podczas wprowadzania zmian, o ile będą one wprowadzone. Jak widzisz kwestia całkowitego zlikwidowania licznika nie została tutaj poddana pod dyskusję co oznacza, że nie mamy w tej kwestii żadnych wątpliwości.
Nie wiem czy na jakimkolwiek serwisie jest tak, że jeśli część (bo nie wszystkim się licznik nie podoba, powiedziałbym nawet, że ci którzy chcą jego zlikwidowania to mniejszy procent ogółu aktywnych użytkowników) userów chce jakiejś znaczącej zmiany, która jest nie do przyjęcia przez redakcję to bez względu na to zmiany zostają wprowadzone. Mimo wszystko te najważniejsze sprawy powinny pozostać do obgadania w gronie redakcji, nie można dopuścić do tego, że użytkownicy będą mieli większy wpływ na funkcjonowanie serwisu niż redakcja, byłoby to niedorzeczne bo to my codziennie widzimy jak wygląda funkcjonowanie forum "od kuchni".
Ok Siewier wszystko fajno tylko pamiętaj, że to My użytkownicy jesteśmy odpowiedzialni za to jaka liczba pojawi sie w tym liczniku postów. Gdy piszesz, że skoro ta kwestia nie została przez Was poruszona w proponowanych zmianach to chyba nie znaczy, że nie można dyskutować o innych, ewentualnych zmianach. Źle, że z góry zakładacie że to już ostateczna liczba propozycji. Po prostu zamykacie się na niektore nasze sugestie.

Nie wiem czemu temat licznika jest dla Was taki trudny. Przecież to nie żadna zbrodnia o tym rozmawiać...A dzięki temu licznikowi jedni czują się gorsi od innych, zaś Ci drudzy czują się lepsi od całej reszty...I tak wkoło...

I na koniec. Owszem, nie może być tak, że to użytkownicy będą mieli decydujący głos bo zrobiłby się burdel, ale nie może być też tak, że kilkanaście osób jest zdania, że ta zmiana jest niepotrzebna i nawet nie zamierza tego tematu dokładnie przedyskutować ze społecznością forum.

Czasem mam wrażenie, że władza się czuje zazdrosna o swoje małe dziecko i tylko sobie pozostawia prawo do decydowania o jego wyglądzie ( pamiętaj, że piszę o zmianach na forum, które funkcjonuje dzięki Nam a nie o zmianach na stronie )

P.S I tak na zakończenie : mój 600 post !! YATTA !! :smile:


Piotrekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 132
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 06 marca 2007, 13:09

steru:

Kod: Zaznacz cały

To powiedz mi co według Ciebie przedstawia taki licznik postów? Bo moim zdaniem jest to taki wyznacznik tego jak niby ważnym się jest. To takie coś czym można się chwalić a czy o to w tym chodzi
Przedstawia poziom gadulstwa użytkownika :wink:
No co przedstawia,ilóść postów,to wszystko,nie wiem jak Ty ale ja nie czuje się gorszy od kogoś kto napisał postów 100 , 200 czy 3000 tysiące. Nigdy nie myślałem o tym w tych kategoriach że ten oto ma tyle postów,to jest ważniejszy,nie powinienem się wypowiadać bo on napewno ma racje itp itd.
Chwalić...no nie wiem,może jakiś nastolatek w celu pochwalenia się przed rodzicami jaki to jest wygadany nabija posty.
Medi już przedstawiła korzyśći które niesie ze sobą licznik postów.
I nie mów mi tu o demokracji. Będzie ankieta na ten temat, będą wyniki, będzie przegłosowane pozostawienie licznika postów - to wtedy będziesz mógł mówić o demokracji
Ojej,chyba Cie nie rozłościłem mówiąc o demokracji? :roll: Napisałem tak na podstawie postu Medi,która pisze że sprawa licznika postów była juz omawiana i że nie przeszła ich likwidacja.

Kod: Zaznacz cały

I tak na zakończenie : mój 600 post !! YATTA !! 
No widzisz,gdyby nie było licznika to nie miał byś powodu by się tak cieszyć :wink:


Juve fan
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 marca 2007, 15:08

steru pisze:
Piotrekk pisze:Z tego co mi wiadomo była juz kiedyś dyskusja na temat licznika postów,i większość jednak chciała żeby on został,a w kraju demokratycznym(a to forum takowym mozna nazwać) to większość ma głos decydujący,więc nie powinieneś się raczej oburzać że admini i moderatorzy nie liczą się ze zdaniem użytkowników,gdyz to jest całkowitą nie prawdą.
To powiedz mi co według Ciebie przedstawia taki licznik postów? Bo moim zdaniem jest to taki wyznacznik tego jak niby ważnym się jest. To takie coś czym można się chwalić a czy o to w tym chodzi?

