Puchar Świata w skokach narciarskich

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2004, 18:08

kouba pisze:W koncu przyjdzie taki dzien ze wygra.
no i dzis przyszedl taki dzien :D Bardzo sie ucieszylem z wygranej Adama. Moze to odgoni tych wszystkich krytykow co narzekali na Malysza. Teraz na pewno bedzie w czolowkach nastepnych konkursow i na 2. miejsce w szybklim czasie powinien wskoczyc. A jesli mysli o liderowaniu w PŚ to bedzie sie musial sprezyc bo Fin wcale latwo tego nie odda.
Brawo Adaś!


Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2004, 18:09

Ja co prawdza wierze w Ahonena i nadal uwazam ze Kryształowa kula pójdzie do niego, dzisiejszy wystep Adama był szczesliwy szczególnie 2 skok lecz w 1 pokazał klase no cóz teraz zapowowiada sie pasionujaca walka 8)


Ps Ale fajne emotki :| :ball: :puck:


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2004, 19:41

Juventin pisze:Ja co prawdza wierze w Ahonena i nadal uwazam ze Kryształowa kula pójdzie do niego, dzisiejszy wystep Adama był szczesliwy szczególnie 2 skok lecz w 1 pokazał klase no cóz teraz zapowowiada sie pasionujaca walka 8)


Ps Ale fajne emotki :| :ball: :puck:
Tylko pozostaje jedno pytanie: czy dzisiejszy występ Adama jest dziełem przypadku, czy też może rzeczywiście Małysz wraca do wybornej formy. Zupełnie nie rozumiem po co zatrudniano Kuttina, skoro on sam bierze na zawodu Tajnera. Ciekawe po jakiem oni rozmawiają na treningach :P . Mam nadzieję, że Adam odzyskał nareszcie wyborną formę i będziemy mogli oglądać kolejne zwycięstwa polskiego mistrza. Odpowiedz poznamy już jutro 8)


:roll:
Pawciosss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 669
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2004, 22:07

Czy to będzie jednorazowe zwycięstwo czy nie ,wiadomo ,że Adaś wraca ,albo już wrócił do formy. Szczerze mówiąc nie wierzyłem w to ,przynajmniej nie dziś :D Miłą niespodziankę nam Małysz sprawił i oby jutro mu poszło jeszcze lepiej ( poprawić rekord skoczni ustanowiony dziś). Leć Adaś leć.

P.S. I znowu się zacznie wielka Małyszomania :D


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 18:33

A slyszal ktos wypowiedz Apoloniusza Tajnera po zawodach w Harachovie ????? Brzmiala ona mniejwiecej tak: mamy w kadrze ok. 9-10 zawodnikow ktorzy prezentuja sie na poziomie i za niedlugo moga rownac sie z Malyszem...... :lol: :lol: :lol:
Niezle sie usmialem....... skad Tajner wytrzasl tych 9-10 skoczkow na poziomie ???? Cos mu sie chyba pomylilo......


Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2004, 16:21

Widze ze mały zastój tutaj jest, Ostatnimi konkursami jakie sie odbyły zawody w Engleberku w dobrej formie jest Janda po pierwszej serii obu konkursówzajmował 1 miensce A Ahonen 2, po 2 skokach obaj panowie wzajemnie zamienili sie miejscami 8) Janek regularnie zwiekasza przewage Adam skacze coraz lepiej a dla mnie bohaterem tamtych skoków był ROBERT MATEJA 8) :!: Jako 2 polak punktował w sezonie :-D Jakie macie typy na Turniej 4 skoczni :?: :wink:


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2005, 16:01

Adam Małysz w fantastycznym stylu zwyciężył w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w lotach, które odbywały się na skoczni "Kulm" w austriackim Bad Mitterndorf (HS-200). Polak za skoki na odległość 207 i 209,5 m otrzymał łączną notę 412,3 pkt.


Skok naszego najlepszego zawodnika na odległość 209,5 metrów był najdłuższym podczas dwudniowej rywalizacji w Bad Mitterndorf.

