Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 21:12

Trzeba ich atakować bo co nam zrobią ? Nam też odejmą 15 punktów czy zawieszą w prawach kibica Juve ? :laugh:


Obrazek
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 22:03

MRN pisze:
24 stycznia 2023, 20:46
CONI zaś nigdy nie uchylił wyroku więc liczę na to, że i tym razem dojdzie do precedensu...może jestem naiwny ale jestem dobrej myśli.

CONI uchyliło walkowera i punkt ujemny dla Napoli za mecz z nami, na ktróry nie przyjechali w sezonie 20/21.


Juve per sempre sara...!!!!
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 22:04

fazzi pisze:
24 stycznia 2023, 20:40

Ogólnie to mam deja vu z 2006. Też się człowiek tak chwytał wszystkiego, widział i czytał cała masę informacji pokazujących, jak bzdurny i nieuczciwy był to proces. Czytał o tych liniach obrony Juve na przyszłość itp. I co z tego? Chcieli nas <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Nic nie pomogło.
Mam tylko nadzieję, że tym razem nie drgnie nikomu w klubie nawet powieka i tym razem pójdą ze sprawą do sądów cywilnych. Bez względu na groźby wykluczenia federacji z rozgrywek itp. <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ich wszystkich.
Jak sobie czytam co ma prokuratura to imo skończymy w serie B, tym razem całkowicie zasłużenie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 22:17

jurson09 pisze:
24 stycznia 2023, 22:03
CONI uchyliło walkowera i punkt ujemny dla Napoli za mecz z nami, na ktróry nie przyjechali w sezonie 20/21.
No fakt, całkiem zapomniałem :hello:

Protesty zataczają coraz szerszy krąg, 16 północnoamerykańskich fanklubów Juventusu dołącza do protestów zainicjowanych przez Włochów...

Komunikat prasowy Juve Fan Club of North America:

Dzisiaj musimy wspólnie przeciwstawić się ostatniej decyzji Giustizia Sportiva, która ukarała Juventus FC 15 punktami. Karanie wyłącznie Juventusu bez orzecznictwa i uniewinnianie wszystkich pozostałych nie zostanie zaakceptowane przez oficjalne kluby fanów Juventusu w Ameryce Północnej , Dzięki reprezentacji 16 oficjalnych klubów kibicowskich, solidarność i wsparcie są kluczem do potępienia obecnego stanu włoskiego futbolu . W takich czasach musimy trzymać się razem, wspierać i pielęgnować naszą miłość do Juventusu. Cele zespołu, angażować się bardziej niż kiedykolwiek we wszystkich mediach Śledź i łącz się z innymi oficjalnymi fanklubami Juventusu na całym świecie,subskrybuj i kupuj produkty, z których korzysta wyłącznie Juventus FC. Spraw, aby nasza obecność i nasz głos były słyszalne. Niech wiedzą, że za 23 wojownikami na polu znajduje się mur, który rozciąga się na pole, jest mur, który obejmuje cały świat gotowy do ochrony i obrony . Więcej niż wczoraj. Do końca. Always Forza Juventus” .
Fankluby, które podpisały komunikat prasowy, to: Vancouver, Toronto, Rose City, Dolina Krzemowa, Hollywood, Beverly Hills, Los Angeles, San Diego, Honolulu, Salt Lake City, Dallas, Baltimore, Chicago , Empire State, Nowy Jork, Westchester.


Obrazek
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 23:53

@MRN
Dzięki za podanie adresu pod który można wysłać protest. Ja skorzystam i wyślę przynajmniej kilka zdań.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2023, 00:09

O to chodzi aby wysyłać cokolwiek to da, przynajmniej tyle można zrobić bo w 2006 nie było takich możliwości.

Przedstawiciele fanklubów pracują nad wspólnym dokumentem w celu przeprowadzenia mocnego protestu...czekamy !


Obrazek
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2023, 10:01

Właśnie wysłałem parę zdań od siebie, to co czuję do całej sytuacji. Pewnie nikt nie odczyta ale skrzynkę im zapchamy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2023, 10:14

Może kogoś to zainteresuje, wstawiam pracę wykonaną przez jednego z zorientowanych w prawie użytkownika VS :

1. Jeśli nie ma przestępstwa, nie może być kary

Trudno mówić o rzetelnej procedurze. Zdarzyło się w piątek, że ten sam sędzia, który sześć miesięcy wcześniej wyciągnął wniosek, sześć miesięcy później sam sobie zaprzeczył.
Sama prokuratura stwierdziła, że ​​procedury mogą być nieprzejrzyste, ale w kodeksie sportowym brakowało przepisu, który karze te konkretne zachowania.
Oznacza to, że w procesie nie została zachowana zasada legalności: najpierw muszę wiedzieć, czy moje zachowanie jest karalne i jakie są konsekwencje naruszenia obowiązujących przepisów.
Konkretny przepis, na który powołuje się prokuratura, nadal nie istnieje, niezależnie od nowych dowodów, które mogły pojawić się w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
Podsumowując: nowe dowody, w przypadku braku prawa, nie mogą zmienić uniewinnienia w wyrok skazujący.