..
Przedstawię Ci to na przykładzie:
Na forum jest dwóch userów, którzy zapisali sie mniej więcej w tym samym czasie. Jeden ma 30 postów , drugi 600. Różnica polega na tym, że pierwszy udziela się na forum raz na jakiś czas, drugi natomiast uczestniczy na bieżąco w życiu forum , poprawia jego poziom i pomaga w rozwoju. W tym wypadku licznik niejako pokazuje kto jest do tego forum przywiązany, kto dba o jego rozwój, na kogo ewentualnie można liczyć w dyskusjach itp.
Dla mnie osobiście fora bez licznika są nijakie, nie mają charakteru, są jak czat: wchodzisz, pogadasz, wychodzisz....i nie wiadomo kiedy wrócisz....
I nie powiem żeby mi sie to podobało.
Siewier pisze:Dlatego też pojawił się ten temat, bo chcemy znać Wasze zdanie i weźmiemy je pod uwagę podczas wprowadzania zmian, o ile będą one wprowadzone. Jak widzisz kwestia całkowitego zlikwidowania licznika nie została tutaj poddana pod dyskusję co oznacza, że nie mamy w tej kwestii żadnych wątpliwości.
dokładnie


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 06 marca 2007, 21:17

Medi pisze:
Przedstawię Ci to na przykładzie:
Na forum jest dwóch userów, którzy zapisali sie mniej więcej w tym samym czasie. Jeden ma 30 postów , drugi 600. Różnica polega na tym, że pierwszy udziela się na forum raz na jakiś czas, drugi natomiast uczestniczy na bieżąco w życiu forum , poprawia jego poziom i pomaga w rozwoju. W tym wypadku licznik niejako pokazuje kto jest do tego forum przywiązany, kto dba o jego rozwój, na kogo ewentualnie można liczyć w dyskusjach itp.
Dla mnie osobiście fora bez licznika są nijakie, nie mają charakteru, są jak czat: wchodzisz, pogadasz, wychodzisz....i nie wiadomo kiedy wrócisz....
I nie powiem żeby mi sie to podobało.
Mądrze prawi. :ok: Poza tym naprawdę moim zdaniem jest tak, że jednak ciut inaczej patrzy się na post gościa, który ma 1000, niż na takiego który ma 13. Nie wiem czy to dobrze czy nie, ale na pewno w identyfikacji pomaga przynajmniej mi. Zwłaszcza gdy jest kilka podobnych do siebie nicków. A poza tym z tego co wiem to Q już się chyba nie przyznaje ( czy przyznaje? :think: ) więc dla mnie ten argument odpada.


kow3l

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2004
Posty: 73
Rejestracja: 05 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2007, 13:46

Cieszy mnie to,ze moderatorzy nie chca spoczac na laurach i proponuja zmiany. Chcialbym,aby mnie dobrze zrozumiano. Uwazam,ze forum stoi na bardzo wysokim poziomie. Jak dotychczas nie mialem wiekszych zastrzezen do moderatorow. Mysle,ze kazdy z nich wykonuje tutaj dobra robote. Owszem wczesniej nie udzielalem sie tutaj zbyt czesto jednak juz od ponad dwoch lat przegladam je i obserwuje regularnie:D Nie uwazam,ze zmiany sa konieczne,ale cieszy mnie sama inicjatywa moderatorow. Kiedys bylem wielkim zwolennikiem gruntownych zmian, jednak to co jest dobre nie powinno byc mocno zmieniane (przyklad-ostatnio jak wchodze na portal gazety i widze te ich "newsy" w tej kwestii to mnie az odrzuca ;/) Teraz pare slow odnosnie propozycji Martina:

"- Luźniejsza atmosfera na całym forum"

Szkoda,ze nie jest napisane co rozumiesz przez ta "luzniejsza atmosfere", bo samo w sobie takie stwierdzenie jest kuszace :D

"- Zmiana nazwy pokoju "Inne tematy" na "Hyde Park" która wskazywałaby na to, że można tam rozmawiać na dowolne tematy. W pokoju tym posty nie byłyby naliczane więc nie zwracalibyśmy uwagi na długości postów czy też zbaczanie z tematów. Oczywiście nadal obowiązywałby regulamin czyli żadnego obrażania, wulgaryzmów i kłótni"

