Thuram: Juventus zasłużył na karę

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Alexinhio.10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 maja 2006
Posty: 19
Rejestracja: 01 maja 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:04

Nowy zawodnik FC Barcelony, Lilian Thuram przyznał, że kara dla Juventusu Turyn za ustawianie meczów była jak najbardziej zasłużona. Francuski obrońca trafił na Camp Nou ze Starej Damy.

Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) uznała Juventus winnym udziału w procederze ustawiania wyników spotkań i zdegradowała turyński klub z Serie A oraz pozbawiła tytułów mistrzowskich wywalczonych w ostatnich dwóch latach.

- Grałem w Juventusie przez pięć sezonów, ale nie czuję się winny. Zawsze dawałem z siebie wszystko i czasem przynosiło to skutek, a czasem nie - powiedział Lilian Thuram w wywiadzie dla dziennika El Pais. - Jednak kiedy dowiedziałem się, że moje poświęcenie nie zawsze miało sens, ponieważ wyniki niektórych spotkań były z góry ustalone - byłem zniesmaczony. Futbol powinien nieść światu pozytywny przekaz, tymczasem brudne gierki działaczy niszczą wszystko. Właśnie dlatego uważam, że Juventus został słusznie ukarany. Jest to bolesne dla kibiców i piłkarzy Juve, jednak dla dobra piłki nożnej potrzebna była taka decyzja - dodał Thuram.

Nie wiem czy to dobre że Thuram tak prosto z mostu mówi o takich rzeczach i nie wydaje mi się żeby ukaranie klubu było dobre, ukarania działaczy tak ale nie klubu.

Co o tym myślicie??


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:09

Mowi teraz tak bo nie gra juz na Delle Alpi a na Camp Nou... :lol: Gdyby ciagle byl zawodnikiem Juve to na pewno takich slow z jego ust nigdy bysmy nie uslyszeli. Mysle, ze chce sie przypodobac nowemu pracodawcy, nowym kibicom i oczernia Juventus, tani chwyt Thuram, nie spodziewalem sie tego po tobie...

A link do informacji gdzie jest :?:


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:11

Moim zdaniem, naprawde ciezko jest sie niezgodzic z tym co powiedzial Thuram :think: Jest to bolesne ale prawdziwe. Ja zawsze podkreslalem, ze sprawiedliwe kary i oczyszczenie Wloskiej pilki to najwazniejsza rzecz i zdania nie zmienilem do dzisiaj. Problem w tym, ze nie wszystko zostalo zrobione tak jak trzeba. Ale to juz jest inna bajka :roll:
Choc zapewne gdyby nie przeprowadzka do Barcelony, dokladnie takie same slowa z jego ust by nie padly...
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2006, 21:13 przez DamKam, łącznie zmieniany 2 razy.


Alex_10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 235
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:13

Lord_ Juve pisze:Mowi teraz tak bo nie gra juz na Delle Alpi a na Camp Nou... :lol: Gdyby ciagle byl zawodnikiem Juve to na pewno takich slow z jego ust nigdy bysmy nie uslyszeli. Mysle, ze chce sie przypodobac nowemu pracodawcy, nowym kibicom i oczernia Juventus, tani chwyt Thuram, nie spodziewalem sie tego po tobie...

A link do informacji gdzie jest :?:

http://sport.onet.pl/74327.4,1248705,13 ... omosc.html


PrzemekN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2006
Posty: 38
Rejestracja: 05 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:16

A jeszcze na początku lipca mówił o sobie, że jest Juventino i jest z tego dumny i inne takie farmazony. Ale cóż skoro inkasuje 6 milionów euro za sezon to musi okazać klubowi miłość, wierność i oddanie. Nie ma sensu komentować takich wypowiedzi, po prostu żal dupę ściska.
Ale nie spodziewałem się , że Lilian jest taką szują.


29

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 162
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:17

Generalnie Thuram ma rację! Jeśli klub ustawia mecze.. to powinien być ukarany i tyle! Tylko, że w przypadku tej afery nic nie zostało do końca udowodnione, wyroki są niesprawiedliwe.. i tylko o to możemy mieć żal :|


Jędruś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 226
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:21

Oczywistym dla mnie było, że któryś z obecnych/byłych zawodników Juventusu skomentuje ową afere w w/w sposób, Thuram okazał się pierwszym.Co prawda mógłby być to ktoś inny, ale nie mam do Niego o to żalu.Rozczarowanie Liliana jest zrozumiałe, jednak mógł ten komentarz zostawić dla siebie.Nie pokazuje się ze strony profesjonalisty i jednocześnie umacnia morlanie swój transfer do Bracelony.Szkoda, że tak wspomina Turyn, bo nie pamiętam, by skomentował swoją gre w Juve po transferze do Barcelony w jakichkolwiek superlatywach.

Co do kary.Powinna być, ale bez takiego przegięcia.Mówienie o ukaraniu tylko działaczy, a nie klubu jest nie na miejscu.Mieli przecież Oni wpływ na gre Juve...


