Zbigniew Boniek

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 19:33

Od jakiegoś czasu interesuje mnie ta sprawa ile bramek nasz Zibi strzelił dla Juve... baaaaardzo proszę o odpowiedź jak ktoś wie... sam trochę szukałem, ale nie znalazłem :) .. z góry thx!


Capo di tutti capi
Iver.pk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 307
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 19:52

Sprawdz tu : http://www.juvepoland.com/text.php?id=330 lub tu: http://www.juvepoland.com/text.php?id=106

powinno byc! Najciemniej jest zawsze po latarnia :wink:


Obrazek
juve_pany

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 176
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 19:54

O ile sie nie mysle to "Zibi" gral u nas 3 sezony:

1982/1983 83/84 84/85

10 goli w 1982/1983 (5 w serie A, 2 w CL and 3 w Pucharze Włoch)
9 goli w 1983/1984 (3 w serie A, 4 w Pucharze Zdobywców Pucharów , and 2 w Pucharze Włoch)
12 goli w 1984/1985 (nie wiem)

EDIT: Znow mnie ktos uprzedzil :/, Przepraszam za moj blad :)
Ostatnio zmieniony 10 listopada 2005, 14:52 przez juve_pany, łącznie zmieniany 1 raz.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 20:48

juve_pany pisze:
10 goli w 1982/1983 (8 w serie A, 2 w CL and 3 w Pucharze Włoch)
8 + 2 + 3 = 13 a nie 10 :P

Sezonami rozklada sie to tak:

82/83 ogolem 10 goli (5 w Serie A, 3 w Coppa Italia, 2 w Pucharze Europy)
83/84 ogolem 9 goli (3 w Serie A, 2 w Coppa Italia, 4 w Pucharze Zdobywcow Pucharow)
84/85 ogolem 12 goli (6 w Serie A, 3 w Coppa Italia, 1 w Pucharze Europy, 2 w Superpucharze Europy)

Ogolem w 133 spotkaniach strzelil 31 bramek


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Juverulez!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 sierpnia 2003
Posty: 606
Rejestracja: 08 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 21:20

IMHO to dosyc mało.... No ale chyba nie gral w 1szym squadzie zawsze, tak?


Obrazek
del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 21:35

juve_pany pisze:
10 goli w 1982/1983 (8 w serie A, 2 w CL and 3 w Pucharze Włoch)
8+2+3=13 :wink:
Coś mało Boniek tych brameczek dla nas nastrzelał, grał trzy sezony i strzelił tylko 31 bramek. Jak na napastnika zdecydowanie mało a tak na marginesie to nie lubie tego człowieka. Zdrajca jeden, zostawil Juve dla Romy i porzucil reprezentacje...


Karlabos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2005
Posty: 4
Rejestracja: 26 lutego 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 21:46

del kasa pisze:
juve_pany pisze:
10 goli w 1982/1983 (8 w serie A, 2 w CL and 3 w Pucharze Włoch)
8+2+3=13 :wink:
Coś mało Boniek tych brameczek dla nas nastrzelał, grał trzy sezony i strzelił tylko 31 bramek. Jak na napastnika zdecydowanie mało a tak na marginesie to nie lubie tego człowieka. Zdrajca jeden, zostawil Juve dla Romy i porzucil reprezentacje...
Stary dobijasz mnie po prostu... Zdrajca? Pomyśl, że może nie chciał grać wiecznie dla Juventusu... Chciał spróbować nowych wyzwać i być może dlatego przeszedł do Romy. Może jak ty byś był piłkarzem Juve to nigdy byś nie chciał zmienić klubu, ale nie wszyscy myślą tak jak ty. Znasz chociaż powód zmiany klubu przez niego że nazywasz go zdrajcą? ehh... :prochno:


del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 21:56

Karlabos pisze:
del kasa pisze:Coś mało Boniek tych brameczek dla nas nastrzelał, grał trzy sezony i strzelił tylko 31 bramek. Jak na napastnika zdecydowanie mało a tak na marginesie to nie lubie tego człowieka. Zdrajca jeden, zostawil Juve dla Romy i porzucil reprezentacje...
Stary dobijasz mnie po prostu... Zdrajca? Pomyśl, że może nie chciał grać wiecznie dla Juventusu... Chciał spróbować nowych wyzwać i być może dlatego przeszedł do Romy. Może jak ty byś był piłkarzem Juve to nigdy byś nie chciał zmienić klubu, ale nie wszyscy myślą tak jak ty. Znasz chociaż powód zmiany klubu przez niego że nazywasz go zdrajcą? ehh... :prochno:
Ty chyba nie znasz klimatu sprawy. Rozumiem, że nie chciał grać dla Juve wiecznie i że miał jakis powód odchodząc z klubu. Jestem to w stanie zrozumiec i uszanowac ale mi chodzi głównie o to że obecnie w każdej swojej wypowiedzi na temat Bianconerich wypowiada się negatywnie a przynajmniej mało przyjaźnie. Teraz to z niego jest typowy Romanista.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 21:57