2. Artykuły kodeksu

Menedżerowie Juve są oskarżeni o naruszenie art. 4 i art. 30.
Sztuka. 4, ponieważ „suma” tak wielu tak zwanych „niewłaściwych” zastosowań zysków kapitałowych sama w sobie stanowi nielojalność. Nie wyjaśnia jednak, jaka jest granica, która odróżnia użytkowanie właściwe od niewłaściwego, ponieważ zgodnie z punktem 1 nie istnieje prawo regulujące zyski kapitałowe.
Artykuł 30 regulujący przewinienie sportowe jest w opinii wielu prawników tzw. „regułą ogólną” mającą na celu ściganie czynów nieobecnych w kodeksie karnym, ale równie uznanych za ścigane. Ale w przypadku Juve został już wskazany w kodeksie inny artykuł, a mianowicie artykuł 31, czyli gdy wykroczenie w budżecie ma na celu obejście zasad określających tryb rejestracji do mistrzostw.
Nie ma sensu karać na innym artykule, bo jest "większy" i mniej konkretny, w którym można umieścić wszystkie oskarżenia.

3. Podsłuchiwanie

Opublikowane przechwycenia (przy jeszcze nierozpoczętym procesie) to te, które prokuratura wybrała do wykorzystania w procesie. Oczywiście są to tylko ci, którzy popierają zarzuty.
Jednocześnie musi jednak zapewnić obronie dostęp do wszystkich innych przechwyceń, których obrona ma prawo wysłuchać i przedstawić sędziemu na przesłuchaniach wstępnych w celu włączenia ich jako dowodu w procesie.
Wszystkie ujawnione nagrania zostały wybrane przez prokuraturę i nie reprezentują wszystkich dokumentów w procesie. Oczywiście w procesie sportowym nie było czasu na zapoznanie się z tymi wszystkimi materiałami w procesie, na temat których sędziowie nie mogli się wypowiedzieć, ponieważ wszystko zostało rozstrzygnięte w ciągu 45 minut debaty i kilku godzin narady.
Sztuka. 44 kks mówi, że postępowanie to również musi być oparte na zasadzie rzetelnego procesu. W tym przypadku, ponieważ wszystkie dowody nie zostały ocenione, nie można mówić o rzetelnym procesie.
Zastosowane przechwytywanie nie zostało jeszcze nawet uznane za ważne w procesie karnym. Prokuratura sportowa wzięła więc podsłuchy – które potencjalnie mogą być nielegalne lub sfałszowane – aby wykorzystać je w swoim akcie oskarżenia, warunkując decyzję sędziów, zanim zostanie potwierdzona ich zasadność.

4. Sprawiedliwość sportowa zależy od mniej lub bardziej troskliwego prokuratora

Dwie sprawy Juventusu i Napoli – dwie podobne sprawy, w których wykorzystuje się zyski kapitałowe – pokazują, że w zależności od tego, jak bardzo prokurator będzie naciskał, aby zakończyć proces sportowy, sprawy się potoczą lub nie. A jeśli w Turynie galopował (do tego stopnia, że ​​zdobywał podsłuchy, które nie zostały jeszcze dopuszczone do procesu karnego), to w Neapolu został zatrzymany przez konieczność przeprowadzenia dalszych śledztw. Niektórzy mogą powiedzieć, że to brak przechwytów robi różnicę, ale w tym przypadku można się zastanawiać, dlaczego przechwyty nie są stosowane we wszystkich klubach, ale tylko wtedy, gdy Biuro Prokuratora Sportowego wchodzi w kontakt ze zwykłym Biurem Adwokata.
W procesie Juventusu, w imię szybkości, wszelkie możliwości debaty i rzetelnego procesu zostały wyrzucone za burtę.

5. Juve może złożyć skargę do zwykłego wymiaru sprawiedliwości

Juventus ma pełne prawo odwołać się do Rady Stanu i Trybunału Europejskiego za to, że nie został poddany uczciwemu procesowi.

