Mercato (LATO 2023) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 13:34

Ja to mam beke z McKenniego. Nie chciał iść do Bournemouth bo to słaba ekipa i była wówczas w strefie spadkowej. Poszedł do Leeds i mają teraz 9 pkt straty do Bournemouth :laugh:

Aaaa BTW oficjalnie już w papierach na to okienko wykupieni są Locatelli i Kean i oficjalnie sprzedany do Genoi Dragusin czyli na ten moment jesteśmy 54,5 mln na minusie.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 14:12

Samo odejście, Cuadrado, Rabiota, Sandro, Paredesa, Milika praktycznie zeruje te wydatki.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 15:05

Naszym "atutem" w tych okolicznościach jest to, że jeżeli rzeczywiście wiążemy pewne nadzieje z Rovellą i Cambiaso, to dwa ruchy "in" mamy od ręki. Do tego dochodzi kilka potencjalnych opcji darmowych plus zwiększenie roli niektórych młodszych zawodników, jak Ilinga, Soule, być może któregoś z dwójki De Winter - Huijsen. Zmierzam do tego, że choć oczywiście dobrze byłoby permanentnie pozbyć się zgniłych jaj, to nie będziemy musieli desperacko równoważyć wzmocnień sprzedażami. Spodziewam się, że w przypadku Zakarii, McKenniego i Kulu jacyś chętni się jednak znajdą, choć za mniejsze kwoty niż umówione z ich obecnymi klubami., A nawet jeśli nie, to przynajmniej Szwajcara czy Szweda nikt nie będzie za wszelką cenę wypychał i może się okazać, że zostaną w drużynie. Giuntoli (czy też ewentualnie inny DS) będzie miał sporo roboty od pierwszego dnia, ale sądzę, że jedynym piłkarzem, który stworzy realny problem, będzie Arthur.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 19:24

No i Bonucci oczywiście.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 19:48

Dużo zależy pod jaki system "domyślny" mamy budować drużynę, ja mam nadzieję na 433. Śmiało można włączyć do składu Gattiego, Illinga, Rovellę, mamy Mirettiego i Fagioliego, Soule w odwodach też powinien mieć miejsce. Przy grze trójzębem to i dla Kulu do rotacji byłoby miejsce, a przy 352 - sprzedaż, na pewno ktoś by go wziął, choć nie za 35M.

Ponownie będziemy potrzebować obsadzić boki defensywy, i o ile na lewej będzie Kostic (choć to żaden obrońca, aczkolwiek...) oraz Cambiaso (tutaj słabo, 23 lata i szału w średniaku SA nie robi) i Illing (postawa w defensywie leży), to na prawej obronie może grać Danilo, ale na wahadle już nie będzie nikogo po kontuzji MDSa, toteż potrzebujemy dwóch graczy.

W napadzie mamy Vlaho i Keana ( :facepalm: ), oraz pewnie Milika na szpicy, przy trójzębie będzie jeszcze ktoś potrzebny na prawo. Soule też może grać, choć nie przy Allegrim i taktyce wrzutek, i lag do przodu.

Natomiast w pomocy: Miretti, Fagioli, Loca, Pogba, Rovella, stąd jedno nazwisko i sprawa zamknięta. Do rotacji na słabsze ekipy Barrenechea też mógłby być, na pewno robił lepsze wrażenie niż Paredes.

W środku obrony będzie Gatti, Bremer, Bonu ( :facepalm: ), Rugani, który chyba zasługuje na więcej szans, do tego Danilo.

Reasumując i przyjmując założenie oszczędnego mercato -

na 433 - Kostica przesunąć w przód, gdzie już grywał i na bokach mamy po dwóch zawodników (jeśli Di Maria nie przedłuży), na szpicy też (+Milik?), wtedy prawy obrońca z prawdziwego zdarzenia (Danilo wtedy mógłby obsadzać też środek), uzupełnienie budżetowe do środka pomocy i obrony i voila!

na 352 - napad jest, podstawa pomocy też, lewe wahadło jest, prawego nie ma w ogóle, trzon środka obrony jest.

W obu wariantach możemy dysponować niezłym składem, do tego młodym i perspektywicznym, realizując jeden poważny ruch na rynku, resztę można uzupełnić manewrami w "stylu Milika" czyli wypożyczenie z opcją wykupu. Na pewno to drużyna na top 4, do tego rozwojowa. Nie potrzebujemy wielkich transferów, a bez wątpienia warto dać szansę młodszym graczom na wzięcie większej odpowiedzialności za grę klubu i wtedy po sezonie można oceniać, kto egzamin zdał, a kto nie. Chętnie zobaczyłbym znów Juventus, który nie wydaje kroci na transfery bo chyba nam to nie służy.