Mysle, ze zamiana samej nazwy jest trafna. Z reguly na forach tak to sie nazywa. Owszem, moze ktos powiedziec,ze powinnismy sie wyrozniac, jednak ja twierdze inaczej. Hyde Park to odpowiednia nazwa dla "innych tematow". Szczerze mowiac mam tylko mieszane uczucia odnosnie do nienaliczania postow. Z jednej strony wydaje sie to byc sluszne.Osobiscie nie przykladam do tego wiekszej uwagi, poza tym nie zwracalibyscie na dlugosc postow i zbaczanie z tematow a to tez jakos tlumaczyloby taka decyzje. Z drugiej jednak strony jakby nie patrzec dzieje sie to na juvepoland, mniej lub bardziej integruje uzytkownikow, poza tym w innych dzialach tez post postowi nie rowny, ktos moze pisac baaaaardzo dlugi - czasami kilkakrotnie dluzszy niz inni. Wg mnie mimo wszystko posty powinny byc naliczane, tak bedzie "sprawiedliwiej", choc jak wspomnialem wczesniej nie przywiazuje do tego wiekszego znaczenia. Jak sadze moderatorzy tez,wiec chyba tak jak jest dotychczas pod tym wzgledem byloby dobrze.


- Większy luz w pozostałych pokojach, z tą różnicą, że większe odbiegnięcie od tematu byłoby prostowane przez moderatorów. Dozwolone byłyby luźne dyskusje, oczywiście w granicach rozsądku.

Jak najbardziej przychylam sie do tej zmiany :)

"- Karanie kartkami w ekstremalnych przypadkach (wulgaryzmy, obrazy użytkowników, klubów lub innych osób), gdy użytkownik nie chce się podporządkować uwagom moderatorów lub nagminnie łamie regulamin oraz gdy inny użytkownik zwraca uwagę, że temat jest taki czy inny, a nie korzysta z niebieskiej kartki, krótko mówiąc - bawi się w moderatora. Nie podoba się temat to nie komentujemy. Łamie regulamin - korzystamy z niebieskiej kartki."


To samo :)


"- Pozwolenie na kontynuowanie starych tematów, ale tylko tych, które mają sens dalszej dyskusji."


Wydaje mi sie, ze moderator powinien sam zamykac tematy, ktore juz sa nieaktualne i takie w jego mniemaniu juz nie beda. TO JEST WG MNIE PRIORYTETOWA ZMIANA, KTORA MUSI NASTAPIC. Powinien napisac posta z informacja dlaczego zamyka dany temat,aby kazdy uzytkownik wiedzial, iz jest on niedostepny. Ile osob na forum tyle moze byc osadow czy temat powinien byl walkowany czy nie. Nawet jesli wiekszosc tak twierdzi, nie oznacza,ze kazdy. Zawsze znajdzie sie ktos kto rzeczywiscie uwaza, iz jest potrzeba rozwiniecia starej "rozmowy" i mysli,ze wiekszosc tak mysli, choc tak nie jest. I co dostanie kartke za wznowienie tematu? W przyszlosci moze sie bac wracac do odgrzebywania innych... Nieeee, w tej kwestii mysle,ze jednak MODERATOR powinien byc sila wyzsza. Wydaje mi sie, ze ma "merytoryczne" kwalifikacje do podejmowania tego typu decyzji.



"- Zamykane tematy będą miały w ostatnim poście podaną przyczynę oraz podpisany nick zamykającego, aby użytkownicy wiedzieli czemu temat został zakończony i aby można było się od tego odwołać."

Oooo, nie doczytalem do konca. Wspomnialem o tym wyzej. Jednak to samo, wg mnie tylko i wylacznie moderator mialby prawo zamykac dany temat. Teraz jak to jeszcze raz przeczytalem to chyba o tym samym pisal Martin,ale troche nie do konca bezposrednio to sformulowal. Mozna bylo pierwotnie wysnuc,ze zwykly uzytkownik tez moglby zamykac.