6. Consob powiedział, że lustrzane transakcje powinny być uważane za wymiany

Consob wskazał już zasadę, na podstawie której można określić przyszłe prawodawstwo, czyli traktować wymianę zawodników jako wymianę (w ten sposób tylko suma obu ocen trafiłaby do bilansu). Raz uregulowana może być obowiązującą zasadą na przyszłość, a nie dla przeszłych działań.

7. Zgodnie z prawem, gdy pojawią się nowe dowody, nie ma możliwości uchylenia wyroku uniewinniającego bez powrotu do śledztwa wstępnego

Wczorajszy proces apelacyjny został zakończony bez oceny nowych dowodów poprzez odpowiednią dyskusję, ale przeszliśmy bezpośrednio do wydania wyroku.

8. Obrona Juve nie otrzymała wszystkich dostępnych dokumentów

Podczas gdy Covisoc prowadził dochodzenia dla klubów piłkarskich, doszło do rozmowy – wymiany e-maili i notatek – między prawnikiem sportowym a urzędnikami Covisoc. Żadna kopia tego upoważnienia nie została udzielona prawnikom Juve. A z tego, co czytam, nie ma nawet wyjaśnienia: co oni sobie powiedzieli?
Do tego dodam fakt, że zyski kapitałowe nie są darmowymi pieniędzmi, ale są generowane w bilansie i jako takie muszą być uzupełniane w kolejnych bilansach. Nawet jeśli jest to niewłaściwe użycie mechanizmu, nie jest to „kradzież”, a raczej ciężar, który nosisz na kolejnych bilansach.

Nasz protest ma dwa główne cele, które dotyczą całego włoskiego futbolu, jak podkreślił użytkownik@Joiabi, którego wskazania przytaczam poniżej i które zachęcam wszystkich do wskazania jako pożądanego zakończenia naszego ruchu:

1) gruntowna rewizja ustawy Melandriego i zasad dystrybucji praw telewizyjnych. Solidarność nie może doprowadzić Juve do finansowania reszty Serie A 200 milionami rocznie. Solidarność osiąga się poprzez ogólne opodatkowanie, odejmowane proporcjonalnie do zarobków, być może przy zastosowaniu progresywnych, ale rozsądnych stawek. Liczby w ręku, Juve z większą liczbą fanów zbiera mniej praw telewizyjnych niż Inter i Milan. To jest niedopuszczalne. Gdyby Juve miało 200 milionów rocznie wyższych przychodów, w tym czasie mogliby kupić Mbappè, płacąc mu gotówką, a nie zyskiem kapitałowym.

2) reforma wymiaru sprawiedliwości w sporcie . I tutaj interwencja ministra sportu daje mi nadzieję. Nie można oddać firm wystawiających faktury na setki milionów euro w ręce 4 sędziów wybranych nie wiadomo jak, być może wziętych bezpośrednio z zarządu Interu. Sportowy wymiar sprawiedliwości powinien móc nakładać grzywny w wysokości do 100 000 euro i dyskwalifikację na okres do 5 dni. Wszystko inne trafia do zwykłego sędziego. Dyskwalifikacja, punkty karne, seria B to sprawy zbyt ważne, by o ich rozstrzygnięciu w barze przy lampce wina (a może nawet butelce) czterech przyjaciół.

Proszę każdego, kto chce poprawić ewentualne nieścisłości i oczywiście zasugerować ewentualne uzupełnienia.

Mimo to kontynuujemy naszą kampanię i wyjaśniamy te powody niezdecydowanym.


Szwajcarski Fanclub Juventusu także jako kolejny wystąpił z oficjalną notą protestacyjną.


Odwołań abonamentów DAZN/SKY jest coraz więcej, podobno bardzo dużo niepokoju wprowadzili kibice wśród tych platform co będzie mieć wpływ na kolejną ofertę do praw telewizyjnych.


Obrazek
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2023, 14:41

Ja sam odwołałem Elevensports (+inne pakiety za które płaciłem 150 zł/mc nolens volens) a za zaoszczędzone pieniądze już kupiłem koszulkę z oficjalnego sklepu Juve :) (teraz będę płacił 60 zł/mc :D)).

Juventusu i tak już właściwie nie oglądałem, a na inne zespoły Serie A nie chce mi się patrzeć po tym wszystkim (innych lig nie oglądam w ogóle od lat).