Polak wyprzedził Andreasa Widhoelzla - 400,5 pkt. (207,5 i 200 m) i Fina Risto Jussilainen - 396,9 pkt. (205,5 i 201,5 m). Było to 2. w tym sezonie i 26. w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ.

Dzięki tej wygranej Małysz awansował na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, w której niezmiennie prowadzi Fin Janne Ahonen.

Po pierwszej serii Adam Małysz zajmował 2. miejsce. Polak w swojej próbie uzyskał 207 metrów. Za skok ten uzyskał notę 204,4 pkt.

Naszego najlepszego skoczka wyprzedzał o zaledwie 1,1 pkt. Austriak Andreas Widhoelzl, triumfator z soboty, któremu sędziowie zmierzyli 207,5 m.

Na trzeciej pozycji znajdował się powracający do wielkiej formy Risto Jussilainen. Fin dotknął nartami zeskoku na 205,5 m (199,6 pkt.).

Podobnie jak w sobotę, na starcie zabrakło Janne Ahonen, lidera klasyfikacji generalnej PŚ. Fin został w kraju, bowiem jest przeziębiony.

http://sport.onet.pl/1038637,wiadomosci.html

Jupiiiii :D Wkoncu Adam pokazał niedowiarkom ;) Oby tak dalej Adamie :-)
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2005, 16:02 przez paku, łącznie zmieniany 1 raz.


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2005, 16:02

Zawodny na mamucie w Kulm dostarczyly wielu emocji. Spodziewalem sie duzo po Adamie i sie nie zawiodlem. Wczoraj - 3. miejsce. Dzis - 1. Forma Adama widac idzie wyraznie w gore, tydzien w tydzien Adam skacze coraz lepiej. Mam nadzieje, ze na MŚ bedzie w jeszcze lepszej dyspozycji i zdobedzie 2 zlota tak jak w Predazzo 8) A dzis jestem pewien gdyby Ahonen wystapil to nie wygralby. Drugi skok byl wprost idealny. Dla mnie Adam nie musi wygrywac wszystkiego, byle tylko byl ciagle w czolowce (czolowka = pierwsza 15.) Tak dalej Adam.


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2005, 11:56

No i za nami pierwsze zawody w Zakopanem. Jak co roku skoczkom sprzyja fantastyczna widownia. Sam konkurs był bardzo wyrównany. Dwóch zawodników zajęło 1 miejsce. I jak im są przyznawane punkty? Bo jeśli Małysz i Ljoekelsoey zdobyli po 100 punktów, a trzeci Jussilainen 60 to się ogólny rozrachunek nie zgadza. Pierwsza trójka ma dostać 240 pkt (100+80+60), a w tym przypadku dostaliby 260 (100+100+60). A może dostawali po 90 punktów :roll: ?
Mam nadzieję, że dzisiaj Adam Małysz dzisiaj również odniesie zwycięstwo i że w finałowej serii oprócz niego zobaczymy także dwóch innych Polaków (Mateje i Rutkowskiego). Jesetm ciekaw formy Ahonena. Czyżby stracił tą fantastyczną formę, czy to tylko chwilowe załamanie formy po kontuzji.
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2005, 15:55 przez M., łącznie zmieniany 1 raz.


:roll:
ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2005, 12:00

Z tego co uslyszalem:
-2 lata temu Malysz byl 2x 3
-rok temu Malysz byl 2x 2
-w tym roku Malysz byl raz 1 :-) Czy bedzie znow ?

Czy ktos wie czy byly juz dzis kwalifikacje,jak nie to o ktore beda?