Na forum jest dwóch userów, którzy zapisali sie mniej więcej w tym samym czasie. Jeden ma 30 postów , drugi 600. Różnica polega na tym, że pierwszy udziela się na forum raz na jakiś czas, drugi natomiast uczestniczy na bieżąco w życiu forum , poprawia jego poziom i pomaga w rozwoju. W tym wypadku licznik niejako pokazuje kto jest do tego forum przywiązany, kto dba o jego rozwój, na kogo ewentualnie można liczyć w dyskusjach itp.
Dla mnie osobiście fora bez licznika są nijakie, nie mają charakteru
Zgadzam sie mimo, iz nie przywiazuje do tego wagi, to jednak fora bez licznikow sa nijakie. Co do osob zapisujacych sie w jednym czasie a jest taka roznica w ilosci postow: Owszem w wiekszosci przypadkach tak jest. Jednak widywalem juz takich uzytkownikow (nie pisze,ze tutaj), ktorzy w trzydziestu postach wykazali sie bardziej niz niektorzy w stu. Jednak suma sumarum jest to jakis wyznacznik udzielania sie w zycie forum. Nie jest do konca sprawiedliwy, ale i tak najbardziej sprawiedliwy z mi znanych ;-) Nawet jesli jedna osoba merytorycznie udziela sie tutaj dzieki "licznikom" to jest sens takie liczniki posiadac. Mysle,ze moze to wplywac mobilizujaco na kogos, jest jakas forma motywatora i dlatego pozostawilbym to tak jak jest.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 10:47

Piotrekk pisze:steru:

Kod: Zaznacz cały

To powiedz mi co według Ciebie przedstawia taki licznik postów? Bo moim zdaniem jest to taki wyznacznik tego jak niby ważnym się jest. To takie coś czym można się chwalić a czy o to w tym chodzi
Przedstawia poziom gadulstwa użytkownika :wink:
No co przedstawia,ilóść postów,to wszystko,nie wiem jak Ty ale ja nie czuje się gorszy od kogoś kto napisał postów 100 , 200 czy 3000 tysiące. Nigdy nie myślałem o tym w tych kategoriach że ten oto ma tyle postów,to jest ważniejszy,nie powinienem się wypowiadać bo on napewno ma racje itp itd.
Chwalić...no nie wiem,może jakiś nastolatek w celu pochwalenia się przed rodzicami jaki to jest wygadany nabija posty.
Medi już przedstawiła korzyśći które niesie ze sobą licznik postów.
Jestem podobnego zdania. Ważniejszą chyba sprawą jest jakość i sens wypowiedzi niż ich ilość na forum. Ja na przykład udzielam się wyłącznie wtedy, kiedy temat jest rzeczywiście ciekawy, albo niesie za sobą jakieś przesłanie. Krew mnie zalewa kiedy na głównej stronie widzę tematy typu "Kto jest waszym idolem?", "Który napastnik jest lepszy?", czy "Jaki macie kolor majtek?". Dla świętego spokoju unikam komentowania w takich sytuacjach, szkoda mi na to po prostu czasu. Również Qualitki dostaje się przecież nie za ilość a jakość postów. Nie zamierzam więc się zmieniać i walczyć o jak największą liczbę komentarzy, aby nowi, a także starzy użytkownicy czuli do mnie jakiś respekt i szacunek, nawet kosztem nie otrzymania nigdy "Q" przy nicku. Jestem zbyt leniwy, a sam regulamin namawia do asertywności :wink:


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 10:53

Basiek pisze:...a sam regulamin namawia do asertywności :wink:
Możesz rozwinąć swoją myśl??


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 10:59

Martin pisze:
Basiek pisze:...a sam regulamin namawia do asertywności :wink:
Możesz rozwinąć swoją myśl??
Oczywiście, że mogę. Chodzi mi konkretnie o nabijanie i jedną z nowych zasad które weszły w życie ostatnimi czasy. Ustalone zostało, że każdy użytkownik, który zabawi się w moderatora krytykując zdanie lub zachowanie kogoś innego, zostanie ukarany za nabijanie. Wychodzę więc z założenia, że widząc niezbyt interesujący temat odmówienie sobie udzielenia się w nim, uchroni mnie przed kartką, a jednocześnie nie będę wdawał się w głupie polemiki z ludźmi, których jakimś cudem ten temat zainteresował. Trochę namieszałem ale myśle ze zrozumiesz co miałem na myśli.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 11:04

Basiek pisze:
Martin pisze:
Basiek pisze:...a sam regulamin namawia do asertywności :wink:
Możesz rozwinąć swoją myśl??
Oczywiście, że mogę. Chodzi mi konkretnie o nabijanie i jedną z nowych zasad które weszły w życie ostatnimi czasy. Ustalone zostało, że każdy użytkownik, który zabawi się w moderatora krytykując zdanie lub zachowanie kogoś innego, zostanie ukarany za nabijanie. .
Jedno z drugim nie ma akurat nic wspólnego :wink:
Kartke dostajesz za "zabawe w moderatora" a nie za nabijanie. W tym wypadku licznik nie ma najmniejszego znaczenia.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 11:09