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:26

Moim zdaniem ma racje. Juve zasłużyło na kare, ale nie tak surową. Wszystko co zrobił Moggi jest przestępstwem sportowym, a za każde przestępstwo trzeba zapłacic. Ja napewno jestem rozgoryczony tym, że Juventus został zdegradowany do Serie B, ale za łamanie prawa jest kara.
Gdyby Juve nie było powiązane w tą afere to napewno każdy by mówił, że Milan, Fiorentina i pozostałe kluby są winne i zapewne domagał by się kary dla tych klubów( ja napewno ).


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:28

PrzemekN pisze:A jeszcze na początku lipca mówił o sobie, że jest Juventino i jest z tego dumny i inne takie farmazony.Ale nie spodziewałem się , że Lilian jest taką szują.
Hę, czyżbym czegoś nie doczytał. Konkretnie które słowa świadczą, że niby jest szują, albo nie jest Juventino?


Tigmar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2005
Posty: 804
Rejestracja: 20 lutego 2005

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:28

co za wredy zdrajca
zero szacunku mam to tego farfocla

najpierw gada, że zostaje w Juve na dobre i na złe
w koncu odchodzi
a teraz jeszcze to

noz sie w kieszeni otwiera
nienawidze go bardziej niz tych, ktorzy nigdy nic nie mieli wspolnego z Juve

ehh


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:30

Alexinhio.10 pisze:Thuram: Jednak kiedy dowiedziałem się, że moje poświęcenie nie zawsze miało sens, ponieważ wyniki niektórych spotkań były z góry ustalone - byłem zniesmaczony.
DamKam pisze:Moim zdaniem, naprawde ciezko jest sie niezgodzic z tym co powiedzial Thuram
Ty się z tym zgadzasz?! Przecież w uzasadnieniu wyroku wyraźnie napisali, że Juventus nie ustawiał meczów. Czy Ty uważasz, że mecze były ustawione?
Mówisz jak Interista (bez obrazy).

Thuram pokazał jaki to z niego Juventino, najpierw powiedział, że Juventus jest skończony, teraz to :evil: Mógłby się powstrzymać od takich wypowiedzi przez szacunek dla swojego byłego klubu. I pomyśleć, że on był kapitanem :evil:

EDIT
Alexinhio.10 pisze:onet.pl: "Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) uznała Juventus winnym udziału w procederze ustawiania wyników spotkań."
Ciekawe gdzie oni to wyczytali :?: :angry: Czy już teraz we wszystkich mediach bedą pisać w ten sposób, bez jakiegokolwiek zagłębienia się w szczegóły, przecież wystraczy rzucić hasło "ustawiali mecze", bo dla mediów najlepsze wiadomości to złe wiadomości :?: :evil:
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2006, 21:42 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
The_Sickness

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 311
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:37

Nie wiem po co się wogóle wypowiada na ten temat. Jak juz siedzi w barcelonie to niech gada jakie to miasto jest piękne itp. Odciął się od Juve więc po co do niego wraca? Jaki ma cel ta jego wypowiedz? Z szacunku do dawnego pracodawcy mógłby zamknąć jape.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:41

madmo pisze:
Alexinhio.10 pisze:"Jednak kiedy dowiedziałem się, że moje poświęcenie nie zawsze miało sens, ponieważ wyniki niektórych spotkań były z góry ustalone - byłem zniesmaczony."
DamKam pisze:Moim zdaniem, naprawde ciezko jest sie niezgodzic z tym co powiedzial Thuram
Ty się z tym zgadzasz?! Przecież w uzasadnieniu wyroku wyraźnie napisali, że Juventus nie ustawiał meczów. Czy Ty uważasz, że mecze były ustawione?
Mówisz jak Interista (bez obrazy).
Mnie chodzilo o sam fakt, ze byly jakies przekrety i o ogolny odbior slow Thurama :!: Nie zwrocilem wiekszej uwagi na zdanie "ponieważ wyniki niektórych spotkań były z góry ustalone". A czy uwazam, ze wyniki niektorych meczy byly ustawione :?: Oczywiscie ze nie...


mr.krzysiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2003
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 21:58

The_Sickness pisze:Nie wiem po co się wogóle wypowiada na ten temat. Jak juz siedzi w barcelonie to niech gada jakie to miasto jest piękne itp. Odciął się od Juve więc po co do niego wraca? Jaki ma cel ta jego wypowiedz? Z szacunku do dawnego pracodawcy mógłby zamknąć jape.
wypowiada się na temat Juve bo go wyraźnie dziennikarz o to poprosił, to on jak przystało na kulturalnego piłkarza odpowiedział na pytanie 8)


W Krakowie, Krakowie, Krakowie
gdzie najlepsi kibice w Polsce są
- wierny i oddany Wiśle Kraków
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2006, 22:05

Wstyd :!: To co Juve dla niego zrobiło, powinien dziękować że trafił do takiego klubu :!: Lubiłem go ale pora zmienić stare przyzwyczajenie :evil: . Nigdy bym sie nie spodziewał z jego ust takich słów :naughty: Ale szkoda mi go że tak nisko upadł by tak mówić o klubie który go wykrztałcił pilkarsko :angry:


ODPOWIEDZ