Dzisiaj mija 21 rocznica tragedii na Heysel

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 11:31

Dzisiaj mija 21 rocznica tragedii ktora rozpetala sie na brukselskim stadionie Heysel gdzie grupa pseudokibicow z Anglii zaatakowala kibicow Bianconerich. Zginelo wtedy 39 osob i tylko po stronie kibicow z Turynu. Choc minelo juz tyle czasu w pamieci na zawsze zostanie tamten tragiczny wieczor. Uczcijmy ofiary tamtej tragedii. ...:: FORZA Juve ::...


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 12:01

I tak mija rok za rokiem. Z kazdym dniem oddalamy sie od tej tragedii. Z kazdym dniem zacierają sie kolejne fakty.
Jednak pamięć o niej nie może zginąć. Trzeba jak najczęściej mówić o tym dniu, aby uniknąć podobnych wydarzen w przyszłości, aby śmierć tych osób nie poszła na marne, aby nie zostali zapomnieni. Cześć ich pamięci!

PS. Prosze o wypowiedzi na temat a nie kolejną licytacje ilości świeczek


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 12:17

Pewnie wszyscy mamy nadzieję ,że taka tragedia jaka rozegrała się 29 maja 1985 r na stadionie Heysel w Brukseli nie powtórzy się.Zginęło 39 osób.Kibiców Juventusu.Nie byli to jacyś huligani czy ultrasi.Byli to zwykli kibice, którzy przyjechali do Brukseli dopinować swój ukochany klub...I choć nie było mnie jeszcze wtedy na świecie(urodziłem się w wrześniu 1985r),to do końca życia będe pamiętał o tym co zdarzyło sie tamtego dnia.Niech spoczywają w spokoju.


Obrazek
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 12:59

Za każdym razem jak oglądam film upamietniajacy tamto zdarzenie przechodzą mnie dreszcze. Tratujący się nawzajem ludzie, wyciągane spod gruzów ciała i ciagle atakujący angielscy kibice...
Jedziesz na mecz swojej ukochanej drużyny i giniesz tylko dlatego, że w sercu masz "Starą Dame". Mija 21 rocznica i uświadamiam sobie, że tak naprawdę niewielu kibiców piłki nożnej wie co tam się wydarzyło. Dla kibiców Juventusu Heysel to smutna część historii. Niestety tylko dla Juventusu...


BartekGajda9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 153
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 13:25

Każdy z nas ma napewno w pamięci to tragiczne wydarzenie. 39 niewinnych osób zginęło. Lata mijają - lecz my pamiętamy. I nadal pamiętajmy, bo ci kibice byli naszymi przyjaciółmi...wkońcu byli to kibice JUVE. Pozdro


"To trochę dziwne, ale uwierzcie mi, w życiu nie popełniłem większego błędu", "Obecnie pracuję nad tym, żeby móc wrócić do Juventusu" - tak Canna WRACAJ !!
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 14:28

...
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2009, 20:09 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 15:08

Wg mnie pamięć o tych wydarzeniach nigdy nie zaniknie dopóki bedą ludzie, którzy bedą chcieli o tym mowic i dopóki Juve nie upadnie (czyli nigdy). Ta historia godna jest przekazywania z pokolenia na pokolenie ze względu na naukę którą zawiera - zapobieganie podobnym tragedii i nie stwarzanie sytuacji kiedy mogłoby się coś takiego zdarzyć. Trzeba ją przypominać także ku czci ofiar, które oddając życie nauczyły świat jak radzić sobie z pseudokibicami.


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 16:11

Zawsze bede pamietał o tym wydarzeniu to co sie stało na Heysel było niewyobrazalne. [*]


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 16:53

Jeden z najczarniejszych dni nietylko w historii Juventusu , ale i w historii Piłki Nożnej , wielokrotnie zastanawiam się jak mogło dojść do takiej tragedi , wszystko przez lucką głupotę , przez którą zgineli niewinni ludzie, i gdzie oni wszyscy mają rozum doprowadzając do aż tak strasznej tragedi, miejmy nadzieje że było to jedną wielką lekcją dla wszystkich prowokujących takie wydarzenia na stadionach. Chociaż z tego co widać przesłanie nie trafiło do wszystkich.