Największego wzmocnienia (Allegri OUT!) nie będzie, co każdy trzeźwo myślący kibic Juve wiedział od dawna.

Odchodzi prawdopodobnie pięciu (Sandro? Angel?) z jedenastu najlepiej opłacanych zawodników (brutto), duża szansa na zrównoważenie budżetu płacowego. Do tego, za rok, koniec kontraktu ma Szczęsny i Bonucci, co jest wielką szansą na skierowanie, na właściwe tory, wydatków na wynagrodzenia. Jeśli Serb nie zacznie grać jak najdroższy w utrzymaniu piłkarz Serie A to również byłbym za tym, aby go pchnąć do PL.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 21:55

Michael_M pisze:
11 maja 2023, 13:10
Słuchaj ja też mogę sobie powiedzieć, że Juventus to Juventus i byle pionek to nie może tutaj grać oraz np na takiej prawej obronie to powinni być rozpatrywani tylko gracze pokroju Carvahala czy Trenta ale rzeczywistość jest jaka jest. Na zawodników choćby dobrych/bardzo dobrych 8-9/10 nie ma szans ani pod względem jakiegoś prestiżu czy finansów. Musimy zejść poziom niżej albo i jeszcze niżej i stopniowo podnosić poprzeczkę.
Mnie również nie grzeje fakt, że Beton zostanie na kolejny rok. To typ który może być w stanie pomóc z jednym problemem, ale sam swoją obecnością stworzy 2-3 kolejne, z którymi nie będzie wiedział co zrobić.
Mi już nawet nie chodzi o poziom tych młodych zawodników, tyko zamiłowanie Allegro do stawiania na starych wyjadaczy. Tamta informacja byłaby spoko, gdybyśmy wiedzieli, że Maksymilian nie będzie naszym trenerem w przyszłym sezonie. Jakikolwiek młody, żeby grać u niego i się rozwijać, musiałby być niewiarygodnym talentem. Topem topów. Czyli po prostu być na tyle dobrym, by osoba wielkiego taktyka nie przeszkadzała mu w rozwoju.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 13 maja 2023, 13:06

Obecnie dużo się mówi o nowym dyrektorze i przebudowie pomocy.
Obecnie jedyni którzy powinni zostać w środku to Pogba, Locatelli i Fagioli. Rovella wraca.
Paredes i Rabiot out. Miretti i Barrenechea na wypożyczenie.
Nie ma szans na pozostanie McKenniego i Arthura.
Zakaria mógłby grać, ale nie przy Allegrim.
Soule chce odejść na wypożyczenie bo chce grać choć przy normalnym trenerze spokojnie mógłby być pierwszym do wejścia na prawe skrzydło.
Cuadrado odchodzi - najwyższy czas.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 25 maja 2023, 21:34

Jednak rudy zostanie w Anglii



Nie !!!! :|



jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2023, 22:28

Tak jak pisałem na czacie, kadra Juventusu powinna zostać podzielona na 3 koszyki, a powstałe braki trzeba będzie wypełnić w międzyczacie okazjami:

a) Bezwzględny wypad: Bonucci, De Sciglio, Alex Sandro, Arthur Melo, Paredes, Rabiot, Cuadrado, Ihattaren, Pjaca, Di Maria, Milik

b) Sprzedaż przy dobrej ofecie/odzyskanie kasy/reinwestycja w mercato: Szczęsny, Rugani, Danilo, Pogba, Zakaria, McKennie, Kulusevski, Vlahović, Kean

c) Najprostszy szkielet drużyny wymagający transferów w celu wzmocnienia:

Perin

? - Bremer - Gatti - Cambiaso/Luca P.

Fagioli - Rovella - Locatelli

Chiesa - ? - Kostić


+ Pinsoglio, Miretti, Illing Jr., Soule, Kaio Jorge (czy on żyje?)


Priorytet nr.1: pozbycie się Massimiliano A.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2023, 23:33

Fantamercato mode on:

Nowy LO: Pervis Estupiñán / Raphaël Guerreiro / Ramy Bensebaini

Nowy ŚO: Evan Ndicka / Milan Skriniar / Stefan de Vrij

Nowy PO: Lutsharel Geertruida

Nowy ŚP: ! Christoph Baumgartner ! / Youri Tielemans / Joey Veerman

Nowy PS: Marco Asensio

Nowy LS: Moussa Diaby / Jonathan Bamba

Nowy ŚN: Marcus Thuram / Amine Gouiri


Jak mi się będzie chciało to ogarnę jeszcze jakichś tanich mniej znanych zawodników, na których będzie hype w przeciągu 1-3 lat.

