Nowy zarząd?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2022, 19:19

Baczu pisze:
20 września 2022, 16:34
W 2019 roku mieliśmy w kadrze zawodników, którzy nie dość że swoją charakterystyką idealnie pasowali do wizji futbolu proponowanej przez <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, to w dodatku mieli przez niego całkowicie sprane mózgi i stali murem za swoim ciemiężycielem.
Przykład? Bonucci, który najpierw odszedł z klubu bo miał z nim kosę, a następnie był i jest nadal jednym z najwierniejszych i najbardziej lojanych apologetów łysego błazna z Toskanii.
Plus niereformowalny Ronaldo, który cieszył się swego rodzaju autonomią i to pod niego wszyscy musieli się dopasować.
Godne pochwały były próby zmiany stylu i mentalności, ale zarząd zatrudniając Sarriego wiedział że dysponując ówczesnymi zawodnikami nie zaimplementuje skutecznie swojej strategii.
Raz, że Matuidi, Khedira, De sciglio, Mandzukic etc nie nadawali się do technicznej piłki, dwa - granie wysokim pressingiem z Ronaldo było niewykonalne.
Sarri to typ trenera jak Guardiola, czyli filozof i obsesjonat który ma swoją doktrynę i stara się do niej dopasować zawodników, nie zaś na odwrót.
Na tamten moment, najlepszą opcją była kandydatura kogoś takiego jak np. Ancelotti, Mancini czy Pioli, czyli umiarkowanych pragmatyków, którzy mają swoje założenia, ale nie forsują ich za wszelką cene, tylko są skłonni do kompromisu i często dopasowują swoja filozofię do kadry którą dysponują.
Swoją drogą, już widze miny forumowiczów na pomysł zatrudnienia wówczas Pioliego. :prochno:
Wracając do meritum, kadra wówczas, po odejściu Taktyka, powinna przejść czystkę, by stare, wypalone i zainfekowane wirusem minimalizmu organizmy zastąpić nowymi, czystymi, nieskażonymi.
Sarriemu pozwolono tak na prawdę tylko na odpalenie Mandzukicia. Poza nim, cała stara gwardia została, a nie przyszedł nikt nowy prócz De Ligta, kto mógłby od razu wejść do pierwszego składu - kuracjusz Ramsey i mający półroczny urlop Rabiot takimi zawodnikami nie byli ani wówczas, ani nigdy później.
Pamiętamy przecież, że Khedira i Matuidi spędzili całe mercato na wycieraczce za drzwami, by następnie w trakcie sezonu grać w pierwszym składzie, ponieważ nie znalazł się nikt chętny na ich usługi.
Poszliśmy na nową wojne, ale wymieniliśmy tylko generała, wśród żołnierzy zaś zostali pokiereszowani starzy weterani z grupą inwalidzką. Tu nie było co marzyć o sukcesie i powodzeniu takiego przedsięwzięcia.

Co do siły włoskiej piłki, to moim zdaniem obecnemu Milanowi i Napoli brakuje naprawdę niewiele do ścisłego topu. Obie drużyny raczej na pewno wyjdą z grupy i jestem bardzo ciekaw jak zaprezentują się w fazie pucharowej i nie mam tu na myśli aspektu czysto piłkarskiego, bo ekipa Spallettiego demolując Liverpool udowodniła że piłkarsko mogą grać z każdym jak równy z równym, ale aspekt mentalny, czyli dodatkową presje jaką generuje dalsza faza rozgrywek, gdzie już nie ma miejsca na błędy.
Mówimy o tym od dawna, ale i tak do wyznawców betona to nie dociera. Był czas na potężne zmiany, zmianę filozofii i zawodników, to zarząd wrócił na stare śmieci. Gdyby Sarri, czy inny ofensywny trener został i dostał odpowiednich zawodników już bysmy dawno byi po procesie przebudowy. A tak jesteśmy znów w czarnej dupie.

Won Agnelli i Allegri !


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 07:50

Niestety ale pierwszy raz widzę że pan Agnelii odleciał... Zobaczymy co się stanie do grudnia i będziemy widzieć czy on w ogóle nadaje się jeszcze czy jest konieczna zmiana.
Tutaj Pan jeszcze większy szef: "Elkann: Wierzę, że scudetto jest możliwe już w tym sezonie" - 10 września 2022r. Ciekawe jak nastroje 8 dni później? Wiem piłka jest przewrotna i można wierzyć zawsze, ale nie z tym panem - Allegri.

