Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Justine

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 37
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 08:48

Moim ukochanym autorem jest Jack Higgins (mie wiem moze komuś mówią coś takie tytuły jak:"Skała Wichrów", "Modlitwa za konających", "Dillinger" czy "Orzeł wylądował"). Poza tym uwielbiam Chmielewską, a tak to czytam to co mi sie spodoba.


FORZA JUVE!!!
Obrazek
BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 13:34

Jeslic chodzi o mnie to uważam,że czytam zdecydowanie za mało,jednak mam ulubiona książeke jest nia "Zbrodnia i Kara"lubie też książki historyczne a w szczególności Krafczuka.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
juve21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2003
Posty: 599
Rejestracja: 26 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 14:00

Hmm jest kilka takich pozycji. Do tych najlepszych moim zdnaiem zaliczają się "Przygody Tomka" Alfreda Szklarskiego no i "Władca Pierścieni" tolkiena. Podobają mi również literatura wojenna, szczególnie ostatnio byłem pod wrażeniem Pianisty.


Zawsze i wszędzie Juve w moim sercu będzie
ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 15:30

Dionizos pisze:Cholera widze chłopaki sie rozwijają..dzieci z bulerbyn...taaa. Dzień bez książki to dzień stracony moi drodzy. Moja ulubione książki to ,,Napoleon''- Saint Hilliare , ,,Generał Lasalle''- Marcela Duponta oraz ,,Srebrna Korona''- Joela Rosenberga.
To byla lektura obowiazkowa kiedy bylem maly wiec nie ma co sie smiac ... :?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 15:47

ToMeK pisze:
Dionizos pisze:Cholera widze chłopaki sie rozwijają..dzieci z bulerbyn...taaa. Dzień bez książki to dzień stracony moi drodzy. Moja ulubione książki to ,,Napoleon''- Saint Hilliare , ,,Generał Lasalle''- Marcela Duponta oraz ,,Srebrna Korona''- Joela Rosenberga.
To byla lektura obowiazkowa kiedy bylem maly wiec nie ma co sie smiac ... :?
"Dzieci z Bulerbyn" to fajna książka, w drugiej klasie podstawówki tak mi się spodobała, że dwa razy przeczytałem :D

Teraz to lubię Tolkiena, przeczytałem "Hobbita" i "Władcę Pierścieni", w wakacje chciałem się wziąść za "Silmarillion", ale moja polonistka z liceum dała na wakacje 34 lektury do przeczytania, więc chyba nie dam rady :?

Tak poza tym lubię Arthura Conan Doyla (autor Sherlocka Holmesa).


Obrazek
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 17:51

Justine pisze:Moim ukochanym autorem jest Jack Higgins (mie wiem moze komuś mówią coś takie tytuły jak:"Skała Wichrów", "Modlitwa za konających", "Dillinger" czy "Orzeł wylądował").
Jasne, że tak :P
"Noc lisa", "Płacz myśliwego", "Czas zemsty", "Anioł śmierci", "Kryptonim Malhalla", "Ostrzeżenie sztormowe", "Czas w piekle", "Gniew boży", "Parszywa zmiana", "Cold Harbour" i wiele innych, bardzo lubie Higginsa :-D i podobnie jak Yari lubie Alistair'a MacLean'a. Kiedyś nakupowałam mnóstwo jego książek i musze przyznać, że mam całkiem niezłą kolekcje :D


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 18:17

Moje ulubione ksiązki to "K-Pax", "Podziemny Krąg", były na ich podstawie filmy i to bardzo dobre :D . Ostatnio czytuje Paulo Coleho, i staram sie przejśc Panią Dolloway Virgini Woolf, bo naogladałem sie Godzin 8) Ale także Fantastyka typu Tolkien i Sapkowski mi sie podoba, zwłaszcza saga o Wiedźmaku :wink:


alabama_junior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 37
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 19:05

"Mistrz i Małgorzata" ponad wszystko


białe jest białe, czarne jest czarne
OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 21:45

Jesli chodzi o mnie to lubie czytać wszczególnści fantastyke
Forgottem Realm, Dragon Lance, Tolkien, Diuna, Wiedzmin itp
Lubie również książki historyczne , nie pogardze również innymi ciekawymi publikacjami.

Jesli chodzi o Tolkien to przeczytałem go kilka la z 3 -4 przed powstaniem filmu i mam zamiar przeczytać go jeszcze raz.
Od pół roku co pawda nie przeczyałem żednej ksiazki oprócz lektur ale nie miałem czasu, matura, egzaminy na studia mam to zamiar odrobic już nie długo bo w te wakacje mam jakies 15 ksiażek do przeczytania :)


Obrazek
Mania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2003
Posty: 383
Rejestracja: 17 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 22:06

Ja jestem wybitnym molem książkowym. Czytam co mi wpadnie w ręce.
Do moich ulubionych autorów należy zdecydowanie John Grisham (szczególnie podobały mi sie Firma, Testament i Raport Pelikana) ale wszystkie są świetne. Kilka dni temu kupiłam jego ostatnią powieść ale przez net, Juve i głównie MZ-ta nawet nie mam kiedy czytać. a w nocy nie zaczynam nigdy czytać jego książek bo nie moge sie oderwać i na ogół koćcze na drugi dzień po poludniu jak wcześniej nie padne
Ja także jestem molem książkowym :-D Moi ulubieni autorzy to Wharton, Irving (w sumie i John i David), Grisham... Oprócz tego duuużo ksiażek historycznych.