Jak ktoś może to niech zrobi tak jak ja. Może to mały kamyczek wobec postawy Włochów, ale niech będzie nas kilka tysięcy w skali kraju i już się z tego robi jakiś hajs.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2023, 19:34



Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2023, 09:18

Podobno prokuratura nie ujawniła ważnego dokumentu, który świadczy o tym, że cały ten proces jest jedną wielką wadą formalną i wniosek prokuratury powinien zostać odrzucony. O okazanie tego dokumentu wnioskuje obrona Juve ale prokuratura odmawia jego przekazania. Coraz większa farsa i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jeżeli to prawda to mam nadzieję, że zaorają tę prokuraturę w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


Obrazek
Krzychu89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 205
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2023, 12:52

Fajnie że są akcje pt. spamowanie organów odpowiedzialnych za te decyzje, ale jeśli ktoś ma to w ogóle przeczytać uważam że pod taką wiadomością musiałaby się podpisać większa grupa.
Na przykład zgromadzenie fanów z JuvePoland. Czy coś takiego miało już miejsce? Przytaczaliście oświadczenia różnych fanklubów więc może mi umknęło.

Ja mogę ewentualnie podrzucić kilka zdań od siebie:

According to press reports, other Serie A clubs, including Napoli, were equally considered in this overvaluation investigation.
Then why is there a reprimand only for Juventus, which has advertised this league (which is becoming less and less attractive) in Europe the most. It is truly absurd.
With the amount of information that is leaking into the media, this can only be seen as an extremely unprofessional investigation that basically focuses on blackmailing one particular club.

It is interesting that for instance FC Barcelona or PSG are not subject to such claims by their domestic bodies.
Perhaps there simply someone is paying attention to the long-term effects on at least the viewing figures of these leagues. Juventus fans are planning to cancel subscriptions to Serie A matches.

After all, it takes two to do such 'creative accounting' titled inflating the price of player cards.
You do not have to look outside Italy to notice the inaccuracies cited by the prosecution (look at the Osimhen transfer to Napoli).
One can bring up a multitude of such examples from other leagues as well.

As far as one can learn from the internet (or other media), this looks like a blow aimed specifically at Juve.
Maybe a big part of the credit goes to former president Agnelli, who at one point stepped on the toes of UEFA and FIGC?
Not only as Juve supporters, we have the right to know how this deduction of 15 points is justified.
One reads about the interception of activists' conversations, which by the standards of other European Union countries seems abstract.


Aha, jeśli ktoś chce użyć powyższych słów w języku angielskim to śmiało. W razie gdyby ktoś potrzebował tłumaczenia, sądzę że translator google ogarnie temat.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2023, 12:55

Niestety poruszamy się tu w sferze "podobno", "specjalista użytkownik VS"... powinniśmy traktować to z wielkim przymrużeniem oka. Szumu medialnego lub szumu "userów" będzie dużo, ale jak to z transferami liczą się tylko "oficjalki".

Jeżeli coś takiego jest prawdą to usłyszymy to od naszego prezesa, adwokata, lub Juventus wystosuje oficjalne pismo, na które ktoś będzie musiał również oficjalnie odpowiedzieć. Cała reszta jest tak samo wiarygodna jak gdybym ja napisał że "mój kumpel prawnik z Włoch uważa tak i tak i jest blisko ludzi co znają Juventus".

Oficjalne info jest takie że Dybala udzielił bardzo niepokojącego wywiadu i to jest info które należy brać na serio i niestety - martwić się. Niestety sądzę że do końca czerwca będziemy "nękani" takimi newsami, więc radzę uzbroić się w cierpliwość, bo te -15pkt i stracony jeden sezon w serie A to jest nic, co oni (UEFA + Sądy we Włoszech) tam jeszcze mogą wygrzebać.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2023, 13:46

O tej notatce wskazującej na wadę formalną (przekroczenie terminów) napisało Tuttosport. Temat podbiła Calcio e Finanza. I nie jest tam wpomniane, że taki dokument "podobno istnieje", ale że ta notatka zwyczajnie istnieje :)

https://www.calcioefinanza.it/2023/01/2 ... enza-figc/

Ma ona być mocnym argumentem który może spowodować unieważnienie całego śledztwa Pana Chine.


Juve per sempre sara...!!!!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2023, 18:21

Tak protest mógłby stworzyć pod logiem ktoś z modów/admin ale trzeba chcieć. bardzo dużo fanklubów stworzyło taki dokument a dołączyły już nawet Chiny, Tajwan i połowa krajów Afryki. Gdybyśmy coś takiego mieli to ja mogę im podesłać do Włoch a oni będą wiedzieli co z tym zrobić. Ponadto znajdzie się to także na twitorowych kontach ficg etc.
Bo trochę wstyd abyśmy tego nie zrobili.


Obrazek
ODPOWIEDZ