Gdyby doszło do tego to wymiana CEO w Juve to będzie absolutnie kluczowa sprawa i żeby nie wpaść jak poprzednio czytaj: Giovanni Cobolli Gigli, 2009-2010 Jean-Claude Blanc. Nie wiem czy Alex Del Piero jest gotowy na taką funkcję od strony biznesowej, bo piłkarsko - wizerunkowo, na pewno.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 10:49

@Nedved (z wątku o Maxie), żeby nie robić tam offa

Ja nie chcę obrażać Nedveda, a raczej jego intelektu, ale chłop nie zdał do następnej klasy jako nastolatek... Piłkarzem był wybitnym i miał świetny charakter (czy ma), ale w biznesie czy w wielkim biznesie liczy się jeszcze spore IQ czy nawet formalne wykształcenie, które często nawet z przeciętniaka zrobi osobę jakkolwiek światlejszą (chociażby biorącą pod uwagę różne zagrożenia).
Tak samo jestem przeciwny kandydaturze Del Piero na jakieś decyzyjne stanowisko.
Jedyny były piłkarz z którego bym zrobił ważnego dyrektora to Chiellini. Facet ma wszystko:
jest Juventino
jest bardzo bystry
jest formalnie wykształcony
jeszcze czułby szatnie czy boisko (dopiero co zakończył karierę (de facto))


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 12:15

Tylko ma wbitą do głowy gównopiłkę i cierpienie. Z nim i AA Maksio dostałby dożywotni kontrakt w Juve. Trzeba ludzi z wizją nowoczesnej piłki a nie takiej z poprzedniego stulecia.
Ale ogólnie trudno się nie zgodzić, że byli piłkarze to nie jest dobry materiał to zarządzania klubem czy nawet transferami i są na to przykłady. Tych, którzy przeszli taką drogę i dają radę można policzyć na palcach jednej ręki.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 12:19

Oj, ja chyba nie. Prędzej czy później Kielon wróci do Juventusu, to nieuniknione. Ale on jest twarzą tego, co trzeba z drużyny wyplewić. Calmy, cierpienia, bezsensownego tłumaczenia, że takie jest DNA Juventusu i przekonywania o wyższości 1:0 nad 4:0. Jasne, nie mówimy o ławce trenerskiej, ale przeraża mnie myśl, że do zarządu (czy też na stanowisko dyrektorskie) wchodzi ktoś, kto ideologicznie byłby przedłużeniem myśli szkoleniowej Maxa, kolejnym jego zwolennikiem lub innego dinozaura o podobnym spojrzeniu na futbol.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 12:26

Dziękuje bardzo za Chielliniego w Juve. Po Bonuccim to chyba najwierniejszy wyznawca Calmy. Papiery ma i co z tego? Mało to jest <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z wyższym wykształceniem? Wystarczy spojrzeć na to, że ludzie po socjologii czy innym gender to tak samo szeroko pojęte wyższe wykształcenie co inżynier. Chiellini skończył "ekonomika" więc ok ale jego wizja piłki nożnej i wypowiedzi z ostatnich lat nie wróżą nam nic dobrego. To by było jak w Austin Powers - Allegri to Dr Zło a Chiellini "Mini me".


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 13:57

Szwamb pisze:
21 września 2022, 10:49
@Nedved (z wątku o Maxie), żeby nie robić tam offa

Ja nie chcę obrażać Nedveda, a raczej jego intelektu, ale chłop nie zdał do następnej klasy jako nastolatek... Piłkarzem był wybitnym i miał świetny charakter (czy ma), ale w biznesie czy w wielkim biznesie liczy się jeszcze spore IQ czy nawet formalne wykształcenie, które często nawet z przeciętniaka zrobi osobę jakkolwiek światlejszą (chociażby biorącą pod uwagę różne zagrożenia).
Tak samo jestem przeciwny kandydaturze Del Piero na jakieś decyzyjne stanowisko.
Jedyny były piłkarz z którego bym zrobił ważnego dyrektora to Chiellini. Facet ma wszystko:
jest Juventino
jest bardzo bystry
jest formalnie wykształcony
jeszcze czułby szatnie czy boisko (dopiero co zakończył karierę (de facto))
I Jezu chłopie. Co ma piernik do wiatraka ? Mało masz przykładów, że ludzie po podstawówce, robili mega interesy, zostawali milionerami ?

Szkoła to jest system i pewien schemat, który ni jak się ma do życia i rzeczywistości.

Jak już pozostali napisali Kielon to jeden z wyznawców gównopiłki Allegriego, więc dziękuję.

W ogóle jaki to jest paradoks, że za wywaleniem Sarriego stoją zawodnicy, którzy byli/są u schyłku kariery (Kielon, Buffon, czy Bonu). Zamiast ich odstawić i iść ku nowemu to...jesteśmy dalej dopiero i się tam urzad,Amy. Dzięki AA !