Czy ktoś z Was czytał "Futbolową gorączkę" Nicka Hornby'ego :?: Pewnie niewielu, żałujcie- rewelacyjna książka dla każdego fana piłki nożnej, nieważne jakiego klubu... szczerze polecam :)

Agnieszka[/code]


BIGGI

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2002
Posty: 2028
Rejestracja: 01 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 22:13

a_gu_nia pisze:
Ja jestem wybitnym molem książkowym. Czytam co mi wpadnie w ręce.
Do moich ulubionych autorów należy zdecydowanie John Grisham (szczególnie podobały mi sie Firma, Testament i Raport Pelikana) ale wszystkie są świetne. Kilka dni temu kupiłam jego ostatnią powieść ale przez net, Juve i głównie MZ-ta nawet nie mam kiedy czytać. a w nocy nie zaczynam nigdy czytać jego książek bo nie moge sie oderwać i na ogół koćcze na drugi dzień po poludniu jak wcześniej nie padne
Ja także jestem molem książkowym :-D Moi ulubieni autorzy to Wharton, Irving (w sumie i John i David), Grisham... Oprócz tego duuużo ksiażek historycznych.

Czy ktoś z Was czytał "Futbolową gorączkę" Nicka Hornby'ego :?: Pewnie niewielu, żałujcie- rewelacyjna książka dla każdego fana piłki nożnej, nieważne jakiego klubu... szczerze polecam :)

Agnieszka[/code]
nie czytałem, ale chciałbym. Nie wiesz gdzie ją mozna dostać ??


Mania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2003
Posty: 383
Rejestracja: 17 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 22:18

a_gu_nia napisał:
Cytat:
Ja jestem wybitnym molem książkowym. Czytam co mi wpadnie w ręce.
Do moich ulubionych autorów należy zdecydowanie John Grisham (szczególnie podobały mi sie Firma, Testament i Raport Pelikana) ale wszystkie są świetne. Kilka dni temu kupiłam jego ostatnią powieść ale przez net, Juve i głównie MZ-ta nawet nie mam kiedy czytać. a w nocy nie zaczynam nigdy czytać jego książek bo nie moge sie oderwać i na ogół koćcze na drugi dzień po poludniu jak wcześniej nie padne


Ja także jestem molem książkowym Moi ulubieni autorzy to Wharton, Irving (w sumie i John i David), Grisham... Oprócz tego duuużo ksiażek historycznych.

Czy ktoś z Was czytał "Futbolową gorączkę" Nicka Hornby'ego Pewnie niewielu, żałujcie- rewelacyjna książka dla każdego fana piłki nożnej, nieważne jakiego klubu... szczerze polecam

Agnieszka[/code]


nie czytałem, ale chciałbym. Nie wiesz gdzie ją mozna dostać ??
W każdym Empiku i w zasadzie w każdej lepszej księgarni... Jest to nowo wydana książka, nie powinieneś mieć problemu :)

Agnieszka


BIGGI

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2002
Posty: 2028
Rejestracja: 01 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 22:21

a_gu_nia pisze:
a_gu_nia napisał:
Cytat:
Ja jestem wybitnym molem książkowym. Czytam co mi wpadnie w ręce.
Do moich ulubionych autorów należy zdecydowanie John Grisham (szczególnie podobały mi sie Firma, Testament i Raport Pelikana) ale wszystkie są świetne. Kilka dni temu kupiłam jego ostatnią powieść ale przez net, Juve i głównie MZ-ta nawet nie mam kiedy czytać. a w nocy nie zaczynam nigdy czytać jego książek bo nie moge sie oderwać i na ogół koćcze na drugi dzień po poludniu jak wcześniej nie padne


Ja także jestem molem książkowym Moi ulubieni autorzy to Wharton, Irving (w sumie i John i David), Grisham... Oprócz tego duuużo ksiażek historycznych.


Czy ktoś z Was czytał "Futbolową gorączkę" Nicka Hornby'ego Pewnie niewielu, żałujcie- rewelacyjna książka dla każdego fana piłki nożnej, nieważne jakiego klubu... szczerze polecam

Agnieszka[/code]


nie czytałem, ale chciałbym. Nie wiesz gdzie ją mozna dostać ??
W każdym Empiku i w zasadzie w każdej lepszej księgarni... Jest to nowo wydana książka, nie powinieneś mieć problemu :)

Agnieszka


dzięki serdeczne.....


juventini

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 30
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 22:26

:D :D :D Jedyne co czytam to gazeta Piłka nożna i wiele innych gazet o piłce nożnej. Czasami przeczytam lekture. Ale żadko się to zdarza. Bo czytam z przymusu. :D :D :D


Mania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2003
Posty: 383
Rejestracja: 17 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2003, 22:28

Jedyne co czytam to gazeta Piłka nożna i wiele innych gazet o piłce nożnej. Czasami przeczytam lekture. Ale żadko się to zdarza. Bo czytam z przymusu.
Rzeczywiście, widać że czytasz z przymusu... "Rzadko" pisze się przez "rz"... Btw: Ludzie, zastanówcie się dwa razy zanim coś napiszecie, ja rozumiem że można nie lubić czytać ale takie błędy :?: :?: :?:

Agnieszka


ODPOWIEDZ