Podczas dzisiejszego konkursu zwroccie uwage na 10 metrowa flage z napisem Swietochlowice :D Powinno byc widac przy ladowaniu :P


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2005, 12:34

Diego pisze:Pierwsza trójka ma dostać 240 pkt (100+80+60)
a kto tak powiedzial? Chyba nie Hofer :> Obaj zwyciezyli - obaj dostali po 100 pkt.
Diego pisze:A może dostawali po 90 punktów :roll: ?
nie boj sie. Dostali po 100.
Diego pisze:Jesetm ciekaw formy Ahonena. Czyżby stracił tą fantastyczną formę, czy to tylko chwilowe załamanie formy po kontuzji.
jakiej kontuzji? Byl chory i dlatego nie ma tyle sily. Wczoraj wyjscie z progu mial lepsze od Adama, ale mimo tego nie zalecial dalej. Adam jest formie i dobrze juz utrzymuje pozycje w locie. Jeszcze poprawi wybicie i bedzie znowu laaaatał :D Ahonen nadal ma fantastyczna forme, tylko, ze jest nie w pelni sil po chorobie. Na pewno bedzie ciakawa rywalizacja na MŚ.
ToMeK pisze:Z tego co uslyszalem:
-2 lata temu Malysz byl 2x 3
-rok temu Malysz byl 2x 2
-w tym roku Malysz byl raz 1 :) Czy bedzie znow ?
tak :D
ToMeK pisze:Czy ktos wie czy byly juz dzis kwalifikacje,jak nie to o ktore beda?
kwalifikacje koncza sie zaraz przed konkurem glownym
ToMeK pisze:Podczas dzisiejszego konkursu zwroccie uwage na 10 metrowa flage z napisem Swietochlowice :D Powinno byc widac przy ladowaniu :P
to Ty widziales w zeszlym roku rownie wielka z napisem IMIELIN :D:D


Dzisiaj licze na ponowne zwyciestwo Adama. Tym razem nie ex aequo ;) tylko pojedynczo. Wczoraj nie przeszkadzalo mi to, ze obok naszego Adama stal Loar, ale lepiej jak sam Adam wygrywa :)


ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2005, 13:04

Brat dzwonil i powiedzial,ze Malysz byl 2 w kwalifikacjach,choc skoczyl najdalej :D

Nie widzialem napisu IMIELIN,bo nie zwracalem jeszcze wtedy na to uwagi :) Swietochlowice beda sie rzucac w oczy :D

pzdr :P


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2005, 15:51

kouba pisze:
Diego pisze:Jesetm ciekaw formy Ahonena. Czyżby stracił tą fantastyczną formę, czy to tylko chwilowe załamanie formy po kontuzji.
jakiej kontuzji?
Ciekawe o czym myślełem, że tak napisałem Obrazek. Wiadomo, był chory.

I Adam drugi raz zajął pierwsze miejsce w Zakopanem :-D . Cudowny pierwszy skok, daleki i kapitalne lądowanie. Dziwiłem się, że od żadnego z sędziów nie dostał 20. Skok kapitalny i duża przewaga po pierwszej serii. W drugiej Małysz skoczył również 132 metry i o aż 7,3 pkt wygrał z Ahonenem i wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej :-D . Chociaż Ahonena już nie dogoni, ale jest w formie i na razie jest kandtdatem numer 1 do Mistrzostwa Świata w Obersdorfie :-D .

P.S. Kiedyś był temat o Klimku Murańce. Ile ten młodzian skakał? 135 metrów czy ile bo już nie pamiętam? Ciekawe czemu go nie dali, pewnie by walczył z Małyszem i Ahonenem o podium :lol: .


:roll:
hannah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 12
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 19:03

A co sadzicie o skokach narciarskich ? to jest drugi moj ulubiony sport po Piłce Nożnej . (ale Football'u nic nie przebije). Moim ulubionym skoczkiem jest Florian Liegl no ale niestety skonczyl kariere a mia dopiero 22 :(


Camillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 147
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 13:39

Ja nie jestem wielkim fanem skoków narciarskich. Kiedy Małysz był w wysokiej formie to oglądałem wszystkie zawody . Teraz patrzę tylko na skoki w Zakopanem . Myślę , że ten sezon w wykonaniu Małysza będie podobny do poprzedniego . Być może zdobędzie medal w Turynie i będzie w czołówce Pucharu Swiata , ale nie liczyłbym na takie sukcesy jakie odnosił 4 lub 3 lata temu.


To my chłopcy ze Śląska! Zna nas cała Polska, za Ruch, za HKS, pójdziemy aż po życia kres...
ODPOWIEDZ