del kasa pisze: Coś mało Boniek tych brameczek dla nas nastrzelał, grał trzy sezony i strzelił tylko 31 bramek. Jak na napastnika zdecydowanie mało
Ważne, że był zawodnikiem, który w najważniejszych meczach nigdy nie zawodził, dobrze było mieć takiego kogoś. Strzelił wiele bardzo ważnych goli.
del kasa pisze: a tak na marginesie to nie lubie tego człowieka. Zdrajca jeden, zostawil Juve dla Romy i porzucil reprezentacje...
Radzę przeczytać jego książkę a może zmieniłbyś zdanie. Nikt nie jest uwięziony, nie każdy musi grać dla klubu całe życie jak Del Piero. Fakt, że dla niego Roma znaczy więcej niż JUVE, ale stweirdzenie ,,zdrajca'' mija się z celem. Zrobił dla nas dużo, a odchodząc podał rękę Bonipiertiemu i obaj się popłakali...


Obrazek
kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 22:19

Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze:
del kasa pisze: a tak na marginesie to nie lubie tego człowieka. Zdrajca jeden, zostawil Juve dla Romy i porzucil reprezentacje...
Radzę przeczytać jego książkę a może zmieniłbyś zdanie. Nikt nie jest uwięziony, nie każdy musi grać dla klubu całe życie jak Del Piero. Fakt, że dla niego Roma znaczy więcej niż JUVE, ale stweirdzenie ,,zdrajca'' mija się z celem. Zrobił dla nas dużo, a odchodząc podał rękę Bonipiertiemu i obaj się popłakali...
Poza tym stosując Twój sposób myślenia zdrajcami są Emerson i Zebina, którzy przyszli do Juve z Romy. Ich jednak tak nie nazywasz, bo przyszli w odwrotnym kierunku tak? Jak coś takiego stwierdzasz to przynajmniej bądź konsekwentny. Gdyby każdego piłkarza, który zmienia barwy w obrębie choćby tylko tych wielkich klubów nazywać tym mianem, niewielu byłoby według Ciebie nie-zdrajców... Dla Bońka mam ogromny szacunek, nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że strzelił mało bramek, gdyż nie tylko na tym polegały jego zadania. Zagrał dla Juventusu wiele wspaniałych spotkań, przyczynił się ogromnie do zdobycia wielu trofeów. Powinniśmy być dumni, że Polak grał w naszym ukochanym klubie a nie psioczyć na jego występy. Od jego czasów nie mieliśmy już rodaka, który w tak wielkim zespole odgrywałby tak dużą rolę. "Bello di notte"... Czy jak to się pisze :wink:


Obrazek
Paolo_Rossi_1982

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2005
Posty: 334
Rejestracja: 16 września 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 22:33

del kasa pisze:drajca jeden, zostawil Juve dla Romy
Cytaty z ksiązki "Prosto z Juventusu" Z.Bońka

(...)Dlaczego więc odszedłęm z Juve? Przede wszystkim musze powiedziec ze nie bylo jednej generalnej przyczyny która kazała mi opuścić klub. To znaczy z nikim nie prowadziłem wojny, nie było tez osoby która nie mogłaby na mnie patrzeć, czy ja na nią. Uważałem, że zadecydowały trzy powody. Po pierwsze skonczyl mi sie 3 letni kontrakt. Zdobyłem w Turynie wszystkie mozliwe zaszczyty i puchary. Teraz Juventus moze tylko powielic te tytuły(...)

(..)Proponowano mi trzyletnią umowe, na co ja n ie chciałem sie zgodzic bo z kolei uwazam ze sześć lat pracy w jednym klubie to za długo. Z kolei roczny kontrakt mnie nie interesował.(...)

Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze: odchodząc podał rękę Bonipiertiemu i obaj się popłakali...
A dokładnie to brzmiało następująco ;)

(...)Miałem to szczęście że rozstawalismy sie jak przyjaciele, wszyscy bylismy wzruszeni ... Prezydent Boniperti uronił łezkę. Ja też nie kryłem się ze wzruszeniem(...) :prochno:



Jakby nie patrzeć Boniek był wielkim piłkarzem, nie był to typowy napastnik, tylko gracz bardziej podobny do obecnego Nedveda, zreszta obaj panowie grali z tym samym numerem na koszulce ;) Kiedyś były inne ustawienia taktyczne, zawodnicy mieli troche inne role na boisku wiec trudno to wytłumaczyć. Przeczytaj ksiązkę, naprawde warto ;>

O Bońku 2005 nie mozna powiedziec za wiele dobrego, rzeczywiście zachowuje się jak typowy romanista ... kompleksy, kompleksy i jeszcze raz kompleksy. Wszyscy są źli (przede wszystkim Juventus) i całe środowisko piłkarskie są przeciwko biednej r**** :whistle:

Trudno, trzeba go zaakceptować i poprostu olewać, widac na starość mu odbiło. Szacunek jednak mu się należy, to samo tyczy się Zidane`a i innych gwiazd, które potem opuściły nasz klub na rzecz innego!


hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 23:11

Iver.pk pisze:Sprawdz tu : http://www.juvepoland.com/text.php?id=330 lub tu: http://www.juvepoland.com/text.php?id=106

powinno byc! Najciemniej jest zawsze po latarnia :wink:

Jakbyś sam przeczytał to byś wiedział, że tam nic nie ma... nie jestem, aż taki leniwy... dzięki reszcie! :*


Capo di tutti capi
Iver.pk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 307
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 00:12

hara pisze:
Iver.pk pisze:Sprawdz tu : http://www.juvepoland.com/text.php?id=330 lub tu: http://www.juvepoland.com/text.php?id=106

powinno byc! Najciemniej jest zawsze po latarnia :wink:

Jakbyś sam przeczytał to byś wiedział, że tam nic nie ma... nie jestem, aż taki leniwy... dzięki reszcie! :*
Wyobraz sobie ze to czytalem tyle ze dosc dawno i temu i nie pamietam czy jest tam podana ilosc strzelonych bramek. Nie mniej jednak jest wiele ciekawych informacji o Bonku-wiec nie wiem o co chodzi. Podalem Ci linki do biografi-tyle. Zreszta leniem jestes bo wystarczylo wpisac w Google "Boniek Juve" i na pierwszej stronie masz informacje o bramkach...


Obrazek
Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 08:02

del kasa pisze:
juve_pany pisze:
10 goli w 1982/1983 (8 w serie A, 2 w CL and 3 w Pucharze Włoch)
8+2+3=13 :wink:
Coś mało Boniek tych brameczek dla nas nastrzelał, grał trzy sezony i strzelił tylko 31 bramek. Jak na napastnika zdecydowanie mało a tak na marginesie to nie lubie tego człowieka. Zdrajca jeden, zostawil Juve dla Romy i porzucil reprezentacje...
A od kiedy się interesujesz reprezentacją, zawsze mówiłeś, że nie lubisz Polski i chętnie byś zmienił narodowość... Więc co Cie to boli??
del kasa pisze:Coś mało Boniek tych brameczek dla nas nastrzelał, grał trzy sezony i strzelił tylko 31 bramek. Jak na napastnika zdecydowanie mało
Po pierwsze nie był on typowym napastnikiem (o czym pisali już poprzednicy).
Po drugie oprócz ilości strzerlonych bramek liczy się tez ich jakość (pod tym pojęciem mam na myśli raczej to z jakim przeciwniekiem i w jakim meczu zostały strzelone, a nie chodzi mi o ich urode).
Po trzecie możesz sprawdzić jeszcze asysty...

del kasa, wg Ciebie każy piłkarz zmieniający klub, staje się od razu zdrajcą ?
Chociaż w sumie to mi nie odpowiadaj bo to nie ma najmniejszego sensu...


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 08:26

Wprawdzie książki nie czytałem, ale miałem okazję ogladać dwa sezony temu (dość regularnie) programy na stacjach włoskich, choćby po meczach, w których brał udział Juventus.
Boniek uważany jest we włoszech za eksperta calcio. Na szczescie tylko w teorii bo jako trener nie za bardzo sie sprawdzil. Jest bardzo szanowaną osobą i każdy wie co zrobił dla Juve i Romy. Niestety jego zachowanie jest typowe anti-juve. W kazdej możliwej okazji najezdza na klub. Zasadanie lub nie zasadnie. Az do przesady. Nie mowie tutaj, ze krytyka nie jest potrzebna, ale to w jakim on stylu robi to nie jest zbyt przyjemne.

Dlatego z jednej strony szanuje go, że zrobił tyle dla Juve, że był Polakiem, wyróżniającym się Polakiem w Starej Damie. Ale mimo wszystko Roma go troche spaczyla. Bo jakis szacunek druzynie, w ktorej się grało mimo wszystko się nalezy.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
ODPOWIEDZ