(*)


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 16:59

Martin pisze:I tak mija rok za rokiem. Z kazdym dniem oddalamy sie od tej tragedii. Z kazdym dniem zacierają sie kolejne fakty.
Jednak pamięć o niej nie może zginąć. Trzeba jak najczęściej mówić o tym dniu, aby uniknąć podobnych wydarzen w przyszłości, aby śmierć tych osób nie poszła na marne, aby nie zostali zapomnieni. Cześć ich pamięci!
Nie wiem dlaczego, ale Twoje slowa od razu skojarzyly mi sie z jakze wiele razy wypowiadanymi, bardzo podobnymi i jakze pieknymi slowami w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau podczas jakichs uroczystosci... chyba to przez wczorajszy dzien i wizyte Benedykta XVI m.in. w tym wlasnie miejscu :!: Ale juz co do Heysel: jest to naprawde piekne, ze do dzis jest to pamietane i co roku uczczone przez kibicow Juventusu :bravo:


29 maggio 1985
Rocco Acerra; Bruno Balli; Giancarlo Bruschera; Andrea Casula; Giovanni Casula; Nino Cerullo; Giuseppina Conti; Dionisio Fabbro; Eugenio Gagliano; Francesco Galli; Giancarlo Gonnelli; Alberto Guarini; Giovacchino Landini; Roberto Lorentini; Barbara Lusci; Franco Martelli; Loris Massore; Gianni Mastroiaco; Sergio Mazzino; Luciano Papaluca; Luigi Pidone; Benito Pistolato; Domenico Ragazzi; Antonio Ragnanese; Mario Ronchi; Domenico Russo; Tarcisio Salvi; Gianfranco Sarto; Amedeo Spolaore; Mario Spanu; Tarcisio Venturin; Claudio Zavaroni; Alfons Bos; Willy Chielens; Dirk Daeninckx; Jeacques Francois; Patrick Radcliffe; Claude Robert; Jean Michel Walla.

Amici, Tifosi Juve [']
Ostatnio zmieniony 29 maja 2006, 21:20 przez DamKam, łącznie zmieniany 1 raz.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 17:20

Ten dzień pozostanie w mojej pamięci do końca życia. Ta tragedia była jedną z największych tragedii piłkarskich z udziałem kibiców na świecie.
Pokuj ich duszom [*]


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2006, 21:31

Największa tragedia i wielki triumf zarazem. Historia lubi płatać figle, ale ten był wyjątkowo przewrotny. A swoją drogą, gol Platiniego był po faulu na Bońku...dziwny ten świat...
39 osób...R.I.P.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2006, 16:29

http://www.bruxellesbianconera.com/cadre1.htm --> "FOTO 21 anni dopo la tragedia del'Heysel 29 - 05 - 2006" :!: O ile sobie dobrze przypominam to wlasnie na tej stronie, rok czy dwa lata temu ogladalem zdjecia a nawet filmiki z inauguracji tej pamiatkowej tablicy oraz tego pomnika. Jest to pewnie gdzies kolo stadionu, na ktorym rozegrala sie ta tragedia :think: Wogule jezeli ktos posiada na ten temat wiecej szczegolowych informacji to mysle, ze moglby sie nimi tutaj podzielic. A ta grupa to Tifosi Juve z Belgii, prawda :?:


Nolik

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 maja 2006, 16:57

nie było mnie jeszcze wtedy na świecie, ale kiedy czytam o tej tragedii, ogladam zdjecia filmy, ciekną mi łzy ... Nienawidze za to Liverpoolu, za to że zabili niewinnych ludzi ..... bodajze najmłodsza dziewczynka miała 11 lat ..... pamięc po nich pozostanie w naszych sercach napewno na zawsze :(


Forza BIANCONERI !!
Patrol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 269
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2015, 17:10

Nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu, a zdjęcie warte wrzucenia na forum. http://pl.tinypic.com/view.php?pic=5l2s ... WiDNUYrrPs Brawo za inicjatywę.


ODPOWIEDZ