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 15:01

Co do Nedveda, to jedyny facet z zarządu, który widzi, że jest źle i widzi, gdzie jest jeden z głównych problemów. Już tylko to mówi o tym, że jest bardziej wiarygodny i przekonujący na swoim stanowisku niż wykształcony i wybitny Andrea Agnelli.

Co do Chielliniego, to uważam podobnie jak koledzy wyżej. Lubię go bardzo, ale wiem też, że jest wyznawcą "calmy" Maksia, to nie wróżyłoby dobrze na przyszłość temu klubowi, gdyby zasiadł w klubie.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 października 2022, 23:57

Ciekawego wywiadu udzielił "jedyny sprawiedliwy" wg wielu kibiców JP w zarządzie Juve:
Wczoraj oglądałem Ligę Mistrzów, ale zazwyczaj nigdy tego nie robię. Mamy pomysły, mamy zawodników, którzy lubią fazę ofensywną. Powtarzam że według mnie, mamy pomysły.

Nie jestem tak dobry w rozumieniu formy drużyny, zrozumiemy to w przyszłości.
https://<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.pl/nedved-robimy-ws ... ygrywania/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 07 października 2022, 09:21

Gada tak bo musi, lawiruje koło tematu, albo wybuchnie i straci robotę. Nie jest tajemnicą, że nie jest fanem allegro, ale co to da jak maxiu codziennie rano je śniadanko ze szefem, każdy zna to ze swojej pracy :)


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 października 2022, 10:41

Nie podoba mi się to w Juventusie jak i ogólnie w całym obecnym footbalu. Nie ma już normalnych ludzi którzy powiedzą co faktycznie myślą tylko banda wazeliniarzy którzy sobie nawzajem słodzą. Ja w ogóle nie wiem kto ogląda lub nawet czyta te przed i pomeczowe konferencje. Masa ogólnikowych bzdur jak z szablonu. Tak tak szanujemy przeciwnika, tak tak jest wymagający, tak tak piłkarz X jest bardzo dobry doświadczony/utalentowany/xyz. Bzdura bzdurę pogania.


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 października 2022, 11:27

Michael_M pisze:
07 października 2022, 10:41
Ja w ogóle nie wiem kto ogląda lub nawet czyta te przed i pomeczowe konferencje. Masa ogólnikowych bzdur jak z szablonu. Tak tak szanujemy przeciwnika, tak tak jest wymagający, tak tak piłkarz X jest bardzo dobry doświadczony/utalentowany/xyz. Bzdura bzdurę pogania.
Dokładnie. Mam wrażenie, że kiedyś, gdy nie dbano tak bardzo o PR i nie zatrudniano do tego całego sztabu specjalistów, wywiady były ciekawsze i można je było poczytać z zainteresowaniem. A przynajmniej wywiady z niektórymi postaciami w futbolu. Ja na przykład nie pamiętam kiedy ostatnio przeczytałem jakiś wywiad od deski do deski. Było to co najmniej kilka lat temu...


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 października 2022, 12:25

Ja wypowiedź o tym, że nasz dyrektor nie ogląda meczów LM odbieram jako bardzo interesującą. Mógłby to natomiast rozwinąć - nie ogląda bo to nie SuperLiga i poziom słaby czy nie ogląda bo nie interesuje się tym jak się gra aktualnie w Europie. Bardzo przypomina to Maksa bo o też powiedział przecież, że 2 lata na tym urlopie meczów nie oglądał i bardzo łatwo założyć, że ani wcześniej ani później też ich nie ogląda co z kolei tłumaczy jego średniowieczne podejście do piłki.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 października 2022, 12:38

90% piłkarzy mówi, że nie ogląda za bardzo spotkań w TV. Coś jak aktorzy, którzy filmów nie oglądają (a jest takich mnóstwo, nawet tych największych).

Akurat żaden wyznacznik jak dla mnie. Albo ktoś ma trochę samokrytyki i będzie się rozwijał, albo nawet oglądanie najlepszych z najlepszych mu nie pomoże, bo nie odniesie tego później do swojej osoby.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 października 2022, 12:57

A potem się dziwić czemu włoskie ekipy nic nie znaczą w Europie. Football im odjechał. We Włoszech filozofia piłki jest jak filozofia starych ludzi w Polsce - kiedyś to było lepiej, a po co tak, rób tyle żeby cie nie zwolnili, a jak inni mają lepiej to z pewnością mają to twoim kosztem więc masz ich nienawidzić. Standard.


ODPOWIEDZ