Zarządzie Juventusu, wiem że nie znacie się na piłce, ale nie musicie dziękować :hello:




Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 25 maja 2023, 23:47

Generalnie wszystko powinno być wstrzymane do zatrudnienia nowego DSa i trenera tymczasem Juventus już rzuca im kłody pod nogi na starcie przedlużajac kontrakty Sandro i Cuadrado. Żeby było śmieszniej Di Maria odejdzie ( wiek , zarobki, dubluje pozycje Chiesy ) a tłumaczone to jest słabymi występami. Wiadomo klasa i piłkarza i ogromne wymagania. Dlaczego nie oceniono tak Sandro- przecież po analizie jego występów wyszłoby że piłkarz musi zapłacić Juve szkodliwe...


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2023, 13:08

Oho, zaczęło się. Można było się spodziewać, że pierwszy ktoś zgłosi się po Vlahivicia to Bayern z ofertą 50 mln. :prochno:
Thomas Tuchel miał osobiście rozmawiać z Vlahovicem i przekazać mu, jak bardzo chciałby z nim pracować w Monachium. Mówi się, że Serb był pod wielkim wrażeniem rozmowy i podejścia szkoleniowca „Bawarczyków”, dlatego też Dusan pragnie współpracować z 49-latkiem w FCB.
Bayern i Juventus intensywnie negocjują opłatę transferową, zaś wszystko zmierza do tego, że 23-latek zostanie nowym piłkarzem Bayernu. Podobno pierwsza oferta w wysokości 50 milionów euro została odrzucona przez turyńczyków, ale negocjacje były kontynuowane.
A także
Tym samym bazując na wiadomościach z ostatnich dni, głównymi celami Bayernu na środek ataku są już teraz tylko Randal Kolo Muani z Eintrachtu Frankfurt oraz Dusan Vlahovic z Juventusu. Nieoficjalnie mówi się, że Serb będzie o wiele tańszą opcją niż Francuz.
:prochno:

Musimy sprzedać i jeśli pojawi się tylko oferta Bayernu to możemy się cmoknąć w pompkę, jeszcze raz wspomnieć nieodżałowanego Andrzeja Agnelliego i wynegocjować 60 + bonusy.
Ale jeśli Anglicy złoża poważna ofertę a chłopak nadal będzie upierał się na Niemcy to mam nadzieję zostanie przykładem nowej, mniej dżentelmeńskiej polityki transferowej.


calma calma
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2023, 13:33

Standard, pomijając fakt, że sami przepłaciliśmy za Serba, to jednak nie powód żeby teraz puszczać go za pół darmo. Osobiście chętnie bym obejrzał Vlahovicia u nas pod okiem innego trenera, ale zdaję sobie sprawę, że być może trzeba będzie kogoś poświęcić, a z tego grona to chyba najlepsze rozwiązanie. Niestety jeśli to będzie Bayern, to znowu wydymają nas bez mydła. Szkoda, że takie transakcje działają tylko w jedną stronę.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
elFazano

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 14
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2023, 19:26

Mam nadzieję że do tego nie dojdzie panowie przy innym trenerze ten zawodnik odpali zobaczycie
Mam nadzieję po raz kolejny że zarząd pójdzie po rozum do głowy i pozbędzie się Maxa szkoda tylko że jego rezygnacja wcześniej nie została zaakceptowana bo już by go dawno nie było
Koleś wogole przez okres przerwy chyba nie oglądał żadnych meczów bo cały czas gra ta <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na to się patrzeć nie da.Poza tym jak Sarei był trenerem to były zgrzyty w szatni i się go pozbyli to samo powinni zrobić z nim

I poza tym jakoś mnie się nie chce wierzyć w te plotki ponieważ nie mamy nikogo kto by negocjował trzeba czekać na dyrektora sportowego a jak przyjdzie gwiazda z Napoli to napewno Dusan zostanie


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2023, 19:42

Kupowanie finishera trenerowi który przez 2 lata nie jest w stanie wypracować z zespołem żadnych ofensywnych schematów to najgłupsza decyzja jaką widziałem.
Już lepiej faktycznie niech dokupią tego Scamacce do pary z Vlaho. Ten to umie w granie tyłem do bramki ale jak ktoś chce grać jednym wysuniętym napastnikiem to to nie ma sensu.


Zablokowany