Medi pisze:
Basiek pisze:
Martin pisze:
Możesz rozwinąć swoją myśl??
Oczywiście, że mogę. Chodzi mi konkretnie o nabijanie i jedną z nowych zasad które weszły w życie ostatnimi czasy. Ustalone zostało, że każdy użytkownik, który zabawi się w moderatora krytykując zdanie lub zachowanie kogoś innego, zostanie ukarany za nabijanie. .
Jedno z drugim nie ma akurat nic wspólnego :wink:
Kartke dostajesz za "zabawe w moderatora" a nie za nabijanie. W tym wypadku licznik nie ma najmniejszego znaczenia.
Tak czy inaczej kartka leci. Wychodzę więc jednak z założenia że asertywne zachowanie jest bezpieczniejsze :wink: . Faktycznie przekłada się to na liczbę postów, ale nie to jest przecież tu najwiażniejsze.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 29 marca 2007, 08:06

Medi pisze:
steru pisze: Co do pierwszej sprawy to wszystko zależy od Nas. Użytkowników i moderatorów. Jedni jak i drudzy powinni nauczyć się więcej pokory. Gdy administratorzy i moderatorzy przestaną sprawiać wrażenie najważniejszych ludzi na tym forum to i użytkownicy chętniej zaczną na nim pisać i odpowiednia atmosfera utworzy sie sama.
Prosze, sprecyzuj troche swoją wypowiedź. Dlaczego administratorzy i modzi sprawiają takie wrażenie.
O trafił się przykład do tej sytuacji :wink: Temat Prison Break :
mnowomiejsky pisze:
wojteceek pisze:A słyszeliście, że w drugiej serii będzie 28 odcinków?
Tak, tak. Ja jeszcze słyszałem, że Słońce krąży wokół Ziemi.
Wypowiedź godna Moderatora i dużo wnosząca do dyskusji :|


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 marca 2007, 08:39

steru pisze:O trafił się przykład do tej sytuacji :wink: Temat Prison Break :
mnowomiejsky pisze:
wojteceek pisze:A słyszeliście, że w drugiej serii będzie 28 odcinków?
Tak, tak. Ja jeszcze słyszałem, że Słońce krąży wokół Ziemi.
Wypowiedź godna Moderatora i dużo wnosząca do dyskusji :|
Zaraz potem wyjaśniłem temat. Czy tym zrehabilitowałem się w Twych oczach?


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 29 marca 2007, 16:28

Zrehabilitujesz się jeśli przyznasz że Twój post nic nie wnosił do dyskusji i niepotrzebnie go pisałeś. Śmiem twierdzić że taki post napisany przez "pospolitego" użytkownika skończyłby się kartką. Zaprzeczysz?


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 29 marca 2007, 23:49

steru pisze:Zrehabilitujesz się jeśli przyznasz że Twój post nic nie wnosił do dyskusji i niepotrzebnie go pisałeś. Śmiem twierdzić że taki post napisany przez "pospolitego" użytkownika skończyłby się kartką. Zaprzeczysz?
Moze kiedys i owszem, ale nie teraz, kiedy patrzymy na to bardziej przychylnym okiem i nabijanie jest karane, wtedy gdy jest ono ewidentne....


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 marca 2007, 07:58

steru pisze:Zrehabilitujesz się jeśli przyznasz że Twój post nic nie wnosił do dyskusji i niepotrzebnie go pisałeś. Śmiem twierdzić że taki post napisany przez "pospolitego" użytkownika skończyłby się kartką. Zaprzeczysz?
W tym momencie zaprzeczę, bo kartki bym nie dał. Podejrzewam, że inni też nie. Tymczasem w porządku, ten post wnosił coś do dyskusji "między wierszami", tzn. nie bezpośrednio (ale fajne tłumaczenie, nie? :smile: )
Pewnie gdyby sprawa, którą poruszył mój tamtejszy przedmówca, nie byłaby tak oklepana, tołkowana w tym temacie i na każdym innym forum, to bym tak nie napisał. Nie wiem, czy potrzebnie, czy niepotrzebnie, bo to sprawa dyskusyjna, ale faktycznie, mogłem dać sobie na wstrzymanie, wziąć głęboki oddech i jedynie zakląć szpetnie po francusku pod nosem. I jak? :roll:


ODPOWIEDZ